Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım aranıza uzun zamandır para biriktiriyorum ameliyat İçin ameliyat ve doktor İçin fazla araştırma yapmadım ama bi kaçtan buldum Ercan Cihandide diye bi doktor var ona olmayı düşünüyorum önerir misiniz ??

1 senem bitti 1 aylıkken nasılsa suan hala Öyleler çok doğal duruyorlar arkadaki dikiş izleri de kayboldu bakan anlamaz yatarken de acimiyor kuaföre gidince durumumu anlatıyorum Ona göre dikkat ediyorlar ama hiç kivirmiyorum ve soyunup giyinirken duş alırken saçımı tararken dikkat ediyorum ve son olarak çok ağırlık yapacak küpeler kullanmiyorum
Nerde oldunuz

Arkadaşlar kepçe kulak İçin Ercan cihandide ye ameliyat olucam yorumlar mısınızzzz nasıl ni doktor yada doktor önerisi olan var mı ??

Geçmiş olsun. Hayırlı olsun.
Ben de düşünüyorum ama cesaret edemiyorum.

Arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım aranıza uzun zamandır para biriktiriyorum ameliyat İçin ameliyat ve doktor İçin fazla araştırma yapmadım ama bi kaçtan buldum Ercan Cihandide diye bi doktor var ona olmayı düşünüyorum önerir misiniz ??
hiç yaptırma benim oğlum yaptırrdı iki kulak eşit değil kulak memesi havaya kalktı y şekli kulak içinde aylarca veresiye pamukla ugraştık 1.5 yıl geçti kalıcı dikişler çıkıyor iğne gibi baş yapıyor birde kulak arkası lenfi şişti kalıcı dikişlerden sebebini doktor kabul etmiyor birde ankaranın en iyi doktorlarından birine yaptırdık oğluma sorsan memnun kepçe değil ya artık ama gel gör bitmiyor sıkıntıları 6000 liraya yapıldı değmez kepçe olsan ne olur yaptırdıktan sonra bitmiyor iyleşme süreci istediğin gibi olmuyor çünkü iki tane nasıl eşit olsun şimdi kulak memesi ameliyatı istiyor yaptır yaptır nereye kadar

Ben de 22 haziranda ameliyat oldum yani 3 hafta önce iki gündür bant kullanmıyorum yaşım 33 o kadar geç kalınmış bir karar oldu ki benim için şuan çok mutluyum korkmayın ameliyat olmaktan ben özelde oldum doktorum Hatay Antakya Tolga Beydeş tavsiye ediyorum ilerde ne olur bilmiyorum şekli oturuyor tabi beklemek lazım sivri kulaklarim vardı yüzüm daha ufak yani malzeme nasılsa ona göre bir şey çıkıyor ortaya beklentiniz o yönde olursa daha mutlu olursunuz kulak küçülmüyor sadece arkaya yatıyor zamanla biraz esniyor tabi ki uzun lafın kısası bekleyip göreceğim
Merhaba bende ameliyat olucam klasik yönetimi mi öneriyorsunuz flep yöntemi mi cevaplarsanız sevinirim 👍

Merhaba bende ameliyat olucam klasik yönetimi mi öneriyorsunuz flep yöntemi mi cevaplarsanız sevinirim 👍
Arkadaşlar merhaba,
16 temmuz 2019 da kepçe kulak ameliyatı oldum. 41 yaşımdayım, bu zamana kadar hep istiyordum, ama cesaret edemiyordum. sonunda cesaretimi topladım ve oldum. iki çocuğum var eşim de çok karşı çıktı ama kimseyi dinlemedim. ilk günler çok iyiydi, çok mutluydum ama şu anda 38. gün ve sol kulağım tamamen açıldı, ki sol kulağım çok az açıktı, yani kepçe bile sayılmazdı, saçlarımı da topluyordum. çok büyük bir sıkıntım yoktu, ama sağ kulağımı beğenmiyordum ve ikisi eşit olsun diye ikisini de ameliyat ettirdim. Ankarada yaşıyorum ve ameliyat için izmir e gittim. şu anda inanın çok pişmanım. sol kulağım ameliyat öncesinde nasılsa şu anda öyle. tamemen açıldı. üstelik artık bir de dikiş izlerim var. çocuklarıma doğru düzgün sarılamıyorum. kulaklarım çok acıyor. duş alırken saçlarımı tararken veya oldu ya elim çarptı azıcık diyelim o kadar acıyor ki... keşke hiç yaptırmasaydım. hem maddi manevi çok kötü hissediyorum. eğer çok büyük bir sıkıntınız yoksa doğal kulaklarınızdan vazgeçmeyin. ama eğer artık kesinlikle saçlarımı toplamak istiyorum diyorsanız açılamayacağına dair garanti alıp bu sürece girin. unutmayın ki ameliyat olmakla herşey bitmiyor. sonrasındaki süreç çok sıkıntılı. 1 ay yan dönüp yatamıyorsunuz. hatta hala tam olarak yatamıyorum. çevrenizdekiler sarılırken falan çarpacaklar diye korkuyorsunuz. kuaför işi zorlaşıyor. saç tarama banyo yapma zorlaşıyor. çocuğuma rahatça sarılmayı özledim. sürekli çarpacak diye korkuyorum. tamam, eğer açılma olmayacaksa katlanırsınız, ama açıldı düşünün bi ne kadar can sıkıcı bir durum. çıldırmamak elde değil. hepsini göze almanızı öneririm.

koskoca sayfada yorum yapacak baskaları yokmu ya arkadaslar ercan beye flep teknıgı ile ameliyat olucam ne diyorsunuz 1 haftam var bişiler yazın yardımcı olun yorum yapın lutfen .

27 Ağustos’ta klasik yöntemle ameliyat oldum. Ameliyatım lokal oldu 2 saat civarında sürdü. Akşam yemeğinden sonra ağrı kesicimi antibiyotiğimi içtim. Akşam rahat geçti yazılanlar gibi aman aman bi ağrım olmadı. Ertesi gün kontrole gittim bandajlarım 5 gün sonra çıktı. Çok büyük korkularla olmuştum ama hiç korktuğun gibi olmadı. Ağrı dayanabilenecrk düzeydeydi bi tek dikiş yerlerlerinde gerginlik var. Şu an 1 hafta oldu şişlik ve morluğum geçti sayılır şeklinde içime sindi umarım gelecek açılma falan olmaz. İstanbul’da kepçe kulakta ünlü bir doktorda olucaktım randevudan olmadığından dolayı yaşadığım şekilde Eskişehir’de oldum. Şimdilik herhangi bir sıkıntım yok :)

Estetik günah birşeydir. Günah bişeye hayırlı olsun denmez kardeşim. Hatta günahı küçümseyerek demek insanı dinden çıkarabilir tevbe edilirse affedilir. Dinden çıktın falan demiyorum yanlış anlama. Sadece dikkat etmek lazım.

Herkesin günahı kendine. Böyle yorum yapmasaydınız keske. Eğer ki ben kendim mutsuz isem ve ruhuma iyi geleceğini biliyorsam, neden kötü olsun günah olsun.bazen bizim birinin kalbini kırmamız bile günah olarak terazide daha ağır basıyordur. Onu tevbe bile paklamaz. Kul hakkı helalliğine girer.

Ve madem bu konulara karşısınız yorum yapma zorunluluğunuz yok ki.. açıkta söyleyeyim en çok radikal karşı çıkanların bir kısmı , imkanı bulunca başı çeker. Çevremde var öyleleri. İmkânı bulanlarda. Ondan büyk konuşup fetva verip ahkam kesmeye gerek yok.

Bu konuların yeri burası değil bence kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez bir insanın psikolojisi etkileniyor ise bu da tehlikeli herkesin günahı kendine

oglumun kulaginin arkasi hala sis .bir iki tane kulak arkasi cikmaya calisan iki tane sivri nokta cikmaya calisiyor dikisler ve ben cok uzgunum sadece bekliyorum sisligine bakiyorum ogluma gore normal gencler hic bir seyi onemsemiyor oysaki kalici dikisler var kulaginin icinde ve tahminim vucut kabul etmiyor ve lenflerini sisirdi ya kanser olduysa dna si kirildiysa bu sebepten cunku disaridan bir cisim vucuda eklenince vucut tepki veriyor silikon meme icin cikartin diyorlar imkanim olsa ogluma sozum gecse butun dikislerini aldirirdim o kepcede guzeldi cok korkuyorum hani gunah diyenleri simdi anliyorum vucut disaridan ilave istemiyor bunun adina gunah diyince itici oluyor ama sonuc hastalik olarak sana geri donuyor keske engel olsaydim izin vermeseydim cok uzgunum

X