Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz tümörü olduğumu öğrendim..

size de çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Nasıl yan etkiyer oluyor anlatır mısınız? Ben biraz meraklıyım dayanamıyorum:)
İlk gün Cyberknife dan çıktım birkaç saat hiçbir sıkıntı olmadi. Gece kendimi baya bi kaybettim çok midem bulandı
Sabaha karşı kusunca kendime geldim. 2 sene oldu Cybernife olalı ama kulak çınlamam var birkaç aydır
Bakalim kontrol var ne diyecek. İşin ya büyümeyi durduracak ya da kücültecek. İşin alınca gözlerin düzelecek mi? Ya da ameliyat olman mi daha iyi? Bunlari hep sor. Başka bölgeleride etkileyecek mi işin? Bil bunları rastgele girme. Tümörün genelde yerinden tecrübeli doktorlar ne durumda olduğunu biliyor. Ama yüzde yüz patoloji tabiki bilmek için ne durumda. Kaç cm tümör?

• Beğen
Reactions: GCA
Allah yardımcınız olsun.Şifanızı versin.Ben beyin kanaması geçirdim migren atağı defiler .Muhakkak gezin doktorları.Ankara muhtesem bi yer hastane ve doktor açısından.Her hastanenın ılgı alanı farklı.Mesela ibni sina hastanesi beyınde çok ıyıymıs.Ekden girip 130 tl gıbı bı para odeyıp muayene olabılıosun.Su an ne kadar oldu bılmıorum.2016 da amalıyat olmustum.Canım bebım araştır.Rabbım yar ve yardımcın olsun.

Çok geçmiş olsun,Allah şifa versin,sevdiklerinize bağışlasın.Youtube’da Ece Sarı var,12 yaşında iki gözü de kör olmuş,sinirlere zarar geldiği için sanırım.Tam hatırlamıyorum ama sonrasında yeniden görmeye baslamış.İsterseniz izleyin,umutsuz olmayın.İnanırsanız başarırsınız

Merhaba hanımlar, yaklaşık 1 yıldır sağ gözümde oluşan ve gittikçe ilerleyen görme kaybı vardı ve şuan neredeyse hiç görmüyorum. bir sürü yanlış teşhis ve tedaviden sonra tümör olduğu ortaya çıktı. bazıları iyi huylu bazıları kötü huylu dedi. bizde ortada kaldık. Neyse sonuç olarak Hacettepede radyoterapi almama karar verildi. İlk defa böyle bir hastalığım oluyor. küçük bir kızım var, bana ihtiyacı var. Acaba bu hastalık hakkında bilgi sahibi olan ya da çevresinde olan var mı? internet bilgileri çok teknik ve makale düzeyinde anlayamıyorum.
Şu anda bir gözüm görmüyor geri gelir mi?( doktor tümörün göz sinirime ne kadar zarar verdiğini bilemedikleri için bi şey diyemem dedi) Ya da hayatımı tehdit eder mi? Varsa deneyimleriniz ki -umarım yoktur Allah kimseye vermesin- paylaşır mısınız kızlar?
Tümörün tıbbi olarak adı nedir biliyor musunuz

benim teyzemde vardı ameliyat oldu size ameliyat demediler mi?
birde göz muaynesinde tesadüfen gördü doktor sizin teşhis niye bu kadar uzun sürmüş enteresan.
görmesinde yaşlılığın getirdiği görme sorunu dışında bir sıkıntısı da yoktu ama ameliyattan sonra o göz az görmeye başladı zamanla hiç göremez hale gelir dedi doktor.

benim teyzemde vardı ameliyat oldu size ameliyat demediler mi?
birde göz muaynesinde tesadüfen gördü doktor sizin teşhis niye bu kadar uzun sürmüş enteresan.
görmesinde yaşlılığın getirdiği görme sorunu dışında bir sıkıntısı da yoktu ama ameliyattan sonra o göz az görmeye başladı zamanla hiç göremez hale gelir dedi doktor.
Ameliyat olmaz dedi doktor bide benim yanlış teşhis vardı ve göz çukurunda olduğu için mr da çıkmıyor. Göz emarinda zar zor gorduler

Acil şifalar diliyorum. Kv de 5 yıl evvel oldu. Yanlış muayene sonrası oluştuğu söylendi. Radyoterapi almadı ameliyat oldu tümör çıkarıldı damağından gözüne parça koydular şuan sağlıklı yılda 2 kez kontrolü var.

X