GÖRÜMCE SORUNSALI

Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım 1,5 yıllık evliyim eşimle tanıştığımız günden beri kaynanam ve görümcelerüm beni hiç sevmiyorum 3 görümce var eşim tek erkek aramızda sözlü yada herhangi bişey olmadı ama yinede sevmiyor belli ablam ameliyat oldu geçmiş olsun bile demediler bildikleri halde eşim de asla umursamıyor demesinler boşver diyor kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz bozulduğumu biliyorlar şimdi de eşime durduk yere hediye alıyorlar bunlar ne yapmaya çalışıyor ne yapmalıyım cidden insanı çok yoran bir aile eşimde hediyeye kanmış hemen ablam alır diyor tmm alır ama karısıyla araları yokken biraz daha hareketlerine dikkat etmeliler diye düşünüyorum benimde gelinim var onlar iyi olsun diye ne yapacağımızı şaşırıyoruz ama bunlar biz onlar yüzünden kavga da etsek umursamıyorlar bıktım valla
Size birşey demiyorlarmış zaten, ne istiyorsunuz peki? Biraz kıskançlık sezdim sizde. Aslında bu yazdıklarınızdan fesat olan onlar değil de sizmişsiniz gibi geldi bana.

Onlar kardeşine hediye almış ne var bunda? Sizi saymıyorlarsa sizde onlara özen göstermeyin, yok sayın.

İşte sen bu tongaya düşüyorsun canım . Senin sinir olduklarını bildikleri için bilerek yapıyor olabilirler . Olabildiğince 3 maymunu oyna canına tak eder se de eşinle konuş ortak bir yolunu bulun. Eltilerden beter olursunuz
Evet evet bile bile yapıyorlar sakin olmaya çalışmam lazım benim ama çok zor

Size birşey demiyorlarmış zaten, ne istiyorsunuz peki? Biraz kıskançlık sezdim sizde. Aslında bu yazdıklarınızdan fesat olan onlar değil de sizmişsiniz gibi geldi bana.
karı kocanın arasının bozulmasına sebep olup sonrada kardeşine hediye alıp şak şak yapmak normal mi sizce gerçekten

Ayrıca yeni evlisin kocanla kimse için kavga etme sonra yıpranan evliliginiz olur. Onlar her zaman kardeşi annesi ama adamda aileciyse ilk silecegi eşi olur. Üzgünüm ama böyle
Yani haklısınız ama benim istediğim adaletli davransın suç bendeyse kızsın banada amenna ama sessiz kalması yoruyor ben ona kavga et demiyorum ki

karı kocanın arasının bozulmasına sebep olup sonrada kardeşine hediye alıp şak şak yapmak normal mi sizce gerçekten
Ya hu onlar size hiç bir şey yapmıyor. Siz onlara kurulup dert ettiğiniz için eşinizle aranızı bozuyorsunuz

Kız kardeşleri geçmiş olsun demedi diye eşinizle kavga etmiş olmanız sizin aranızı bozdukları anlamına gelmiyor. Sizinkine benzer durumu geçen sene yaşadım. Annem ağır bir durum yaşadı ve 1 hafta hastanede kaldı 2 kere ameliyat oldu, eve dönünce de tam iyileşmedi aylarca eski sağlığına kavuşamadı. Eşimin kardeşleri ve eltim bir geçmiş olsun bile demediler. Baya bir bozuldum ancak bunun için eşimle neden kavga edeyim? O anneme gerekli özeni gösterdi. Zorla mı geçmiş olsun dedirtecek eşek kadar heriflere?

Bu bahsettikleriniz kuruntu.
Somut örnekler verin mesela ne diyorlar, ne yapıyorlar? Aşağılıyorlar mı, hakaret mi ediyorlar?

Geçmiş olsun dememişler. Eşin de boşver demesinler demiş. Doğru demiş. Boşver. Ne desin ne yapsın adam, küssün mü
Ablası üstüme yürüdü küstüm babamın evine gittim kaynanam görümcelerim kızım noldu derdiniz ney bi yuva kolay dağılmaz demedi ben bunlara üzülüyorum kimseden beklentim yok aslında umursanmamak üzüyor ben bi abla gibi gördüm hep

Baslik hatali, gelin sorunsali olmaliydi.

Gelin istiyor ki gorumceleri tek erkek kardesini sevmesin. Cunku neden, gelinin ailesi hasta olmus aramamislar ama gelinin ailesi hep ariyor soruyormus. Siz kendinize deger vermeyen insanlara niye deger gosteriyorsunuz? Aramasin aileniz boylece niye aranmiyorlar diye dert etmezsiniz.

Ameliyat olmuş kızkardeşinize geçmiş olsun demedikleri için mi eşinizle aranızı bozmuş oluyorlar? Siz kendi kendinize kabarıp duruyorsunuz bence. Ayrıca onlar kardeşler, birbirlerine hediye alabilirler. Ne var bunda ?

Kız kardeşleri geçmiş olsun demedi diye eşinizle kavga etmiş olmanız sizin aranızı bozdukları anlamına gelmiyor. Sizinkine benzer durumu geçen sene yaşadım. Annem ağır bir durum yaşadı ve 1 hafta hastanede kaldı 2 kere ameliyat oldu, eve dönünce de tam iyileşmedi aylarca eski sağlığına kavuşamadı. Eşimin kardeşleri ve eltim bir geçmiş olsun bile demediler. Baya bir bozuldum ancak bunun için eşimle neden kavga edeyim? O anneme gerekli özeni gösterdi. Zorla mı geçmiş olsun dedirtecek eşek kadar heriflere?
Sizin ki çok daha ağır geçmiş olsun sorun aslında aramamaları değil ben her fırtsatta koşuyorum her dertlerine umursanmamak nişanlı kaldım 1 yıl bi kere gelmediler gelin görmeye insan kırılıyor bunlara

Ameliyat olmuş kızkardeşinize geçmiş olsun demedikleri için mi eşinizle aranızı bozmuş oluyorlar? Siz kendi kendinize kabarıp duruyorsunuz bence. Ayrıca onlar kardeşler, birbirlerine hediye alabilirler. Ne var bunda ?
Söz konusu geçmiş olsun demek değil benim kocamın çok zor zamanıda olmuş bekarken sahip çıkmamışlar benle araları bozukken yapılması bazı sinir ediyor yoksa tabiki de bu beni ilgilendirmez

Baslik hatali, gelin sorunsali olmaliydi.

Gelin istiyor ki gorumceleri tek erkek kardesini sevmesin. Cunku neden, gelinin ailesi hasta olmus aramamislar ama gelinin ailesi hep ariyor soruyormus. Siz kendinize deger vermeyen insanlara niye deger gosteriyorsunuz? Aramasin aileniz boylece niye aranmiyorlar diye dert etmezsiniz.
Çok haklısınız insanlık göstermemek daha iyi ben ailemden gördüğümü görmediğim için üzülüyorum beklentim fazla bizde gelin kızdan önce gelir emanet deriz banada öyle yaparlar sandım

Onlar seni umursamıyorsa sende onları umursama olsun bitsin. Onlarla ilgili birşey olduğundada ablan onlara geçmiş olsun demez olay çözülür 😃😃

Bazı aileler var öyle gelinleriyle araları iyi olmasada, gelin kardeşlerini onlardan uzaklaştırmasın diye kendilerine çekmeye çalışabilir. Sizinkilerde demekki öyle yapıyor. Bırak yapsınlar. En güzel cevap tepkisizlik bence umursamam

Çok haklısınız insanlık göstermemek daha iyi ben ailemden gördüğümü görmediğim için üzülüyorum beklentim fazla bizde gelin kızdan önce gelir emanet deriz banada öyle yaparlar sandım

Niye gelin kızdan önce gelsin. Ana benim, baba benim. Ben aranızı bozmak için ne yaptılar bilmiyorum ama kimse sizi sevmek zorunda değil. Saygı duysalar yeter. Saygı da yoksa uzak durun.

Iste bu yuzden dengimizle evlenmemiz gerekiyor dengimizle evlenemediysek, denge kurmamiz gerekiyor.

Sadece evlilikte değil her tur iliskide mutekabiliyet esastir bana gore, sevildigim kadar severim, ilgi gordugum kadar ilgi gösteririm.

Onlar seni umursamıyorsa sende onları umursama olsun bitsin. Onlarla ilgili birşey olduğundada ablan onlara geçmiş olsun demez olay çözülür 😃😃

Bazı aileler var öyle gelinleriyle araları iyi olmasada, gelin kardeşlerini onlardan uzaklaştırmasın diye kendilerine çekmeye çalışabilir. Sizinkilerde demekki öyle yapıyor. Bırak yapsınlar. En güzel cevap tepkisizlik bence umursamam
Haklısınız tepki göstermemek lazım bunun için çabalamalıyım

Iste bu yuzden dengimizle evlenmemiz gerekiyor dengimizle evlenemediysek, denge kurmamiz gerekiyor.

Sadece evlilikte değil her tur iliskide mutekabiliyet esastir bana gore, sevildigim kadar severim, ilgi gordugum kadar ilgi gösteririm.
Evet evet aileler o kadar önemli ki sadece eşle olmuyor ailenin de denk olması lazım bizimkiler akrabalık bağlarına önem verir onların hiç akrabası yok hep küsler çok değişik ya cidden

Niye gelin kızdan önce gelsin. Ana benim, baba benim. Ben aranızı bozmak için ne yaptılar bilmiyorum ama kimse sizi sevmek zorunda değil. Saygı duysalar yeter. Saygı da yoksa uzak durun.
Bizim ailemizde bu böyle sizin fikriniz budur saygı duyarım benim ailem gelin emanettir der ben annem bişey dese annemdir küsmem ama gelin küser o yüzden dikkat ederiz

X