Giresun///28

ben eynesildenim canim sende kendine iyi bak bir tane hemso ulunca sevindim emine benim adimda yaseminn iki coocugummvar kiz ve erkek oglan 4 yasinda kiz 11 aylik

ben eynesildenim yazi yazdim gitmedi sanirsam tanistigimiza sevindim emine benim adimda yasemin:eek: :eek:

eynesili olan bir hemso bulmak ne mutluluk giresunlu olunca zaten hemsoyuz ama eynesil benim oturdugum yer olunca daha cok sevindim yaglidereden biz yaylaya giderdik tanistigimiza sevindim

hosgeldin hemsom giresunlulu baska yokmu olanlarda fazla imsi zaten nasilsiniz bakalim bayanlar

merhaba arkadaşlar...Bende aslen giresun dereli'liyim... çok sevindim burdada giresunlu birilerinin olmasına :sm_cool:

mrb bende giresunluyum annem giresun tireboludan babam giresun dikmen köyünden. valla ananemden duydum bizim koyde takı çok takılırmıs özelliklede gelini alırken beline altın kemer takmak adetmiş:teytey:

bulancak : Düğün:

Evlenecek gençlerin aileleri düğün gününü kararlaştırılarak hazırlıklara başlarlar, gençlerin oturacağı ev hazırlanır, davetiyeler hazırlanır ve eş dost ve akrabalar düğüne davet ediler. Düğüne gelecek misafirlere ikram etmek için çeşitli yemekler, hazırlanır, bu yemeklerin başında "KEŞKEK" gelir. Düğün ekseri 3 gün 3 gece sürer. Bu süre içersinde davul ve zuma ve kemence çalınarak çeşitli oyunlar oynanır. Şehir merkezindeki düğünler ise genellikle bu amaç için hazırlanmış düğün salonlarında yapılır. Kız evinde kına gecesi yapılır ve gelinin eline kına yakılır. Ev düğünlerinde damat ortaya alınır ve düğüne gelenler tarafından damatın yakasına çeşitli para ve altın gibi hedeyiler takılır. Salonlarda yapılan düğünler de ise gelin ve damat ikilisi birlikte ortaya gelir ve düğüne iştirak eden gerek gelinin ve gerekse damadın yakınları ile eş dost ve akrabalar gelin ve damata çeşitli hediyeler (para, altın vs.) takarlar. Gelin ve damat özel olarak süslenmiş otomobil ile düğün evinden alınarak birlikte oturacakları eylerine götürülür. Ekseriyetle düğün yapılmadan önce mutlaka çiftlerin resmi nikahları, gerdek gecesinden öncede dini nikahları kıyılır.

eskiden birçok adet varmış ama günümüzde pek uygulanmıyor artık. Kendi düğünüm espiyede oldu sadece eve girerken kapının üstüne yağ sürdürdüler bardak kırdırdılar koltuğumun altına ekmek ve kuranı kerim verip içeriye girdirdiler bildiklerim bunlar

sevda diye bir arkadasimi ariyorum bulancakta oturuyor sanirim istanbullu Sevdacigim umarim bu siteye ugruyorsundur hatice acar hatirladinmi ?

Heyt Beee Haçen Uşaklarima Bakin Heleee Gözünü Sewdiğimin Karadenizi Findiüina Karalafanasina Taflanina Kurban Olurum :) Kizlar Buarada Bende Giresiunluyum Hemen Yazim Nerelerden Olduğumu Annemin Iki Ewi Var Giresun Tirebolu Mektep Yaninda Ve Ortacamide Babaminsa Ewi Belen Köyündee :) Ama Ben Doğma Büyüme Ist Zeytinburnunda Oturuyorumm Fakaat Her Sene Giderim Yeşillik Dolu Giresunumaaaa Oyy Oyyy Içim Kipir Kipir Olduu Uyyyyy Daaaa :)

X