İngilizce Kursuna Gidenlerin Yeri

mirrorwoman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
989
0
Merhaba,
sanırım kursta öğrendiklerimizi paylaşabiliriz burada,
özelliklede yeni kalıplar ve yeni kelimeleri.
Birde sizin gittiğiniz kursun eğitme yöntemi nasıl?konuşuyormusunuz yoksa grammer ağırlıklımı gidiyorsunuz?
İşte güzel bir topik.
bekliyorum hepinizi şutarafagitti

evet arkadaşlar ankarada giden yada daha önce gitdiğiniz tavsiye edebileceğiniz yer varmı bende gitmeyi düşünüyorum kursa ama burdakı kurslar hakkında cok bılgım yok

Hello!can Friendim.my Abuzittin..
How Are You Friendim.çoluk çhildren How.best'tir Inşallah.
My'a Question Sorarsan Best'im Allah'a şükür.world Işte Yuvarlanip Going'im.
My Mother What Yaping.keyfi Beatiuful'dur Inşallah.epeydir My Mother'le No Speaking.eğer My Mother'i See çok Selam Song.
La Friendim My Father What Yaping.gine Coffeehaneyegoing Mi?he Friendsleriyle Coffeehanede Okey And Batak Playing Mi?he'ye Song Sakin Yenilmesin.
My Brodher'in Childreni Olmuş.boy Mu Girl Mi Olduğunu No Bilmeking.childrenin Boy Mu Girl Mi Olduğunu My'a Song.
My School Da Baya Beatiuful Going Işte.school'un Başindan Beri English Lesson Seeing.english'i Söktüm.i'm Speak English şakir şakir.your'a Söz Verdiğim Gibi.
Mail'ime Son Verirken Your'un Gözlerinden Kiss.your'u çok özledim.hele Bi Swim Olsun My Comeing Inşallah.
Biraz Gülelim Dimi

Hello!can Friendim.my Abuzittin..
How Are You Friendim.çoluk çhildren How.best'tir Inşallah.
My'a Question Sorarsan Best'im Allah'a şükür.world Işte Yuvarlanip Going'im.
My Mother What Yaping.keyfi Beatiuful'dur Inşallah.epeydir My Mother'le No Speaking.eğer My Mother'i See çok Selam Song.
La Friendim My Father What Yaping.gine Coffeehaneyegoing Mi?he Friendsleriyle Coffeehanede Okey And Batak Playing Mi?he'ye Song Sakin Yenilmesin.
My Brodher'in Childreni Olmuş.boy Mu Girl Mi Olduğunu No Bilmeking.childrenin Boy Mu Girl Mi Olduğunu My'a Song.
My School Da Baya Beatiuful Going Işte.school'un Başindan Beri English Lesson Seeing.english'i Söktüm.i'm Speak English şakir şakir.your'a Söz Verdiğim Gibi.
Mail'ime Son Verirken Your'un Gözlerinden Kiss.your'u çok özledim.hele Bi Swim Olsun My Comeing Inşallah.
Biraz Gülelim Dimi

sen varya perfectsin canım.you writing ne güzel.
we want so much words
oki.
kiss you sweetim..

sen varya perfectsin canım.you writing ne güzel.
we want so much words
oki.
kiss you sweetim..

canım arkadaşım parantez içinde türkçesini de yazalım mı ne dersin..hani kalıp cümlelerde mesela..(we want so much words ..gibi)

kalıplarda pek iyi değilimde:eek:

this is perfect topic and you are perfect directör.

oldu mu??:)))) a.s.

evet arkadaşlar ankarada giden yada daha önce gitdiğiniz tavsiye edebileceğiniz yer varmı bende gitmeyi düşünüyorum kursa ama burdakı kurslar hakkında cok bılgım yok

arkadaşım ben wall street e gidiyorumm..tam benimseyemedim..şirketimizin tercihi idi..yani ders anlatılmıyor..labaratuvara kapanıyorsun..saatlerce dinleyip sonra sınav oluyorsun o üniteden..ha bi de arada aktif konuşma dersleri de yapılıyor..henüz tavsiye edemiyorum çünkü kurs bitmedi..bittikten sonraki halime göre yazrım bu topikte..daha objektif olacağını düşünüyorum.çünkü herkes diyorki öğrenmiyoruz gibi geliyor ama öğreniyormuşuz

sevgiler canım

canım arkadaşım parantez içinde türkçesini de yazalım mı ne dersin..hani kalıp cümlelerde mesela..(we want so much words ..gibi)

kalıplarda pek iyi değilimde:eek:

this is perfect topic and you are perfect directör.

oldu mu??:)))) a.s.

tamam canım yazarım ama bende pek kalıp bilmiyorum we want so much words de kendim kurdum şöle dimek istedim biz daha fazla kelime istiyoruz gibi belki yanlış bie olabilir.
ayrıca tank you very much your courtesy
courtesy:iltifat.
you are perfect friends for mea.s.

tamam canım yazarım ama bende pek kalıp bilmiyorum we want so much words de kendim kurdum şöle dimek istedim biz daha fazla kelime istiyoruz gibi belki yanlış bie olabilir.
ayrıca tank you very much your courtesy
courtesy:iltifat.
you are perfect friends for mea.s.

Canım ya, ne iyi fikir böyle bir konu açmak... Ben de olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yeri gelir, yazdıklarınızda düzeltme yaparım, yeri gelir birtakım yeni kalıplar, cümleler yazarım. Ama yazılarınızı düzelttiğimde alınmazsınız değil mi? Mesela yukarıdaki yazında bir düzeltme yapacağım. Genelde "iltifatın için teşekkürler" kalıbı, şöyle kullanılır : Thank you for your compliments

Canım ya, ne iyi fikir böyle bir konu açmak... Ben de olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yeri gelir, yazdıklarınızda düzeltme yaparım, yeri gelir birtakım yeni kalıplar, cümleler yazarım. Ama yazılarınızı düzelttiğimde alınmazsınız değil mi? Mesela yukarıdaki yazında bir düzeltme yapacağım. Genelde "iltifatın için teşekkürler" kalıbı, şöyle kullanılır : Thank you for your compliments

ya canım ne iyi yaptın gelmişsin.zaten konuyu senin bize daha iyi yardımcı olman için açtım jeyyar
ne alınması yawww.bzi burada yanlışyazıp sen düzellittikçe daha çok akılda kalacak eminim ben...ayrıca compliment daha akılda kalıcıymış ya.süpersin harikasın.ben hafizaya aldımbile bu kalıcı.:dance:a.s.

ayrıca bugün quizim var.adjectiveler ve oppozite leri.yani her adjective'in oppozitesini yaparken bazısında önüne in geliyor bazısında un bazısında im-dis nasıl ezberleyecezki?????kolayı yokmu bunun kızlar?

ben ankara'da active english e gidiorum.6.kur bitti gayette memnunum.ders işleyişine gelince;ben haftada 3 gün ikişer saat gidiorum.grammer ağırlıklıydı ilk beş kur normal olarak.şimdi hafifledi.başlarda sınıf içersinde pek konuşma olmuodu ama zamanla konuşmaya başladık azar azar işte.zaten her ay öğretmen değişiyor ve bazen yabancı öğretmenler tarafından anlatılıyor dersler.e mecbur derdini ingilizce anlatıyorsun ki bu da çok daha yararlı oluyor.ayrıca sınıf arkadaşlarınla kararlaştırıp haftasonu conversation ek dersi de alabiliorsun.yani sadece sohbet etmek için geliyorsun 1 saat.size bir hoca verilior ve 1 saat boyunca ingilizce sohbet muhabbet ediyorsun çok eğlenceli oluo:)
ilk zamanlarda bi hocamız şöyle demişti bize " buraya evet paranızla rezil olmaya geliosunuz.aklınıza gelen her ingilizce cümleyi kullanın herşeyi deneyin.çekinmeyin başka türlü olmaz sadece kursa gidip gelmekle ingilizce öğrenilmez.burda rezil olmanızın önemi yok,dışarda olmayın yeter."
çok hoşuma gitmişti yazayım dedim:)

arkadaşım ben wall street e gidiyorumm..tam benimseyemedim..şirketimizin tercihi idi..yani ders anlatılmıyor..labaratuvara kapanıyorsun..saatlerce dinleyip sonra sınav oluyorsun o üniteden..ha bi de arada aktif konuşma dersleri de yapılıyor..henüz tavsiye edemiyorum çünkü kurs bitmedi..bittikten sonraki halime göre yazrım bu topikte..daha objektif olacağını düşünüyorum.çünkü herkes diyorki öğrenmiyoruz gibi geliyor ama öğreniyormuşuz

sevgiler canım

sorumu yanıtladıgınız ıcın teşekkurler beklıyorum fikirlerınızı

ayrıca bugün quizim var.adjectiveler ve oppozite leri.yani her adjective'in oppozitesini yaparken bazısında önüne in geliyor bazısında un bazısında im-dis nasıl ezberleyecezki?????kolayı yokmu bunun kızlar?

Canım İngilizce'de bazı sözcükler var ki, ben öğrencilerime öğretirken birtakım çağrışımlar yaptırıp, akıllarında kalmasına yardımcı oluyorum. Ama bazı sözcükler var ki, onları ezberlemekten başka çaresi yoktur.. Haklısın sıfatların zıt anlamlarını öğrenirken, farklı önekler(prefix) geliyor:
happy- unhappy
appropriate-inappropriate

Ezberden ve de sık sık o sözcükleri cümle içinde kullanmaktan başka yol yok sanırım...

Canım İngilizce'de bazı sözcükler var ki, ben öğrencilerime öğretirken birtakım çağrışımlar yaptırıp, akıllarında kalmasına yardımcı oluyorum. Ama bazı sözcükler var ki, onları ezberlemekten başka çaresi yoktur.. Haklısın sıfatların zıt anlamlarını öğrenirken, farklı önekler(prefix) geliyor:
happy- unhappy
appropriate-inappropriate

Ezberden ve de sık sık o sözcükleri cümle içinde kullanmaktan başka yol yok sanırım...

evet sanırım öyle ezberlemeye çalışacam artık canım.
öpüyorum seni.

Canım mesela, bazı basit cümleler kurabilirsin-akılda daha kolay tutabilmek için. Örneğin,

I am not happy. = I am unhappy.

This shopping is not necessary. = This shopping is unnecessary.

Canım mesela, bazı basit cümleler kurabilirsin-akılda daha kolay tutabilmek için. Örneğin,

I am not happy. = I am unhappy.

This shopping is not necessary. = This shopping is unnecessary.

evet canım çok iyi oldu bu.bende dün ezberlediğim dün adjectivelerle birer cümle kurmaya çalışacağım.yerimseniben

X