Kızlar köpek sahipleneceğiz sizce hangisi? ❤️

sizin kadar uzuun uzun yazıp kendimi burda her cümlenize cevap vermek için paralamicam zaten böylesi ikimiz için de daha iyi olur😊 sadece maddelerinize kısa kısa cevaplar vereceğim

ben burda 6 sayfalık konuyu tek tek okuyamam öyle değil mi? konuya bakarım yanıtımı veririm

1. de söylediklerinize cevap vereyim. bi önceki mesajımda belirttiğim gibi ben kimsenin yaşam tarzına zevkine vs. karışmam beni de ilgilendirmez. ama başlıkta sahiplenmek içerikte cins cins köpekleri gösterip fikir almak bana aykırı geldi bunu da yine anlamamışsanız belirteyim.

burada herkesin düşünce özgürlüğü var
size normal gelen "köpek seçmek" bana normal gelmedi tepkim de bunaydı

2.si evet tekrar söylüyorum tercihleriniz beni ilgilendirmez. iki "MESLEKTAŞ" olarak saygı çerçevesi içinde anlaşabilmemize sevindim.

3. neden cins istiyorsunuz diye sizi sorgulayamayacağım için cümlelerinizin en sonuncusunu yanıtlayayım, barınakları çok düzenli ziyaret ediyorum siz hiç merak etmeyin 😊 😊 😊 evimde, sokakta ayağı kırık bulduğum 1 köpeğim aynı zamanda sokakta baktığım 8 kedim var

son olarak patavatsızlık; nerede, ne konuşacağını bilmeyen insanlara denir.
ve ben de düşüncelerimi saygı çerçevesi içinde ifade etmekte özgür bir bireyim
ne bahsettiğiniz "patavatsız" tanımına uyuyorum, ne de size ters olan fikirlerimi yazdığım için "sinirli" tanımına

burda birbirimize cevap verip zaman kaybedeceğimiz yere siz cins köpeğinize odaklanın ben de işime
iyi akşamlar size

Ben yorum yapacağım zaman olayı ayrıntısıyla anlamadan yorum yapmamaya çalışıyorum o yüzden size okusaydınız anlardınız dedim. Okursunuz okumazsınız sizin tercihiniz. 😊 Cins istiyorsunuz diye sorgulamayacağım dediniz zaten agresif bir şekilde sorguladığınız için ben cevap verdim. Belki genel üslubunuzdur bilemem tanımıyorum ancak cümleleriniz sizi tanımayan biri tarafından oldukça "sinirli, agresif, öfkeli" anlaşılıyor belirteyim. Patavatsız tanımına sizi uydurmamın sebebi de bana ters olan düşünceleriniz değil üslubunuzdu. 😊
Huzurlu akşamlar 😊

Diğerlerini bilmiyorum ama Golden tavsiye etmem şahsen bizim komşunun var çok havlıyor ve kötü kokuyor, gerçi köpekler o koku hep oluyor, bence kedi sahiplenin daha güzel ve temiz. köpek sorumluluğu çok, evet şuan minik halı çok tatlı gözüküyor ama büyüdükçe derdi artıyor, komşumuz şuan verecek bahçeli evi olan birini arıyor.. bahçeli eviniz yoksa köpekleri 4 duvar arasına kapatmaya çok karşıyım çalışıyorsanız ve o gündüzleri evde duracaksa çok mutsuz oluyorlar
Köpeğim dünyadaki en güzel kokuya sahip... Bütün köpekler bence en güzel parfümden güzel kokuyor. Nefesini bile mis gibi... Siz sevmediğiniz için öyle geliyor

Bu sahiplenme olmuyor bu satın alma oluyor... Ayrıca bizlere sorarak değil köpeğin cinsine özelliklerine bakarak seçin, bu eşya değil ki... Bu bir can, candan öte can...
Cins köpek sahiplenmenin birçok yolu var neden diğer yolları düşünmüyorsunuz yorum yaparken?

Bu sahiplenme olmuyor bu satın alma oluyor... Ayrıca bizlere sorarak değil köpeğin cinsine özelliklerine bakarak seçin, bu eşya değil ki... Bu bir can, candan öte can...
Burada fikir de alabiliyoruz öyle bir platform ya aynı zamanda. Golden bakanlar var pug bakanlar olabilir vs

Köpeğim dünyadaki en güzel kokuya sahip... Bütün köpekler bence en güzel parfümden güzel kokuyor. Nefesini bile mis gibi... Siz sevmediğiniz için öyle geliyor
Yoo sadece bana öyle gelmiyor apartmanın girişinde komşunun köpeğin yuvası var ve her gelen kişi köpeğin ne kadar kötü koltuğundan bahsediyor.. siz sevdiginiz için koku almıyorsunuz demek yada sizin köpeğinizi sürekli yıkıyordunuzdur. Bizim burdaki köpek hiç yıkanmiyor.. ayrıca köpekleri çok severim sevmediğimi nerden çıkardınız

Cins köpek sahiplenmenin birçok yolu var neden diğer yolları düşünmüyorsunuz yorum yaparken?
Elbetteki vardır ama o mu bu mu diye seçme şansı satın alma dışında çok
Yoo sadece bana öyle gelmiyor apartmanın girişinde komşunun köpeğin yuvası var ve her gelen kişi köpeğin ne kadar kötü koltuğundan bahsediyor.. siz sevdiginiz için koku almıyorsunuz demek yada sizin köpeğinizi sürekli yıkıyordunuzdur. Bizim burdaki köpek hiç yıkanmiyor.. ayrıca köpekleri çok severim sevmediğimi nerden çıkardınız
Yok sevmediniz demek istemedim Elbetteki seviyorsunuzdur ama insan kendi köpeğini çocuğu gibi seviyor onu kastettim. Belki temizlenmiyor olabilir haklısınız veya sağlık sorunu vs köpeğin. Alsındna sık sık yıkamak daha çok kokmalarına sebeb oluyor yada yıkayıp kurıtmamak nemli bırakmak belki öle bakıyorlardır.

Lütfen suratı basık köpek ırklarını tercih etmeyin. Kesinlikle üretilmemesi gereken ırklar fakat insanların hoşuna gidiyor diye satılıyorlar. Çok sıkıntı çekiyorlar. Nefes zorlukları horlamalar gaz çıkarmalar. Yüzemiyorlar bile. Alıp da üremesine sebep olup acı çektirmeyin.

Lütfen suratı basık köpek ırklarını tercih etmeyin. Kesinlikle üretilmemesi gereken ırklar fakat insanların hoşuna gidiyor diye satılıyorlar. Çok sıkıntı çekiyorlar. Nefes zorlukları horlamalar gaz çıkarmalar. Yüzemiyorlar bile. Alıp da üremesine sebep olup acı çektirmeyin.
Katılıyorum size ve üzülüyorum o canlar için

büyük ırk sorun olmazsa bu 3ü arasından golden bence.pug bana hiç tatlı gelmiyor yani yine sevmem mi önüme gelse tabiki severim ama evcil hayvan olarak almam.bunda basık yüzünün etkisi çok mesela tüysüz olduğu için üzüldüğüm sfenks ve basık yüzlü persian kediler.ben onları görünce çok üzülüyorum sanki hep burunları tıkanık gibi nefes alıyorlar diye düşünüyorum.pugların genetik olarak gözlerinde sorun olabiliyor.bir arkadaşımın var biraz bakım isteyen bir ırk.şu cins hayvan düşmanlarındanda gına geldi artık her cins hayvan başlığının altında 1-2 tane duyar kasan cins hayvan karşıtı insanlar:KK53:tamam hadi kabul herkes sizin kadar yüce gönüllü olup melez bir hayvan sahiplenemiyor işte bitti gitti bu kadar gelip duyar kasınca cins hayvan alacak insan bundan vazgeçmiyor sadece egonuzu tamin etmiş oluyorsunuz.boş yere ne gerek var insanları germeye:KK64:ömür boyu iyi baktıktan sonra istediği cinsi beslesin insanlar.buna kimse karışamaz ama benim tavsiyem kesinlikle petshoptan almayın yavruyu hem hastalıklı oluyorlar hemde iş ahlakları yok hayvanları kötü koşullar içinde yaşatıyorlar bu şekilde hem eziyet edip hem üstünden para kazanan insanların hayvanseverler üzerinden nasiplenmesini istemem.daha profesyonel insanlara veya evinde yavrusu olup sahiplendiren insanlara yönelin.

Pug saf kan bi
büyük ırk sorun olmazsa bu 3ü arasından golden bence.pug bana hiç tatlı gelmiyor yani yine sevmem mi önüme gelse tabiki severim ama evcil hayvan olarak almam.bunda basık yüzünün etkisi çok mesela tüysüz olduğu için üzüldüğüm sfenks ve basık yüzlü persian kediler.ben onları görünce çok üzülüyorum sanki hep burunları tıkanık gibi nefes alıyorlar diye düşünüyorum.pugların genetik olarak gözlerinde sorun olabiliyor.bir arkadaşımın var biraz bakım isteyen bir ırk.şu cins hayvan düşmanlarındanda gına geldi artık her cins hayvan başlığının altında 1-2 tane duyar kasan cins hayvan karşıtı insanlar:KK53:tamam hadi kabul herkes sizin kadar yüce gönüllü olup melez bir hayvan sahiplenemiyor işte bitti gitti bu kadar gelip duyar kasınca cins hayvan alacak insan bundan vazgeçmiyor sadece egonuzu tamin etmiş oluyorsunuz.boş yere ne gerek var insanları germeye:KK64:ömür boyu iyi baktıktan sonra istediği cinsi beslesin insanlar.buna kimse karışamaz ama benim tavsiyem kesinlikle petshoptan almayın yavruyu hem hastalıklı oluyorlar hemde iş ahlakları yok hayvanları kötü koşullar içinde yaşatıyorlar bu şekilde hem eziyet edip hem üstünden para kazanan insanların hayvanseverler üzerinden nasiplenmesini istemem.daha profesyonel insanlara veya evinde yavrusu olup sahiplendiren insanlara yönelin.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Empatiniz için ise ayrı teşekkür ediyorum. Haklısınız pug gibi basık yüzlü hayvanların zahmeti biraz daha fazla sık sık yüzündeki kıvrımlarının gözlerinin burnunun temizlenmesi gerekiyormuş. Kabul ediyorum çok güzel bir ırk değil ama o tipi ve masum bakışları bana çok şirin geliyor nedense :KK68: Ve evet kesinlikle haklısınız zaten bir çiftlik ya da evinde yavrusu olan birinden almak istiyorum en azından anne sütü almış olsun. Hoppa

Toy poodle diyorum. Seçeneklerde yok ama ben böyle zeki bir köpek türü görmedim. Aynı zamanda tüyleri de dökülmüyor. Benim evladım gibi oldu, tek kötü yani çok bağlanıyorsun bir şey olur diye ödün kopuyor gerçekten çocuğun gibi oluyorlar. Ben onu yalnız bırakamıyorum malesef. Yalnız bırakınca ağlıyor ve mutsuz oluyor.
köpek sahiplenecekseniz hep onunla olmanız lazım. 2-3 saatten fazla yalnız kalınca üzülüyorlar. Yada yanına aynısından bir arkadas sahiplenmeniz gerek.

Bu arada evimizin bahçesinde golden da baktık. Bu sene kaybettim onu. Bakımı gerçekten zor. Bir kere yediği yemek miktarı cok fazla,kemirme huyu canı sıkılırsa özellikle aşırı fazla. Evdeki esyaların cogunu kemirebilir iyi egitilmezse.
Sık sık bakımı yaptırılmalı ve tüyleri taranmalı.(bu toy poodle icinde geçerli bu arada yoksa tüyleri kıtık oluyor ve hayvan acı cekiyor deri cekildiği icin)
Birde goldenların ömürleri biraz daha kısa kücük ırklara göre malesef.

Bu arada evimizin bahçesinde golden da baktık. Bu sene kaybettim onu. Bakımı gerçekten zor. Bir kere yediği yemek miktarı cok fazla,kemirme huyu canı sıkılırsa özellikle aşırı fazla. Evdeki esyaların cogunu kemirebilir iyi egitilmezse.
Sık sık bakımı yaptırılmalı ve tüyleri taranmalı.(bu toy poodle icinde geçerli bu arada yoksa tüyleri kıtık oluyor ve hayvan acı cekiyor deri cekildiği icin)
Birde goldenların ömürleri biraz daha kısa kücük ırklara göre malesef.
toy poodle ın zekasını ben de duymuştum zaten en zeki köpek ırklarında ilk 3 teymiş. Golden çok tatlı ama benim aklım nedense pug a gidiyor

toy poodle ın zekasını ben de duymuştum zaten en zeki köpek ırklarında ilk 3 teymiş. Golden çok tatlı ama benim aklım nedense pug a gidiyor
Bakımını hergün yaparım tararım,ayda bir traş ettirir yıkarım dersen toy poodle derim canım ben.
ama tabi aklına ne yatıyorsa onu sahiplen. Pug koku yapıyor diye biliyorum

Bakımını hergün yaparım tararım,ayda bir traş ettirir yıkarım dersen toy poodle derim canım ben.
ama tabi aklına ne yatıyorsa onu sahiplen. Pug koku yapıyor diye biliyorum
peki toy poodle hiç koku yapmıyor mu bir de çok büyük mü bakımını yaparım zaten inanılmaz keyif alıyorum o konuda kendime güvenim tam da boyutu nasıl

peki toy poodle hiç koku yapmıyor mu bir de çok büyük mü bakımını yaparım zaten inanılmaz keyif alıyorum o konuda kendime güvenim tam da boyutu nasıl
Boyları degisik teacup ,toy,minyatür ve standart olarak gidiyor.
Benimki toy boy. Teacup asırı kücük ve savunmasız oldugu icin istemedim. 4 kilo benim minnoş😂
Yalnız ben neredeyse 2 sene önce aldım. O fiyatı söyleyim özelden. Mayısta 2 yasına girecek oglum.

X