GÖRÜMCE SORUNSALI

birsen Sahino

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
37
-8
Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım 1,5 yıllık evliyim eşimle tanıştığımız günden beri kaynanam ve görümcelerüm beni hiç sevmiyorum 3 görümce var eşim tek erkek aramızda sözlü yada herhangi bişey olmadı ama yinede sevmiyor belli ablam ameliyat oldu geçmiş olsun bile demediler bildikleri halde eşim de asla umursamıyor demesinler boşver diyor kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz bozulduğumu biliyorlar şimdi de eşime durduk yere hediye alıyorlar bunlar ne yapmaya çalışıyor ne yapmalıyım cidden insanı çok yoran bir aile eşimde hediyeye kanmış hemen ablam alır diyor tmm alır ama karısıyla araları yokken biraz daha hareketlerine dikkat etmeliler diye düşünüyorum benimde gelinim var onlar iyi olsun diye ne yapacağımızı şaşırıyoruz ama bunlar biz onlar yüzünden kavga da etsek umursamıyorlar bıktım valla

Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım 1,5 yıllık evliyim eşimle tanıştığımız günden beri kaynanam ve görümcelerüm beni hiç sevmiyorum 3 görümce var eşim tek erkek aramızda sözlü yada herhangi bişey olmadı ama yinede sevmiyor belli ablam ameliyat oldu geçmiş olsun bile demediler bildikleri halde eşim de asla umursamıyor demesinler boşver diyor kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz bozulduğumu biliyorlar şimdi de eşime durduk yere hediye alıyorlar bunlar ne yapmaya çalışıyor ne yapmalıyım cidden insanı çok yoran bir aile eşimde hediyeye kanmış hemen ablam alır diyor tmm alır ama karısıyla araları yokken biraz daha hareketlerine dikkat etmeliler diye düşünüyorum benimde gelinim var onlar iyi olsun diye ne yapacağımızı şaşırıyoruz ama bunlar biz onlar yüzünden kavga da etsek umursamıyorlar bıktım valla
Sizin ablanıza geçmiş olsun dememeleriyle kendi kardeşlerine hediye almaları arasında nasıl bir bağ var onu anlayamadım? Eşinizin kız kardeşlerini kıskanıyo musunuz?

Hiç bir şey yapma. Mesafeni koru eşin onların kardeşi , oğlu hediye alsınlar. Esin onların ağzıyla sana yaklasmiyorsa sanane

Kardeş bağlarının sizinle evli olmasından, sizi sevmemelerinden kaynaklanan sorunu nedir onu anlayamadım ? Sevmezlerse sevmesinler sende onları sevme ama eşinle aralarına girmemelisin bence .
Asla girmiyorum aralarına ama resmen beni iğneliyorlar öyle aman aman bir düşkünleri yok ama ben ne zaman bişeye bozulsam eşime sevimlilik yapıyorlar

Sizin ablanıza geçmiş olsun dememeleriyle kendi kardeşlerine hediye almaları arasında nasıl bir bağ var onu anlayamadım? Eşinizin kız kardeşlerini kıskanıyo musunuz?
Biz neredeyse beraber oturuyoruz kaynanamla evin içindeyim kaynanamda arayıp geçmiş olsun demedi ailemede banada benim ailem grip olsalar arıyorlar yemek gönderiyorlar kıskanma değil bu tam tersi onlar kardeşlerini kıskanıyor diye düşünüyorum ben bilmiyorum ki ya insanı yoruyorlar

Asla girmiyorum aralarına ama resmen beni iğneliyorlar öyle aman aman bir düşkünleri yok ama ben ne zaman bişeye bozulsam eşime sevimlilik yapıyorlar
İşte sen bu tongaya düşüyorsun canım . Senin sinir olduklarını bildikleri için bilerek yapıyor olabilirler . Olabildiğince 3 maymunu oyna canına tak eder se de eşinle konuş ortak bir yolunu bulun. Eltilerden beter olursunuz

Biz neredeyse beraber oturuyoruz kaynanamla evin içindeyim kaynanamda arayıp geçmiş olsun demedi ailemede banada benim ailem grip olsalar arıyorlar yemek gönderiyorlar kıskanma değil bu tam tersi onlar kardeşlerini kıskanıyor diye düşünüyorum ben bilmiyorum ki ya insanı yoruyorlar
İnsanlar size ne kadar değer veriyorsa o kadar verin. Bir şey olduğunda aramıyorlarsa siz de aramayabilirsiniz. Ancak bu olayın kardeşlerine hediye almalarıyla hiçbir alakası yok.

Bu bahsettikleriniz kuruntu.
Somut örnekler verin mesela ne diyorlar, ne yapıyorlar? Aşağılıyorlar mı, hakaret mi ediyorlar?

Geçmiş olsun dememişler. Eşin de boşver demesinler demiş. Doğru demiş. Boşver. Ne desin ne yapsın adam, küssün mü

İnsanlar size ne kadar değer veriyorsa o kadar verin. Bir şey olduğunda aramıyorlarsa siz de aramayabilirsiniz. Ancak bu olayın kardeşlerine hediye almalarıyla hiçbir alakası yok.
Mirta ben öyle anladım ki görümceler saymıyor e birde kardeşlerine hediye alıp konu sahibine almıyorlar bu sebeple bayağ bozulmuş.

Öyle yapıyorum artık ama çok zoruma gidiyor bir tek gelinim resmen üstü kapalı uğraşıyorlar
Uğraştıklarını sanmıyorum,siz sadece takıntı haline getirmişsiniz onları.Mesafe iyidir,mesafenizi koruyun ve eşinizi kardeşleri yüzünden darlamayın mümkünse.

En kısa zamanda uzaklaşacağım inanın yüz göz olmak istemiyorum sonuçta ailesi arada kalmasınıda istemem
Ayrıca yeni evlisin kocanla kimse için kavga etme sonra yıpranan evliliginiz olur. Onlar her zaman kardeşi annesi ama adamda aileciyse ilk silecegi eşi olur. Üzgünüm ama böyle

X