Duxet antidepresan yan etkileri. Yardımmmm!!

MYE

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
73
59
31
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Bu aralar çok zor bi dönemden geçiyorum. Yıllardır panik atak illetiyle boğuşuyorum şimdi bi de anksiyete ve depresyon eklendi. Nefes alamaz oldum. Her akşam bi atak geçiyorum. Yalnız kalamıyorum kalabalığa giremiyorum. Nereye gitsem ne yapsam kafamı dağıtamıyorum. Eşim ve ailem de bıktı artık. Anlayamadıklarını biliyorum zira bunu yaşamayan anlayamaz. Artık hayat kalitem sıfırlandığı için psikiyatrime gittim yaklaşık iki yıldır beni takip eden doktorum. Duxet diye bi ilaç verdi yan etkilerinden korkup başlayamamıştım sonra bi cesaret içtim bugün ikinci gecem ama yan etkileri ağır geçiyorum. Çenemde kasılma başım dönüyomuş gibi ama dönmüyor aslında. Midem bulanıyor. Bazen görüşüm bulanıklaşıyor. Gözlerimi kapatsam uyucam ama gözlerim kapalıyken bile gözümün önünden görüntüler geçiyor. Gözümü bi açıyorum uyanık mıyım uyuyo muyum anlamıyorum bi süre. En kötüsü de çarpıntı geçmek bilmeyen bi çarpıntı yaptı. Bu ilacı kullanan arkadaşlar var mıı😞 bu yan etkiler geçici mi yoksa bırakmalı mıyım nolur cevap veriiiin😞😞😞

Benim bildiğim ilk haftalar farklı farklı yan etkiler olup zamanla azalarak geçiyor. Geçmiş olsun

Yan etkileri doktorunuzla konuşmalısınız bu kadar çok yan etkide değiştirir ilacınızı ayrıca psikoterapi de öneririm panik atakta çok faydalı

Yan etkileri doktorunuzla konuşmalısınız bu kadar çok yan etkide değiştirir ilacınızı ayrıca psikoterapi de öneririm panik atakta çok faydalı
Pazartesi ilk işim doktoruma gitmek.😞 psikoterapi için de doktorum ilacı başladıktan 2 ay sonrasında başlamamı önerdi. Şu an kaygı düzeyin yüksek vücudun rahatladığı zaman gidersen daha çok faydasını görürsün dedi.

X