Kayınvalideden anne olmazmış 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz gidin deyin " Ben çocuk olursa bi 5 yıl çalışmak istemiyorum, oturup çocuğuma bakıcam, yoruldum çalış çalış nereye kadar, bebeğimin en güzel zamanlarını kaçırmak istemiyorum.", ne kadar seviyormuş sizi anlarsınız. Prezervatifi çift takar, kendi evde olduğu zaman bi saat belirler o doğum kontrol hapını zorla yutturur. Yapmazsa gelin yine konuşalım.

İnşallah sahuru beklerken bizimle eğleniyorsunuzdur. 😒

Kocasını üniversitede okutmak için, garsonluktan tutta temizliğe kadar çeşitli işlerde çalışan kadınların hikayesini şimdiye kadar hep Amerikan filmlerinde izler, romanlarında okurduk. Siz o kadınlardan farklı olarak üniversite mezunuymuşsunuz.

Sayenizde ülkemizin bu konuda da geri kalmadığını öğrenmiş olduk. :nazar:
Ben ona istediğin bölümü okuyabilirsin dedim o da devam etmek istiyorum dedi. Buraya kadar bir sıkıntı yoktu benim için çünkü eşim gerçek anlamda bir beyefendi. Ama mezun olduktan sonra ailesi resmen eşimin tepesine üşüştü. Bu iğrenç bir kelime ama ne yazik ki öyle oldu. Evden attıkları oğulları evde beslediklerinden daha değerli oldu. Onu da geçtim sürekli arayıp ne kadar kazanıyorsun vs vs para mevzularından midem bulandı. Ayrıca 24 saat nöbette yaşadıkları düşünülünce bir bu kadar dr şiddet olayı varken az alıyor bence.. Gerçi bana ne ne kadar aldığından ben bir sn evvel şu küçük ilçeden çıksak da işime gücüme geri dönebilsem diye düşünüyorum.

Türk istemiyor Ahıska istiyor.
Ahıskalarda Türk zaten? Yoksa Gürcistanlı gelin mi istemiş anlamadım.

Görüşmeyin kv ile sizin kimseye ihtiyacınız yok, bir çocuğu üstünüze atmış büyütüp meslek sahibi etmişsiniz tabiri caizse!
Eşinize de söyleyin bunu. İnşallah eşinizi doldurmayı becermez. Garip bir aile yapısı
O işin bahanesi. Oğullarını okutturmuşlar şimdi tüpüyle aşısıyla uğraşmak istemiyorlar. Konu sahibi çıkıp gitse o kadın gider çalışma hayatı nedir bilmeyen bir genç kız bulur everir oğluşunu, bakmayın konu sahibine sen çalışmazsan nasıl geçineceksiniz dediğine.

Ben ona istediğin bölümü okuyabilirsin dedim o da devam etmek istiyorum dedi. Buraya kadar bir sıkıntı yoktu benim için çünkü eşim gerçek anlamda bir beyefendi. Ama mezun olduktan sonra ailesi resmen eşimin tepesine üşüştü. Bu iğrenç bir kelime ama ne yazik ki öyle oldu. Evden attıkları oğulları evde beslediklerinden daha değerli oldu. Onu da geçtim sürekli arayıp ne kadar kazanıyorsun vs vs para mevzularından midem bulandı. Ayrıca 24 saat nöbette yaşadıkları düşünülünce bir bu kadar dr şiddet olayı varken az alıyor bence.. Gerçi bana ne ne kadar aldığından ben bir sn evvel şu küçük ilçeden çıksak da işime gücüme geri dönebilsem diye düşünüyorum.
Gözünüzde çok büyütmüşsünüz, eşiniz değil oğlunuz gibi sanki, var dediğiniz özellikler ya az ya da yok. Varsa da size yok. İdealize etmek için çok yetersiz biri.

Genelleme sonuçta hanımlar eşim ailesiyle aldatıyor beni. Diğer türlüsü her kadının kabusu ona yorum yapmayacağım.
Şimdilik ailesiyle aldatıyor, meslekte ilerlesin eli para görsün başka kadınlarla aldatacak. Hatta aldatmaya tenezzül etmeden boşanmak isteyecek. Sizi kadın eş sevgili gibi görmüyor artık. Git çalış diyor çünkü hep bunu yapmışsınız. Çalışıp cebine para koymuşsunuz. Siz ev geçindiren, para getiren, yiyecek içesek sağlayan, faturalarını ödeyen birisiniz.
Aksi olsa annesine "hayır çok pahalı alamayız, bu kadar sene eşim bizi geçindirdi, ona çok mahçubum en kısa zamanda aileme destek olmalıyım, kazancımı dikkatli harcamam lazım, baba olmak istiyorum…" der almazdı o 25 bin TL lik montu ayakkabıyı. Onun yerine gözünüze gözünüze sokuyorlar ana oğul.

Bir deneyin bakalım, masaya yumruğunuzu vurun ve birbirimize danışmadan sormadan kimseye böyle pahalı hediye almak yok, annen çok istiyorsa kendi alsın deyin de görün. Gerçi size fark etmez, adam evde elinizde dursun yeter.

Öğrenci okutmuşsunuz sevaba girmişsiniz, her şerde bir hayır vardır.

36 yaşında mühendislik eğitimi ve diploması almış; mühendis olarak çalışmış bir kadınsınız.

Elinize bir kağıtla kalem alıp, eşinizin 4 yıl boyunca elini kolunu sallaya sallaya okula gitmesinin size maliyeti ne olmuş bir hesaplayın.

Şu an sizin cebinizde de annenize gözünüz kapalı ayakkabı ve mont alacak 25 bin TL var mı ?
Turkiyenin en iyi uni.den çift lisans mezunuyum. Ama kayınvalide problemim olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Biz evlenirken bir mutluydu ki oglunu birakmaya geldiginde tayin sonrasi bir kadar da mutsuzdu.

Turkiyenin en iyi uni.den çift lisans mezunuyum. Ama kayınvalide problemim olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Biz evlenirken bir mutluydu ki oglunu birakmaya geldiginde tayin sonrasi bir kadar da mutsuzdu.
Çünkü o zaman oğlu işsiz ve üni terkti. Şimdi doktor. Size yakıştıramiyordur. Acı ama gerçek. Bir yerde denk gelmiştim. Aşırı fedakarlığın sonu mutlaka nankörlük olur diye.

Gözünüzde çok büyütmüşsünüz, eşiniz değil oğlunuz gibi sanki, var dediğiniz özellikler ya az ya da yok. Varsa da size yok. İdealize etmek için çok yetersiz biri.
Sonuçta sevgi insana insanı görmek istediği gibi göstermez mi ? Ayrıca eşim gerçekten bir beyefendi. Kıyafetime karışmaz istediğim bir şey varsa elinden geliyorsa alır yapar. Beni mutlu etmek için de bugün pes atmaya arkadaşlarını çağırmış araba yarısında yenildim diye ; Ne olur karımla biraz daha mortal kombat oynayın yenilik de mutlu uyusun diyordu.

Sizin sorununuz kayınvalide sorunu değil. Babanız nikahınıza gelememiş, onda bile bir durup "ben ne yapıyorum, ailem yanımda olmayı hak etmiyor mu vb" diye düşünmemişsiniz.

Çünkü o zaman oğlu işsiz ve üni terkti. Şimdi doktor. Size yakıştıramiyordur. Acı ama gerçek. Bir yerde denk gelmiştim. Aşırı fedakarlığın sonu mutlaka nankörlük olur diye.
Iyi de ben trde en iyi uni.den cift lisans mezunuyum. şuan yurtdışına çıksam bir maaşım oğlunun 3-4 aylık geliri o sadece okumadığı için kendisi kıskanıyor olabilir bizi. Ayrica bir sinirime bakar 6 yolda tıp okumam 😅😂😉🌱

Sonuçta sevgi insana insanı görmek istediği gibi göstermez mi ? Ayrıca eşim gerçekten bir beyefendi. Kıyafetime karışmaz istediğim bir şey varsa elinden geliyorsa alır yapar. Beni mutlu etmek için de bugün pes atmaya arkadaşlarını çağırmış araba yarısında yenildim diye ; Ne olur karımla biraz daha mortal kombat oynayın yenilik de mutlu uyusun diyordu.
Ayrıca çok az şeyle tatmin oluyorsunuz, bundan daha fazlasını arkadaşımıza yapıyoruz biz. Eşlik bu değil. Yıllardır okusun mezun olsun diye bi yerlerini yırtan kadına biraz utanması olan biri çalışsın diye gözünün içine bakmaz. Üstelik bebek denerken. Sizi biraz düşünen eşiniz sizinle kendi oynardı, onu bile yıkacak birilerini bulmuş. Beyefendiymiş. Eşimin bi lafı var, kibar kibar yapangillerden diye afedersiniz. Öyle işte.

Asla yapılmaması gereken bir şey yapıp bir erkeğin maalesef annesi olmuşsunuz bu tarz birlikteliklerde Onun zaten bir annesi var siz de ikincisi olmuşsunuz ya o bir süre sonra ateşli bir sevgili aramaya başlayacak Siz de bırakın dişil enerjiyi Bence şimdiden testosteron hormonlarınızı ölçtürün mutlaka tavan yapmıştır son olarak tabii ki gaybi sadece Allah bilir ama ben size malumun ilanı niteliğinde sonu haber vereyim aldatılacaksınız üzgünüm

Iyi de ben trde en iyi uni.den cift lisans mezunuyum. şuan yurtdışına çıksam bir maaşım oğlunun 3-4 aylık geliri o sadece okumadığı için kendisi kıskanıyor olabilir bizi. Ayrica bir sinirime bakar 6 yolda tıp okumam 😅😂😉🌱
Sizi besleyecek bir eşiniz olmadığından o biraz zor ama.

Sizin sorununuz kayınvalide sorunu değil. Babanız nikahınıza gelememiş, onda bile bir durup "ben ne yapıyorum, ailem yanımda olmayı hak etmiyor mu vb" diye düşünmemişsiniz.
Pandemiydi. Annemler geldi babam eşya getirmek için bir gün sonra gelecekti. O da istemeseydi tabi ki beklerdik. Babam da eşimi seviyor biz de ki tek sorun benim şu son 9 ay da sabir demekten yeter demeye geçmem diyeceğim ama bence keşke önceden eşime acıyıp ailesini bu kadar evime almasaymışım.

Sizi besleyecek bir eşiniz olmadığından o biraz zor ama.
Eşinize alan değiştirmek istediğinizi öğretmenlik okumak istediginizi söyleseniz ne olur mesela. Çocuğu rahat buyutmek istiyorum. Çalışma saatleri daha iyi. Vs ciddi ciddi deneseniz ne der. Okumaniza destek olur mu?

Eşinize alan değiştirmek istediğinizi öğretmenlik okumak istediginizi söyleseniz ne olur mesela. Çocuğu rahat buyutmek istiyorum. Çalışma saatleri daha iyi. Vs ciddi ciddi deneseniz ne der. Okumaniza destek olur mu?
5 yıl çocuk bakmak istiyorum de demiştim, onu geçiştirdi. Cevabı biliyor çünkü.

Konunuz gerçeklikten gittikçe uzaklaşıyor.

Asla yapılmaması gereken bir şey yapıp bir erkeğin maalesef annesi olmuşsunuz bu tarz birlikteliklerde Onun zaten bir annesi var siz de ikincisi olmuşsunuz ya o bir süre sonra ateşli bir sevgili aramaya başlayacak Siz de bırakın dişil enerjiyi Bence şimdiden testosteron hormonlarınızı ölçtürün mutlaka tavan yapmıştır son olarak tabii ki gaybi sadece Allah bilir ama ben size malumun ilanı niteliğinde sonu haber vereyim aldatılacaksınız üzgünüm
Neden insanlar böyle düşünüyor anlayamıyorum. Ben gayet ateşli sarışın mavi gözlü bir kadınım. Eşimde bunun farkında. Onun annesi olmadım onun eşi yoldaşı oldum. Annesi var ben onun eşiydim ve eşiyim. Ailesine karşı evt sevgi görmediği için bir şeyleri satin alabilecegini düşünüyor. Ve ya ispat çabası belkide ama bu beni kadın olarak görmediği anlamına mi geliyor sizce hiç alakası yok bir ortama girince bakışları üzerine çeken bakımlı bir kadınım.

Neden insanlar böyle düşünüyor anlayamıyorum. Ben gayet ateşli sarışın mavi gözlü bir kadınım. Eşimde bunun farkında. Onun annesi olmadım onun eşi yoldaşı oldum. Annesi var ben onun eşiydim ve eşiyim. Ailesine karşı evt sevgi görmediği için bir şeyleri satin alabilecegini düşünüyor. Ve ya ispat çabası belkide ama bu beni kadın olarak görmediği anlamına mi geliyor sizce hiç alakası yok bir ortama girince bakışları üzerine çeken bakımlı bir kadınım.
Keşke bir ortama girince üzerine bakışları çeken kadın olmakla tüm sorunlar çözülseydi ve olay sizin dediğiniz gibi olsaydı eğer Ne zaman çalışacaksın diye sorulmazdı size eşiniz tarafından buna emin olun

Yani biraz sert olacak ama tek meziyetiniz iyi puanlar alıp iyi bölümler okumak mı?
Önünüzdeki acımasızlığı görmüyor musunuz? Problemleri görmüyor musunuz? Eşiniz hakkında ufak şey yazılınca eşim çok iyi diye birkaç şey söylüyorsunuz. Oyunda kaybetmişsiniz arkadaşlarına gelip oynayın demiş bu mu o çok iyilik? Kıyafete karışmamak mı çok iyilik?

Biraz sosyal zekanıza yoğunlaşın, eşiniz sizin yaptığınız fedakarlığın farkında değil. Milyonda bir sizin gibi birine rastlardı ve rastladı ama hala size ilerle çalışırsın umarım diyebiliyor, şu yazdığınız durumda ailesine adam akıllı cevap veremiyor. Erkek gibi değil, eş gibi değil. Çok iyi bir kanka, bir arkadaş gibi.. Ailesi siz oldunuz artık eşinizin, nasıl ki hiçbir arkadaş ailesini arkadaşı için silmez ama arkadaşına çok değer verir çok iyiliği dokunur o hesap. Biraz silkelenin bence. Çıkaracağınız tırnaklarınız sadece kvye değil, eşinize de olmalı. Siz pasif eşiniz sizden daha pasif.

Başta üzülmüştüm size, bu durumda olmayı hiçbir kadın hak etmez. Bir kullanıcı yazmış zaten, iğne tüple uğraşmak istemiyorlar falan diye gerçek yani, çok da üzüldüm o yorumu okurken ama siz de etkili davranıp bir şey yapmıyorsunuz ki? Ben iki lisans bitirdim, mühendisim, erkeklerle aynı ortamdayım erkek gibiyim, istersem tıp okurum. Sorun bunlar değil zaten çok iyi ünide çift lisans mezunusunuz ama işe yaramamış. İsterseniz gidip dünyanın en iyi üniversitesinde tıp okuyun. Konuyla ilgisi yok bu durumun. Siz yine aynı siz olursunuz.
Olaylara aşırı yüzeysel bakıyorsunuz, dünya güzeli olun fark etmez. Karşı tarafın sizi gördüğü kadar, size baktığı kadarsınız.

Annesi yok. Güle oynaya sizin başınıza atıp gitti, unuttunuz mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X