Kavitasyon zayıflatmaz arkadaşlar okuyun!

Sevgili Arkadaşlar,

Geçen hafta yaşadığım talihsizliği sizlerle paylaşmak istlyorum, ki başkaları da yaşamasın..
Bir yıl kadar önce Izmit Afrodit Güzellik merkezinden Bitme Garantili lazer epilasyon paketi satın almıştım. Ödemeyi de peşin yapmıştım.
Düzenli olarak seanslarıma gittim ve bu süre içersinde bir kaç kere;
-Randevular çok sıkışık, başka zaman gelin, kim verdi size bu randevuyu bilemiyorum.. :KK53:
-Lazer makinasının kartuşu bitti, alınca sizi arayacağız, o nedenle bu seansı bu hafta yapamayacağız... :KK50:
-Tanıdık ve bu arkadaşların acesesi var, araya alsak, siz biraz bekleseniz... :KK19:
gibi saçma sapan ve ciddiyetten uzak muameleler ile karşılaşmıştım ancak sonuncusu en bombasıydı. :KK37:
Artık yeni çıkan yasa gereği lazer epilasyonu uygulaması sadece polikliniklerde yapılabiliyor. Biz de poliklinik olabilmek için istenen şartları yerine getiremiyoruz. Bu durumda şehirfırsatı, grupfoni gibi yerlere reklam veremiyor ve yeni müşteri kazanamıyoruz. Sonuç olarak mali sıkıntıdayız ve 1 yıldır bize geldiği halde tüylerini bitiremediğimiz eski müşterilerimizden özür dileyerek daha fazla seanslara devam edemeyeceğimizi bildirmek zorundayız.
Şayet devam etmek isterseniz size indirimli paket satabiliriz.

İşte bu nokta benim KAL :44: dığım noktadır..
Uyarı mahiyetinde sizleri haberdar etmek istedim..:KK20:

sevgiler :KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım çok ama çok üzüldüm... İki yolun var bunları yap derim

1- Tüketici hakları mahkemesine başvuracaksın paranı çatır çatır geri alacaksın
2- Sağlık bakanlığına şikayette bulunacaksın çünkü tıpkı söyledikleri biçimde artık güzellik merkezlerinde lazer epilasyon yasak ve bu şekilde devam ederek yasaya karşı geliyorlar cezası büyük, eğer yakalanırlarsa direkt mühürlenecekler ve geri dönüşüde yok...

her iki şekildede sanıyorum gerekli olan neyse yapılacaktır. Bilinçli ve aydın bir insan olarak lütfen yasal haklarını kullan...

Merhaba, forumda epey süredir kavitasyon rüzgarları esiyor ancak çoğu arkadaşımın anlamadığı bir şey var ki belki pazarlama hilelerinden belki de inanmak istedikleri için kavitasyon ile zayıflayacaklarını sanıp avuç dolusu para döküyor ve istedikleri sonuca ulaşamayıncada gelip burada bu yöntemi kötülüyorlar.Elbette işinin ehli olmayan ve yoğun müşteri potansiyelinden dolayı seansları kısacık kesen merkezler var ama bu işi layığı ile yapan bir merkezde bile ZAYIFLAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL!

Peki ne işe yarar kavitasyon bunu baştan anlatalım, belirli bir bölgeye kavitasyon uygulandığında o bölgede bulunan fazlalık yağ ve su birbirinden ayrılır, fazlalık yağ vucut tarafından yakılacak duruma yani sıvı hale, enerji haline dönüşür, bu durumda eğer egzersiz yapmaz ve yakılabilir hale gelmiş yağı yakmazsanız bu yağ vucudunuzun muhtelif yerlerinde birikecek ve belkide iç organlarınızın yağlanmasına sebep olacaktır...Bu yüzden 1. kural spor şart...Hiç yoktan günde 20 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerek ama eğer halihazırda normalde zaten her gün 20 dakika yürüyorsanız bu rakamı arttırıp 2 katına çıkartmanız gerek ki yağı yakabilesiniz...

Vucutta serbest halde dolaşmaya başlayan diğer madde su, bunuda lenf drenaj masajı, masaj, vakum masajı ile drenaj kanallarına iletilmesi gerekir ki idrar terleme gibi yollarla sudan kuturlabilesiniz.Sauna'da bir yoldur...Bu dönemde tuzu kesmek yararınıza olur...

Gelelim gıdaya, hali hazırda hangi aklı selim insan pasif bir aletin üzerinizde gezdirilmesi sonucu kg vereceğini düşünebilir arkadaşlar? Bu iş bu kadar kolay mı, biraz mantık yürütseniz zaten söylenenlerde bir gariplik olduğunu anlarsınız...Siz bu kiloları 2 haftada mı aldınız ki 5 seansta anında verebileseniz? Evet her seanstan sonra sporunuzu yapar ve serbest haldeki yağı suyu atarsanız kesinlikle kilo verirsiniz ama bu seans başına muhtemelen 100-300 gr gibi bir rakam olacaktır.Diyorsunuz ki 5 seans kavitasyona gittim bana 5 kg vereceğimi söylediler, ablacığım diyelimki popona kavitasyon yaptırıyorsun, sence senin poponda 5 kg yağ var mı ki 5 kg zayıflayabilesin? Haydi 140 cm kalçan var ve gerçektende 5 kg yağ var o bölgede, kavitasyon ile o gün 3 cm inceldin peki o 3 cm incelmeye sebep olabilecek serbest yağı yakabilmek için harcaman gereken kaloriyi 20 dakika yürüyerek halledebileceğini mi sanıyorsun? yakacağınız maksimum 300 kalori, onuda 1 dilim kek yeseniz geri alırsınız!

Şimdi kafanızda bir şeyler şekillenmeye başladı mı? Diyet diyoruz, demek zorundayız çünkü bir yandan serbest dolaşıma çıkmış yağ ve su, bir yandan suyun tutulmasına sebep olan tuz var.1 gr tuz vucutta 200 gr suyun tutulmasına sebep olur, bu durumda ilk olarak tuz azaltılacak...karbonhidrat=şeker yani bu tabak tabak götürdüğünüz makarnalar pilavlar, ben zaten ekmek sevmem yemem dediğiniz ama yarısını yediğiniz ekmeklerin hepsi sizin kilo vermenizi engelleyen şeyler, ve siz normal yeme düzeninize devam ettikçe zayıflayamayacağınız gibi kavitsyonda işe yaramayacak.Çünkü sadece sporla yakacağınız kalorinin kaç olduğunu gördük, peki vucudun daha fazla kalori harcaması için ne yapmak gerekir? KARBONHIDRAT KISILIR! Karbonhidrat girişi azaldığı içinde vucut enerji ihtiyacını vucutta serbest halde dolaşan yağdan ve yiyeceklerle aldığınız yağdan karşılamaya çalışır, peki dışarıdan yağ almazsanız ne olur? Vucut kendi yağ depolarını kullanır ve bunun içinde kavitsyon sebebiyle sıvılaşmış ve yakılmaya hazır yağı kullanır. Geriye tek bir şey kaldı, karbonhidrat yasak, tuz yasak, yağ yasak, peki biz ne yiyeceğiz diyorsunuz değil mi? PROTEİN tüketeceksiniz, bu sayede vucut günlük protein ihtiyacını karşılayacak ve karbonhidrat ile yağın dışarıdan alımının eksikliğinde vucut depolarından harcanan yağ ile birlikte vucudun enerji kaynağı olacak. Bunun ek bir avantajı da spor yaptığınız sürece kas yoğunluğunuzun artıp yağ yoğunluğunuzun azalacak olması, fakat burdan çıkaracağınız sonuç kaslanmak olmamalı, kas geliştirmek çok ayrı bir şey, haftada 3 gün koştunuz diye bir anda Hulk hogan gibi olacağınızı sanmanıza gerek yok...Umarım bir daha forumda ben kavitasyona gittim ama zayıflayamadım veya ben kavitasyona gittim ama zaten spor ve rejim ile bu kiloyu verirdim mesajları yer almaz. Eğer ki bir güzellik merkezi veya sağlık merkezi, artık bu işlemi nerde yaptırıyorsanız orası size kalkıpda şu kadar seansta kesin şu kadar verirsin diyorsa ağızlarının ortasına terlikle vurun! zayıflama kişiye özgüdür sizin metabolik hızınızı görmeden bilmeden kafadan tahminde bulunmak resmen pis bir pazarlama taktiğidir... ayrıca eğer bir bölgenizde fazlalık olduğunu düşünüyorsanız bu fazlalık gözünüze batacak kadar büyümüş demektir ve bu problemden 5 seansta kurtulamazsınız düzenli olmak şart en az 8 seans olmak zorunda, zaten 2-3 seans ile geçebilecek bir durum söz konusu ise sırf para kazanmak uğruna sizi merkeze kabul etmemeleri gerekir...

Misal, ben eski güzellik uzamanıyım bu işleri çok iyi bilirim, kardeşim bir avukat ve incecik bir kız,sırf simit bölgesinde fazlalık olduğunu düşündüğü için ben hayır dememe rağmen bir merkezle görüşmüş randevu almış ve bu gün gitmiş, sizce merkezin cevabı ne oldu dersiniz? Maalesef efendim, yağ yoğunluğunuz bu işleme uygun değil bu işlemiz sizde uygulamamız yağ endeksinizin iyice düşmesine ve sizde bazı problemlere yol açmasına sebep olabilir, biz bu riski alamayız! İşte burası eli öpülecek bir sağlık merkezi, ama her yer böyle değil maalesef, bu yüzden sizden ricam lütfen uyanık olun, lütfen bu konu hakkında bilinçlenin sadece kavitasyon ile bölgesel olarak incelirsiniz fakat rejim+spor olmadan incelen bölgeden kopan yağın vucuttan uzaklaştırabilmesi mümkün değildir...

Herkese sağlıklı zayıflamalar...
KilicBaligi sana mesaj atamıyorum acaba 2-3 dakiika bana ayırabilir misin? Lütfen.. :/

X