Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrar kültür testi sonucu ??

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.659
1. Escherichia coli
(Üreme Düzeyi : 10.000 Koloni/ml)
Antibiyogram Adı 1
Ampisilin S
Piperasilin/Tazobaktam S
Sefuroksim aksetil S
Gentamisin S
Siprofloksasin S
Trimetoprim/Sulfametoksazol S
Amoksisilin/Klavulanik Asit S
Mikroskobi : 10 lökosit/mm3 görüldü.

bu ne demek biri bana söyleyebilir mi ? idrar yolu enfeksiyonumuyum ben şimdi ne yapmam lazım ?

1. Escherichia coli
(Üreme Düzeyi : 10.000 Koloni/ml)
Antibiyogram Adı 1
Ampisilin S
Piperasilin/Tazobaktam S
Sefuroksim aksetil S
Gentamisin S
Siprofloksasin S
Trimetoprim/Sulfametoksazol S
Amoksisilin/Klavulanik Asit S
Mikroskobi : 10 lökosit/mm3 görüldü.

bu ne demek biri bana söyleyebilir mi ? idrar yolu enfeksiyonumuyum ben şimdi ne yapmam lazım ?
bir bakteri üremesi var da yani kimse teşhis koyamaz ki. Netten bakarsan psikolojin bozulur. Belki 10.000 e kadar üreme ilaca gerek olmadan atılacak vucuttan. Moralini bozma da doktoruna göster. Geçmiş olsun.

benim kültür sonuçlarımda çıkacak bu cuma hayırlısı sana da geçmiş olsun canım. bence dr dan başka kimseye güvenme tahlil yorumlamak için

bir bakteri üremesi var da yani kimse teşhis koyamaz ki. Netten bakarsan psikolojin bozulur. Belki 10.000 e kadar üreme ilaca gerek olmadan atılacak vucuttan. Moralini bozma da doktoruna göster. Geçmiş olsun.

teşekkürler canım gittim sağlık ocağına doktor enfexia diye bir ilaç yazdı hafif düzeyde enfeksiyon var bunu kullanırsan geçer dedi . Aldım yarın başlıyorum kullanmaya . 12 saat arayla 2 kez kullanmam lazmmışacaba yarın öğlen 12 de mi alsam bu gece 12 den mi almaya başlasam ilacı bilemedim
benim kültür sonuçlarımda çıkacak bu cuma hayırlısı sana da geçmiş olsun canım. bence dr dan başka kimseye güvenme tahlil yorumlamak için

İnşallah senin sonuçlarda kötü birşey çımaz cnm sağol gittim doktora ilaç yazdı
Idrar yolu enfeksiyonunuz var. Altta yazanlar hangi grup antibiyotigi doktorun yazacagi ile ilgili. Fırsatını yoksa aile hekiminizde anlar sanirim

aile hekimine gittim doktor ilaç yazdı teşekkürler yorum için

teşekkürler canım gittim sağlık ocağına doktor enfexia diye bir ilaç yazdı hafif düzeyde enfeksiyon var bunu kullanırsan geçer dedi . Aldım yarın başlıyorum kullanmaya . 12 saat arayla 2 kez kullanmam lazmmışacaba yarın öğlen 12 de mi alsam bu gece 12 den mi almaya başlasam ilacı bilemedim

İnşallah senin sonuçlarda kötü birşey çımaz cnm sağol gittim doktora ilaç yazdı

aile hekimine gittim doktor ilaç yazdı teşekkürler yorum için
hemen başla ki etkisi başlasın. Neden gün kaybediyorsun ki?
Bol su tüket ki bakteriler idrarla atılsın.

e coli en sık idrar yolu enfeksiyonu yapan bakterilerdedn biri endişe etmeyin . 10000 koloni alt limit enfeksiyon sayılması için .. ilacınızı kullanın bol su için ayrıca . geçmiş olsun.

e coli en sık idrar yolu enfeksiyonu yapan bakterilerdedn biri endişe etmeyin . 10000 koloni alt limit enfeksiyon sayılması için .. ilacınızı kullanın bol su için ayrıca . geçmiş olsun.

teşekkür ederim canım ilacın adı da enfexia bakalım başlıycam kullanmaya :) doktor bunu kullanman yeter dedi inşallah geçirir

Benim kadar idrar yolu enfeksiyonu olani hacettepede ki prof bile daha once görmemiş. Yillardir tedavi oluyorum artik usandim. Durmadan sistit oluyorum. O yuzden sana doktor kadar tibbi bilgi veremem ama bir ton tecrübe verebilirim. Oruc tutuyorsan tutma, 12 saatte bir antibiyotigi kesinlikle al. Bu sırada catlayana kadar su ic. Cok su içtiğin icin mineral kaybi yasayacaksin, prebiyotik yogurt ve maden suyu tuket. C vitamini almaya gayret et ki vucut enfeksiyonla savasabilsin. Evet 10 bin üreme hafiftir,e coli de en sik rastlanan idrar yolu ajanidir. Ama bu illet öyle hizli ilerliyor ki, sasirirsin. Bi de hic bir zaman tamamen geçmiyor bazen, yani bir yerlesirse ugrasmasi zor. O yuzden az deyip hafife alma, yerlesmeden atmaya bak bedeninden. E coli normalde bagirsakta bulunan yararlı bir bakteridir. Ama sadece bagirsakta kaldığı surece. Tuvaletten sonra temizliğini yaparken yada cinsel ilişki sirasinda idrar yoluna tasininca idrar yolunda enfeksiyona sebeb olur. Bu yuzden taharet yaparken mutlaka kuru temiz peceteyle onden arkaya dogru temizlemek gerekir. Cinsel iliski oncesi ve sonrasında iki taraf da hijyenine dikkat etmelidir. Once ve sonrasında idrarini yapmaya calismak idrarin asidik ozelliginden dolayi bakterilerden korur. Bi de ayaklarini usutmemeye calis. Baska sorun olursa da cevaplayabilirim.

Birsey daha sorsam ?

Spiralle korunuyorum onla alakası yok heralde bu enfeksiyonunun değil mi ?
spiralin oksitlenme, tarihi gecme yada yara yapma durumu yoksa ilgisi olmamasi muhtemel. Yalniz soyle bir sorun var, kondom kullanmiyorsan enfeksiyona daha sik yakalanman kacinilmaz. En azindan iyilesene kadar esin kondom kullanmali ve olabildigince az ve dikkatli ilişkiye girilmeli bu donemde. Hatta bana doktor 6 ay cinsel iliski yasagi vermisti hemde dugune 1 ay kala. Tabi benimki dedigim gibi bayagi fena. Siz bunu kendi durumunuza gore basitlestirerek örnek alabilirsiniz. Benim doktorlarim da vajinal bir yaradan kaynakli olabileceginden endise etmisti ama cok ilerleyen aşamada.

spiralin oksitlenme, tarihi gecme yada yara yapma durumu yoksa ilgisi olmamasi muhtemel. Yalniz soyle bir sorun var, kondom kullanmiyorsan enfeksiyona daha sik yakalanman kacinilmaz. En azindan iyilesene kadar esin kondom kullanmali ve olabildigince az ve dikkatli ilişkiye girilmeli bu donemde. Hatta bana doktor 6 ay cinsel iliski yasagi vermisti hemde dugune 1 ay kala. Tabi benimki dedigim gibi bayagi fena. Siz bunu kendi durumunuza gore basitlestirerek örnek alabilirsiniz. Benim doktorlarim da vajinal bir yaradan kaynakli olabileceginden endise etmisti ama cok ilerleyen aşamada.

spiral 7 ay önce takıldı o yüzden tarihi geçmesi olanaksız . kondom kullanmıyoruz eşim istemediği için spiral ile korunuyorum zaten bir de pıhtılaşma var kanımda doğum kontrol hapı yüzünden hayati risk yaşadım yoğun bakımda yattım bütün hormonel herşey yasak kondomuda eşim istemediğinden spirale kaldık. Bi de doktor ilişkiyle ilgili bişey söylemedi hafif oranda dedi ciddi değil dedi antibiyotik yazdı bunu kullan geçer dedi . Size de çok geçmiş olsun cidden kötü zzamana denk gellmiş . 6 ay da baya uzun bi süreymiş düğne 1 ay kala olması da şansızlık .

Yaptığın şey doğru değil. Burada bir doktor bile olsa sana buradan yardım edemez. İlaç öneremez. Burası bir hastahane yada sağlık ocağı değil, yanlış yönlendirilebilirsin. Sonuçlarını gidip bir doktora göster lütfen, o sana ne yapman gerektiğini söyler..

spiral 7 ay önce takıldı o yüzden tarihi geçmesi olanaksız . kondom kullanmıyoruz eşim istemediği için spiral ile korunuyorum zaten bir de pıhtılaşma var kanımda doğum kontrol hapı yüzünden hayati risk yaşadım yoğun bakımda yattım bütün hormonel herşey yasak kondomuda eşim istemediğinden spirale kaldık. Bi de doktor ilişkiyle ilgili bişey söylemedi hafif oranda dedi ciddi değil dedi antibiyotik yazdı bunu kullan geçer dedi . Size de çok geçmiş olsun cidden kötü zzamana denk gellmiş . 6 ay da baya uzun bi süreymiş düğne 1 ay kala olması da şansızlık .
evet maalesef. ama demek istediğim tedbirli olmakta fayda var elbette. bu arada eşiniz bana bencil geldi açıkçası. neyse çok geçmiş olsun.

X