Kök hücre yöntemi ile hamilelik

Bende Acıbademde prp yaptırdım bu ayki reglde kontrole gidicem. Kök hücre için gittim aslında. Prp yapalım dedi önce. Olumlu sonuçlanmazsa çok beklemeden kök hücreyi denemek istiyorum bende. Tedavi olanlar lütfen gelişmelerden haberdar edin bizleri. Pahalı bir tedavi ama ilerde pişman olmaktansa denemeli imkanı olan diye düşünüyorum. Hep dua ediyordum inşallah en kısa sürede gelirde ben ve benim durumumda olanlar bu tedaviden faydalanabilir diye. İlerde benim zamanımda yoktu olsaydı belki benimde çocuğum olurdu demek hiç istemiyordum. Rabbim duydu sesimi. Belki olmayacak yine ama ben denemiş olucam çok şükür.

Bende Acıbademde prp yaptırdım bu ayki reglde kontrole gidicem. Kök hücre için gittim aslında. Prp yapalım dedi önce. Olumlu sonuçlanmazsa çok beklemeden kök hücreyi denemek istiyorum bende. Tedavi olanlar lütfen gelişmelerden haberdar edin bizleri. Pahalı bir tedavi ama ilerde pişman olmaktansa denemeli imkanı olan diye düşünüyorum. Hep dua ediyordum inşallah en kısa sürede gelirde ben ve benim durumumda olanlar bu tedaviden faydalanabilir diye. İlerde benim zamanımda yoktu olsaydı belki benimde çocuğum olurdu demek hiç istemiyordum. Rabbim duydu sesimi. Belki olmayacak yine ama ben denemiş olucam çok şükür.
inşallah canım. bu yolda emek harcayan herkesin dauları/dilekleri kabul olur inşallah
prp nin olumlu etkilerini görenler varmış, umarım sen de onlardan birisi olursun. etkisini göstermesi 2-6ay arasında olabiliyormuş

inşallah canım. bu yolda emek harcayan herkesin dauları/dilekleri kabul olur inşallah
prp nin olumlu etkilerini görenler varmış, umarım sen de onlardan birisi olursun. etkisini göstermesi 2-6ay arasında olabiliyormuş
Daha öncede yaptırdım başka merkezde olmadı ama hoca önce prp yapalım bizde yaptırmamışsın deyince yaptırdım çok da umutlu değilim esasında. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz en kısa sürede zahmetsiz hayırlısıyla kavuşalım mucizemize. Bu zorlu yolda rabbim yardımcımız olsun.

Bugün instagram hesabından ilk hamileliğin müjdesini vermiş bülent tıraş ama benm aklıma takılan burda bi arkadaş tedavi olduğu gün ilk transferi yaptık dedi hemşire diye yazmıştı daha 12 gün olmadıki beta hcg yapılsın.🤔

Teşekür ederim. Düşündüğümden daha ağrısız oldu. Kalçada biraz sızı, yumurtalıklarımda biraz gerilme hissediyorum o kadar. İlaç kullanmadım ben ams vitaminlerime başlamalıymışım hemşire söylemeyi unutmuş. Doktor yazdı bu gun reçeteye yarın başlayacağım kullanmaya. 1 günde hepsini hallettiler. Önce narkoz verip uyuttular kalçadan ilik aldilar. Onu labratuara getirip kök hücre elde ettiler. Bir bir buçuk saat ladar bekledim yani. Sonra tekrar narkoz verip kök hücreleri yumurtalıklarıma enjekte ettiler. Sonuçlarıyla ilgili bende çok bise bilmiyorum. Burdan bazı arkadaslara ulastım işte onlarin izlenimleride iyi. Hiç yumurtası olmayanların bile yumurtasi olmuş diye duydum. Hatta bu gun hemşire kök hucre tedevisinin ilk transferini bugun yaptık dedi. Yani yumurtalar toplanmış bu gun transfer edilmiş. Bizde umutla bekliyoruz inşallah isteyen herkese hayırlısıyla nasip eder Rabbim

ilerleyen zamanda deneyimlerinizi izlerle de paylaşır mısınız?
acaba bu tedavi için bir kriter arıyorlar mı? hiç yumurtası olmayanlara mı yapılıyor sadece? yoksa toplamalarda 1-2 yumurtası çıkanlara da mı yapılıyor?

ilerleyen zamanda deneyimlerinizi izlerle de paylaşır mısınız?
acaba bu tedavi için bir kriter arıyorlar mı? hiç yumurtası olmayanlara mı yapılıyor sadece? yoksa toplamalarda 1-2 yumurtası çıkanlara da mı yapılıyor?
Deneyimlerini paylaşacağım. Yumurta rezervi çok azalmış kişilerede hiç yumurtası olmaysnlarada yapılabiliyor diye biliyorum. Bület traş bunu ilk olarak 3 hastafa denemiş iki tanesinin hiç yumurtası olmuyormuş bir hastanın 1 tane yumurtası oluyormuş. Yumurtası olmayan hastalardan 1 tanesinin yumurtası olmuş diğerinde tedavi etkili olmamış. İşlemden önce 1 tane yumurtadı olan hastanın işlemden sonra 9 tane yumurtası olmuş. Prp gibi etkisi 6 ay sürmüyormuş. Etkisi 2-3 ay sürüyotmuş. Şumdilik bildiklerim bu kadar

Deneyimlerini paylaşacağım. Yumurta rezervi çok azalmış kişilerede hiç yumurtası olmaysnlarada yapılabiliyor diye biliyorum. Bület traş bunu ilk olarak 3 hastafa denemiş iki tanesinin hiç yumurtası olmuyormuş bir hastanın 1 tane yumurtası oluyormuş. Yumurtası olmayan hastalardan 1 tanesinin yumurtası olmuş diğerinde tedavi etkili olmamış. İşlemden önce 1 tane yumurtadı olan hastanın işlemden sonra 9 tane yumurtası olmuş. Prp gibi etkisi 6 ay sürmüyormuş. Etkisi 2-3 ay sürüyotmuş. Şumdilik bildiklerim bu kadar
anladım canım, bilgi için çok teşekkürler
hakkında hayırlısı olsun inşallah, çok güzel haberlerini alırız umarım

Kök hücre ile ilgili haberi bende okudum. Türkiyede ve dünyada ilk kez kök hücre ile hamilelik gerçekleştiyse ve etkiside prp den bile daha kısa etkiliyse başarı oranı yok denecek gibi geldi bana. Kök hücre yaptırma konusunda netdim ama şu an tereddütlerim var. Çok üzgünüm. İnşallah başarı oranı çooook yüksek olur. Yaptıran herkes bebeğini sağlıkla kucağına almasını diliyorum.

Amin inşallah. Allah istiyen herkee hayırlısıyla nasip eder inşallah
Merhaba umarım süreciniz başarılı sonuçlansın inşallah 🙏
Uzun zamandır yazmadığınız için sormak istedim tedaviniz hangi seviye de acaba bilgi verebilirseniz çok sevinirim

İşlem ücreti 23100 tl idi. Vitamin kullaniyorsunuz ayda 1500 tl civarinda. İşlem yapıldıktan sonra adet olana kadar haftada 2 kere amh ve fsh değerlerini ölçtürmenizi istiyorlar. Bu tahlilleri ösel bir labaratuarda yaptırınca 2000 civarı tutuyor. Tahlilleri 2. Ayda isterlermi bilmiyorum. Tüp bebek ilaçları 10.000 civarı tutar. 10. Civarıda yumurta toplama transfer süreçleri tutar. Gebelik aşısı, embriyo yapıştırma, damardan verilen kasılmayı önleyici ilaçlarda toplam 3500 civarı tutar. Yani kök hücre + tüp bebek işlemleri için 50.000 tl civarı harcanır.
merhaba, siz amh ölçtürdünüz mü? yükselme var mı?

Merhaba arkadaşlar, 10 yıldır erken menopoz tanım var. Tek çare kıbrıs denmişti bana. 2011 yılında olumsuz bir kıbrıs denemem oldu. sonrada bugün yarın derken seneler geçti. 2020 şubatında prp yönteminden haberdar olup bilgi almak için gittiğimde sol yumurtalıkta 1 adet yumurta olduğunu öğrendim. Doktorum Bülent beyi önerdi ve mutlaka İstanbul'a gidip görüşmemi istedi. Pandemi sürecinde gidemedim ama her ay yapılan kontrollerde sol yumurtalıkta bir yumurta oluşup büyümeden kayboluyordu. Ekim ayında Bülent beyle görüşmeye gittiğimde yumurtalıklarımda küçülme olduğundan prpye uygun bir hasta olmadığımı ama kök hücre tedavisine onay verirsem deneyebileceğimizi söyledi. Ben görüştüğümde 25 kişiye uygulanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. 5 kasımda kök hücre işlemi yapıldı. Etkisinin 2 yada 3 ay sonra alınabileceği söylendi. Ama bu süreçte benim sol yumurtalıkta oluşan folikülleri de değerlendirmek için o zamandan beri her ay İstanbuldayım. Son iki aydır sağ yumurtalıkta da folikül görülmeye başladı. Hatta bu ay sağdaki diğerinden daha fazla ilerleme gösterdi. Ama soldakilerde belli bir boyuta gelip büyümenin yavaşlamasının önüne geçemedik bir türlü.. Önümde üç ayım var sonuç alabileceğimiz. Yeni bir yöntem olduğundan kimsede pek neler yaşanacağını öngöremiyor ne yazık ki.. Hepimizin hakkında hayırlısı inşallah..

Merhaba arkadaşlar, 10 yıldır erken menopoz tanım var. Tek çare kıbrıs denmişti bana. 2011 yılında olumsuz bir kıbrıs denemem oldu. sonrada bugün yarın derken seneler geçti. 2020 şubatında prp yönteminden haberdar olup bilgi almak için gittiğimde sol yumurtalıkta 1 adet yumurta olduğunu öğrendim. Doktorum Bülent beyi önerdi ve mutlaka İstanbul'a gidip görüşmemi istedi. Pandemi sürecinde gidemedim ama her ay yapılan kontrollerde sol yumurtalıkta bir yumurta oluşup büyümeden kayboluyordu. Ekim ayında Bülent beyle görüşmeye gittiğimde yumurtalıklarımda küçülme olduğundan prpye uygun bir hasta olmadığımı ama kök hücre tedavisine onay verirsem deneyebileceğimizi söyledi. Ben görüştüğümde 25 kişiye uygulanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. 5 kasımda kök hücre işlemi yapıldı. Etkisinin 2 yada 3 ay sonra alınabileceği söylendi. Ama bu süreçte benim sol yumurtalıkta oluşan folikülleri de değerlendirmek için o zamandan beri her ay İstanbuldayım. Son iki aydır sağ yumurtalıkta da folikül görülmeye başladı. Hatta bu ay sağdaki diğerinden daha fazla ilerleme gösterdi. Ama soldakilerde belli bir boyuta gelip büyümenin yavaşlamasının önüne geçemedik bir türlü.. Önümde üç ayım var sonuç alabileceğimiz. Yeni bir yöntem olduğundan kimsede pek neler yaşanacağını öngöremiyor ne yazık ki.. Hepimizin hakkında hayırlısı inşallah..
olumlu sonuç almanızı diliyorum. umarım hayırlı haberler alırsınız...

Süreçle ilgili bilgi verdiğiniz için sağolun. İnşallah faydasını en kısa zamanda görür, bize de umut olursunuz.

Merhaba umarım süreciniz başarılı sonuçlansın inşallah 🙏
Uzun zamandır yazmadığınız için sormak istedim tedaviniz hangi seviye de acaba bilgi verebilirseniz çok sevinirim
Merhaba ilk adette gittim folukul gorundu 2-3 tane ama boyutları çok kuçuktu 2mm idi. Doktor bu ay bekleyelim 2. Adette gel dedi. 2. Adeti bekliyorum

Benim de prp den sonra bu ay solda 2,sağda 1 folikül görülünce iğnelere başladık. Ancak foliküller 4 mm olduğu için tedavi iptal oldu bugün. Amh 0, 007 bu arada. O kadar emek verip elde var koca sıfır. İnşallah kök hücre yaptıranlar çok güzel sonuçlara ulaşıp sağlıkla bebeklerini kucağına alıp umut olsun bize

Benim de prp den sonra bu ay solda 2,sağda 1 folikül görülünce iğnelere başladık. Ancak foliküller 4 mm olduğu için tedavi iptal oldu bugün. Amh 0, 007 bu arada. O kadar emek verip elde var koca sıfır. İnşallah kök hücre yaptıranlar çok güzel sonuçlara ulaşıp sağlıkla bebeklerini kucağına alıp umut olsun bize
Uzulme birdahaki ay gelişen folukul bulunur inşallah. 6 aya kadar takip yapıyolar olur Allah ın izniyle

MErhaba, inşallah tedaviniz olumlu sonuçlanır. Kök hücre tedavisi için ortalama ne kadar ödediniz?

Selamlar herkese.. 5 kasım da 20000 tl ödedim. sonrasında iki kere de avans adı altında 2000 ve 2500 gibi bir ödeme yaptım. artı ilaçlar var onların hesabını pek tutmadım ama ortalama maliyet istanbula git gel, otel masrafı, ilaçlar derken aylık11 12 gibi tuttu :KK43:

X