İstikrarlı zayıflama arkadasşı

apppple

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
23
3
23
Öncelikle selamm. Foruma üye olalı çok olmuştu ama ilk defa cesaret edip konu açıyorum 🥹 Yıllardır hep bir kilo problemim var ve bu canıma tak etti . Beden olumlama vs bunlara karşı bir insan değilim ama mutsuz olduğum koca yağ fıçısı gibi bir beden içine hapsolmuş hissediyorum kendimi . Zayıflamak isteyen ,gözü kara ,istikrarlı arkadaş arıyorum .Artık kıyafetleri seçerken hangisi yağlı sırtımı , lop lop göbeğini kapatır diye düşünmem yerine istediğimi giymek istiyorum. Önerilerinizi bekliyoruum 🍎
(Not= Hepimiz , her halimizle eşsiz ve güzeliz )
(Not2= Ama ben hariç :’) )

Not3= Her şeyimizle güzeliz. Kilomuzla, yaşımızla, saçımızla, cildimizle.. Ne olduğu farketmez lütfen kendinizi böyle kalıplara sokmayın çünkü kafaya takıp kendinizi bu kadar üzdüğünüz yetersiz, özgüvensiz gördüğünüz şey değişken bir şey. Kilo vermek almak hepsi sizin elinizde önce kendinize güvenin. Ve eminim sende çok güzelsindir.♥️🫶🏻

Teşekkür ederimm , ilk notum bunu kapsıyor aslında 💗💗Ama artık bu bedende olmayı istemiyorum . Kilo almak da vermek de ,belirli durumlar hariç, bizim elimizde. Kendimi sevmeye devam etmem için güzel bir vücuda ihtiyacım var maalesef 🥺

Burayı sanal günlüğüm olarak kullanacağa benziyorum. Kendime uygun bir arkadaş bulamadım çünkü 🥲
O zaman başlayalım bugün arkadaşımla birlikte spora gideceğim. Hastalığımı atlattım sayılır ama aslında hala çok halsiz hissediyorum . Fakat ekmek de istemiyorum sporu daha fazla.Beslenme olarak gece yemelerimin önüne geçemedim maalesef. Hala özellikle kırgın ve kızgınken kendimi dolabın önünde buluyorum.Ne kadar sonrasında ağlasam da o stresi başka bir şekilde yenmeyi öğrenemedim hala :KK43:

Merhabalar.. uzun süredir kiloluyum geçen cuma günü diyetisyene gittim burayı da görünce katılmak istedim ... Bugün 5 günüm ..
Daha öncede diyetisyen ile çalıştım fakat istikrarlı devam edemedim bu kez bende zayıflamak istiyorum..

Merhabalar.. uzun süredir kiloluyum geçen cuma günü diyetisyene gittim burayı da görünce katılmak istedim ... Bugün 5 günüm ..
Daha öncede diyetisyen ile çalıştım fakat istikrarlı devam edemedim bu kez bende zayıflamak istiyorum..
Dün ben de artık sonuç alamayınca doktora gittim dahiliye olarak oradan dedim belki endokrine falan yönlendirirler. Bakalım daha sonuçları bekliyorumm . Bu yaz kilolarımız değil biz karar vereceğiz giyeceklerimize umarımm 💜

Bu arada nasıl gidiyor diyet için ekstra kürler yapıyor musuun ☺️

Öncelikle selamm. Foruma üye olalı çok olmuştu ama ilk defa cesaret edip konu açıyorum 🥹 Yıllardır hep bir kilo problemim var ve bu canıma tak etti . Beden olumlama vs bunlara karşı bir insan değilim ama mutsuz olduğum koca yağ fıçısı gibi bir beden içine hapsolmuş hissediyorum kendimi . Zayıflamak isteyen ,gözü kara ,istikrarlı arkadaş arıyorum .Artık kıyafetleri seçerken hangisi yağlı sırtımı , lop lop göbeğini kapatır diye düşünmem yerine istediğimi giymek istiyorum. Önerilerinizi bekliyoruum 🍎
Selamm bende başlamak istiyorum uzun süre keto yapmıstım artı spor 58 e düşmüştüm belim 73 tü sonra saldım 2 ay anca tatlı yedim 63 kiloyum belim 77 bende tekrar diyete başlamak istiyorum

2 diyetisyen değiştirsim sürekli açlık durumu vardı. Ramazanla beraber yemin ederim tok uyudum diyetisyen diyetleriyle hep açtım ya. Ramazanda bitiyor tek öğün diyeti mi yapsam tekrar keto mu yapsam ya da aralıklı oruc mu karar veremiyorum. Keto yapmıstım baya kilo vermiştm hemde yağdan

Ramazandan önce ben de başladım, 2 3kg verdim ama bayram öncesi annem yanıma geldi, biraz ipin ucu kaçtı ama olsun devam edeceğim..

merhaba,bu yazıyı görünce çok sevindim.Duygularıma tercüman olmuşsunuz.Kilo ve görünüş takıntım yok aslında ama vitrinlerde gördüğüm kıyafetleri denemek bile istememek giyinecek uygun birşey bulamadığım için hep aynı geniş şeyleri giyinmek istemiyorum artık.Bir destek,tökezleyince moral verecek ya da arada arkamdan itip hadi devam diyecek birinin olmasını çok istediğimi fark ettim.Bu nedenle ben de katılmayı çok isterim yarından itibaren sağlıklı beslenme,abartmadan porsiyon kontrolü ve spor şeklinde yeni bir yaşam tarzı başlatmak istiyorum.Yoğun ve stresli iş temposuyla korele götürebilmek için her türlü desteğe sonuna kadar ihtiyacım var.Umarım bundan 1 yıl sonra burada ne güzel bir şeye başladığımızı konuşup kendimizi kutluyor oluruz.

Burayı sanal günlüğüm olarak kullanacağa benziyorum. Kendime uygun bir arkadaş bulamadım çünkü 🥲
O zaman başlayalım bugün arkadaşımla birlikte spora gideceğim. Hastalığımı atlattım sayılır ama aslında hala çok halsiz hissediyorum . Fakat ekmek de istemiyorum sporu daha fazla.Beslenme olarak gece yemelerimin önüne geçemedim maalesef. Hala özellikle kırgın ve kızgınken kendimi dolabın önünde buluyorum.Ne kadar sonrasında ağlasam da o stresi başka bir şekilde yenmeyi öğrenemedim hala :KK43:
Benim de en büyük sorunum bu,aşırı strese girdiğimde ya da birileri sinirimi çok fazla bozduğunda başka ne yapabilkeceğimi hiç bilmiyorum.Bir dilim pizza ya da pasta o an o kadar rahatlatıcı geliyor ki bazen sırf bu ekstra yemelerden kurtulabilsem bile bayağı kilo verebilirmiş gibi hissediyorum.

Ayyyy bende bende 😂😂😂 çok istememe rağmen yemeden de geri kalmayarak katılmak isterim aranıza 🥴

Benim de en büyük sorunum bu,aşırı strese girdiğimde ya da birileri sinirimi çok fazla bozduğunda başka ne yapabilkeceğimi hiç bilmiyorum.Bir dilim pizza ya da pasta o an o kadar rahatlatıcı geliyor ki bazen sırf bu ekstra yemelerden kurtulabilsem bile bayağı kilo verebilirmiş gibi hissediyorum.
Aşırı derecede dirayetsizim bende bu konuda

merhabalarrr :)
bu forumdan çokça faydalanıyordum üye olmak bugüne kısmetmiş.
lise yıllarında aşırı kiloluydum 80 kiloya kadar çıkmıştım. üniversiteye geçince yaz sıcağında yolumu sürekli kaybedip yürümekten istemsizce kilo verdim ama en düşün 60 kiloya kadar düşebildim. benim için gayet yeterliydi. bu arada boyum 1.70.
2021 temmuzda evlendim evlendikten sonra hızla kilo almaya başladım. sebebi bence hareketsizlik evlenmeden önce her gün hareket ederdim fakat evlendikten sonra pek fırsatım olmadı. eşim de biraz üşengeç olduğu için bahane olarak onu kullandım.
ama artık yetti. bayramlık almaya çıktım hayatımda ilk defa 42 beden kıyafet aldım, ütülerken utandım resmen. normalde 36-38 giyerdim. istediğim kıyafet istediğim gibi olmuyor çok bıktım bu durumdan.
beni de aranıza alırsanız çok mutlu olurum :)

merhabalarrr :)
bu forumdan çokça faydalanıyordum üye olmak bugüne kısmetmiş.
lise yıllarında aşırı kiloluydum 80 kiloya kadar çıkmıştım. üniversiteye geçince yaz sıcağında yolumu sürekli kaybedip yürümekten istemsizce kilo verdim ama en düşün 60 kiloya kadar düşebildim. benim için gayet yeterliydi. bu arada boyum 1.70.
2021 temmuzda evlendim evlendikten sonra hızla kilo almaya başladım. sebebi bence hareketsizlik evlenmeden önce her gün hareket ederdim fakat evlendikten sonra pek fırsatım olmadı. eşim de biraz üşengeç olduğu için bahane olarak onu kullandım.
ama artık yetti. bayramlık almaya çıktım hayatımda ilk defa 42 beden kıyafet aldım, ütülerken utandım resmen. normalde 36-38 giyerdim. istediğim kıyafet istediğim gibi olmuyor çok bıktım bu durumdan.
beni de aranıza alırsanız çok mutlu olurum :)
Hoşgeldin.Hepimiz için iyi bir macera olması umuduyla.Bugünden itibaren 15 dk egzersizle başlangıcı yapıyorum inşallah tatil günleri 45 dk diye düşündüm.Yaptıkça buradan güncelleyip kendimi denetleme mekanizması gibi kullanmak istiyorum:) bakalım nasıl olacak

Ben de sağlık sorunumdan dolayı diyetisyen ile çalışıyorum. Şu an 4. Günüm olması lazım

Merhabalar , uzun zamandır yoktum öncelikle hepiniz hoş geldinizzz 💗. Yaza az kaldı umarım hepimiz bu yolda beraber istediğimiz ölçülere geliriz 🌼

X