Gebelikte anksiyete-panikatak

Bebeyin poslzisyonu en son gitimde normal doum icin uygundu basi asada burda goz doktorunada saldilar beni gozlerim normal douma musaitmi diye cok sukur hic sorun yok rahatlikla normal doum olabilirsin dediker artik bebeye bagli
Evet bende yarın gidicem kontrole ama dönmedi bence benimki 😂

Merhaba nasılsın bebeğin nasıl. Doğunun nasıl oldu acaba panik tuttu mu doğumda veya sancı çekerken vs. ?
Canim ben douma gule oynaya gitim acikcasi hic panik ve korku yapmadim ama normalde 6 saat ama en youn 3 saat sancim oldu Allah kolayini veriyor

Arkadaşlar daha önce annemin hastalığından sonra panik atak için ilaç kullandım baya 5-6 sene öfke için vs iyi geliyordu . Neyse evlendim paxil içiyordum tedavimi bitirdim bıraktım ve çok iyiydim 6 ay kadar olmuştu . Bebek istiyorduk çok şükür gebe olduğumu öğrendim ama 8. Haftamdan sonra bende delirme hissi beyin karıncalanması sürekli ağlama kendimi öldürme isteği vs bunları yaşadım annemler beni yanına aldı birazcık iyi geldi ama yok geçmiyor o kadar ağır olmasada yinede gitmiyor çarpıntı kötü düşünceler ya bu ben değilim açıkçası kaç tane psikiyatriye gittim bebeğin küçük dediler 14. Haftama girdim burda okuyorum çoğu arkadaşım içmiş sağlıklıda bebekleri olmuş ben kendime bebeğime bu sıkıntıyı stresi yaşatmak istemiyorum sizden öneri destek istiyorum başka psikiyatriye gidicem mutlaka ilaç içmeden olmayacak gibi yaklaşık 6-7 haftadır devam ediyor 😭
Merhaba; ben de suan 8 haftalik hamileyim ayni durumdayim nasil atlattiniz

Merhaba; ben de suan 8 haftalik hamileyim ayni durumdayim nasil atlattiniz
Çok kolay olmadı açıkçası hayatımın dönüm noktalarını yaşadım 14. Haftama kadar bekledim sonra ilaca başladım çok şükür bebeğim de bende sağlıklıyız iyiyiz 🩷 yani ilaçsız iyi olabilir miydim bilmiyorum çok ağır yaşadım depresyon ve anksiyeteyi . Ağlamaktan konuşamaz hale gelmiştim şimdi 34. Haftama geldim doğum yaklaştı hormonlar beni böyle yapmış bakalım doğurunca geçicek mi görücem . Sizde daha önce var mıydı hamilelikte mi oluştu anksiyete ?

Benim 20 haftalik gebeyim. 15 gunden veri lustral iciyorum.1hafta 25mg sonrasi 50 mg. Daha erken mi bilmiyorum ama ben yerimde duramıyorum. Icimde darlik sikinti basmasi istahsizlik her gebe kilo alir ben anksiyete yuzunden kiolo veriyorum nr olacak ne zaman duzelmeye baslariz bilemedim.allah yardimcimiz olsun

Oncesinde 6yildir kullaniyordum lustrali 100mg hamile kalinca biraktim.simdi 20 haftaya kadar anca dayandim ama ilacin yan etkisinden heralde carpinti darlik cok oluyo.

X