hamilelik nasıl gidiyor?

xsxekercim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
157
0
kızlar ben buaralar çok halsizim.mide yanmalarım arttı,ellerim ve ayaklarımda inanılmaz ödem oluştu.10 gün önce giydiğim ayakkabıları şimdi giyemiyorum,parmağıma yüzük takamıyorum.bel ağrılarımda çok sıklaştı.gece uyumak zaten tam bi kabus.:çok üzgünüm:
bunlar sizlerdede oluyormu yoksa bende yolunda gitmeyen bişeylermi var.sizce bi an önce dokorumlamı görüşmeliyim.işin kötü tarafı doktorumda başka bi şehirde,öyle her canım istediğindede gidip görüşemiyorum:çok üzgünüm:
ilk hamileliğim olduğu için ne normal ne garip onuda tam kestiremiyorum. yakınımdaki malum insanında ısrarla bunların olmaması gerektiğini ve benim naz yaptığımı ima edip kendi hamileliğinde böyle şeyler yaşamadığını söylemesi beni tamamen çileden çıkarıyor.:kızgın:
bu son iki ay zor geçecek galiba...kafamçokkarıştı

canım öncelikle konun hayırlı olsun a.s. ayakkabı giyemeyecek yüzük takamayacak kadar ödem oluştuysa bence hiç bekleme hemen git doktoruna. çok uzaktaysa ilk önce telefon aç.durumunu anlat. gel derse gidersin. bana doktorum şişlerin kalıcı hale gelirse muhakkak gel demişti. bi de 30.haftadan sonra tuzu tamamen kesmemiz gerektiğini duymuştum ben. tuz şişlik yaparmış çünkü. benim sadece çok yoruldugum da ve cok fazla ayakta kaldıgımda şişiyo ayaklarım. ama biraz dinlenince normal haline dönüyorlar. uykusuzluk bendede var maalesef. bide benim bebiş uyumayı pek sevmiyor. hacı yatmaz yerimseniben oyüzden gece uyutmuyo kıpır kıpır. gündüzde otururken sorunlar yaşıyorum mideme vuruyor hep. tuvalet sorunuda başladı bende. çok fazla tutamıyorum. öyle yani. sanırım bunların hepsi bu haftalarda çok doğal. hepsi rahatsız edici aslında ama yapabileceğimiz bişey yok. bebeklerimiz için sabretmemiz lazım.

canım merhaba;

benimde bildiğim kadarıyla şişlikler dinlenmeden sonra yada kısa süre içersinde geçmeyip devam ediyorsa mutlaka doktora danışman gerekiyor. çok tuzlu yemek, aşırı ayakta kalmak vs de şişlik yapabiliyor ama bunlar dinlenince geçiyor. eğer bu şekilde birşey değilse mutlaka doktorunu ara canım. benim hiç şişme ödem vs. olmadı. sadece bir defa 3,5 saat ayakta ütü yapmıştım o zaman çok hafif şişti. hemen oğduk ayakları yukarı diktim geçti. bende de aşırı wcye gitme sıkıntısı var. gerçi günde 3,5 lt ye yakın su içiyorum onunda etkisi vardır:) ama gece uyku yok bana saat başı wc:)) benim oğluşta hareketli kaburgalarım çürüdü artık... benimki karaciğer kaburga çalışıyor.:))
kızlar sizdede oluyormu bilmem ama bende zaman zaman kasılmalar oluyor karnım gerildikçe geriliyor o zamanlar çok rahatsız oluyorum...

kızlar ben sabahları doğrudan el ve ayaklarım şişmiş bi şekilde uyanıyorum. ellerimi kapayamıyorum resmen,parmaklarımın kalınlığı nerdeyse 2 katına çıkıyor ve bu ortalama bir haftadır her gün oluyor.senağlama yani öyle yorgunluk falan değil,çünkü bi on gündür işede gitmiyorum genellikle evdeyim,annemdeyim. galiba doktorumu arasam iyi olacak.

kızlar ben sabahları doğrudan el ve ayaklarım şişmiş bi şekilde uyanıyorum. ellerimi kapayamıyorum resmen,parmaklarımın kalınlığı nerdeyse 2 katına çıkıyor ve bu ortalama bir haftadır her gün oluyor.senağlama yani öyle yorgunluk falan değil,çünkü bi on gündür işede gitmiyorum genellikle evdeyim,annemdeyim. galiba doktorumu arasam iyi olacak.

canim bak bende 33 haftalik hamileyim .vucudumda simdilik su toplamasi yok ama afedersiniz cinsel organimda buyume oldu doktor bebek asagida baya baski yapiyor oyuzden su toplamasi olmus dedi.bide bendede son zamanlarda sut icemiyorum icince midem kayniyo midem bulaniyo.sirtim cok ariyo kizlar bide.bebek bide idrar kesesine dort santim kalmis kapasi her hareketinde canim yaniyor sizlerdede varmi.simdiden herkese kolay dogumlar kizlar Şeniz

4hafta önce kontrole gittim ben. yarın da gidicem. en son gittigimde oturur vaziyetteydi bizim bebik. oyüzden idrar torbana baskı yapar, tuvaletini tutamadıgın zamanlar bile olabilir demişti doktorum.ve dediğide oluyor.şuana kadar hep yetiştim gerçi ama bazen ciddi agrı yapıyor.son 2gündür bi değişme oldu artık aşagı değil de yukarı vuruyor. acaba döndümü diyorum.inşallah dönmüştür de normal dogum için en büyük hazırlıgı yapmıs oluruz. heyecan yükseliyor vakit yaklaşıyor. rabbim bebeklerimizi bize bağışlasın. amin :nazar:

canım bence de doktoruna danış.Bana ayaktaki şişlikler normal ama ellerin şişerse beklemeden gel dedi.Preaklempsiden şüpheleniyolar böyle durumda.İdrarda proteine bakıyolar allahtan benim çıkmadı şimdiye kadar.Alyansımı takıyorum ama bir numara büyük bot aldım bir aydır onları giyiyorum...

benimde el ve ayaklarımda şişmeler yorulunca yada çok hareketsiz şekilde oturunca oluyor. doktorum tuzu kesmemei ve tansiyonumu hergün ölçmemei istedi. dinlenince şişler geçmezse doktorunu aramalısın bence.

bizimkininde başı aşağı dönmüştü1 hafta önce geceleri 6-7 kez tuvalete taşınmaktan doğru düzgün uyuyamıyorum.
birde rüyalarım arttı. o kadar çok rüya görüyorumki

bende artık çok çabuk yoruluyorum. nefes nefese kalıyorum hemen.

birde sanki bazen nefes alamıyorum

bebişim bazen gerinirgibi itityor resmen o zamnalar karnım acıyor resmen sizdede olyormu??

benimde el ve ayaklarımda şişmeler yorulunca yada çok hareketsiz şekilde oturunca oluyor. doktorum tuzu kesmemei ve tansiyonumu hergün ölçmemei istedi. dinlenince şişler geçmezse doktorunu aramalısın bence.

bizimkininde başı aşağı dönmüştü1 hafta önce geceleri 6-7 kez tuvalete taşınmaktan doğru düzgün uyuyamıyorum.
birde rüyalarım arttı. o kadar çok rüya görüyorumki

bende artık çok çabuk yoruluyorum. nefes nefese kalıyorum hemen.

birde sanki bazen nefes alamıyorum

bebişim bazen gerinirgibi itityor resmen o zamnalar karnım acıyor resmen sizdede olyormu??

evet canım benimde oluyor. sanki bizim bebiş içerde geriniyor gib. bir kasılıyor resmen ağrı yapıyor. kaburgalarım çürümüş durumda:))

evet canım benimde oluyor. sanki bizim bebiş içerde geriniyor gib. bir kasılıyor resmen ağrı yapıyor. kaburgalarım çürümüş durumda:))

evet aynen benimde birde artık sesleri iyice ayırt ediyor babası sağ taraftan konuşursa o tarafa doğru gidiyor resmen soldan konuşursa o tarafa yöneliyor

meraba kızlar bende 35. haftaya giriyorum dr. dogum tarihini 1 şubat dedi ama sanırım o günü beklemicek bizimki geceleri sancım oluyor bir kaç gündür ve vajinama iğneler batıyormuş gibi oluyor. iki gündür ayakları şişmeye başladı ellerimde falan yok gerçi ama dinlenince geçmedi ayaklarımın şişliği birde artık çok ağırlaştım çok fazla yürüyemiyorum belimin ağrısı bacağıma vuruyor.kasıklarım ağrıyor çok halsizim bu son ay zor geçiyor kızlar inşallah sağ salim bebeklerimizi kucağımıza alırız

Kızlar öncelikle hepimizi ALLAH kurtarsın bende hala çalışıyorum 2 gün sonra iznimi yazdıracagım ancak 5 hafta çalışabilir raporu alacağım bende tüm gün iş yerindeyim oturuyorum ama çizmeler ayağımda olduğu için akşam eve gidince çıkarıyorum :) ve mutlu son iğrenç bir koku oluşuyor ayaklarımda aynı ayakabıyı izin günü giyiyorum 5 veya 6 saat koku falan olmuyor yani anlayacağınız başım belada çorap yetiştiremiyorum . ayrıca bugunlerde azaldı ama miğdemde çok kötü yanma var belkide tüm günde 4 5 saat miğde yanması çekiyorum sizde böyle şikayetler varmı...

ben 34 haftadayim benim bacaklarim cok sisiyo parmagimla bastirinca cukur olusuyo. bel agrisi normal bendede var ama simdiden sancim var erken gelmesinden korkuyorum. cok kötü oluyor ya sanci gelince bende fark etmiyo gece gündüz geliyo.allahim hepimizi hayirlisiyla cabucak kurtarir insallah.

meraba kızlar bende 35. haftaya giriyorum dr. dogum tarihini 1 şubat dedi ama sanırım o günü beklemicek bizimki geceleri sancım oluyor bir kaç gündür ve vajinama iğneler batıyormuş gibi oluyor. iki gündür ayakları şişmeye başladı ellerimde falan yok gerçi ama dinlenince geçmedi ayaklarımın şişliği birde artık çok ağırlaştım çok fazla yürüyemiyorum belimin ağrısı bacağıma vuruyor.kasıklarım ağrıyor çok halsizim bu son ay zor geçiyor kızlar inşallah sağ salim bebeklerimizi kucağımıza alırız

gerci bende dinlenemiyorum bir tanede oglum var ama canim sen elinden geldigi kadar dinlen erken dogum cok riskli guzelim allah hayirlisini versin hakkimizda :nazar:

ben 34 haftadayim benim bacaklarim cok sisiyo parmagimla bastirinca cukur olusuyo. bel agrisi normal bendede var ama simdiden sancim var erken gelmesinden korkuyorum. cok kötü oluyor ya sanci gelince bende fark etmiyo gece gündüz geliyo.allahim hepimizi hayirlisiyla cabucak kurtarir insallah.

okuyunca cok uzuldum canim.bide oglan yoruyo dimi ayni sorun benimde basimda var guzelim biliyosun.ogluslarimiz fenaaa:))) gerci benimde sikayetlerim var ama inan bayabi zorlanmaya basladim oturunca kalmaya zorlanir oldum.sirt arilari cabasi insallah sag saglim kurtuluruz canim seni oglunu cok optum bu arada simdiden yeni yilin kutlu olsun yeni yil bize saglikli bebekler getirsin insallahŞeniz

okuyunca cok uzuldum canim.bide oglan yoruyo dimi ayni sorun benimde basimda var guzelim biliyosun.ogluslarimiz fenaaa:))) gerci benimde sikayetlerim var ama inan bayabi zorlanmaya basladim oturunca kalmaya zorlanir oldum.sirt arilari cabasi insallah sag saglim kurtuluruz canim seni oglunu cok optum bu arada simdiden yeni yilin kutlu olsun yeni yil bize saglikli bebekler getirsin insallahŞeniz

evet oglan yoruyo beni bebekler dogunca nasil bas edecez biz bunlarla.evet artik büyüdüler cikmak istiyolar bir an önce. :-)) canim bizim hemen hemen herseyimiz birbirine cok benziyo.sagol teyzesi seninde yeni yilin kutlu olsun. oglusumun 30 aralikta yas günü var. tam 4 yasina basacak. hergün degisik hediyeler istiyo. öpüyoruz senide oglunuda. Şenizb

evet oglan yoruyo beni bebekler dogunca nasil bas edecez biz bunlarla.evet artik büyüdüler cikmak istiyolar bir an önce. :-)) canim bizim hemen hemen herseyimiz birbirine cok benziyo.sagol teyzesi seninde yeni yilin kutlu olsun. oglusumun 30 aralikta yas günü var. tam 4 yasina basacak. hergün degisik hediyeler istiyo. öpüyoruz senide oglunuda. Şenizb

canim simdiden oglusunun dogum gununu kutlarim ona nice nice saglikli hayirli yillar dilerim oguzel yuzu hep gulsun:nazar:allah nazarlardan saklasin yavrunu canim.bu arada sorma biz bunlarla bas edemezken bide yenileri geliyo kizzzkafamçokkarıştıeyvahhh ..allah bize sabir versin onlarida basimizdan eksik etmesin.sanki sonradan gelenler buyukleri bastiricak gibiya.olsun guzelim bizde senle burda dertlesiriz canim.aramizda bayabi benzerlik var gercektensen bana derman ben sana derman oluruz ne yapicazz :1hug:

canim simdiden oglusunun dogum gununu kutlarim ona nice nice saglikli hayirli yillar dilerim oguzel yuzu hep gulsun:nazar:allah nazarlardan saklasin yavrunu canim.bu arada sorma biz bunlarla bas edemezken bide yenileri geliyo kizzzkafamçokkarıştıeyvahhh ..allah bize sabir versin onlarida basimizdan eksik etmesin.sanki sonradan gelenler buyukleri bastiricak gibiya.olsun guzelim bizde senle burda dertlesiriz canim.aramizda bayabi benzerlik var gercektensen bana derman ben sana derman oluruz ne yapicazz :1hug:

canim cok sagol amin senin yavrularinida allahim nazarlardan saklasin. ayyy hic sorma bazen umutsuzluga kapiliyorum sonra kendi kendimi rahatlatmaya calisiyorum.baskalari nasil bas ediyosa bende ederim diye.allah onlarin canini sag etsin.saglikli uzun ömürler versin allah yavrularimiza.:nazar::emir_bebek::nazar:ikisininde yeri ayri olur tabi kücükle daha cok ilgilenirizde.bebekler dogduktan sonra büyüklerle daha cok ilgilenmemiz lazim kendilerini yalniz hisseder veya beni sevmiyorlar artik diye düsünürler. seni tanidigima gercekten sevindim:1hug:.

canim cok sagol amin senin yavrularinida allahim nazarlardan saklasin. ayyy hic sorma bazen umutsuzluga kapiliyorum sonra kendi kendimi rahatlatmaya calisiyorum.baskalari nasil bas ediyosa bende ederim diye.allah onlarin canini sag etsin.saglikli uzun ömürler versin allah yavrularimiza.:nazar::emir_bebek::nazar:ikisininde yeri ayri olur tabi kücükle daha cok ilgilenirizde.bebekler dogduktan sonra büyüklerle daha cok ilgilenmemiz lazim kendilerini yalniz hisseder veya beni sevmiyorlar artik diye düsünürler. seni tanidigima gercekten sevindim:1hug:.

interneti aciyorum direk bakiyorum buraya bisey yazmismisin diye gozum seni ariyoo.inan alistim sanki cok uzun zamandir arkadas gibiyim seninle.ben simdi buyuyune kucuk geldikten sonra nasil davranmaliyim diye arastiriyorum sanada yazarim bulduklarimi oldumu canim elimden geldigi kadar yardimci olurum sana burdan guzelim evellahlah geliriz ustesinden canim.kizzz biz basaririz en zorunu bile allah yardimcimiz olsun :içelim::enbuyukkk:

interneti aciyorum direk bakiyorum buraya bisey yazmismisin diye gozum seni ariyoo.inan alistim sanki cok uzun zamandir arkadas gibiyim seninle.ben simdi buyuyune kucuk geldikten sonra nasil davranmaliyim diye arastiriyorum sanada yazarim bulduklarimi oldumu canim elimden geldigi kadar yardimci olurum sana burdan guzelim evellahlah geliriz ustesinden canim.kizzz biz basaririz en zorunu bile allah yardimcimiz olsun :içelim::enbuyukkk:

kalp kalbe karsiymis canim inan bende ilk buraya bakiyorum bisey yazdinmi diye. bende alistim sana.cok sevinirim yazarsan.eee cocuklari nasil yaptiysak öylede bakacaz. onlar olmasa biz napariz valla ben oglusumu iyiki dogurmusum diyorum. bana arkadas oluyo.günün büyük bölümünü onunla geciriyorum cünkü. üstesinden geliriz.amin allah yardimcimiz olsun bol sabir versin.(bu arada imza bölümünden oglunun resmini kaldir bence avatardaki resmi dursunda. nedenini burda yazsam ceza filan alirmiyim bilmiyorum? o resimleri kopyalayip kötü sitelere ekliyorlarmis.bi tanidik söyledi)yasakkelime

X