İlahiyat fakültelerinde tesettürsüz ..

Sipser

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.471
1.131
Merhaba hanımlar , İlahiyat fakültesi okumak istiyorum ancak tesettürlü değilim. Bu sebeple bir çekincem var .. bu konuda deneyimi görüşü olan varsa alırım . Teşekkürler şimdiden ..

Bende ilahiyat okudum. Gayet de açık arkadaşlarımız vardı. Kimsede yardırgamiyordu. Saygı duyuyorduk birbirimize. Ayrıca sadece öğrenci değil bir sürü tesettürsüz araştırma görevlileri, öğretim görevlileri var. Yani hiç böyle bir çekincen olmasın ☺️ Öğretim hayatında başarılar dilerim

Merhaba hanımlar , İlahiyat fakültesi okumak istiyorum ancak tesettürlü değilim. Bu sebeple bir çekincem var .. bu konuda deneyimi görüşü olan varsa alırım . Teşekkürler şimdiden ..
Cooook arkadaşım var açık ve ilahiyat okuyan, yine açık din kültürü öğretmeni arkadaşlarım da var,hiç cekinmeyin yani

Tesettür zorunluluğu yok kuran derslerine vb tesettürlü giriyorsun diğer derslere açık girebilirsin

Ay ben çok şaşırdım, bilmiyordum. Çok sevindim. Ben de edebiyat, ilahiyat yada psikoloji okumak isterdim.

Cekemeyen, fitnelik eden,kendince sizi kinayip kapalı kapılar ardında her türlü haltı yiyen bir grup sınıf arkadaşıniz olacaktır illa ki.
Bunun haricinde bir zorunluluk yok,setr-i avret aranacak şeklinde bir sart kosulamaz.

Oğlumun din kültürü öğretmeninin başı açık 😊

Cekemeyen, fitnelik eden,kendince sizi kinayip kapalı kapılar ardında her türlü haltı yiyen bir grup sınıf arkadaşıniz olacaktır illa ki.
Bunun haricinde bir zorunluluk yok,setr-i avret aranacak şeklinde bir sart kosulamaz.
Konu ile alakasız bi yorum olmuş. Çekememek, fitnelik etmek, her haltı yemek dediğiniz tabir ne tesetturlu ne de açık bayanlarda da kabul edilecek hoş görülecek şeyler değil zaten. Bunları kendini bilen doğru, dürüst insan zaten yapmamalı. Konu sahibi ne sormuş siz ne yazmışsınız

Bizim fakültede bi kız vardı babası öğretmenlik olsun da neresi olursa olsun yaz demiş. Kız da ilahiyat yazmış gelmez diye. Ama geldi okudu. Kuran sınavlarına alt dönem üst dönem karışık girerdik başını örterdi o zaman denk gelmiştik.

Şimdi de beraber çalıştığım zümrem açık.

Kendi içinde konuşulması gereken bazı konular olmakla beraber resmiyette böyle bir kural yok. Keza okulda da genel bir mobbingle karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Bir iki sivri tip çıkar size tebliğde bulunur ki o tipler zaten biz tesettürlüyken de beğenmezler bize de tebliğ de bulunurlar pantolon giyme vs diye :KK70:

artık herkes heryerde her bölümü okuyabiliyor
KURAN dersleri dışında istediğiniz gibi giyinebilirsiniz
sorun olacağını sanmıyorum
hem millleten size ne
ne derlerse desinler
onlara göre mi okul tercihi yapacaksınız?

Konu ile alakasız bi yorum olmuş. Çekememek, fitnelik etmek, her haltı yemek dediğiniz tabir ne tesetturlu ne de açık bayanlarda da kabul edilecek hoş görülecek şeyler değil zaten. Bunları kendini bilen doğru, dürüst insan zaten yapmamalı. Konu sahibi ne sormuş siz ne yazmışsınız
Ben cevap vermişim gayet net bir şekilde.
Yazdigim beni bağlar,siz de istediğinizi yazabilirsiniz.
Kadının tedirginliği yasal baglayicilik değil gittiği zaman üzerinde oluşabilecek baskı bana kalırsa.

Bizim fakültede bi kız vardı babası öğretmenlik olsun da neresi olursa olsun yaz demiş. Kız da ilahiyat yazmış gelmez diye. Ama geldi okudu. Kuran sınavlarına alt dönem üst dönem karışık girerdik başını örterdi o zaman denk gelmiştik.

Şimdi de beraber çalıştığım zümrem açık.

Kendi içinde konuşulması gereken bazı konular olmakla beraber resmiyette böyle bir kural yok. Keza okulda da genel bir mobbingle karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Bir iki sivri tip çıkar size tebliğde bulunur ki o tipler zaten biz tesettürlüyken de beğenmezler bize de tebliğ de bulunurlar pantolon giyme vs diye :KK70:
O tıp bitmiyor sanki ne yapsan yaranamayacakmışsın gibi etki bırakıyorlar sağolsunlar 😄

X