Popüler Konu Kış hazırlıkları başladı,siz neler yapıyorsunuz?

Nevoosss bu çok güzel olmus benim kızda çok seviyor 😍
Ama benim bunu yapmam için kırk fırın ekmek yemem lazım 🙈
Bende geçen yıl yapmıştım. İnan göründüğü gibi zor değil🤗😁
Kalan pekmezi böyle değerlendirmiştim🥰
Bunu pişirme kağıdına seripte yapıyorlar. Ama çok hızlı donuyor hızlı olmak lazım🤗

Bende geçen yıl yapmıştım. İnan göründüğü gibi zor değil🤗😁
Kalan pekmezi böyle değerlendirmiştim🥰
Bunu pişirme kağıdına seripte yapıyorlar. Ama çok hızlı doluyor hızlı olmak lazım🤗
Pekmezi yapabilirsem bence annemle cevizli sucuğu da yapariz ya nevos bunu böyle karşına alıp baksan bile yeter aşırı güzel olmuş eline sağlık 😍

Manavda bakayım fiyatına burda daha önce çıktığı için belki fiyatlar düşebilir haber veririm size
En son bahçeyi ben diktim ama ilk ben topladım
Bu sene kendi fidelerimi kendim yetiştirdim ve diktim
İlk deneyimimdi ama gayet başarılı oldu
Yalnız köydeki bahçeme ve evin yanındaki bahçeye bursa domatesi dikmistim pek verimli olmadı
Konserveyi koy domatesinden yapicam Lezzetli olmazsa gelecek sene sadece konserve için Bursa domatesi satın alacağım mecbur
Konserveyi köy domatesinden yapacaksanız yarı yarıya yapın derim yarışı köy domatesi diğer yarısı bursa olsun sade köy domatesinden yapınca ekşimsi tadı oluyor.

Kapya biber kac liraya duser acaba ya 22 liraydi bugun bi markette 5 kg kadar alip kozleyip aticam buzluga daha erken herhalde ona da
15 liraydı pazarda bakalım burada salçalık dediğimiz kırmızı biberler cikarsa ne olacak fiyatları.

Esime 2-3 kg visne al visne suyu yapicam dedim 6 kg almis gelmis🙄 recelini de sevmiyoruz napcam ben bu kadar visneyi🤔

Esime 2-3 kg visne al visne suyu yapicam dedim 6 kg almis gelmis🙄 recelini de sevmiyoruz napcam ben bu kadar visneyi🤔
Kurutma imkanınız varsa yani hava şartları uygunsa kuruttun. Çok güzel bir atıştırmalık oluyor ya da poşetleyip buzluğa atın, kışın vişne suyu yaparsınız. Eğer buzlukta yeriniz yoksa reçel yapın kışın sulandırır vişne suyu yaparsınız.

Kurutma imkanınız varsa yani hava şartları uygunsa kuruttun. Çok güzel bir atıştırmalık oluyor ya da poşetleyip buzluğa atın, kışın vişne suyu yaparsınız. Eğer buzlukta yeriniz yoksa reçel yapın kışın sulandırır vişne suyu yaparsınız.
Kurutma imkanim hic yok balkonum kuzey cephede 2.5 yasinda oglum var surekli girip cikiyor durdurmaz. Sigdirabildigimi buzluga sigdircam artik.

Pazarci adam arabayla gelmissin 6 kg veriyim demis bizimki de tamam demis🤷 bu erkekler neden boyle🙈 demekki kamyonla gitse bi kamyon alip gelcek🤣

Annem bunun tepside olanını yapmıştı
Cok guzel gozukuyor
Konserveyi köy domatesinden yapacaksanız yarı yarıya yapın derim yarışı köy domatesi diğer yarısı bursa olsun sade köy domatesinden yapınca ekşimsi tadı oluyor.
Aslında bursa da eski oluyor bende ilk çıkan suyunu eklemiyorum böylece daha eskisiz oluyor

Annem bunun tepside olanını yapmıştı
Cok guzel gozukuyor

Aslında bursa da eski oluyor bende ilk çıkan suyunu eklemiyorum böylece daha eskisiz oluyor
Bilmiyorum ki şimdiye kadar yaptığım bursalar pek sulu değildi ve ekşi olmadı,bir köy domatesinden yaptım hem ekşi hem sulu oldu 🤗

X