Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrar kültür testi sonucu ??

Yaptığın şey doğru değil. Burada bir doktor bile olsa sana buradan yardım edemez. İlaç öneremez. Burası bir hastahane yada sağlık ocağı değil, yanlış yönlendirilebilirsin. Sonuçlarını gidip bir doktora göster lütfen, o sana ne yapman gerektiğini söyler..

Gösterdim cnm doktora antibiyotik verdi ona baslayacagm

1. Escherichia coli
(Üreme Düzeyi : 10.000 Koloni/ml)
Antibiyogram Adı 1
Ampisilin S
Piperasilin/Tazobaktam S
Sefuroksim aksetil S
Gentamisin S
Siprofloksasin S
Trimetoprim/Sulfametoksazol S
Amoksisilin/Klavulanik Asit S
Mikroskobi : 10 lökosit/mm3 görüldü.

bu ne demek biri bana söyleyebilir mi ? idrar yolu enfeksiyonumuyum ben şimdi ne yapmam lazım ?
gerçekten bu değerlere bakıp buradasize doğru teşhis konulacağınımı düşündünüz

Spiralle alakasi yoktur e coli oyle yuzeylere yapisma egiliminde olan bakterilerden degil ama esinizin de dikkat etmesi gerektigi dogrudur. Bol su icerseniz bakteriyi atmaniz ve vucuttaki konsantrasyonunu azaltmaniz kolaylasir ilaci da ihmal etmemek lazm tabiki :)

Benim kadar idrar yolu enfeksiyonu olani hacettepede ki prof bile daha once görmemiş. Yillardir tedavi oluyorum artik usandim. Durmadan sistit oluyorum. O yuzden sana doktor kadar tibbi bilgi veremem ama bir ton tecrübe verebilirim. Oruc tutuyorsan tutma, 12 saatte bir antibiyotigi kesinlikle al. Bu sırada catlayana kadar su ic. Cok su içtiğin icin mineral kaybi yasayacaksin, prebiyotik yogurt ve maden suyu tuket. C vitamini almaya gayret et ki vucut enfeksiyonla savasabilsin. Evet 10 bin üreme hafiftir,e coli de en sik rastlanan idrar yolu ajanidir. Ama bu illet öyle hizli ilerliyor ki, sasirirsin. Bi de hic bir zaman tamamen geçmiyor bazen, yani bir yerlesirse ugrasmasi zor. O yuzden az deyip hafife alma, yerlesmeden atmaya bak bedeninden. E coli normalde bagirsakta bulunan yararlı bir bakteridir. Ama sadece bagirsakta kaldığı surece. Tuvaletten sonra temizliğini yaparken yada cinsel ilişki sirasinda idrar yoluna tasininca idrar yolunda enfeksiyona sebeb olur. Bu yuzden taharet yaparken mutlaka kuru temiz peceteyle onden arkaya dogru temizlemek gerekir. Cinsel iliski oncesi ve sonrasında iki taraf da hijyenine dikkat etmelidir. Once ve sonrasında idrarini yapmaya calismak idrarin asidik ozelliginden dolayi bakterilerden korur. Bi de ayaklarini usutmemeye calis. Baska sorun olursa da cevaplayabilirim.
Ahh benim derttaşım, seni gördüğüme o kadar çok sevindim ki... Aslında sevinmemem gerekir tabi ama bu sorundan o kadar dertliyim ki kendim gibi aynı sorundan muzdarip birini görünce bir tek ben değilmişim diyerek kendimi teselli ettim. Bende de inatçı, müzmin bir "proteus mirabilis" bakterisi var. 1 senedir sürekli doktor değiştiriyorum ve sürekli antibiyotik içiyorum. O kadar sıkıldım ki bu bakteri sorunundan... Sanki ömür boyu bu bakteriyle yaşayacakmış gibi hissediyorum kendimi. Daha fazla ileri boyutlara ilerler diye korkuyorum. Ben evliyim ve çocuk istiyorum. Sizin durumunuzu bilmiyorum yani evli misiniz, çocuk sahibimisiniz. Bana ne önerirsiniz? Enfeksiyon hala devam ediyor mu?

Ahh benim derttaşım, seni gördüğüme o kadar çok sevindim ki... Aslında sevinmemem gerekir tabi ama bu sorundan o kadar dertliyim ki kendim gibi aynı sorundan muzdarip birini görünce bir tek ben değilmişim diyerek kendimi teselli ettim. Bende de inatçı, müzmin bir "proteus mirabilis" bakterisi var. 1 senedir sürekli doktor değiştiriyorum ve sürekli antibiyotik içiyorum. O kadar sıkıldım ki bu bakteri sorunundan... Sanki ömür boyu bu bakteriyle yaşayacakmış gibi hissediyorum kendimi. Daha fazla ileri boyutlara ilerler diye korkuyorum. Ben evliyim ve çocuk istiyorum. Sizin durumunuzu bilmiyorum yani evli misiniz, çocuk sahibimisiniz. Bana ne önerirsiniz? Enfeksiyon hala devam ediyor mu?
evliyim ama cocuk dogurmadim. O konuyla ilgili fazla birşey diyemeyecegim. Ben ankarada prof ali ergen den ozel randevu aldim, onun verdigi ilaclar iyi geldi. Tamamen gecmedi, en ufak firsatta tekrarliyor malesef ama o berbat yillar suren kesintisiz ataktan kurtuldum.

evliyim ama cocuk dogurmadim. O konuyla ilgili fazla birşey diyemeyecegim. Ben ankarada prof ali ergen den ozel randevu aldim, onun verdigi ilaclar iyi geldi. Tamamen gecmedi, en ufak firsatta tekrarliyor malesef ama o berbat yillar suren kesintisiz ataktan kurtuldum.
Ben de 1 senelik evliyim. Evlendim evleneli bu enfeksiyon bi türlü geçmek bilmedi. Sürekli iltihap dolu. Heralde bu nedenden dolayı çocuk da olmuyor. Oruç tutmuyorum su içmem gerektiği için. Şu an bi rahatsızlığım yok ama biliyorum ki yine bakteriler ürüyodur orda. Bir de su içmesem ne olur diye düşündüm o yüzden oruç tutmuyorum. Antibiyotik içe içe başka yerler iflas edecek diye korkuyorum. Zaten bi faydasını da göremiyorum. En iyisi bitkisel yöntemler denemek. İnşallah kesin bir çözümünü bulabiliriz.

Doktor degistirmeyin iyi bir doktor bulup ona devam edin. Çünkü böyle inatçı enfeksiyon durumlarında bütün olarak bir degerlendirme gerekir. Aynı şekilde sürekli bir enfeksiyon problemi yaşayan biri olarak dirençli bakteriler yüzünden hayat kabus oldu. Ayrıca idrarda üreme oluyorsa çok büyük ihtimal vajinada da vardır aynı bakteri üremesi. Enfeksiyon varken çocuk yapmak çok riskli zaten tedavi olmalısınız önce. Ve burdan idrar ya da vajen kültüründe inatçı bir patojen bakteri üremesi olan,üroloji ve kadin dogum kliniginden sonuç alamayan bütün bayanlara enfeksiyon hastalıkları bölümüne gitmelerini tavsiye ediyorum. Boş yere antibiyotik kullanmamak için çok özenli olun. Çünkü antibiyotik direnci yüzünden artık tedavi seçeneği tukenebilir.
Allah hepimizi kurtarsın.

Doktor degistirmeyin iyi bir doktor bulup ona devam edin. Çünkü böyle inatçı enfeksiyon durumlarında bütün olarak bir degerlendirme gerekir. Aynı şekilde sürekli bir enfeksiyon problemi yaşayan biri olarak dirençli bakteriler yüzünden hayat kabus oldu. Ayrıca idrarda üreme oluyorsa çok büyük ihtimal vajinada da vardır aynı bakteri üremesi. Enfeksiyon varken çocuk yapmak çok riskli zaten tedavi olmalısınız önce. Ve burdan idrar ya da vajen kültüründe inatçı bir patojen bakteri üremesi olan,üroloji ve kadin dogum kliniginden sonuç alamayan bütün bayanlara enfeksiyon hastalıkları bölümüne gitmelerini tavsiye ediyorum. Boş yere antibiyotik kullanmamak için çok özenli olun. Çünkü antibiyotik direnci yüzünden artık tedavi seçeneği tukenebilir.
Allah hepimizi kurtarsın.
Enfeksiyondan kurtuldum ondan sonra hamile kaldım. Şu an hamileyim ve tekrar enfeksiyon sorunu yaşıyorum. En sonki tedavimden sonra hamileliğimle beraber yaklaşık 6 ay enfeksiyon olmamışımdır. Şu an 5 buçuk aylık hamileyim ve 1 aydır enfeksiyon sorunum var:KK43: doktor tek kullanımlık suya katılan ilaç ve hap verdi. Hepsini kullandım ama enfeksiyon hala devam ediyor. Zaten ilaçları zorla istemeyerek kullandım. Daha da kullanmam. Bol su içmeye çalışıyorum, içemiyorum. 1-1 buçuk litre su içiyorum. Onun da bi faydası olmuyor. Ne yapcam bilmiyorum of:KK43:(

Enfeksiyondan kurtuldum ondan sonra hamile kaldım. Şu an hamileyim ve tekrar enfeksiyon sorunu yaşıyorum. En sonki tedavimden sonra hamileliğimle beraber yaklaşık 6 ay enfeksiyon olmamışımdır. Şu an 5 buçuk aylık hamileyim ve 1 aydır enfeksiyon sorunum var:KK43: doktor tek kullanımlık suya katılan ilaç ve hap verdi. Hepsini kullandım ama enfeksiyon hala devam ediyor. Zaten ilaçları zorla istemeyerek kullandım. Daha da kullanmam. Bol su içmeye çalışıyorum, içemiyorum. 1-1 buçuk litre su içiyorum. Onun da bi faydası olmuyor. Ne yapcam bilmiyorum of:KK43:(
Çok gecmis olsun. Tuvaletlere çok dikkat edin Çünkü kadinlar mikroplara cok acik bir yapıya sahip ve tuvaletten sicrayan sular hemen enfeksiyon yapiyor. Bol su için. Zerdecal tozunu ilik süte ekleyip için. Nar cicegi cayi idrar yollarina çok iyi geliyo. Mutlaka deneyin.
Doktor ne diyo peki bebege bi zararı olur muymuş enfeksiyonun ? Kesin benim de sorunlu olacak hamileligim çünkü ben hiç kurtulamıyorum enfeksiyondan sürekli bi bakteri ürüyor vajen kültüründe
Bu arada size kültür yapıldı mi ne bakterisi çıkıyor?

Çok gecmis olsun. Tuvaletlere çok dikkat edin Çünkü kadinlar mikroplara cok acik bir yapıya sahip ve tuvaletten sicrayan sular hemen enfeksiyon yapiyor. Bol su için. Zerdecal tozunu ilik süte ekleyip için. Nar cicegi cayi idrar yollarina çok iyi geliyo. Mutlaka deneyin.
Doktor ne diyo peki bebege bi zararı olur muymuş enfeksiyonun ? Kesin benim de sorunlu olacak hamileligim çünkü ben hiç kurtulamıyorum enfeksiyondan sürekli bi bakteri ürüyor vajen kültüründe
Bu arada size kültür yapıldı mi ne bakterisi çıkıyor?
Teşekkürler önerilerin için. Şu an enfeksiyon var ama belirtileri şiddetli değil onun için çok bi sorun yok. Belirtiler şiddetli olsaydı sorun olurdu heralde. Bende proteus mirabilis bakterisi ürüyor sürekli. Sanıyorum ki farklı klozetlere oturmam etkiliyor hastalığımı

Bazı bakteriler hemen ölmüyor yaşıyor iç çamaşırında mesela. Camaşırlarını iyice yüksek ısıda utulemezsen antibiyotik iyilestirse bile daha iyilestigini anlamadan geri kaparsin. Bu bakteri de nemli, karanlık ortamlarda uzun süre canlı kalirmis. Bende de son 6 ayda 3 kez kültür yaptirdigimda aynı bakteri çıktı. İlaçlar etki etmiyor sanıyordum ama anladım ki camasirdan felan geri bulaşıyor. Üstelik 60 derecede yikadigim halde ölmüyordu bakteri. Sadece yüksek ısıda iyice camasirimi utulemek fayda sağladı.

Teşekkürler önerilerin için. Şu an enfeksiyon var ama belirtileri şiddetli değil onun için çok bi sorun yok. Belirtiler şiddetli olsaydı sorun olurdu heralde. Bende proteus mirabilis bakterisi ürüyor sürekli. Sanıyorum ki farklı klozetlere oturmam etkiliyor hastalığımı
PROTEUS MİRABİLİS** ÜREDİ bende de bu çıktı nasıl çözdün ? Çok mutsuz etti beni

X