Gözümde Arpacık Çıktı, Ne Önerirsiniz?

bitter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2007
957
1
bu sabah uyanınca sağ gözümde bi kaşıntı bi şişlik hissettim aynaya bi baktım arpacık çıkıyooo acaba varmı bildiğiniz bi ilaç yada bitkisek bişi lütfeeeennnnn

canım içitigmiz cay var cay bardagına agzına kadar doldur daha sonra bardagı gözüne tut içinde gözleri ac kapat ac kapat yap
gunde 3 defa yaparsan gecer

ha burada makyaj yapıyorsan makyaj malzemen mıkrop kapmıs olabılırsın canım kullanma bıraz

çok sağolun kızlar benimde daha yeni çıkmaya başlıyo bu akşam hemen sarımsak sürüp çay buğusu yapıca çok teşekkür ederim :1hug:

benim de önceleri çok çıkardı, hatta bizimkiler gözlerim patliicak diye korkarlardı, o kadar şişerdi yani.. En sonunda bi komşumuz sarmısağın tam ortasını getirdi, sanırım cücük deniyoa.s
İşte onu sürdüm o zmandan sonra maşallah hiçbişe çıkmıyo

cnm kurtulman için ve birdaha asla çıkmıyacak sabah kalktığın da aç karnına gözüne tükürüğünü sür sonucu göreceksin banada ingiliz arkadaş söyledi ve yaptım daha çık madı.

:nazar:arkadaşlar bir öneride benden bebe şamğuanıyla yüzünüzü ve gözlerinizi iicene yıkayın.....gerçekten işe yarıor en azından sarımsak kadar yakmıor:icecream:

bendede cok cıkar arpacık şimdi pek cıkmıo ama

dayanabildigin kadar gozune sıcak su carp gecer o zaman

cnm kurtulman için ve birdaha asla çıkmıyacak sabah kalktığın da aç karnına gözüne tükürüğünü sür sonucu göreceksin banada ingiliz arkadaş söyledi ve yaptım daha çık madı.

a.sa.sa.s BENDE BÖYLE YAPIORUM Bİ DAHA HİÇ ÇIKMIO DEİL AMA ÇIKICAĞINI ANLADIM ZMN YAPIORUMM V ÇIKMIO İŞİLİKTE İNİOO

bendede olmustu. Doktora gittim. bana söyledigini aynen aktariyorum. papatya cayina temiz bir bezi yada pamugu batir ( ama cay sicak olacak) gözüne koy beklet . bez sogudukca islemi tekrarla. Ama bezi ve pamugu SIKMAYI unutma caya batirdiktan sonra. Sicak arpacigin icindeki iltahabi patlatiyor ve rahatlamasini sagliyor hemende geciriyor. gecmis olsun canim a.s....

canım hemen doktora git sana uygun merhemi verecektir.sonuçta göz bu yanlış birşey yapma bendede arpacık çok çıkardı hatta kocaman ourdu inmezdi en son doktora gittim doktor ilaç fayda etmez lokal anestezi yapacağım dedi ben ısrarla ilaç istedim ve 2 hafta kullandıktan sonra eski haline döndü ... yani ihal etme tatlım bende ısrarcı olmasaydım şuanda ameliyat olmuş olcaktım.geçmiş olsun

penbeli doktorum banada ilacin yarari olmayacagini ve bunu denememi söyledi cünkü cok fazla agrim vardi. Agri degil sanki gözümde sigara söndürmüs gibi yanma (tarif biraz tuaf oldu ama anladiniz siz onu :eek: ) papatya cayini denedim gercekten ise yariyor. Ama dedigim gibi hijyene dikkat ederek yerimseniben

anlıyorum canım doktorlar en iyisini bilir kulaktan duylanı yapma sen ssadece doktorunu dikkate almanı öneririm allah korusun daah büyük sorun çıkabilir

ya bende de oldu göz kalemi yüzünden:çok üzgünüm: dr damla ve kremsi damla verdi sürdüm geçiodu ama ben geç başlamıştım tedaviye okuodum geç gittim o yüzden fırsat olmamıştı sonra öbürüne sıçradı ona hemen uyguladığımdan hasarsız iileşti ama sağ gözüm hala ufacık şiş kaç ay oldu hala aynı bu gözün kendini korumaya almasıymış şalezyonmuş ama dr alamayız dedi gözyaşı kanalım zedelenirmiş kör olabilirmişim bende aldırmadım fazla belli deil ama yakından belli biras. acaba içinizde bu şekilde kaldıktan sonra sarımsak sürüp bu kalıntıdan da kurtulan var mı içinde artık kırmızılık falan yok sadece beze var ama geçmio

ya bende de oldu göz kalemi yüzünden:çok üzgünüm: dr damla ve kremsi damla verdi sürdüm geçiodu ama ben geç başlamıştım tedaviye okuodum geç gittim o yüzden fırsat olmamıştı sonra öbürüne sıçradı ona hemen uyguladığımdan hasarsız iileşti ama sağ gözüm hala ufacık şiş kaç ay oldu hala aynı bu gözün kendini korumaya almasıymış şalezyonmuş ama dr alamayız dedi gözyaşı kanalım zedelenirmiş kör olabilirmişim bende aldırmadım fazla belli deil ama yakından belli biras. acaba içinizde bu şekilde kaldıktan sonra sarımsak sürüp bu kalıntıdan da kurtulan var mı içinde artık kırmızılık falan yok sadece beze var ama geçmio

Arkadaşlar bende iki sene öncesine kadar nerdeyse her haay çıkıyodu hemde aynı yerde dr. gittim iltihaplanmış dedi şırınga ile patlattı ama belli bir süre sonra tekrarladı sonra eşim sarmısağı ikiye kes suyunu akıt üstüne geçer dedi sürekli söylemesine rağmen uygulamadım kocakarı şeyi diye çare kalmayınca mecburen yaptım inanın 2 senedir arpacıktan eser yok bence deneyin sadece çok az yakıyo o kadar..........

bende dayanabildiğim kadar sıcak suyla gözümü yıkayım gece sarımsağı ikiye bölüp hafif suyunu çıkarıp tam arpacığın başladığı yere sürerdim.Gözü yakıyor ama iltihabın aktığını bile hissediyordum.Geçmiş olsun.Bu arada doktorun verdiği ilaçları çok denemişliğim var ama hiç işe yaradığını görmedim.Arpacık çok sık tekrar ediyorsa ozaman göz doktoruna gidip görünmekte fayda var çünkü bazı göz hastalıkları bu şekilde başlıyor.Geçmiş olsun...

X