hamilelik nasıl gidiyor?

kalp kalbe karsiymis canim inan bende ilk buraya bakiyorum bisey yazdinmi diye. bende alistim sana.cok sevinirim yazarsan.eee cocuklari nasil yaptiysak öylede bakacaz. onlar olmasa biz napariz valla ben oglusumu iyiki dogurmusum diyorum. bana arkadas oluyo.günün büyük bölümünü onunla geciriyorum cünkü. üstesinden geliriz.amin allah yardimcimiz olsun bol sabir versin.(bu arada imza bölümünden oglunun resmini kaldir bence avatardaki resmi dursunda. nedenini burda yazsam ceza filan alirmiyim bilmiyorum? o resimleri kopyalayip kötü sitelere ekliyorlarmis.bi tanidik söyledi)yasakkelime

bak ilök isim interneti acip meralcim neler yazmis oldu guzelim alistim sana. yazilarina .ya inan cogu zaman bende ogluma amann iyiki seni dogurmusum diyorum.dunyam oldu benim o kiz .hele almanyada o olmasa nefes alamazdim.allah evlatlarimizi bize bagislasin canim.bu arada onerini dinlicem canim hemen cok sagol guzelim bilgim yoktu bu konuda:1hug:sagol canim

kızlar... ellerinde uyuşma olan varmı.. benim ellerim uyuşuyor yaa... özellikle sağ elimin baş parmağı.. bazende tüm parmaklarım uyuşuyor.. süresi fazla değil ama beni çok endişelendiriyor.. pazartesi günü gidecem doktora.. şimdiden öğrenmek istedim.. bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.....

kızlar... ellerinde uyuşma olan varmı.. benim ellerim uyuşuyor yaa... özellikle sağ elimin baş parmağı.. bazende tüm parmaklarım uyuşuyor.. süresi fazla değil ama beni çok endişelendiriyor.. pazartesi günü gidecem doktora.. şimdiden öğrenmek istedim.. bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.....

selam canım,

e-gebelik.net diye bir site var orada 32-33. haftalarda bu tarz ellerde uyuşma olabileceği ve normal olduğu hk. yazı vardı. istersen orayı bir oku. sanırım endişelenecek birşey yok. normal old. söylüyorlar bu haftalarda...

bak ilök isim interneti acip meralcim neler yazmis oldu guzelim alistim sana. yazilarina .ya inan cogu zaman bende ogluma amann iyiki seni dogurmusum diyorum.dunyam oldu benim o kiz .hele almanyada o olmasa nefes alamazdim.allah evlatlarimizi bize bagislasin canim.bu arada onerini dinlicem canim hemen cok sagol guzelim bilgim yoktu bu konuda:1hug:sagol canim

ben türkiyeden gelin gelmedim burda dogdum ve büyüdüm esimi buraya ben getirdim ama ne de olsa kadiniz ezik bi yanimiz var erkeklere göre dimi. bende senin gibi oglumun büyük bi resmini koyacaktim ama bana bi arkadasim sakin yapma resimleri kopyalayip uygunsuz sitelere koyuyorlar dedi. ne demek önemli degil canim allah göstermesin zaman kötü herseyi yapiyorlar onuda yaparlar.a.s.

ben türkiyeden gelin gelmedim burda dogdum ve büyüdüm esimi buraya ben getirdim ama ne de olsa kadiniz ezik bi yanimiz var erkeklere göre dimi. bende senin gibi oglumun büyük bi resmini koyacaktim ama bana bi arkadasim sakin yapma resimleri kopyalayip uygunsuz sitelere koyuyorlar dedi. ne demek önemli degil canim allah göstermesin zaman kötü herseyi yapiyorlar onuda yaparlar.a.s.[/:çok üzgünüm:biz bayanlar dedigin gibi nedense daha sovunmasiz ve kirilgan oluyoruz.canim seni cok iyi anliyorum.ben turkiyeden geldigim icin biraz daha zorlandim.onceden belirttigim gibi belkim olgum olmasa coktan turkiyeye donmustum.herseyde bi hayir vardir derlerya.ilk evlendigim gun hamile kaldim ogluma.o bana hayatlab mucadele gucu verdim.bu arada onerin icin cok sagol silmeye calistim .ben eklemedim bir arkadasa ekletmistim insallah basarmisimdir .cok oprum seni ve yavrularini canimŞeniz

kalpel tunel sendromu sanırım ellerde uyuşma yapıyor hamileleikte olurmuş

şu hareketi yapman biraz rahatlatır diyor yoga hocaları

ellerini karşında bir duvarı itecekmişsin gibi ileri doğru uzat. kollar yere parelel parmak uçların yukarı doğru olmalı. iyice ileri doğru esnet sonra sğ elinle sol elinin parmak uçlarını kavra geriye(kendine )doğru çek. aynı şeyi diğer elinede uygula.

başka bir hareket daha ellerini yumruk yap ve bileklerinden daireler çiz.

Hepimizde yaşananlar aynı.Demekki hepimizin hamileliği normal seyrinde.Ne yapalım katlanacağız artık.Anne olmak kolay mı?

kızlar valla ne deyim ben 69 kiloda hamile kaldım 4 ayım bitti şişmeye çirkinleşmeye başladım.burnum patlıcan gibi.4 aya girerkende ellerim uyuşmaya başladı.çok şişiyorum.doktorum çatı muayenesi yapacak 20 sinde.22 şubat diyor muhtmel doğum tarihine ama benim sidikli oğluşum daha dönmemeiş başı yukardaydıı.bakalım nolacak.bu şişmeler doğumda sıkıntı yaratırmı acabaa

bugün bende doktorumla görüştüm,bendede hala el ve ayak şişmeleri var.doktor tuzu en aza indir dedi.birde bebeğin son ayda proteine ihtiyacı oluyormuş.sık sık et haşlama,tavuk,balık ye dedi.
benim doğumda 24 şubatta.2 hafta sonra tekrar kontrole istedi.6 hafta nasıl geçecek bakalım:uhm:

bugün bende doktorumla görüştüm,bendede hala el ve ayak şişmeleri var.doktor tuzu en aza indir dedi.birde bebeğin son ayda proteine ihtiyacı oluyormuş.sık sık et haşlama,tavuk,balık ye dedi.
benim doğumda 24 şubatta.2 hafta sonra tekrar kontrole istedi.6 hafta nasıl geçecek bakalım:uhm:

benim dogum günümde dogum yapıcaksın ne güzel ahh ahh biz son aylara gelince napıcaz bakalımfisfisfis

günaydın sudem.
eşimin buaralar dilinde,çok gülüyor. doktora ne sorsk hamilelikten diyor seninkide öyledir heralde.
mide bulantım var, normal hamilelikten...
ayağıma bacağıma kramplar giriyor, normal hamilelikten...
mide yanmam,midemde ağrı var, normal hamilelikten...
hazımsızlık var, normal hamilelikten...
arada şiddetli sancım oluyor, normal hamilelikten...
belim ağrıyor, normal hamilelikten...
sık sık tuvalete gidiyorum, normal hamilelikten...
ellerimde ve ayaklarımda şişme var, normal hamilelikten...
ellerimde uyuşma var, normal hamilelikten...
... vs.
yani anlayacağın herşey hamilelikten.artık eşim doktora sormayalım sebep belli,herşeyin başı bizim veled diyor.sırnaşık şey
e kolaymı cennet anaların ayaklarına serilmiş.:dance:

günaydın sudem.
eşimin buaralar dilinde,çok gülüyor. doktora ne sorsk hamilelikten diyor seninkide öyledir heralde.
mide bulantım var, normal hamilelikten...
ayağıma bacağıma kramplar giriyor, normal hamilelikten...
mide yanmam,midemde ağrı var, normal hamilelikten...
hazımsızlık var, normal hamilelikten...
arada şiddetli sancım oluyor, normal hamilelikten...
belim ağrıyor, normal hamilelikten...
sık sık tuvalete gidiyorum, normal hamilelikten...
ellerimde ve ayaklarımda şişme var, normal hamilelikten...
ellerimde uyuşma var, normal hamilelikten...
... vs.
yani anlayacağın herşey hamilelikten.artık eşim doktora sormayalım sebep belli,herşeyin başı bizim veled diyor.sırnaşık şey
e kolaymı cennet anaların ayaklarına serilmiş.:dance:

ay gercekten cok guzel ozetlemisin canim.gercekten doktora ne sorsam sendeki sikayetlerin nerdeyse hepsi bendede var .yuzunde gulumsemeyle hersey hamilelikten diyo.bazen girtlakyasim geliyoda ama hakli doktor .neyse dedigin gibi cennet annelerin ayaklari altinda diye bosuna dememisler.allah yardimcimiz olsun.doguma kadar kiliktan kiliga giricez sanirim.

haklısın şekercim........
yapan bizim veledler..........
ama doğuma kadar sabır arkadaşım başka yapacak birşey yok.
sen kaç haftalıksın tatlım......

ben 34+3 haftalığım,galiba seninki daha büyük.
doğumdan sonrada başka türlü uğraştıracaklar bizi ama olsun,onlar için herşeye katlanılır. sağlıklı ve hayırlı birer evlat olurlar inşallah...:emir_bebek:

kızlar ya benim sağ ayağıma çok kötü bir şekilde ağrı giriyor.kasıktan başlayıp parmaklarıma kadar ne yürüyebiliyor ne de yatabiliyorum.doktorum hamilelikten kaynaklanıyor dedi.ama dayanılmaz bir ağrı.benim gibi ağrısı oaln varmı aranızda................

o ağrı bendede var canım bebek sinirlere baskı yapınca siyatik ağrısı denen bir ağrı meydana geliyor. normal hamilelikten yürütmüyor feci bir ağrı

kızlar bizim oğlan acele ediyor belli bugün daha şiddetli sancım.böyle devam ederse doktora gideceğim

bende 36 hafta iki gunluk hamileyim canim agrilarim git gite sistetleniyor yururken kasilip yuruyemiyorum.sen yinede doktoruna basvurmakta gec kalma en fazla biseyin yok normal derler.ama dusunsene ters bi durum oldugunu ihmal etme doktorunu aramaktanda cekinme .allah yardimcimiz olsun kizlar ya:çok üzgünüm:

sağol canım benim ya.bugün kan geldi ve gittim hastaneye doğum işreti dediler.ve her an bekle dediler.artık kesin bekliyoruz bizim ufaklığı.allah hepimizi tek avazda kurtarsın.

ay canım benim,Allah yardımcın olsun.inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın,bizede burdan haber verirsin.:emir_bebek:a.s.

kızlar ben buaralar çok halsizim.mide yanmalarım arttı,ellerim ve ayaklarımda inanılmaz ödem oluştu.10 gün önce giydiğim ayakkabıları şimdi giyemiyorum,parmağıma yüzük takamıyorum.bel ağrılarımda çok sıklaştı.gece uyumak zaten tam bi kabus.:çok üzgünüm:
bunlar sizlerdede oluyormu yoksa bende yolunda gitmeyen bişeylermi var.sizce bi an önce dokorumlamı görüşmeliyim.işin kötü tarafı doktorumda başka bi şehirde,öyle her canım istediğindede gidip görüşemiyorum:çok üzgünüm:
ilk hamileliğim olduğu için ne normal ne garip onuda tam kestiremiyorum. yakınımdaki malum insanında ısrarla bunların olmaması gerektiğini ve benim naz yaptığımı ima edip kendi hamileliğinde böyle şeyler yaşamadığını söylemesi beni tamamen çileden çıkarıyor.:kızgın:
bu son iki ay zor geçecek galiba...kafamçokkarıştı

bunları yaşaman çok normal ilk hamilelliğimde aynı şeyleri bende yaşadım.Şimdiki hamileliğim ise çok farklı herkezin hamileliği aynı olamaz zaten ben bile ilki gibi değilim. naz yapıyorsun diyenlere hiç kulak asma herzaman pozitif ol.

X