gebelik öncesi endişeler

edaacnr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
48
92
27
Evliliğimizde 3.senemiz. 28 olmak üzereyiz. Artık biz de mi çocuk sahibi olsak gibi konuşmalar geçiyor aramızda. Durup düşünüyorum çevre baskısı yüzünden mi istiyorum diye, yani tam anlamlıyla baskı yüzünden değil. Bir çocuk sahibi olmak, çok sevdiğim eşimle dünyaya bir bebek getirmek, büyümesine şahit olmak ve onunla büyümek, hayata bir insan hazırlamak yetiştirmek, birilerine dokunacak hayırlı bir evlat sahibi olmak fikri beni çok mutlu ediyor. Yaşımız çok ilerlemeden enerjimiz ve heveslerimiz yerindeyken ve kuşak farkı yaşamamak için çok doğru zamanlarmış gibi geliyor. Sonra da endişe duymaya başlıyorum, hala hazır değil miyiz yetersiz miyiz yapabilir miyiz şimdiki zamanda çocuk yetiştirebilir miyiz gibi gibi.. Eşimle aynı fikirlere sahibiz yani bu tamamen ortak bi fikir. Çocuk sahibi olanlar bu endişeler normal mi? Ya da bu endişelerin tamamen geçmesini mi beklemeliyiz?

Yaş kaç olursa olsun evladınız ile hep bir kuşak farkı olacak, önemli olan dengeyi kurmak o da bilinçli her ebeveyn yapabilir.

Çocuk ha deyince hemen olmayabilir buna da hazırlıklı olmalısınız.
Evliliğiniz oturmuş maddi imkanınız varsa gündemde öne alınır, hamilelik ve çocuğun ilk 1 senesi yani kafadan toplam 2 yılı gözden çıkartın derim.

X