Kocama ve ailesine kırgınım

Merhaba. Biraz uzun olacak ama içinden çıkamadığım durumlar var, belki bir akıl veren olur 😊

Eşimle severek evlendik, ben şehir değiştirdim. Eşim esnaf, çok büyük paralar kazanmıyor. Ben maaşlı, sosyal hakları iyi bir işte çalışıyorum. Eşim evlenmeden önce işyerine 5 – 6 gün giderdi. Pandemiden sonra bu süreler azaldı. Kuzeninin vefatından sonra iyice saldı, haftada 1 belki. Online satış da yapıyor ancak bir ev geçindirmek için yeterli değil. Ailesi varlıklı ancak onlardan bir beklentim hiç olmadı. Evlenirken oturduğumuz evi bile neredeyse onlar seçti, mobilyaları, yatak odamın rengini vs. Çok içime attığım şeyler oldu ama sustum. Haziranda doğum yaptım. Bu arada bebek odasını ben ödedim, doğum masraflarını ben karşıladım. Bir de eşim doğum günü için kombine bilet istedi, onu da aldım. Kayınvalidem bakacaktı güya çocuğa, yardımcı da tutacaktık. 3 gün hastanede yattım doğumdan sonra. Sezaryen sonrası hemen miyom ameliyatı olmuştum. Tansiyonumu dengeleyemediler, bebeğimde de sarılık riski vardı. Eşimin sülalesi fündüz gelip yiyor içiyor, gece bütün derdi sıkıntıyı annem çekiyordu. Babam o ara ev alışverişimi bile yapıyordu. Eşim ise yıkanıp kahve içmeye gider, kargo varsa onu götürürdü. Hastaneden çıktığımız gün bitik haldeyim, annem de yorgun, kanamam var. Kv, kp, eltim, kayınbiraderler bize geldiler yediler içtiler. Bir tas çorba bile görmedim. Ertesi gün de kaçar gibi yazlıklarına gittiler. Annem, benimle bebekle, yemekle,evle başbaşa kaldı. Çünkü ben yerimden zor kalkıyordum. Bir hafta sonra bayramdı ve eşim de 2 gün bayramda yazlığa gitti. Dayanamadım, ben de annemlerle doğduğum şehre döndüm. Halen ordayım, işe başladım. Bebeğim 10 aylık ve annem bakıyor. İşe başlama zorundaydım çünkü bakıcı tutacak kadar ekonomik rahatlığımız yok. Eşim benim üzerimden sigortalı, yani çalışmasam açıkta kalacağız. Eşim, benim yanıma geldiğinde ben ağrıdan kıvranırken havuza bile gitti. Şimdi bir şeyleri düzeltmeye çalışıyor belki ama hala sorumsuzluk var. Bir ihtiyacın var mı diye sorduğun yok diyorum, haklısın düşünemedim diyor bir sefer soruyor tekrarı yok. Onun olduğu şehirdeki kiralık evimizin yıllarca kirasını ödedim, geçen ay yine benden istedi. Faturalar da bende. Tüm gün çalışıyorum, akşam bebeğimle ilgileniyorum. Haftasonları geliyor ya da ben gidiyorum önceden yaşadığımız şehre. Çocuk kreşe gidene kadar annem bakacak, sonra döneceğim diye konuştuk, yoksa boşanacaktık. Ama benim dönesim yok. Bu haftasonu yine gideceğim, çocuğun bir ihtiyacı var mı alayım mı demiyor da çocuğu annemlerde yıkayalım mı onlar da görmek istiyormuş diyor. Patladım yine her zamanki gibi. Bazen ciddi ciddi boşanmayı düşünüyorum, çünkü o benim şu an yaşadığım şehre gelmeyi kabul etmiyor. Soğudum, kırgınım. Bazı şeyler nasıl düzelir bilmiyorum.

Çok uzun oldu, kusura bakmayın ;(
Ay boşan git bu asalaktan az kendinize acıyın

Evet yokuz. Duygusal olarak da çok tükendim ben, o hala farkında değil bazı şeylerin. Defalarca konuştuğum halde gelecek planları yapıyor ancak ben artık bir gelecek göremiyorum :KK43:
Bu adam size kendini bi güzel besletip, üzerinizden adam olacak, gidecek onu başkasına yedirecek. O sizi tüketip başkalarına adam olmak için koşmadan siz bırakın yolun ortasında.

Aksine annem neden bugüne kadar bize söylemedin diye kızıyor ve surat asıyor. Ona kalsa hemen boşanmam lazım, kandi hhayatımı yaşamam lazım. Ama nedense o cesaretim yok. Ben ki asla susmayan gerekirse çataçat kavga eden bir insanım. Ama şu an sadece bebeğim var diye vicdan yapıyorum.

Su hayattan ne artisi ne farki olabilir?
Kirayi odemeyeceksiniz diye cocugunu mu gormeyecek?
Siz ztn bosanmissiniz birde adamin keyfini duzenini surduruyorsunuz
Gece uyanmak yok, eksik kovalamak yok ses yok.
Memlekete dondum bosandim diyeceksiniz diye okudum buyuk hayal kirikligi oldu. Su hayatinizdan farki kiranin cebinizde kalması ve yazin tatile gitmeniz olurdu.

Boşandığı düşün.
Fatura parası sana kalacak .
Eşin mecbur azda olsa nafaka verecek.
Senin o acı olayları yaşadığın şehire dönmen gerekmeyecek.
Eşinin sorumluluğu senden düşecek.
Eş ailesi ile görüşmen gerekmeyecek.
Hayatına kendin yön vereceksin.
Şu an aklımdakileri yazmışsınız :)

Cok ilginc ya, mecbur calisiyorum ama oturmadigim evin kirasini faturasini ödüyorum
Hic sizi uyaracak kimse yok mu ya, anne baba? Nasil izlenir boyle bir durum

Anne ve babamı zor tutuyorum emin olun. Şu an sadece kafamı toplamaya ve sonrasında kararımı uygulamaya çalışıyorum. Onlardan da bir süre sessiz kalmalarını istedim. Ama ne kadar tutabilirm bilmiyorum.

Cok ilginc ya, mecbur calisiyorum ama oturmadigim evin kirasini faturasini ödüyorum
Hic sizi uyaracak kimse yok mu ya, anne baba? Nasil izlenir boyle bir durum
Beni bütün sülale sıra dayağına çekmişti şimdiye. 🤣 Ben böyle vakalarda en çok ailenin sakinliğine şaşıyorum, sen kızını elin herifini beslesin diye mi okuttun ne bu sakinlik?

Anne ve babamı zor tutuyorum emin olun. Şu an sadece kafamı toplamaya ve sonrasında kararımı uygulamaya çalışıyorum. Onlardan da bir süre sessiz kalmalarını istedim. Ama ne kadar tutabilirm bilmiyorum.
Tutmayın ya çıldırmışsınız siz. O ailesini tutuyor mu siz üzülüyorsunuz diye?

Bi kadın vardi, eşinin eski eşinden bir cocugu vardı bir tane de ortak çocukları vardı. Eski es demişti ki, yeni karin iyi kazanıyor, o sizin çocuğa ve eve baksın sen de bizim çocuğu özel okula gönder maasinla 😂 adam da tamam demişti. Ondan sonra okuduğum en saçma konulardan biri bu. Hani lohusalik falan kafanız karıştıysa rahatça dışarıdan nasıl görünüyor durum görün istedim.

Hayatı hiç tanımamış, aile evinden yeni çıkmış bir kadın değilsiniz ki; 43 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Çocuğunuzun haklarını korumalısınız. Madem ki aile evine döndünüz; bir zahmet o evin kirasını da siz dert etmeyin.

Bi kadın vardi, eşinin eski eşinden bir cocugu vardı bir tane de ortak çocukları vardı. Eski es demişti ki, yeni karin iyi kazanıyor, o sizin çocuğa ve eve baksın sen de bizim çocuğu özel okula gönder maasinla 😂 adam da tamam demişti. Ondan sonra okuduğum en saçma konulardan biri bu. Hani lohusalik falan kafanız karıştıysa rahatça dışarıdan nasıl görünüyor durum görün istedim.
Hata yapmış olabilirim ama o kadar midesiz değilim. Ayrıca insanların hangi ruh hali içinde olduğunu bilemezsiniz. Bu kadar komik bşr durum olduğunu da sanmıyorum ama iyi eğlenceler

Baya zor bir durum derdim ama değil.. asalak yapmissiniz kocanizi resmen.. Bu durumdan da memnun.. tez elden kendi hayatınızı kurun ilerde pişman olmayın..

Şu an aklımda tek düşünce bu, ama kızımın babasız büyümesini hiç istemiyorum. Kafam allak bullak.
Bazen babası büyümek çok daha iyi olur çocuklar için, o bazenlerden birisi de sizin durumunuz.
Bence vasıfsız bir baba ve ona para yediren annenin olduğu bir ortamdansa, güçlü kendi ayaklarının üstünde duran bir anneyle büyümek çocuk için her şartta daha iyidir.
Kendi ayaklarının üstünde duran anne de sizsiniz 🙂 geriye güçlü olup vasıfsız kocanızı sepetlemek kalıyor 🤷🏻‍♀️

Şu an aklımda tek düşünce bu, ama kızımın babasız büyümesini hiç istemiyorum. Kafam allak bullak.

Zaten babasi ortada yok. Rol modeli olarak alabilecek biri de asla degil? Hata böyle birini babal yapmakta, ama olan olmus. Erkek evlilikte erkek gibi davranmiyorsa bosanmak da hak. Siz sadece kangren olmus tarafi kesmekten korkuyorsunuz.

X