Giresun///28

memleketim bambaşkadır ya her sene giderim otobüsle samsun sınırlarına girdiğimiz içime güneş doğar resmen hele birde göreleye ayak bastığım zaman nefes aldığımı hissederim ahh ahh yaz gelse bir an öncede kavuşsam memleketime...

Allah'ım bu ne yaa...Mübarek sanki Giresun değil de Görele platformu :KK70: :KK70: :KK70: Ben de Giresun / Güce liyim. Önceden Tirebolu'ya bağlıydı. 1990'da ilçe oldu. Ben 90'dan önce doğduğum için nüfus olarak Tireboluluyum. :) Zaten hayatım daha çok Tirebolu'da geçti...

Benim eşim de Giresun Derelili. Kayınpeder kellerli, kaynanam da melenseli. :)) Bakıyorum da herkes Göreleli yaa hiç Bektaş yaylasından kimse yok muuu?

arkadaşlar merhaba ben giresuna yeni taşındm tayin nedeniyle ve yeni bebeğim oldu.3 ay sonra işe başlayacam ve hiç bilmediğim buşehirde yavrumu kime güvenip bırakabilirim hiç bilmiyorum.tanıdığım kimse yokkönerebileceğiniz bana yardımcı olabilecek birileri varmı acaba??

Herkese merhabalar
Erkek arkadaşım anne ve baba tarafından Giresun'lu. Biraz da gelenekçi bir aile.
Birkaç ay sonra isteme/söz gibi resmiyete dökmek niyetindeyiz.
Sizden ricam özellikle Görele adetleri nelerdir? Kız tarafından neler beklenir, biz erkek tarafından ne bekleyeceğiz. Eksik bir şey kalsın istemiyoruz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

X