Kafam çok karışık, ne yapacağımı bilmiyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ne desem...
dön- o seni dövsün, sonra agzimizin tadi bozulmasin diye sus, sonra dövsün...vs. vs. vs. sonra korunurken cocugunuz olur vs. vs. vs.
same old story...
ama sen kesinlikle dön. asla seni böyle seven bir adam birdaha cikmaz karsina.
İnsanlarla alay ederek konuşmayın uzaktan sesi hoş geliyor sanırım. Haddinizi bilin doğru düzgün yorum yapamıyorsanız yapmayın. Ve umarım Allah size vermez bunu. Çünkü o zamanda alay edebilecek misiniz merak ediyorum.

İnsanlarla alay ederek konuşmayın uzaktan sesi hoş geliyor sanırım. Haddinizi bilin doğru düzgün yorum yapamıyorsanız yapmayın. Ve umarım Allah size vermez bunu. Çünkü o zamanda alay edebilecek misiniz merak ediyorum.

Hayir, uzaktan sesi iğrenç geliyor. İğrenç geldiği için belirli bir tepki aliyorsunuz zaten.
Sizi psikolojik siddet uygulayan adami seven sizsiniz...
Hala kafasi karışık olan sizsiniz.
Konunuza nasil "doğru düzgün" yorum yapilir? Evliliginiz baştan sona fiyasko...insanlar ne desin? Sabir et düzelir demez kimse.
Yardim alsanız iyi olur. Düşünceleriniz sağlıklı değil. Yorumum ağır gelmiş olabilir..ama standart "psikopat eşimi coooook seviyorum" icerikli konuya standarti asmayan bir cevap verdim. Niye alay olarak algiladiniz?

Hayir, uzaktan sesi iğrenç geliyor. İğrenç geldiği için belirli bir tepki aliyorsunuz zaten.
Konunuza nasil "doğru düzgün" yorum yapilir? Evliliginiz baştan sona fiyasko...insanlar ne desin? Sabir et düzelir demez kimse.
Yardim alsanız iyi olur. Düşünceleriniz sağlıklı değil. Yorumum ağır gelmiş olabilir..ama standart "psikopat eşimi coooook seviyorum" icerikli konuya standarti asmayan bir cevap verdim. Niye alay olarak algiladiniz?
Ben konu sahibi değilim hanfendi sizin gibi yorum yapan bi insanım ve benzer şeyleri yaşayn biri.

Ben konu sahibi değilim hanfendi sizin gibi yorum yapan bi insanım ve benzer şeyleri yaşayn biri.

Benzer şeyleri yaşadıysanız konusahibine uzun uzun anlatin sonuclarini? Senin eşin düzeldimi? Şuanda saglikli bir evliliğin varmi? Mutlumusun?
En önemlisi sana benzeri şeyler yapan insani seviyormusun...evet seviyorum diyorsan nasil özsaygini korumayi başarıyorsun?
Inan bana ayni sorulari şenin eşinde kesin sormuştur sana ve kendine.
Ayni konusahibin eşi gibi.

Benzer şeyleri yaşadıysanız konusahibine uzun uzun anlatin sonuclarini? Senin eşin düzeldimi? Şuanda saglikli bir evliliğin varmi? Mutlumusun?
En önemlisi sana benzeri şeyler yapan insani seviyormusun...evet seviyorum diyorsan nasil özsaygini korumayi başarıyorsun?
Inan bana ayni sorulari şenin eşinde kesin sormuştur sana ve kendine.
Ayni konusahibin eşi gibi.
Bi tık yukarıya bakarsanız karşımdakini incitmeden yorum yapıp anlattığımı görürsünüz. =)

Ben alay değil ironi olarak algıladım yorumunuzu.
Bu zihniyete -haklı olarak- öyle tepkilisiniz ki,
kızgınlığınızı ve tepkinizi böyle gösterdiniz.
Bununla birlikte benzer sıkıntıları yaşayan üyeler daha hassas olup,
yanlış algılayabiliyorlar.

Bu tip evliliklerde,sistematik hakaret ve şiddet nedeniyle,bir müddet sonra kurbanların psikolojisi de bozuluyor ve sağlıklı düşünemiyorlar ne yazık ki.

Bi tık yukarıya bakarsanız karşımdakini incitmeden yorum yapıp anlattığımı görürsünüz. =)

Tüm yorumlari okumadim.
KKde moda oldu, şiddet gösteren erkeğe "aşık" olmak. Bazıları da (99%) korunurken hamile kaliyor...sonrada standart cevap; cocuklarim babasiz kalmasin...
E iyi ozaman aşkına doya doya yaşa demek kaliyor bizede.
Öğrenilmiş çaresizlik

Ben alay değil ironi olarak algıladım yorumunuzu.
Bu zihniyete -haklı olarak- öyle tepkilisiniz ki,
kızgınlığınızı ve tepkinizi böyle gösterdiniz.
Bununla birlikte benzer sıkıntıları yaşayan üyeler daha hassas olup,
yanlış algılayabiliyorlar.

Bu tip evliliklerde,sistematik hakaret ve şiddet nedeniyle,bir müddet sonra kurbanların psikolojisi de bozuluyor ve sağlıklı düşünemiyorlar ne yazık ki.

Kesinlikle katiliyorum. İroni tabikide ama KKde okuduğum konulari Steven King işlese adam 500 Oscar alirdi.
Hep ayni senaryo...
Şiddet gösteren adam
Coooook seven kadin
Peşine korunarak kalinan hamilelik (yakinda Bayer firmasina dava acicam- nedense bu DKH hep Trde yaramıyor)
Sonrada ben anayimmmm anaaaaa tripleri. Çocuklar babasiz kalmasin episodu...ve şiddete devam.
Hepmi ayni olur?

Tüm yorumlari okumadim.
KKde moda oldu, şiddet gösteren erkeğe "aşık" olmak. Bazıları da (99%) korunurken hamile kaliyor...sonrada standart cevap; cocuklarim babasiz kalmasin...
E iyi ozaman aşkına doya doya yaşa demek kaliyor bizede.
Öğrenilmiş çaresizlik
=)
Bende çok severek evlendim 15 16 yaşından beri görüştüğüm insan 1 kere salak dediğini bile görmemiştim. Evlendiğimizdede aynıydı.. Daha sonra annesi yüzünden beni hırpalamaya başladı arada kaldıkça bana çektirdi sözlü fiziksel Her türlü şiddeti gördüm. Yani her gün değil tabi ki =) ama şiddetin 1i 2si olmaz. Şimdi onlar bitti ailesini aştı umursamıyor. Şiddet fiziksel olarak yok. Ama sözlü şiddet kaldı küfür hakaret kıskançlık krizleri ve boşanıyorum. Hayatımda ondan başka kimseyi sevmedim öyle hemen soğuyamıyosun. Çünkü birde iyi yanları oluyor sinir krizine girmeden önce ki halleri çift bir insan gibi benim ki öyle mesela.. Ne dersek yapar ne istersem alır. Yardım eder. Sürprizler yapar hediyeler alır.. Önemser. Ve insan kötü yanlarını düşünmüyor iyi yanlarını düşünüp ya tamamen düzelir se diyor. Ama düzelmiyor =) 24 gün sonra davam var anlaşmalı tek celsede bitecek. Bende üzülüyorum silip atamıyorum ama olmayacağını ömür boyu kendime bu eziyeti yapmamak gerektiğini biliyorum. 2yaşında kızım va ir ve annesini ağlarken görsün istemiyorum ömür boyu.

Arkadaş bu türk erkeklerinin çoğunun zihniyeti bu ya , yok kocaymışta, yok ona nasıl cevap verirmişsinizde bilmem ne .Kadın evde süs eşyası çünkü , siz nasıl derseniz öyle davranmak zorunda, kadın sinirlenemez, cevap veremez tek erkek sinirlenir.Böyle diye diye mahvettiler kadınları.Ben şahsen düzeleceğini sanmıyorum ve şiddete meyleden bir insanın ilerde şiddet uygulayacağına inanıyorum ama inşallah eşiniz değerinizi anlar ve size bir eşya gibi davranmaktan vazgeçer.

=)
Bende çok severek evlendim 15 16 yaşından beri görüştüğüm insan 1 kere salak dediğini bile görmemiştim. Evlendiğimizdede aynıydı.. Daha sonra annesi yüzünden beni hırpalamaya başladı arada kaldıkça bana çektirdi sözlü fiziksel Her türlü şiddeti gördüm. Yani her gün değil tabi ki =) ama şiddetin 1i 2si olmaz. Şimdi onlar bitti ailesini aştı umursamıyor. Şiddet fiziksel olarak yok. Ama sözlü şiddet kaldı küfür hakaret kıskançlık krizleri ve boşanıyorum. Hayatımda ondan başka kimseyi sevmedim öyle hemen soğuyamıyosun. Çünkü birde iyi yanları oluyor sinir krizine girmeden önce ki halleri çift bir insan gibi benim ki öyle mesela.. Ne dersek yapar ne istersem alır. Yardım eder. Sürprizler yapar hediyeler alır.. Önemser. Ve insan kötü yanlarını düşünmüyor iyi yanlarını düşünüp ya tamamen düzelir se diyor. Ama düzelmiyor =) 24 gün sonra davam var anlaşmalı tek celsede bitecek. Bende üzülüyorum silip atamıyorum ama olmayacağını ömür boyu kendime bu eziyeti yapmamak gerektiğini biliyorum. 2yaşında kızım va ir ve annesini ağlarken görsün istemiyorum ömür boyu.

Gercekden üzülüyorum böyle hayat hikayelerini okudukca.
Oysaki eminimki boncuk gibi bir kadinsiniz.
Bu tip insanlar düzelmiyor işte. Saygı olmadığı sürece sevgi asla yetmiyor. Icinizde hep bir kırıntı umut kalmış. Benim gözümde en tehlikeli his. Umut olduğu sürece insan devam ediyor ama dışardan bakan bir göz olarak bazi ilişkilerin cikmaz sokakta olduğu kabak gibi ortada oluyor. Bu tip insanların ruhu hasta, arada iyi oluyordu diyorsunuz, aslinda iyi değil iste. Sadece sizin kacmanizi engelliyor, yaralarinizi sarıyor ve birdahaki sefere daha cok acıtıyor. Psikolojik işkence ayni fiziksel işkence gibidir. Kurbana nefes almasi icin müddet vermek gerekir- yoksa kurban "ölür" bu insanlar size iyilik yaparken bile aslinda kötülük yapar- insan kendini sorgular...acaba benmi bu adami kışkırtıyorum diye düşüne düşüne beyini corba yapar.
Boşanmanız en hayirlisi. Kizinizla beraber gül gibi yaşarsınız. Belki az olur ama kizin şiddetin ortasinda büyümez

Gercekden üzülüyorum böyle hayat hikayelerini okudukca.
Oysaki eminimki boncuk gibi bir kadinsiniz.
Bu tip insanlar düzelmiyor işte. Saygı olmadığı sürece sevgi asla yetmiyor. Icinizde hep bir kırıntı umut kalmış. Benim gözümde en tehlikeli his. Umut olduğu sürece insan devam ediyor ama dışardan bakan bir göz olarak bazi ilişkilerin cikmaz sokakta olduğu kabak gibi ortada oluyor. Bu tip insanların ruhu hasta, arada iyi oluyordu diyorsunuz, aslinda iyi değil iste. Sadece sizin kacmanizi engelliyor, yaralarinizi sarıyor ve birdahaki sefere daha cok acıtıyor. Psikolojik işkence ayni fiziksel işkence gibidir. Kurbana nefes almasi icin müddet vermek gerekir- yoksa kurban "ölür" bu insanlar size iyilik yaparken bile aslinda kötülük yapar- insan kendini sorgular...acaba benmi bu adami kışkırtıyorum diye düşüne düşüne beyini corba yapar.
Boşanmanız en hayirlisi. Kizinizla beraber gül gibi yaşarsınız. Belki az olur ama kizin şiddetin ortasinda büyümez
Evet aynen öyle teşekkür ederim =)

Oysa sinirleriniz hep sağlam kalmayacak, aşkınız ilk zamanlardaki kadar kusursuz olmayacak,
tahammülünüz baştaki kadar yüksek durmayacaktı.
Bilmeliydiniz.

Bunun depresyonu var, lohusalığı var, eşek saati var.
Var oğlu var.
Neden kendinizi bu kadar dört dörtlük yansıttınız?
Siz de etten, kemikten insansınız.
Duygularınız dalgalıdır, hata yapabilir, affedilmeyi bekleyebilirsiniz.
Mükemmel birini sevmek kolay.
Eksikleriyle de sevebilmek marifettir.

Eşiniz mükemmel size deli gibi alışmış.
Eksiklerini al ananın evine git demiş.

Artık giymediğimiz kıyafetleri bile gözden o kadar kolay çıkaramıyoruz.
Çok sinirlendim. Bu ne cesaret, ne biçim sevgi?

Olumlu/Olumsuz yorumlarınız için teşekkürler kızlar. Evet klişe olabilir ama seviyorum ve pişman olmak istemiyorum.

Görüşmüyoruz ara verme kararı aldık. Bu süreçte düşünmeye ve bu arada eşimin ilişkimiz için ne yapabileceğini görmeye karar verdik. Tedavi görmeyi kabul etti.
Zaten sürekli mesaj atıyor ve arıyordu.
Şimdi o şekilde rahatsız etmeyi de bıraktı.
İnşaallah hayırlı sonuca varırız.

Dediğiniz gibi sıradan bir olayın içinde olabilirim ama yaşayan olarak çok sıradan gelmiyor. Emin olun zor.

Ben de kendime kızıyorum hala neden bu kadar değer veriyorum, özlüyorum diye. Hala acaba nasıl, ne yapıyor diye düşünüyorum. Ama en azından kafamda herşey net. Artık.

Kendimi tam anlamıyla toparlayana kadar kimseyle görüşmeyeceğim. Toparlandığıma inandığım zaman açık açık herşeyi konuşacağım şayet samimiyetlerine inanırsam bu evlilik devam edecek.
Zaten konuştuğumda herşey ters teperse yapılacak pek birşey de kalmıyor...

Konuyu yazdığımda biraz duygusal yoğunluk vardı kimseyle konuşamamıştım. Yine de yorumlarınızda takındığınız üsluba dikkat ederseniz sevinirim.

=)

Allah sizin için de hakkınızda hayırlısını versin. Umarım hayatınız yoluna girer ve mutlu olursunuz. Zor bir süreç ama atlatınca kuş gibi hafifleyeceğinize inanıyorum. 😊

Yemin ederm bazı kısımlarını okurken bi an durdum benmiyim bu konuyu açan Rabbim çıktığınız yolda size öyle bir güç versin ki tamamen herseyi unutup kapıniz tüm güzelliklere açılsın. Umarım bi gün bende bu cesaret gösterip bu öfke saçan kocamdan ayrilirim

Yemin ederm bazı kısımlarını okurken bi an durdum benmiyim bu konuyu açan Rabbim çıktığınız yolda size öyle bir güç versin ki tamamen herseyi unutup kapıniz tüm güzelliklere açılsın. Umarım bi gün bende bu cesaret gösterip bu öfke saçan kocamdan ayrilirim

Sizin de Allah yardımcınız olsun. Umarım umut varsa düzelir. Sizden isteğim/önerim içinize atmayın ve susmayın. Ben gideceğim diye tehdit ederken o beni getirdi bıraktı. Şuan içim daha rahat çünkü ben bırakıp gelseydim emin olun kendimi yer bitirirdim değer miydi bu sebepten bırakıp geldiğime halledemez miydim kendi kendime diye. Şuan içim bu konuda o kadar rahat ki. Ailem de artık evliliğimin başından beri yaşadığım tüm sıkıntıları biliyor. Destek veriyorlar. Üzülüp ağladığım anlar hala var ama kendimi de böyle böyle toparlayacağım inanıyorum. Karşılarına güçlü çıkacağım. Bu durumla başa çıkabildiğimi görecekler Allahın izniyle.

Siz de çıkar yolunuzu bulup feraha erersiniz en tez hayırlı zamanda inşaallah.

Üzmeye kiyamadiklarimiz nasıl da paramparca ediyor değil mi? Önünüzde çok secenek yok. Anladığım kadarıyla özür dileyen ve pişman olan biri de yok. Hani yalvarsa falan neyse de. Kafanız niye karışık ki şimdi?

Şuan arıyor açmıyorum. Mesajlarına da dönüş yapmıyorum. Konuşmak istemiyorum kendimi toparlayana kadar. Ama içimdr bitmiş değil herşey. Düzelmesini istiyorum. Ama nasıl olur bilmiyorum.

Arayıp mesaj atmasının sebebi görüşmek ve herşeyi düzeltmek istemesinden. Özür dileyip herşeyi telafi etmek istiyor.

Evlenince düzelir diye evleniliyor. Düzelmiyor...
Çocuk olunca düzelir diye çocuk yapılıyor. Düzelmiyor...
Eve döner, bir şans daha verirsem düzelir deniliyor. Sonucu merak etmiyorum. Çünkü yine düzelmiyor :KK43:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X