Gitmek Bilmeyen Misafirlerimi Göndermek İçin Ne Yapabilirim ?

ben misafire bayılırım elimden gelenin ennn iyisini yapmaya çalışırım kendimi parçalarım resmen bu gelenler ister kayınvalidemler olsun ister kendi akrabalarım. en uzun kalanlar bende annemler olur. annem gelince ne yemek yaparım ne ev temizliği her yer parlar resmen. haa derim anneme yapma diye ama ben işteyken herşeyi yapmış olur. geçenlerde de teyzem geldi kadının bacağı şiş üstüne bile basamıyor. hastane için gelmişlerdi boş günümdü akşama kadar hastanede işlerine yardımcı oldum akşama eşim iğnesini yaptı bir de sabahına yaptı azıcık canlanmış olacak ki baktım ben yatak odasındayken mutfakta bulaşık yıkıyor napıyorsun teyze dedim:KK53: üstüne üstlük köyden geliyorlar ve yanlarında ufacık çantayla gelmişlerdi bacak sakat zaten ağırlık olmasın diye. o ufacık çantanın içinden köy tereyağı süzme yoğurdu ve bir poşet de badem içi çıkmaz mı:KK53: ilahi teyze dedim hasta hasta ne zahmet ettin.
burdan gördüm ki pisafirperverliği misafirin edebi baya bi etkiliyor.

canım böyle misafire akrabaya can kurban :KK16::KK16::KK16: insanları bıktırmamak lazım herşey dozunda güzel

Annem de böyle benim ayrı şehirlerdeyiz gelince de oturtamıyorum sürekli bişeyler yapıyo orayı burayı temizliyo üzülüyorum ama durduramıyorum..eşim zile basınca bile heyecanlanır eli ayağına karışır düşünün artık...

benim eşim zorla çağırır annemleri onlar gittikten sonra üzülür..sever bizimkileri sağolsun.. bazen de bana takılır tüh annen gitti yine tek çeşit yemeğe, dağınık eve talimiz diye:KK1:

benim eşim zorla çağırır annemleri onlar gittikten sonra üzülür..sever bizimkileri sağolsun.. bazen de bana takılır tüh annen gitti yine tek çeşit yemeğe, dağınık eve talimiz diye:KK1:

Lohusayken yanımdaydı gidince o lafları ben de yedim.yok çamaşır düzenli yıkanıyorduymuş bilmem ne...

sen uzmanIasmıssın canım su kendini ev sahibesi gibi gören misafirIeri sepetIemekte:) totosunu devirir uyur bittim bu cümIeye :KK1:
öyIe eIti ve cocuk mu oIur zarar ziyandan baska bisey degiIIermis yaptıkIarına degmez biIe , degerini biImeyenIere deger vermiycen
komsunun ogIuda utanmasa sizde yatcak sizi sokağa cıkartacak kadar bıktırmıs yani ama ben oIsam tatIı bir diIIe esim yarın ise gidicek bizim uyumamaız Iazım baska zaman gene geIirsin konususurz derdim yada benim esim kesin derdi bunu gerci genede bundan anIamayıp aIınanIar oIabiIir
teIefon numarası iyi fikir :KK34:

ay canım napıyım valla çekilir dert değiller ben aslında misafiri severim kimseden öyle iş falanda beklemem. ama misafir başka bunlar ayrı bi tür. her gittikleri evde böyleler. görümcemle 15 dk mesafeleri gidiyo yiyo içiyo ısınıyo kızın evinde kızcağızda çalışıyo. geçenlerde kayınvalidemle komşusu görümceme gitmişler kayınvalidem demişki görümceme evini iyi bi temizlemek lazım. (tabi biliyo eltim sürekli onda kalıyo.) görümcemde napıyım işten yorgun geliyorum çok demiş. bu sırada misafirle görümcem kahvaltı hazırlıyo. eltimde TOTOSUNU DEVİRMİŞ :KK52::KK52:herzamanki gibi sabah kahvesi içiyo. kayınvalidemde nevar yengen temizler demiş. hanfendi nedese beğenirsin. banane tutsun parasıyla bi kadın temizletsin:KK30: ya insanda edep olur. hergün kızın evinde ısınıp çocuklarını banyo yaptırıyosun kız işten gelip onlara yemek hazırlıyo. onlar hergün orda olmasa kız zaten tek yaşıyo evi 1+1 onlar olmasa kirlenmez bile. hayatı boyu çalışmamış ilk ve son iş deneyimi 3 gün bilmiyo paranın nasıl kazanıldığını.

ev sahibinin oğluna gelince ailesi çarşaflı. tamam benim saygım var. eşimi görünce annesi resmen kaçıyo. bize geldiler haremlik selamlık oturduk. eşim böyle şeylere alışkın olmamasına rağmen kapıdan çıktığında ayak sesi duyarsa onlar inene kadar çıkmıyodu evden. ee sen böyle bi aileden gelip tek tabanca 1 erkek nasıl gece yarısına kadar kalırsın. :KK47:

hazır konu varken nnemin başına gelenide yazıyım gerçi ozaman ben orta okula gidiyodum.
annemin teyze oğlu babasıyla kavga etmiş tokatta oturuyolar kalkıp istanbula gelmişler ordaki evlerini bırakıp. karısı ve 1 yaşında çocuğu. bi geldiler bisürü valiz yani belli evdeki bütün eşyalar. bizimde ozamanlar evimiz yeni yapılıyo 2 oda kullanıyoruz. annem her gün ustalara yardım ediyo badana falan. yemek bulaşık temizlik hepsi annemde. bide ekstra inşaat işleri. annemde o zaman 50 yaşında. kadınsa çocuğa bakıyo çocuk uyuyo o uyuyo. annem yemek yapıyo yarısında gidiyo aaa ben yapardım diyip çıkıyo. çocuk desen evlerden ırak 1 tencere 1 kepçe veriyosun eline akşama kadar çalıyo. annemde titiz öle tencere kepçe ortalıkta diye kriz geçiriyo :)). bu şekilde tam 1 ay kaldılar. sonra annem dediki oğlum baban bu senin eninde sonunda barışcaksın git özür dile falan. adam dedi bidaha benim tokata ölüm gider. hoppalaaaa. sanırım sürekli bizde kalmaya karar verdiler. annem bi komşuyla konuştu evlerini tanıdık diye baya uygun kiraya verceklerdi. annem yine bi akşam dediki (tabi bu konuşma sırasında 1 ayı baya aştılar.) oğlum böyle ev ev üstündemi yaşıycaksınız. bak burda bi komşu var evinide çok uygun kiraya vercek size hem yakında olursunuz. adam naaptı. iki orta bi sade haydi bize müsade gittiler. yani anlıycağınız bizim evi mesken tutmuşlarda haberimiz yokmuş :)))

Sen gittin gideli leylaa
Zehir oldu bize bu sayfaa
Gel yıkamasanda bulaşık
Biz sana 2 günde alıştık
Sen gittin leyla
15 gün daha kalmadan
İçin buruk
Zannetmeki biz çok mutlu olduk
Ağladık zırladık ama
Hala kalbimizdesin leylaa :KK52::KK52::KK52::KK52: şiir yazdım

Sabah sabah boğuluyordum tam içerken okudum :) Çok başarılı bir şiir :)))

Bu arada hepinize günaydın. Laylasız yeni bir sabaha bir haftaya uyandık..
Ah Laylasız günler..

bu saatten sonrada Geyik Sohbetlere taşınması isabet olmuş. Yoksa uyarı alabilirdik şimdi daha rahat hissediyorum kendimi :KK53::KK53:

ben geldiiiimm günlerdir ev ile uğraşıoruz bakamadım hiç geyiğe de taşınmış süper olmuş istenmeyen misafiri gelen herkes burda takılsın :KK70:

Sen gittin gideli leylaa
Zehir oldu bize bu sayfaa
Gel yıkamasanda bulaşık
Biz sana 2 günde alıştık
Sen gittin leyla
15 gün daha kalmadan
İçin buruk
Zannetmeki biz çok mutlu olduk
Ağladık zırladık ama
Hala kalbimizdesin leylaa :KK52::KK52::KK52::KK52: şiir yazdım

yarıldım koptum gülmekten bu kadar olur süper valla yaa :KK70: daha istanbuldalar ya eşim dio bak sakın bidaha ararlarsa davet edersen bozuşuruz gece oturuoruz şimdi düşünüoruz acaba çat kapı gelirlermi yine gelirlerse naparız falan die

yaa tam okuyamadım ne oldu misafirlerin...

bunlar teyzesine gittide teyzesinde pazartesiye yani bugüne kadar kalma planındaymışlar bugün yine bize gelecekmişler bu yüzden eşyalarını bırakmışlar
bende aradım dedim çekyatları sattım almaya geliyorlar gelip alabilirmisiniz eşyalarınızı die
onlar gelmeden öncede bütün odayı boşalttım çekyat içlerini falan geldiklerinde ev darmadağındı dedim akşam gelip alacaklar işte bende hazırlıorm falan aldılar eşyalarını gittiler kurtuldum

yarıldım koptum gülmekten bu kadar olur süper valla yaa :KK70: daha istanbuldalar ya eşim dio bak sakın bidaha ararlarsa davet edersen bozuşuruz gece oturuoruz şimdi düşünüoruz acaba çat kapı gelirlermi yine gelirlerse naparız falan die

ahh ahha canım benim bizde eşimle tüp bek tedavisi için istanbulda bi tanıdıklarımızda kalıyoruz neyse durum şu ki eve her gun giderken muakkak markete gidip alışveriş yaparız..
ayrıca daha sayamıyacagım seyler
ama allah onlardan binkere razı olsun kötü baktıklarını görmedim...
neyse inşalla hayır dualarını almışsındır..

bunlar teyzesine gittide teyzesinde pazartesiye yani bugüne kadar kalma planındaymışlar bugün yine bize gelecekmişler bu yüzden eşyalarını bırakmışlar
bende aradım dedim çekyatları sattım almaya geliyorlar gelip alabilirmisiniz eşyalarınızı die
onlar gelmeden öncede bütün odayı boşalttım çekyat içlerini falan geldiklerinde ev darmadağındı dedim akşam gelip alacaklar işte bende hazırlıorm falan aldılar eşyalarını gittiler kurtuldum

gerceklten sattınmı esyaları yoksa oylemı dedın sadece...

Paranoyak yaptın bizi Layla :))

Burası istenmeyen misafiri olan insanların topiği olsun. :KK36: :KK36:

gerceklten sattınmı esyaları yoksa oylemı dedın sadece...

normalde gelip alacaklardı gelmediler :S geçen hafta onların geldiği gün alacaklardı ben dedim hafta sonu gelin misafirim var die sonra vazgeçtiler herhalde ya da başka yerde buldular :S

X