Kızlar yardım, 2 aylık bebeğimin kilosu

Sare gs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2024
38
5
29
Bebeğim 3.400 doğdu ,şuan 2 aylık 16 günlük kilosuna kıyafetle baktılar 4.510 çıktı 100 gram düştü doktor bence daha fazladır üstündekiler neredeyse geçen ay 500 gramın altında almış, anne sütü ile besliyorum, huysuzlanmıyo çok fazla uyuması iyi aç olsa durmaz diyorum ama refleksleri falan ayına göre iyi ama az kilo alıyo, ilk ay 650 almıştı bu ay daha az almış. Bu durumu yaşayan var mı, herşey yolunda gibi ama kilosu az geliyo bana, sizce normal mi bu aya göre🙁

500-1000 arası iyi
Mama ile besleyince de öyle alabiliyorlar bence okadar da az bir kg değil biraz süt için bol su bide takviyeler var icsen belki iyi olur boy kg oranı güzel ise aslında bebek güzel besleniyordur huzursuzlugu da yokmuş bence doyuyordur doktor mama ver dedi mi? Demediyse sen de kafana takma bence yetmiyor diye dusunup strese girme

500-1000 arası iyi
Mama ile besleyince de öyle alabiliyorlar bence okadar da az bir kg değil biraz süt için bol su bide takviyeler var icsen belki iyi olur boy kg oranı güzel ise aslında bebek güzel besleniyordur huzursuzlugu da yokmuş bence doyuyordur doktor mama ver dedi mi.
2 hafta sonra kontrol e çağırdı 200 gram almazsa mamaya Başlayacaz dedi. İlk ay sütüm geç geldiği için mama almıştık, acaba doymuyo diye arada mama vermeyi denedim kabul etmiyor

2 hafta sonra kontrol e çağırdı 200 gram almazsa mamaya Başlayacaz dedi. İlk ay sütüm geç geldiği için mama almıştık, acaba doymuyo diye arada mama vermeyi denedim kabul etmiyor
Himm biberon istemeyebilir ama bazı biberonlari da red ediyorlar anne göğsüne yakın biberon alsan daha iyi olur.
Versen versen günde 2 kere filan verirsin strese girme herşey nasip işi sonucta sen rahat ol ki bebeğin de rahat olsun mama da kötü birşey değil gerektiği nde verilir.
Eğer istemezse yapacak birşey yok zamanla hepsi düzelir

Himm biberon istemeyebilir ama bazı biberonlari da red ediyorlar anne göğsüne yakın biberon alsan daha iyi olur.
Versen versen günde 2 kere filan verirsin strese girme herşey nasip işi sonucta sen rahat ol ki bebeğin de rahat olsun mama da kötü birşey değil gerektiği nde verilir.
Eğer istemezse yapacak birşey yok zamanla hepsi düzelir
Zaten açtır diye arada vermeyi deniyorum ilk ay alıyordu şimdi kabul etmiyor iyice bana alıştığı için sanırım, bilmiyorum bu aya göre şuan ki kilosu iyi mi, doktor gelişimini kötü etkiler dedi bende korktum, ilk hep sağmıştım sütümü buzluğa koymuştum , akşam saatleri sütüm az geldi doymadı herlade diye onlardan vermeyi denediğimde de almadı, acaba açtı da biberondan dolayı mı içmedi

Zaten açtır diye arada vermeyi deniyorum ilk ay alıyordu şimdi kabul etmiyor iyice bana alıştığı için sanırım, bilmiyorum bu aya göre şuan ki kilosu iyi mi, doktor gelişimini kötü etkiler dedi bende korktum, ilk hep sağmıştım sütümü buzluğa koymuştum , akşam saatleri sütüm az geldi doymadı herlade diye onlardan vermeyi denediğimde de almadı, acaba açtı da biberondan dolayı mı içmedi
Hem aç mı diye düşündüğümde uykusu va gazı olmuş oluyo, gün içinde geceleri güzel uyuyo, aç olsa illa ki ağlar uyumaz diyorum

Doktor demeden mamaya baslama. Anne memesıne yakın bıberon alırsan meme reddı yapabılır. Çok ıstıyorsan kasıkla agzına kucuk kucuk verebılırsın. Kılo tek basına degerlendırılmıyor. Boy nasıl. Uzamıs mı buda onemlı. Benımde bebegım 4.aydan 6 aya yanı ıkı ayda sadece 1 kılo almıstı. Ama boy uzadığı ıcın onemsemedıler.

Doktor demeden mamaya baslama. Anne memesıne yakın bıberon alırsan meme reddı yapabılır. Çok ıstıyorsan kasıkla agzına kucuk kucuk verebılırsın. Kılo tek basına degerlendırılmıyor. Boy nasıl. Uzamıs mı buda onemlı. Benımde bebegım 4.aydan 6 aya yanı ıkı ayda sadece 1 kılo almıstı. Ama boy uzadığı ıcın onemsemedıler.
50 cm doğdu şuan 56 cm boyu , boy için bişey demedi, en fazla kiloyu ilk 4 5 ay alıyorlarmış sanırım, sonraki aylar 500 gramdan daha az aldıkları oluyormış sizinki o aylarda normal sanırım ama bu aylar daha fazla alması gerekiyo diye okudum hep yazılarda

Benm kızım mama alıyordu emmiyordu oğlum emdi. Kızım reflusu olduğu için bazen 500 Gr aldigi oldu ama şükür sora toparladı. Kaşık biberonda denemiştim ben onla da besleyebilirsin çokta kötü değil biberon istemeyen bebek istemiyor daha çok seni istiyor olabilir yine de işte denemekten vazgecmiyoruz cişli bez sayısı nasıl?

Instagram da takip ettiğim doktor ebeler var Yenidoğan dönemi geçtikten sonra uyandırmanıza gerek yok diyorlar, gittiğim doktor 4 aya kadar uyandırılmasını istiyoruz dedi herkes farklı bişey diyo
Bu uyandırma meselesi şuan için erken uyandır bence kg sknti ise beslesen daha iyi herşey normal ise kaldirmayabilirsin ama şuan için hem senin sütune hem çocuğa sık beslemek iyi gelir

Instagram da takip ettiğim doktor ebeler var Yenidoğan dönemi geçtikten sonra uyandırmanıza gerek yok diyorlar, gittiğim doktor 4 aya kadar uyandırılmasını istiyoruz dedi herkes farklı bişey diyo
Zaten sutun cok ıse 1,2.saatı gecınce gogsun sertlerır mastıt yapar. Sık sık emzırmen lazım. Emzırdıkce sut artar kalıtelı olur kı bebekte kılo alımı olsun

Benm kızım mama alıyordu emmiyordu oğlum emdi. Kızım reflusu olduğu için bazen 500 Gr aldigi oldu ama şükür sora toparladı. Kaşık biberonda denemiştim ben onla da besleyebilirsin çokta kötü değil biberon istemeyen bebek istemiyor daha çok seni istiyor olabilir yine de işte denemekten vazgecmiyoruz cişli bez sayısı nasıl?
Çişini kakasını iyi yapıyo

Bu uyandırma meselesi şuan için erken uyandır bence kg sknti ise beslesen daha iyi herşey normal ise kaldirmayabilirsin ama şuan için hem senin sütune hem çocuğa sık beslemek iyi g

Bu uyandırma meselesi şuan için erken uyandır bence kg sknti ise beslesen daha iyi herşey normal ise kaldirmayabilirsin ama şuan için hem senin sütune hem çocuğa sık beslemek iyi gelir
Haklısınız, gündüz zaten kendi 2 3 saate uyanıyordu uyandırmama gerek kalmıyordu,geceleri uzun uyumaya başlamıştır biraz, kilosunu görünce geceleri de geri uyandırmaya başladım

Zaten sutun cok ıse 1,2.saatı gecınce gogsun sertlerır mastıt yapar. Sık sık emzırmen lazım. Emzırdıkce sut artar kalıtelı olur kı bebekte kılo alımı olsun
İlk ay oldum zaten 3 gün ateş tamamen düzelmesi 2 haftayı buldu sürekli sağdım öyle toparladı, göğsüm sertleşiyordu ama bu aralar aşırı sertleşmiyo sütüm azalıyı olabilir mi

İlk ay oldum zaten 3 gün ateş tamamen düzelmesi 2 haftayı buldu sürekli sağdım öyle toparladı, göğsüm sertleşiyordu ama bu aralar aşırı sertleşmiyo sütüm azalıyı olabilir mi
Hem sertleşiyordu hem birini emzirken diğerinden akıyordu sürekli şuan öyle değil

5 dakka bazen daha uzun ama genelde 5 dakkika emiyo, ona da bi ara baya stres olmuştum az emiyo diye sonra saate bakmayı bıraktım arada bakıyorum 10 15 dkika emdiği de oluyo, emmesi de bu ay 2 3 saatte bir tabi uyanık çok kalısa bu süre azalıyor, yani az sayılmaz emmesi

X