Cilt Bakımı Ürünleri HAMETAN kullandigim en iyi cilt yenileyici krem

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
  • Konu Sahibi selmaizmirli
arkadaşlar merhaba ...

makyaj temizlemek için : acıbadem sütü
tonik olarak : gülsuyu
sabun olarak: zeytinyağlı sabun
nemlendirici olarak : hametan

bunları kullanırken nası bi sıralama uygulayım arkadaşlarım ...:))))

şimdiden teşekkürler :)

Sevgili Pokahontas
Makyajını acı badem sütüyle temizledikten sonra sabun ya da uygun gördüğün herhangi bir jelle yıkamalısın. Daha sonra açık gözeneklerin sıkılaşması için tonik, senin seçimin olan gül suyunu sürmelisin daha sonra bu örnekte gece kremi olarak hametan sürmelisin. Makyaj temizliği olduğu için bu durum gece için geçerli. Ancak egenelde sıralama yıkayarak temizleme, tonikleme, kremleme şeklindedir. Gündüz de kerimin üstüne makyaj yaparsın. Sevgiler.

Sevgili Pokahontas
Makyajını acı badem sütüyle temizledikten sonra sabun ya da uygun gördüğün herhangi bir jelle yıkamalısın. Daha sonra açık gözeneklerin sıkılaşması için tonik, senin seçimin olan gül suyunu sürmelisin daha sonra bu örnekte gece kremi olarak hametan sürmelisin. Makyaj temizliği olduğu için bu durum gece için geçerli. Ancak egenelde sıralama yıkayarak temizleme, tonikleme, kremleme şeklindedir. Gündüz de kerimin üstüne makyaj yaparsın. Sevgiler.

çok teşekkür ederim heatlciff bilgilendirmen için.. sevgiler :)

merhaba arkadaşlar ben yüzümdeki benleri ilaçla yaktırdım ama kırmızı izler kaldı çok rahatsız oluyorum lütfen yardımcı olun nasıl geçer bu izler

yaa nası yaktırdın yüzündeki benleri..benım suratımda da çok ben var..nası bır tedavı ve ne kadara yaptırıdn ?çok soruyorum ama merak ettım şekerimm

hametan kullanan varmı hala aranızda arkadaşlar

HAMETAN güneş lekelerinide geçirir mi :Saruboceq:

Güneş lekelerine iyi gelirmi bilmiyorum...bilen arkadaş varsa hazır önümüz yazken bizimle paylaşsınkaydirigubbakcemile2..bende bu kremi burdan okuyup öğrendim.gidip aldım ve 2 gündür uyguluyorum...kesinlikle harika..delikafaduldencildimde sivilcelerimi sıktığım için oluşmuş lekeler ,ve üstü kabuk bağladıkça kopardığım ve doğal olarakta iyileşemeyen yara gibi kocaman bi kırmızılık vardı.hem gece yatarken hemde sabah makyajın altına kullanıyorum..daha 2 gün olmasına rağmen bunların geçmeye başladığını gördüm vede sevindirik oldum:lepi:kullanmak isteyenlere öneririrm.eczaneden alıyosunuz 6tl..herkese lekesiz,sağlıklı bir cilt diliyorum...byyy

zaten prospektüsünde gerekli cevapları buluyosun..cilt yenileme vs..endişelenmeden kullanabilirsiniz

canlarim bu hidroxy asid maskesi benim yabanci bir siteden buldugum bir nevi kimyasal peeling olan maske.dogal bir maske.mukemmel ise yariyor.ama dedigim gibi 2 ay falan yapmak gerek.siteye yazmistim simdi kopyaliyorum.

sivilce lekelerine evyapimi hidroxy asid maskesi

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaslar yabanci bir siteden sivilce kirmizi lekeleri icin maske buldum ve denedim.2 ay kullandim inanilmaz ise yariyor.uzun vadede.dogal hidroxy asit yani AHA ve BHA maskesi.ama ulkemizde seker kamisindan yapilmis seker pek bulunmadigi icin o malzemeyi koyamadim.

tarif su :

bir corbakasigi elma suyu(malik asid)
bir corbakasigi limon suyu(sitrik asid)
bir corbakasigi kirmizi sarap (ben uzum suyu kullandim)(tartarik asid)
bir tatli kasigi seker kamisindan yapilmis esmer seker(glikolik asid)
5 tane aspirin(salisilik asid)

butun malzemeler karistirilip pamukla yuze surulur.15 dakika beklenip yikanir.
içinizde bu maskeyi denyen varmı arkadaşalr bende sivilceden dolayı çukurlar var işe yararmı acba:sm_confused:

kızlar bu kremi yüzünüze sürecekseniz önce yüzünüzün ufacık biryerinde deneyin.
benim burnumun yanında hafif kızarıklık vardı ve az önce sürdüm ama kıpkırmızı oldu sürdüğüm yer umarım bugün geçer.çok kötü görünüyor ve yanıyor.
benden söylemesi

bu krem banada iyi gelmedi 1,5 ay önce göz kapaklarım ve çenem kızarmıştı pıtır pıtırdı hametanı verdi doktor ,dün gripten olsa gerek burnumun kenarları kızardı pul pul oldu göz kapaklarımda hafif kızarıp şişti hametan sürdüm sürmez olaydım göz kapaklarım şişti ama öyle böyle değil tanınmaz haldeyim resmenn=( hassas cilde sahip olanlar tedavi amaçlı bile kullanmayın bu kremi..

arkadaşlar benim cildim de aşırı kuru bugün doktora gitim hametan vermiş ama daha sürmedim açıkcası tedirginim biraz yan etkileri çok fazla yaaa :bbo:

bu kremi kullanan yok mu baska

valla arkadaslar bana cılt bakımında ters gelen şeyler var
mesela cıldını temızledın dıyelım sıkılaşsın dıyede tonik sürdün diyelim
ne diyhe gidip yağlı krem sürerler üstüne anlamam
hem sıkılıgı gıdıyo hemde temizliği anlamadım gitti

evet katılıyorum. karma / yağlı ciltlilerin mutlaka losyon ya da jel tarzı nemlendirici kullanması gerekir. krem tarzı ürünler bana iyi gelmiyor. insanların cilt tipleri farklı farklı tabi. kankam kuru ciltli bir hatun, onun yaz kış demeden yüzüne bol bol sürdüğü yağlı kremleri ben sürsem nolurum bilmem..

bugün doktorda bu kremi bana çatlak dudaklarım için verdi..biton kozmetik nemlendirici denedim olmadı en sonunda dayanamadım cildiyeye gittim..üstünde pişik kremi filan okuyunca noluyoruz oldum başta ama inşallah işe yarar..:emir_bebek:

bende o yüzden eve hep set olarak almama rağmen,cildim çok yağlı olduğu için sadece yıkama jeliyle toniğini kullanıyorum,nemlendiriciye dokunasım bile gelmiyo..ama aslında hata yapıyomuşuz. uzman kişiye göre yağla nemin farklı şeyler olmasından hem cildimi nemsiz bırakıyomuşum hemde daha çabuk yağlanmasına neden oluyomuş bu...ama benim hala içimden kullanmak gelmiyo :nazar:

ya hametan iyi güzelde bana doktor lekeler için vermişti
cildimden 1-2ton açık renkli lekeler var yüzümde, oralara sür demişti.
2ay oldu hiç değişme yok neden acabaeyvahedigeldismile

arkadaşlarr bu hametan krem süperr.. çok hasas sıcakda sogukda hemen kızaran bi cilde sahibim ve bu durumdan inanılmaz rahatsızlık duyuyodum nerdeyse 1 seneye yakın denemedigim krem merhem kalmamıştı artık dedimki yüzüm iyice elden gidiyoo ..ama tamamen tesadüfen lazere gittiğim yerde cilt doktoruyla karşılaştım ve can havliyle hemen durumu izah ettim :) tabi bide gördü yüzümün kızarık olan yanak kısımlarını ve bu hameanı önerdi ve ben tam 6 aydır nerdeyse sabah makyaj altına akşam yatarken kullanıyorum ne yaglandırıyo ne kurutuyo süper bi krem tavsiye ederim...yan etkisi oldugunu şöle düşünmüyorum çünkü bebeklerdede kullanılıyo ama tabiki hassasiyet gösterdigi arkadaşlarımda olabilir..ben çok memnun kaldıgım için sizinle paylaşmak istedim :)) güsel günler sizinle ossunnnn..

X