Kalp Çayı...

simeranya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
186
0
42
Arkadaslar,

az önce bi arkadasim aradi ve kalp krizi icin daha dogrusu kalp krizi geciren biri ne tür bi bitkiden yararlanmali diye sordu... bende dedim KK ya bi sorayim onlar ne öneriyor...

bi fikri olan varmi?

kalp icin ne iyi gelir? :sm_confused:

simdiden tesekkürler

Annem kalp krizi geçirdikten sonra bu konuyla ilgilenmiştim. Çeşitli kaynaklardan bulduğum yazıları ekliyorum...

1-Gerek yeşil, gerekse siyah çayda bulunan flavonoid adındaki antioksidanların kalp hastalıklarına karşı savaşta güçlüsilahlar oldukları düşünülüyor. Tuxon'da bulunanUniversity ofArizona'da Dr. Iman A. Hakim'in başkanlık ettiği araştırmacılar "Dünyanın en çok tüketilen içeceği olan çay bu antioksidanlar için zengin bir kaynak." diye konuştular.

Bulgular "Preventive Medicine" (Önleyici Tıp) adlı derginin ocak sayısında yayınlandı. Peki çay içmek kalp sağlığına nasıl iyi geliyor? Araştırmalarda çayın içindeki flavonoidlerin, günde üç fincan çay içenlerde kan basıncını düşürerek kalp krizi riskini %12 oranında azaltabileceği ortaya kondu. Araştırmacılar flavonoidlerin pıhtılaşma ve 'kalp damarlar sertliği' tehlikesini de zayıflatarak LDL ya da 'kötü kolesterol' oranını azaltabileceğini ileri sürüyorlar. Nedeni her ne olursa olsun, sağlığına düşkün olanlar için çay sağlığın anahtarı olabilir.

2-Ökseotu çayı, Melisa çayı ve Adaçayı içmek kap krizini önleyici etkiye sahiptir. Ayrıca Civanperçemi, Atkuyruğu ve kekik oturma banyoları da yararlıdır.

3-Kanı sulandırıp aspirin etkisi yaparak kalp krizini önlemesi nedeniyle kiraz tüketiminin kalp sağlığına yararı vardır.

kalp ağrısına ve çarpıntısına
çörek otu,balı karıştırsın bir mama kaşığı hergün yutsun,
mahlep ve balı karıştırsın ağrı olunca yutsun hemen kesiyor,

ailece denediğimiz ve memnun kaldığımız şeyler,

arada birde kişniş kaynatsın içsin

bende bi kitapta çörek otu+balı duymuştum.denemekte fayda var.yinede en iyi ilaç DUA'dır elbet.ALLAH acil şifa versin

Yine babamın bir tarifi..
Bunu kullanmaya başlamadan önce,Çapa Tıp Fakültesi Kardiyoloji muayenesinde durum vahim çıkmıştı..Kalp damarlarında tıkanıklık,kalp ritminde bozukluk vardı..
Sonra bir buçuk yıllık kullanımdan sonra,doktoru dahiliye Profesörü Cemil Hoca(soyadını hatırlayamıyorum) muayenesinde,eski hasta kayıtlarına bakıp,size yanlış teşhis mi koymuşuz?Kalbinizde hiç bir problem göremedim,dedi..Babam da çayı anlattı..Hoca,bitkisel tedavilerin enteresan sonuçlar verebileceğini söyledi..
İşte babamın kalbini tıkır tıkır çalıştıran formul bu;
-Erkek kekik( 100gr.)
-Karabaş otu(100 gr)
-Demirdiken(deve çökerten de deniliyor) 100gr.

Bunlar eşit miktarlarda kaynatılıp,demlendikten sonra süzülerek bir şişeye konuyor ve sabah akşam birer brd.içiliyor.Şişe bitene kadar,buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.Bitince yeni bir şişe yapıp,ara vermeden devam..

bu paylaşımları bizimle paylaşmanamı sevinmeliyim..babacığına verdiğin değer içinmi..her ikisi için de teşekkürler ..
bende babam için hazırlayacağım..

Yine babamın bir tarifi..
Bunu kullanmaya başlamadan önce,Çapa Tıp Fakültesi Kardiyoloji muayenesinde durum vahim çıkmıştı..Kalp damarlarında tıkanıklık,kalp ritminde bozukluk vardı..
Sonra bir buçuk yıllık kullanımdan sonra,doktoru dahiliye Profesörü Cemil Hoca(soyadını hatırlayamıyorum) muayenesinde,eski hasta kayıtlarına bakıp,size yanlış teşhis mi koymuşuz?Kalbinizde hiç bir problem göremedim,dedi..Babam da çayı anlattı..Hoca,bitkisel tedavilerin enteresan sonuçlar verebileceğini söyledi..
İşte babamın kalbini tıkır tıkır çalıştıran formul bu;
Erkek kekik( 100gr.)
-Karabaş otu(100 gr)
-Demirdiken(deve çökerten de deniliyor) 100gr.

Bunlar eşit miktarlarda kaynatılıp,demlendikten sonra süzülerek bir şişeye konuyor ve sabah akşam birer brd.içiliyor.Şişe bitene kadar,buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.Bitince yeni bir şişe yapıp,ara vermeden devam..

Verdiğin bilgi için teşekkürler. Benim ananem kalp hastası. Damarlarında stent var hatta. Bu çaydan hazırlamak isterim ona ama anlamadığım birşey var.
Bitki karışımını kçay gibi demleyecek miyim yoksa bitki ve suyu aynı anda kaynatacak mıyım?

Teşekkürler

Gulbacığım babam,porselen demlikte,bayağı çayı nasıl demliyorsan öyle demliyor..Yani su kaynadıktan sonra,demliğe bitkiyi koyup,kaynar suyu üzerine dök..Demlikteki çayı demlemeye bırak..İyice soğuduktan sonra da,süzerek bir şişeye al...Şişeye koyarken artık sulandırmaya gerek yok..Demliği ağzına kadar sıcak suyla doldurarak demle,o su yeter...

her şey vesile ile iyiki buradayız iyiki sizleri tanıdım..bu topik okunmalı diğer arkadaşlarada faydası olacak

tuliyana sana katılıyorum.

ve zamanını böyle bir bilgiyi paylaşmak için ayırdığın için teşekkürler.

karabaş otunun iltihap temizleyici etkisi+deve çökertenin kolestrol düşürücü etkisi bir araya geldiğinde mucizevi formülün mükemmelliği ortada...

ihtiyacı olanlar için pratik bir tedavi,hasta olmayanlar da arada bir yapsa belki hiç hastalanmaz ne dersin?

sağlıkla kalın şutarafagitti

X