Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Bende burun dolgusu yaptırıcam. Gerçekten dürüst ol. Doktor iyi mi memnun kaldınmı?
bende burun dolgusu yaptirdim oglum yaptirinca ameliyat bilemedik o donem 3 ay bile gitmedi cok bir d3gisiklik olmadi yanqklarima bir sey enjekte etti yanaklarim doldu burnu kucultmek icinmis goruntude yanaklar dolunca kucuk gozukurmus o guzel oldu ama simdi asla hic bir sey yaptirmam sonucleri nasil donucek bize bilmiyoruz ankarada mehmet akgul kizilayda 3 isleme 450000 lira odedim iki yanak bir burun dolgu o donemde kocam andropoz aldatmisti internetten o psikoloji ile yaptirmistim simdi cok sacma buluyorum degmezmis senin yaninda yasinla kirisiginla herseyinle duruyorsa dursun yoksa gule gule yaptiriyorsan kendin icin yaptircan sagligina zarari yoksa eger

Son düzenleme:
5 yıl oldu kulaklarım 💃

Eklentiler

• Screenshot_20191013-113642_1.jpg
    Screenshot_20191013-113642_1.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 373
Merhaba, sirf bu konuyla ilgili kendi deneyimimi paylasmak icin uye oldum. Yaklasik 2 sene once Ercan Cihandideye kepce kulak ameliyati oldum flep yontemiyle. Kulaklarim ameliyattan sonra normal boyutunun en az iki kati buyuk bir halde kanlar icindeydi sargilari actiklarinda (sargilar 3. Gunde acildi). Sonrasinda kulaklarimin inecegi ve yumusayacagi soylendi doktor tarafindan. Boyut olarak normale donduler ancak iki yil gecmesine ragmen hala hic bukulmeyecek derecede sertler ve kulaklarim yan yatarken aciyor. Ayrica sol kulagimi sekil olarak da cok kotu yapti, ust kisminini arkaya fazla yapistirmis gozluk takarken bile o araya gozlugun sapi zor giriyor, yani kulagimin ust kismi kafa derime neredeyse yapisik. Insanlar baktiklarinda kulagimda bir anormallik oldgunu anlayip ne oldugunu soruyorlar. Yine ayni sebepten uzun sure gozluk takamiyorum gozlugun sapi icin bile yeteri kadar bosluk olmadigi icin kulagima agri yapiyor gozluk sapi. Kendisi tum bunlara ragmen benimle ameliyat sonrasi pek ilgilenmedi ve yaptigi hatayi kabullenmedi. Ben cok pisman oldum kendisine yaptirdigima kesinlikle ama kesinlikle onermem.

Merhaba, sirf bu konuyla ilgili kendi deneyimimi paylasmak icin uye oldum. Yaklasik 2 sene once Ercan Cihandideye kepce kulak ameliyati oldum flep yontemiyle. Kulaklarim ameliyattan sonra normal boyutunun en az iki kati buyuk bir halde kanlar icindeydi sargilari actiklarinda (sargilar 3. Gunde acildi). Sonrasinda kulaklarimin inecegi ve yumusayacagi soylendi doktor tarafindan. Boyut olarak normale donduler ancak iki yil gecmesine ragmen hala hic bukulmeyecek derecede sertler ve kulaklarim yan yatarken aciyor. Ayrica sol kulagimi sekil olarak da cok kotu yapti, ust kisminini arkaya fazla yapistirmis gozluk takarken bile o araya gozlugun sapi zor giriyor, yani kulagimin ust kismi kafa derime neredeyse yapisik. Insanlar baktiklarinda kulagimda bir anormallik oldgunu anlayip ne oldugunu soruyorlar. Yine ayni sebepten uzun sure gozluk takamiyorum gozlugun sapi icin bile yeteri kadar bosluk olmadigi icin kulagima agri yapiyor gozluk sapi. Kendisi tum bunlara ragmen benimle ameliyat sonrasi pek ilgilenmedi ve yaptigi hatayi kabullenmedi. Ben cok pisman oldum kendisine yaptirdigima kesinlikle ama kesinlikle onermem.
ben de bi hastasını görmüştüm kotu olmuştu kulakları

Merhaba kızlar. bende 2018 nisan ayında Ali Mezdeğine ameliyat oldum sağlık personeli olduğum için 500 tl de indirim yaptılar 3500 tl verdim toplamda iki kulak için. ameliyat 1.5 saat sürdü rahat geçti 2 hafta bandaj taktım .benim kulaklarımda fazla hematom oldu yani kan toplandı kremle geçti. ameliyatta kıkırdak yapım çok sert olduğu için fazla kıkırdak alınıp dikildi. ağrım çok hafif oldu ama ilk 1 sene kulaklarınıza çok dikkat edin çarpma esnasında çol ciddi acı hissediyorsunuz ve ara ara sızlama oluyor ama kesinlikle ve kesinlikle sizi etkiliyorsa ertelemeden güvenilir bir doktora ameliyaat olun. şuan 1,5 sene oldu ve çok çok mutluyum asla pişman olmadım cesur olun ve ne istiyorsanız onu yapın. Kulaklarım şuan gayet doğal duruyor bende ilk aylarda yapışıklık vardı ama 1 senede oturdu ve simetri problemi yok. Çözümü olan bir sorun için kendinizi yıpratmayın ve o sorunu en kısa sürede çözün :)

koskoca sayfada yorum yapacak baskaları yokmu ya arkadaslar ercan beye flep teknıgı ile ameliyat olucam ne diyorsunuz 1 haftam var bişiler yazın yardımcı olun yorum yapın lutfen .

merhaba,
ercan beye ameliyat oldunuz mu acaba ?
oglum ıcın dusunuyoruz. fıkır ve yorumlarınız benım ıcın cok degerlı olacak.

hiç yaptırma benim oğlum yaptırrdı iki kulak eşit değil kulak memesi havaya kalktı y şekli kulak içinde aylarca veresiye pamukla ugraştık 1.5 yıl geçti kalıcı dikişler çıkıyor iğne gibi baş yapıyor birde kulak arkası lenfi şişti kalıcı dikişlerden sebebini doktor kabul etmiyor birde ankaranın en iyi doktorlarından birine yaptırdık oğluma sorsan memnun kepçe değil ya artık ama gel gör bitmiyor sıkıntıları 6000 liraya yapıldı değmez kepçe olsan ne olur yaptırdıktan sonra bitmiyor iyleşme süreci istediğin gibi olmuyor çünkü iki tane nasıl eşit olsun şimdi kulak memesi ameliyatı istiyor yaptır yaptır nereye kadar

oglunuz ercan cıhandıde'ye mı amelıyat oldu acaba ?

Bende 2 defa bu ameliyatı oldum ama hala memnun değilim. Benim ameliyat olalı 7-8 yıl oldu dediğin gibi eskisi gibi rahat hareket edemiyosun sürekli kulağını sakınmak zorunda kalıyosun. Ameliyat olduğuma değil de yanlış dr lara ameliyat yaptırdığıma yanıyorum. Şimdi tekrar revizyon düşünüyorum ama hangi dr a yaptırcam onu bilmiyorum. Açıkçası cesaret edemiyorum.

Merhaba, ben de revizyon olacağım nisanda, ama çok korkuyorum. Ikincisi ilki kadar zor olur mu, yoksa daha mi kolay olur, tekrar açılır mi? Düşün düşün bir hal oldum... ayrıca çok açılma olan kulağımda sürekli bir gerginlik var, ikinci ameliyatta düzelir mi acaba, gerginlik yaşayan var mı?

Merhaba bende amt olalı 40 gün oldu kulaklarım sert ve takmaymış gibi geliyor ne zaman geçer bu durum olanlar yardımcı olabilirmi

Ben 4 yıl önce tek kulak olmuştum eski mesajlarımda fotoğraflarım da var kesinlikle pişman değilim açılma olduktan sonra çok güzel oldu ve zamanla yumuşadı da (elbette ameliyatsız kulak kadar esnek değil) benim sorunum şu gözlük kullanıyorum ve ameliyatlı kulağım daha yukarıda diğeri aşağıda kalıyor gözlük yamuk duruyor 😕 bu niye oldu anlamadım eskiden veya ilk ameliyat olduğum dönemde böyle bir sorun yoktu. Aynada karşıdan bakınca da bir kulağın daha aşağıda diğerinin yukarıda olduğu belli oysa kulak boyu veya memesi ile ilgili işlem yapılmadı. Sizce diğer kulağımı da yaptırmalı mıyım?

Arkadaşlar revizyon ameliyatı olanlar yanıtlayabilirse çok sevinirim? Ikinci ameliyat ilki kadar zor mu? Aynı mi, daha kolay olur mu? Revizyondan sonra yine açılma oldu mu sizde de?

arkadaşlar mrb uzun zamandır yorumları okuyorum ben bianda karar verdim oldum olduktan sonra yorumları detaylı inceleme fırsatım oldu ve her kötü yorumda içime kuşku korku düştü pişmanlık duygusu çöktü fakat bugün ameliyat olalı 43. günüm birhafta ağrı sızı oldu ara ara sızlama gibi hafif ağrılar oldu en son geçen hafta ağrım oldu oda doktorumla görüştüm kulak direndiği için oluyormuş hala direnç gösteriyormuş ama tabi ağrı geçti.doktorumdan çok memnun kaldım ben bursadayım bursada plastik estetik cerrah aydan ay a ameliyat oldum süreç boyunca doktorum hep yabımda oldu her soruma yanıt aldım herzaman aradığımda ulaştım arkadaşlar olduktan sonra ilgi alaka özen çok önemli çok şükür şimdiye kadar iltihap vs oluşmadı kötü birşey yaşamadım inşallah hiç bi zaman olmaz doktorum sende süreç çok hızlı ilerledi artı üzerine yatabilirsin demişti 3.haftada ama ben hemen yinede yatmadım korkudan ama artık üzerine yatmaya başladım.dikkatli şekilde uyuyorum deli yatmam yok her seferinde uykudan uyanıp o şekilde dönüyorum ve her gece bant kullanıyorum hala ilk 10 gün gece gündüz bant vardı şimdi sadece her gece kullanıyorum.ben genel heyecanlı bi tip olduğumdan genel anestezi ile tercih edip oldum 5-6 saat sonra doktor eve çıkardı özel bir sargıyla sarılıydı kulaklarım ve sımsıkı bir sargıydı doktorum ameliyatın ertesi gün muaynehanesinde o sargıyı çıkardı çok durması iyi değilmiş 1 gün sıkı sargıda olması yeterli dedi ve yaptığı o sargıyı çıkardı pansuman yapıldı sadece normal saç bantıda geçildi ozamandan itibaren 10 gün gece gündüz saç bantı sonrasında sadece gece kullanıyorum.kulaklarım şuan ilk yapılmış haline göre daha açıldı buda normalmiş ilk günler çok yapışıktı kulağımın arkasına gazlı bez pansuman yaparken giremiyordu o derece şimdi dikişler düştükçe et birleştikçe daha açıldı ama doğal duruyor çok yapışıklıkta normal değil şuana kadar 43 günde 4 kere muaynesine gittim çünkü benim ameliyatımda cildim hassas olduğu için doktorun ameliyatın ertesi günü pansumanda sürdüğü pomad alerji yapınca sarı su aktı üstünden kabardılar 4.günü bu yüzden duş aldım ve 6.günden sonra hergün duş al dedi doktorum bende aldım dikkatli şekilde bu şekilde alerjim kendi kendine geçti genel ödem ve şişliğim zaten 15 güne neredeyse tamamen geçti 3.haftamda artık operasyon geçirdiğim neredeyse hiç anlaşılamayan hale geldi bendede atopik dermatit egzama hastası olarak biraz alerji üzdü ama çok şükür şuana kadar başka sorun yaşamadım insan ilk çok yapışık olduğu için açılmaya başladıkça yine eskisi gibi olurmu diye korku kaplıyor hatta bilenlere açıldımı dşye sürekli soruyor :) elimde değil nerdeyse hergün soruyorum ama bilen herkes gerçekten çok beğeniyor iyiki doktorumu aydan ayı tercih etmişim bursada olmak isteyen varsa tavsiye edebilirim gayet ilgili doktor şimdi nezaman bişey soracak olsam çekinmeden arayabiliyorum en son 2hafta önce kontrole gittiğimde 1 ay sonra tekrar gel dedi doktorum arkadan çıkan dikiş olursa kesmek için dikişlerimi kontrol etmek için çünkü o içerden çıkan dikişleride yorumlarda gördüğümde hemen doktoruma sordum eminecim kıkırdağa dişik atıp düğümlüyoruz düğümün ucundaki ip kulakta ilk zaman ödem olduğu için içerde kalıyor fakat zamanla kulaktaki ödem geçtikçe dışarı çıkabiliyor operasyon sırasında mümkün olduğu kadar dipten kesiyoruz fakat dediğim gibi ucu ödem indikçe ipin boyu uzun kalabiliyor bunuda çıkan kısmı keserek alıyoruz dedi bu 1 ay sonra gel demesinin sebebide tekrar çıkan varmı dilişler ne durumda diye yine kontrol amaçlı çağırıyor dediğim gibi arkadaşlar doktor çok önemli ben 6000 tl verdim medicanada oldum devamında muaynehanesine gittim kontroller pansuman için birdaha hiç ücret ödemedim ben sürecimi anlatmaya çalıştım umarım daha fazla açılmaz bukadar kalır biz kepçeler evhamlıyız biraz ödem inince açılsa vay efendim açıldı diyoruz etraftaki insanlarda artık abartmamıza kızıyor gülüyor :) halbuki süreç normal dilerim hiç bir zaman problem yaşamam her insan gibi bende ay olmasamıydım pişmanmı oldum kesildi içinde dikişler varmış ya ömür boyu koruyamassam diye hep gel git yaşadım ama velhasıl saçımıda topuz yapıyorum at kuyruğu yapıyorum be kardeşim yıllardır özlemini çektiğim yarım toplamaları hepsini yapabiliyorum nerde o eskisi gibi sakınan ay açılcak diye korkan kız sanırım bütün zorlu sürece o uykusuz gecelere ragmen yinede iyiki oldum içimde kalmadı dünya gözüyle bütün modelleri yapıyorum artık buarada inanın çok takıntılı biriyim hala uykularım ay bişey olmasın diye sürekli kontrollü uyuyup uyuyanıyorum ama dediğim gibi yinede değer dilerim allah bi aksilik kaza bela vermesin..çok uzun yazmışım ama yazarken kendimi kaptırdım ksuura bakmayın arkdslar :)

bu olmadan önceki halim ama böyle durduğuna bakmayın daha öndeler şuan burda elimle geriye doğru gerdirmiş hali bu aslında daha açıklar öne doğru burda arkadan geriye doğru çektiğim hali :)

Eklentiler

• IMG_20200131_181625_148.jpg
    IMG_20200131_181625_148.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 442
buda ameliyattan 43.gün sonra tamda bugün :) bakın dapdar tepeden topuz yaptım eskiden nerde yapabilicektim cesaret yoktu ki malesef ama şimdi toplayabiliyorum önden yandan resim attım size

Eklentiler

• IMG_20200131_181438_214.jpg
    IMG_20200131_181438_214.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 533
  • IMG_20200131_181532_321.jpg
    IMG_20200131_181532_321.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 534
bakın burdada ameliyattan sonra 6.günüm ödemli şiş ve alerjilerimin olduğu hali malesef alerjik bünyem olduğu için kabuklanma sarı su falan oldu biraz ama hemen toparlandı size yardımcı olmak için bazı rersimlerimi örnek atıyorum bu ödemli haliydi şimdi eser yokkk

Eklentiler

• IMG_20200131_182458_864.jpg
    IMG_20200131_182458_864.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 555
  • IMG-20191225-WA0011.jpeg
    IMG-20191225-WA0011.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 564
Arkadaşlar revizyon ameliyatı olanlar yanıtlayabilirse çok sevinirim? Ikinci ameliyat ilki kadar zor mu? Aynı mi, daha kolay olur mu? Revizyondan sonra yine açılma oldu mu sizde de?
bence zor değil yine olsa yine yaptırırım bende açılma olmadi ilk ameliyatimda doktor tek kulağımı az yapistirmisti 2. Ameliyatı olmak zorunda kaldım 2. Ameliyatta iğne daha çok acitmisti ben sekil olarak memnunum ama eskisi gibi esnek bi kulagim yok ama olsun zaten yaptırmadan önce yüzüne bakmıyordum kulaklarımın sacla örterdim kabus

Merhaba bende amt olalı 40 gün oldu kulaklarım sert ve takmaymış gibi geliyor ne zaman geçer bu durum olanlar yardımcı olabilirmi
Kulaklarını kime yaptırdınız ve şuan sonucunuzdan memnun musunuz çok merak ediyorum. Kime yaptırdınız ? Ne kadara yaptırdınız .

X