Kayınvalideden anne olmazmış 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gayet iyiyiz öyle bir düşünce yapısına sahip değil. 35 yasında. O da benim gibi evlat sahibi olmak istiyor. Esimle birbirimizi gerçek anlamda seviyoruz.

Yıllardır çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Geçen ay düşük yapıyorsunuz.

Şu an çalışmıyorsunuz, kişisel geliriniz yok. 4 yıldır evin tek çalışanıysanız; birikiminiz de yoktur sanırım. Ve eşiniz bu ortamda kendi gelirinden 25 bin TL yi annesine ayakkabı ve mont almak için kullanıyor.

Alınan kıyafetlerin kayınvalidenizin yaşına uygun olmadığını söylüyorsunuz ve eşiniz size küsüyor.

Siz şu anda size küsen eşinize sahur hazırlamak için uyanık beklerken, eşiniz uyuyor.

Eşinizle gayet iyi olduğunuza emin misiniz ? Şu an eşinizle bir ayrılık yaşasanız, bu ilişkinin mağduru kim olacak ?

Eşiniz insancıl değil, pasif biri. Sizi bunca zamandır bi ailesine saydıramamış. Sizin dişil tarafınız köreliyor git gide bu evlilikte, biraz zaman sonra kendinizi Hayrullah abi gibi hissederseniz gelin bir daha konuşalım. Bakın tüp bebek yaptıracaksınız, biricik eşinize git çalış diyemediğiniz için kayın aileye ağız büküyorsunuz. Eşiniz yaptıracak değil sonuçta tüp bebeği. Siz sorumlulukları bölüşecek bir eşiniz olduğunda rahatlayacaksınız, hiçbir psikolog ve müzik size derman olmayacak. Üzgünüm. Teşekkürler iyi günler.
Aslında evet sorumlulukları bölüşünce. Çalışmaya o kadar alışmışım ki şimdi o ben erkekmisim gibi umarım ilerde çalışırsın diyor. Şimdiden zorlanmış. Bu da açıkçası zoruma gitmiyor değil. Dediginiz gibi ailesine pasif ama bana baya aktif :KK70: iyi geceler

Aslında evet sorumlulukları bölüşünce. Çalışmaya o kadar alışmışım ki şimdi o ben erkekmisim gibi umarım ilerde çalışırsın diyor. Şimdiden zorlanmış. Bu da açıkçası zoruma gitmiyor değil. Dediginiz gibi ailesine pasif ama bana baya aktif :KK70: iyi geceler
Siz işten bi çıkın görürsünüz aktifi.

Yıllardır çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Geçen ay düşük yapıyorsunuz.

Şu an çalışmıyorsunuz, kişisel geliriniz yok. 4 yıldır evin tek çalışanıysanız; birikiminiz de yoktur sanırım. Ve eşiniz bu ortamda kendi gelirinden 25 bin TL yi annesine ayakkabı ve mont almak için kullanıyor.

Alınan kıyafetlerin kayınvalidenizin yaşına uygun olmadığını söylüyorsunuz ve eşiniz size küsüyor.

Siz şu anda size küsen eşinize sahur hazırlamak için uyanık beklerken, eşiniz uyuyor.

Eşinizle gayet iyi olduğunuza emin misiniz ? Şu an eşinizle bir ayrılık yaşasanız, bu ilişkinin mağduru kim olacak ?
Bugün bunu düşündüm mağdur muyum? Kaldırıldım mı? diye öyleyse ne yaparım diye de düşündüm ama bir cevap alamadım.

Bana aktif derken sözünü esirgemiyor demek istedim 6 aydır çalışmıyorum. Ve.... Ne zamn çalışacaksın diyor? Sanki burada iş var bn çalışmıyorum.
"4 yıldır ben sana ne zaman çalışacan diye bıkbık ettim mi? Anan beslemezdi seni 4 yıl, duyan bacım sen enayi misin diyor ne anlatıyorsun." diyecek bir cesur yok tabi karşısında.

Evet genelde öyle oluyor.
Veya ekstra aileci oluyorlar. Ailesine döküp saciyorlar parayi. Ekomonik olarak yine kısıtlı olmuş olacaklar sonuç olarak.
Genelleme sonuçta hanımlar eşim ailesiyle aldatıyor beni. Diğer türlüsü her kadının kabusu ona yorum yapmayacağım.

Bugün bunu düşündüm mağdur muyum? Kaldırıldım mı? diye öyleyse ne yaparım diye de düşündüm ama bir cevap alamadım.

36 yaşında mühendislik eğitimi ve diploması almış; mühendis olarak çalışmış bir kadınsınız.

Elinize bir kağıtla kalem alıp, eşinizin 4 yıl boyunca elini kolunu sallaya sallaya okula gitmesinin size maliyeti ne olmuş bir hesaplayın.

Şu an sizin cebinizde de annenize gözünüz kapalı ayakkabı ve mont alacak 25 bin TL var mı ?

"4 yıldır ben sana ne zaman çalışacan diye bıkbık ettim mi? Anan beslemezdi seni 4 yıl, duyan bacım sen enayi misin diyor ne anlatıyorsun." diyecek bir cesur yok tabi karşısında.
Aynen aslında benim ailemin yanına istedik tayini ama kura da ikinci tercih geldi. Ailemi seviyor. Gerçek anlamda onda bir sorun var kırık telefonla drluk yapıyor ama ilk ay babası telefon istedi benim son maaşı yarısını gönderdi.

Aynen aslında benim ailemin yanına istedik tayini ama kura da ikinci tercih geldi. Ailemi seviyor. Gerçek anlamda onda bir sorun var kırık telefonla drluk yapıyor ama ilk ay babası telefon istedi benim son maaşı yarısını gönderdi.
Sizin ailenizi bi zahmet sevsin. Benim ailem 4 yıl bi danayı besletmezdi bize. İnsanlar gık dememiş. Böyle güzeli herkes sever.

İnşallah sahuru beklerken bizimle eğleniyorsunuzdur. 😒

Kocasını üniversitede okutmak için, garsonluktan tutta temizliğe kadar çeşitli işlerde çalışan kadınların hikayesini şimdiye kadar hep Amerikan filmlerinde izler, romanlarında okurduk. Siz o kadınlardan farklı olarak üniversite mezunuymuşsunuz.

Sayenizde ülkemizin bu konuda da geri kalmadığını öğrenmiş olduk. :nazar:

36 yaşında mühendislik eğitimi ve diploması almış; mühendis olarak çalışmış bir kadınsınız.

Elinize bir kağıtla kalem alıp, eşinizin 4 yıl boyunca elini kolunu sallaya sallaya okula gitmesinin size maliyeti ne olmuş bir hesaplayın.

Şu an sizin cebinizde de annenize gözünüz kapalı ayakkabı ve mont alacak 25 bin TL var mı ?
Işin vahim yanı benim anneme ben bunu yapsam annem hayatta kabul etmez. Sen evlisin yuvan var der. Biz de evin barkın olsun ailene sahip çık kavramı var. Ama kayinvalidem domuzdan ne koparırsan kâr diyor herhalde. Ben de mi sıkıntı diye bile düşündüm ne olacak annesi dedim ama eşimle beni aynı gece ben hamileyken tartistirinca anladım. Benim insanım yesincilerden.

Tüp bebek yaptırmaya paranız yoksa bu ısrar niye adam daha eve bakacak kapasiteye gelmemiş diyelim tüp bebek oldu o zamanlar ne yapacaktınız siz çalışmıyor bebekle ilgileniyorken adam işsiz o çocuk nereye scaktı acaba bez paranızı kayınpeder mi verecekti ee bu sefer de saat yerine ne alacaktınız tavuk mu?

35 yaşında yeni mi mezun oldu 😳 tıbbı nasıl kazanmış.
Tıbbı 20 sinde kazanıyor. Abisi evleniyor. Eltim teyzesinin kızı. Abisi evlenince ayni evde yaşıyorlar. Eşim ara veriyor çalışıyor. Yegenleri oluyor abisi de uni.de mexun oluyor vsvs Ama okulu hiç bırakmıyor. Biz evlenince hiç sınıfta kalmadı çünkü çalışmadı. Eşim öncesinde çok ezilmiş garsonluk yapmış insan halinden anlıyor ama onun halinden anlamayan bir anne babaya sahip. O çok iyi bir dr hastaları onu çok seviyor.

Tıbbı 20 sinde kazanıyor. Abisi evleniyor. Eltim teyzesinin kızı. Abisi evlenince ayni evde yaşıyorlar. Eşim ara veriyor çalışıyor. Yegenleri oluyor abisi de uni.de mexun oluyor vsvs Ama okulu hiç bırakmıyor. Biz evlenince hiç sınıfta kalmadı çünkü çalışmadı. Eşim öncesinde çok ezilmiş garsonluk yapmış insan halinden anlıyor ama onun halinden anlamayan bir anne babaya sahip. O çok iyi bir dr hastaları onu çok seviyor.
Siz gidin deyin " Ben çocuk olursa bi 5 yıl çalışmak istemiyorum, oturup çocuğuma bakıcam, yoruldum çalış çalış nereye kadar, bebeğimin en güzel zamanlarını kaçırmak istemiyorum.", ne kadar seviyormuş sizi anlarsınız. Prezervatifi çift takar, kendi evde olduğu zaman bi saat belirler o doğum kontrol hapını zorla yutturur. Yapmazsa gelin yine konuşalım.

Tüp bebek yaptırmaya paranız yoksa bu ısrar niye adam daha eve bakacak kapasiteye gelmemiş diyelim tüp bebek oldu o zamanlar ne yapacaktınız siz çalışmıyor bebekle ilgileniyorken adam işsiz o çocuk nereye scaktı acaba bez paranızı kayınpeder mi verecekti ee bu sefer de saat yerine ne alacaktınız tavuk mu?
Tup bebek için 3 sene bekledik ve 3 kez yaptırdık. 3. 'de yardım istedik o da zaten bebek için değildi eşimin harcı içindi. Ben çalışıyordum. O kayınvalidemin patavatsızlığı. Çocuk doğduğunda eşim mezun olmuş oluyordu. Tüp bebeği geçen sene şubattan itibaren yaptırdık. Ayrıca sizi bilmem ama biz de aileler böyle durumlarda birşey beklemeksizin yardım ederler.

Kayınvalidemden rahatsız oluyorum artık.Ben ideal gelinim desem inanın fazlası vardır. Hatta bir zamanlar kızıydım. Her pisliğini bana yaptırmak içinmiş meğer anne rolü. Benim annem çok yaşlı ve uzakta.Ben de en büyük hatayı yaparak kayinvalidemle annemmiş gibi davrandım. Gerçi kıymet bilseydi bundan hiç pişman olmazdım.Ben iki üni. mezunuyum eşim evlendigimizde tip 3. sınıf ogrencisiydi ben de 6 yıllık mühendis. Eşim okulu uzattığı için ailesi onu evden atmıştı tanistigimizds tabi ki bunu bana açıkça evlendikten sonra anlattı. Kuzeninde kalıyordu ev cok kalabalıktı öğrenci eviydi her neyse izmir'i bırakıp Ankara' ya onun işbulup taşındım.6 ay sonra evlendik. Annesi beni çok seviyordu. Ne bir düğün ne bir ev kurmak hic biri esime layik gorulmedi. Pandemiye denk geldi benim ailemde işçi emeklisi o yuzden pandemi de düğün istemiyoruz dedik. Anlayışla karşıladılar hatta nikaha babamda gelemedi şehir arası yasak gelince. Ben de Izmır den eşyalarımı getirmedim nasılsa döneriz diye. Ikinci el eşyalarla bir yuva kurduk. Eşimi calistirmadim 4 yil boyunca ne saçma insanlarla muhatap oldum evin yükünü sırtladım. Ilk yıl tüp bebek yaptirmamiz gerektiğini öğrendik ama kim bakacak bize ? Her neyse 3.yıl eşim annesine söyleyince kim bakacak size sen çalışmazsan dedi. Geçen sene 3 tüp bebek yaptırdık ilerleme olmadı. Bu sene eşim dr oldu ben ram huzura ederim derken kayınvalide terörü yok o üzülüyormuş oğlu benimle evlendi diye yok o Türk kızı istemiyormuş. Ahıska kızı istiyormuş ama ben hepsini utandırmışım benim bu kadar iyi bir insan bu kadar yetenekli olmamı beklemiyormuş vs vs tabi bunları söyleme nedeni kendi öz yeğeni benim elton ve ona yapmadığını bırakmadı. Ama bunları bana soyleyeli 9 ay oluyor ben ondan soğudum. Beraber menemenlik turşu reçel yapıp bayrama tatlılar vs yaptığım kadın yıllarca benim arkamdan ağlıyormuş. Keşke hep arkamdan ağlasaydı.Gecen ay dogal yollarla hamile kaldım eşim ailesini görmek istedi ben gidemedim. Esime 25 bin tl yaşına uygun olmayan ayakkabi pelus spor ceket vs aldırıyor. Sinir oldum. Nedenine gelince 4 yıl boyunca bana bir mont bile almadılar beni gelin yerine koyup alış verişe bile çagirmadılar. Beni sürekli hor görüp dışladılar. Kendi dillerinde bir şeyler söylediler umursamadım. Esime saat hediye etmeden kayinpederime tüp bebeğe yardım etsin diye saat aldık :KK70:D Çünkü istedi kayinvalidem. Hediyeyi verince de eee tabi kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, gerek yoktu ben telefondan bakiyorum dedi. Kredi kartıyla iyi bir saat aldık. Herneyse uzatmayacağım hamileyken gece saat 2-4 arası eşimle beni kavga ettirdi telefonda 7gun sonra bebeği kaybettim. Hayatta her şeye gücüm yeter sanıyordum ama hanımlar çok yoruldum. Çok şey istemedim bir yuva şimdiyse sakinlesemiyorum. Telefonda bana laf sokuyor sesin çıkmıyor aramıyorsun diye sanki o düşük yapmış. Kendini genç kız sanıyor önceden güler geçerdim alınmazdım hepimiz kadınız istediğimizi giyme hakkına sahibiz ama onu eşimin aldığı peluş genç kız işi montla görünce dayanamadım. Yasına gitmemiş dedim sonra da eşim bana küstü. 😂😂😂 sahuru bekliyorum ona bir şeyler hazırlayayım diye. Ama sanırım artık iyi olup kaybetmek istemiyorum derken... Ne yapmalıyım ? Eşimin ataması çıkalı 6 ay oldu ve ben burada işsizim. Çünkü küçük dağ başında bir ilçe.

.
Merhaba.
Evren size tüm mesaj dilleriyle bu adamın yanlış olduğunu bas bas bağırıyor
Görmek isteseniz keşke bu berbat insanlara yaranmaya devam etmek yerine kurtulup boşanmayı tercih ederdiniz
Bu adamı baba yapmayın boşanmazsanız bile baba olup sorumluluk alacak biri değil
Eş ailesiyle de resmiyetinizi tavrınızı koyun alakadar olmayın
Ne kadar az beklenti o kadar az üzüntü.
Ne güzel bir mesleğiniz var bir an evvel iş bulup kendinize en büyük iyiliği yapın
Siz bu anlattıklarınızdan daha fazlasısınızdır eminim
Onlar ne kadar eş ailesi olsada, eş ailesi olarak kalmalı
Öz ailemizin yerini asla alamazlar
Bu ince çizgiye dikkat edin rica ederim söylediklerimi düşünün derim 🙏🏻

Türk istemiyor Ahıska istiyor.
Ahıskalarda Türk zaten? Yoksa Gürcistanlı gelin mi istemiş anlamadım.

Görüşmeyin kv ile sizin kimseye ihtiyacınız yok, bir çocuğu üstünüze atmış büyütüp meslek sahibi etmişsiniz tabiri caizse!
Eşinize de söyleyin bunu. İnşallah eşinizi doldurmayı becermez. Garip bir aile yapısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X