Gitmek Bilmeyen Misafirlerimi Göndermek İçin Ne Yapabilirim ?

ilksah

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
3.861
6
Ya çıldırmak üzereyim neredeyse eşimle boşanmanın eşiğindeyim evi terk ederim gitsinler artık diyor...

Olayı anlatayım memleketten hiç görüşmediğim akrabalar geldi karı koca hiç samimi olmadığım aradılar bebek tedavisi görüolarmış pazartesi kontrolümüz var gelebilirmiyiz
gelin dedim 1-2 gün kalırlar giderler die
pazar geldiler pazartesi doktora gittiler doktor haftaya pazartesi yine gelin demiş
5 gündür boş boş duruyorlar burda memleketleride 3 saatlik yol gidip 1 hafta sonra tekrar gelebilirlerdi
5 gündür 150 tl para harcadım yemeğe yemek beğenmezler 2 çeşit yemekmi olur şunu al bunu al onu pişirelim bunu pişirelim dünden kalan yemeğide yemioler hepsi çöpe gidio günde iki kere bulaşık makine çalıştırıorum birsürü tencere tava tabak bardak batıo
her su içtiklerinde dolaptan yeni bardak alıolar içip makinaya koyuolar dolap kapağını bi açtım bomboş bardak kalmamş
her akşam yemekten sonra çay kurabiye faslı başlıyor herşeyide kendim yapıorum 26 yaşında kadın kalkıp çay bardağını bile kaldırmıyor
akşam ne zaman gideceksiniz diye sordum pazartesi yine kontrol var bi 10 tane iğne verebilirmiş pazartesiden sonra da bi 15 gün daha kalabiliriz dediler şoka uğradım başımdan kaynar sular döküldü
bizden önce 2 yılda 8 kişinin evinde kalmışlar burda 1-2 kaldıklarına birdaha gidemiolarmş demekki insanlar bidaha kabul etmio bunları heryerde böyle yapıolardır
bir ay sonra kredi çekip ev alıcaz evdeki eşyaları satmaya uğraşıorum bi yandan para biriktirmeye uğraşıoruz onlar gelmeden önce günü sadece çorba yierek geçirioduk biraz tasarruf yapalım dedik geldiler suyunu çıkardılar
hiçbir muhabbetiminde uymadığı insanlar son derece cahil iki kelime konuşulmuyor dedikodu yapmaya çalışıyorlar bizimle falan birgün çıksınlar dedim turistik bir yere getirdim beni rezil ettiler orda kozmetikçiye getirdim karısı saç boyası alacakmış orda bi rezil oldum televizyon kumandalarını rehin aldılar yok evlilik programıydı eski Türk filmiydi bilmem ne hep onların elinde kafalarına göre banyoya giriolar banyo yapıolar çıkıolar
ben 5 gündür saçımı yıkayamıyorum rahatsız oluyorum
onlarda rahatsızlık yok
eşim ne yap ne et konuş gönder daha 15 gün kalmalarını kaldıramam evdeler die alacağımız evi bakmaya gidemiorum ya 1 ay sonra ev alıcam alacağım eve gidemiorum tüm planlarımızı düzenimizi alt üst ettiler
nasıl konuşabilirim ne demeliyim lütfen yardım edin eşim konuşmassan eğer babamda gidip kalıcam geceleri gelmicem senin akraban sen göndericeksin ben tanımıorum bile dio ooff ooff

Gerçekten çok zor bi durum ne bilim direk söyle bence bu kadar misafirlik mi olur benim bi ev hayatım var birazda başkasında kalın de yemekte yapma akşam kocam gelince yap sadece bakalım ozaman ne yiyicekler bize yemek yap demezler herhalde akşama yapıcam dersin ben bişeyler atıştırdım nasıl ??

eşim tüm gün çalışıo 8de gelio ve gün içinde dışarıda yemiyor masraf yapmasın die zorla sigarayı bıraktı tasarruf için 2 gün önce eşimi bekleyemediler
biz acıktık bekleyemeyiz die 6da masa kurdurdular bana kafayı sıyırcam ben çok iyi niyetliyim insanlara hayır diyemiyorum
ama herkese acıma acınacak hale düşersin demişler doğruymuş
bu akşam sadece bir çorba yapıcam beğenmeyen aç kalan gitsin dışarda yesin

Aman Allahım okurken ben gerildim resmen..kendimi yerine koydumda,1 gün tahammül edemem sanırım..
bence yakın eşin dostun akraban var ise onları eve davet et..yada eşinin tarafından birilerini çağır..çünkü zaten senin akrabalarınmış,senin tarafından birilerinin gelmesi onların daha çok hoşlarına gidecek..ama eşin tarafı olursa rahatsız olup kaçabilirler.
veya eşinle şehir dışına gideceğinizi söyle 1 hafta oksunuz iş gezisine çıkmak zorundasınız onu söyle..
yada eve alışveriş yapmayın ekmek almayın bakalım ne yapacaklar..
en kötüsü onlar evde yokken eşyalarını valizini kapıya koyup demek istediğinizi bu şekilde anlatmak..
anladığım kadarıyla laftanda anlamıyorlar..
kapıyı açmazsanız zorla girecek halleride yok ya..
anlayışsızlığında bu kadarı gerçekten..

benim evimde bu kadar var dersin başka yemek yok. Haklısın hayır denmemeli kimseye ama bu iyi niyeti suistimal etmektir. Böyle insanlara hayır demek gerekir. Yoksa senin aile hayatınada zarar verecekler gibi gözüküyor allah korusun

Allah'ım şu rahatlıktaki insanların rahatlığının binde birini banada verseydin ya:) pek laftan anlayacak tipler gibi durmuyorlar...işiniz zor ... en iyisi açık açık konuşmak bana kalırsa bir bahane pek sebep yok

:)))) ay çok güldüm bi yandanda üzüldüm ya var malesef böyle insanlar ortak tanıdıklarınız vardır onlardan yardım istesen arasalar bunları uyarmak için falan yeter çok kaldınız diye yada aynı şehirde kayınvaliden falan varmı yada annen yada ne bilim kardeşin onlarda kalacağız hastaymış falan de sizde başka yer bakın de gerçi evi bize bırakın siz gidin derlermiş bu yüzsüzlükle:)) doğalgazı kapa kombiyi falan bozuldu de üşüsünler..çokmu fesatım ne :))

Caktirmadan ayakkabilarina tuz dök canim ve seyret :KK1:

annemi aradım bugece konuşucam konuşamazsam gitmeyi planlamıyorlarsa annem gitsin kendi annelerine söylesin bu kadar olmaz onlar telefonda derler başka yere gidin falan die
eşim yemin ettirdi valla bakkala bile gidip ekmek aldığını görmeyeceğim die gerekirse bizde yemicez ekmek isteyen gitsin alsın
yaa dün markete sadece biber almaya girdim 5 tlllk bana 40 tl masraf yaptrdılar ne buluosalar atıolar sepete tıraş bıçağını pedini aldım ya böyle terbiyesizlik görmedim

ay ne yüzsüz insanlarmış. bende böyle bir durumda olsam söyleyemezdim. ama bazen çirkefleşmek gerekiyor. bence surat yapın. ve yemek falan yapmayın. valla alın peynrii, zeytini ekmeği gidin yatak odasında yiyin aç kalmayın ama yemek te yapmayın. hatta numaradan hasta bile olun. şimdi ipin ucunu verirseniz aynen devam ederler. sonra sık sık gelirler.

beğen beğen al bence bunları bi çoğu etkili ıolur ama kesin yol direk gidin demek ben sizin masrafınızı karşılayamıyorum diyeceksin düzenimi bozdunuz bu kadar misafirlik olmaz. Gerekirse de annenleri faalan çağır onlar konuşsun

sinir oldum, en gıcık olduğum şeydir gelen misafirin yemeğe burun kıvırması, beğenmiyorsa kendisi yapsın bide gencecik kadın, ben misafir olsam utancımdan evin işlerini bile yaparım valla :KK53:

birtek eşimin babası ve kardeşi var kimsemiz yok burda eşimin kardeşini çağırdım kalsında rahatsız olsunlar die bütün gece durdu kimse rahatsız olmadı çocukta sıkıldı daha fazla kalamayacağım dedi gitti

turk adetlerıne gore mısafır bas tacıdır.en guzel sofralar kurulur.en guzel muhabbetler edılır.ama bunlar sızı acıkca kullanıyorlar.kıbar bır dılle artık onları mısafır edemeyecegınızı sızın de evle ılgılı telasınız oldugunu soyleyın.bu kadar ıyılık yapmıssınız kotu olmaya gerek yok bence.

evdesiniz siz sanırım..kendinize iş çıkarın..tüm evi kaldırın temizlik için..halıları koltukları ortaya yığın..duvar silin kapı cam silin bakalım napıcaklar..elinede verin kovayı bezi..misafir 3 gündür.3 günden sonra evin bireyisiniz madem haydi temizliğe diyin:)))

evdesiniz siz sanırım..kendinize iş çıkarın..tüm evi kaldırın temizlik için..halıları koltukları ortaya yığın..duvar silin kapı cam silin bakalım napıcaklar..elinede verin kovayı bezi..misafir 3 gündür.3 günden sonra evin bireyisiniz madem haydi temizliğe diyin:)))

kahvaltı hazırlamadım teklifte etmedim açlıktan ölüorum ama hazırlamadım onlarda çıktılar dışarıda kahvaltı yapmaya

Direk kovun aksi türlü başka şeyden anlamaz bu tür insanlar yüzsüzler arızlar çünkü kovmaktan başka çare yok. Tatlı dille söylemeye çalışsan kesin ona bir bahane üretirler sen de sinirlendiğinle kalırsın.

X