Gebelik belirtisi Parmakla rahim kontrolü

Regli bu yöntemle anlamaya gerek yok ki; pcos olan ben bile 3 aydan 3 ayda kasık ağrısı ile anlıyorum regl olacağımı.
Bana hijyenik gelmedi. Eskiden kullanılan bir yöntem olabilir ama günümüzde bunu ilk kez duydum.
Ellerinizi temizlenene kadar yıkayıp hiç bir yere değmeden yaparsanız neden hijyenik olmasınki ? Sonuçta eşlerimiz her seferinde yıkanıp gelmiyor

Kaynanamin beni delirttigi şu mübarek günde beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün. Vajina girişinde bir düğme falan var muhtemelen cümleten bilmedigimiz. O düğmeye bi tek penis değince rahim ağzı hooop geri gidiyor ama el değince bişey olmuyor 🤔Ha şimdi ön sevisme,tahrik falan diye yuruyeceksiniz muhtemelen ama o da yemez. O zaman ön sevisme olmayan her ilişkinin sonu hastanede biterdi.Engin bilgilerinizle size hayatta başarılar diliyorum.
Daha iki gün önce bir yerde okudum. Rahim cinsel uyarı ile birlikte yukarı doğru hareket ediyormuş. İnsanın kendisine dokunmasıyla başkasının dokunması da bir değil. Böyle tahrik olmuyordur belki de elle muayene edince rahim hareket etmiyordur.

Az önce baktım, hamilelik esnasında da rahim yukarı doğru hareket ediyormuş.

Daha iki gün önce bir yerde okudum. Rahim cinsel uyarı ile birlikte yukarı doğru hareket ediyormuş. İnsanın kendisine dokunmasıyla başkasının dokunması da bir değil. Böyle tahrik olmuyordur belki de elle muayene edince rahim hareket etmiyordur.

Az önce baktım, hamilelik esnasında da rahim yukarı doğru hareket ediyormuş.
Evet benim kontrol ettiğimde tam olarak bu aslında regl olacağım zaman serviks yani rahim ağızı aşağıda ve sert oluyor yumurtlama zamanı ise balon gibi ve yumuşak oluyor şuan reglm 5gün gecikti ve günden güne neredeyse ulaşmam çok zorlaştı parmağımın ucu zor değiyor artık

Dalga mı geçiyorsunuz ciddimi soruyorsunuz anlamadım 🤦🏻‍♀️
Ben sadece parmağınız kaç cm onu merak ettim. Yani orta parmak olsun max 5cm olsun. Nasıl o kadar ileri ittirebildiniz parmağı? Ve hijyenik değil gerçekten. Kadınlar regl dönemine yakın bir dönemde idrar yolu enfeksiyonuna çok yatkın durumda oluyorlar. Kendi kendinize enfeksiyon kapacaksınız

Dönemsel olarak rahim ağzındaki/vajinadaki değişiklikleri bilmiyordum. İlgi alanıma girmediği için denk gelmedim. İlginç imiş. Öyle bir durumum yok ama ileride belki meraktan deneyebilirim 😅 Şimdilik bana uzak.

Herkesin farklı olur zaten ben bunu belirttim sadece ben her ay kendimi kontrol ettiğim için kendimde olan değişiklerden bahsettim
Yinede anlayamazsin çünkü seninde dönem dönem değişiyor yönü ve sertliği. Mesela doğuma gelen gebenin serviksi akşama kadar farklı farklı yönlerde muayene ediliyor. Kendini rahat bırakması ya da sıkması bile pozisyon degisimine neden oluyor

Yinede anlayamazsin çünkü seninde dönem dönem değişiyor yönü ve sertliği. Mesela doğuma gelen gebenin serviksi akşama kadar farklı farklı yönlerde muayene ediliyor. Kendini rahat bırakması ya da sıkması bile pozisyon degisimine neden oluyor
Biliyorum çünkü kendimi kontrol ederken bile azıcık bi ulaşamayıp uzanmaya çalışsam hemen aşağı iniyor sonra daha rahat uzanıp daha rahat bakmaya çalıştığımda arkaya gidiyor

Korkmayın kötü birşey yapmıyorum bunu ebelerde yapıyor kendine hatta bu formdada bir ebe ve hemşire vardı regl olacağını bu yöntem ile anlayan ayrıca nasıl bir zararı olabilir söyler misiniz ? İlişkiye giriyoruz birşey olmuyor ben bunu yapınca neden birşey olsun nazik yaklaşımınız için teşekkür ederim ❤️ ama zararlı birşey değil googledan araştırırsanız böyle birşeyin var olduğunu anlarsınız

Hayır o öyle parmakla ilk zamanlar için yapılan bir şey değil. O ebe/hemşire olarak yazanlarda yanılıyordur. Parmak sokularak, gebeliğin bu kadar yeni yani ilk zamanı anlaşılamaz. Büyük ihtimal 12. hafta sonrasında, böyle bir aletle bakıyorlardır. Zaten ebelerde her türlü alet vardır. Çünkü parmağı soktu, o bebeğin olduğu yere gelemez ilk zamanlar.

Birde orayı öyle sürtersen orası yara olur.

Hayır o öyle parmakla ilk zamanlar için yapılan bir şey değil. O ebe/hemşire olarak yazanlarda yanılıyordur. Parmak sokularak, gebeliğin bu kadar yeni yani ilk zamanı anlaşılamaz. Büyük ihtimal 12. hafta sonrasında, böyle bir aletle bakıyorlardır. Zaten ebelerde her türlü alet vardır. Çünkü parmağı soktu, o bebeğin olduğu yere gelemez ilk zamanlar.

Birde orayı öyle sürtersen orası yara olur.
Bebeğin olduğu yere gelmesi saçma olmazmı zaten ? 😁 sürtmüyorumda merak etmeyin kendime zarar verecek kadar aptal değilim

Aslinda hanimefendi bize kanit diye sundugu ekran goruntusunde almasi gereken kismi almiyor. Bakin o attiginiz sayfada basamaklarinda ustunde ne demis:
Modern hamilelik testleri jadar etkili degildir
Hijyen ve saglik endiseleri goz onunde bulundurulmalidir
Bu test bir teori uzerine kurulmustur
Modern tip daha hassas ve kesin sonuc sunar

Gordugum kadariyla regliniz epey gecikmis zaten gebelik varsa test yaptiginizda aninda sonuc alirsiniz ve aklinizda hic bir soru isareti kalmaz

Valla yoruldum artık daha fazla kötü yorumlarınızı kendinize saklayın her insanın aklı fikri var yapmak istemeyen yapmaz bukadar basit ben buraya yapmayanlara zorla yapın dememişim sadece yapanların tecrübelerini sormuşum öğrenmek istemişim yok şöyle enfeksiyon kapar yok böyle enfeksiyon kapar kocalarınızı çamaşır suyuyla yıkıyorsunuz zaten değil mi ben kendimi düşünmüyormuyum sanıyorsunuz 500 kere belirttim ellerimi dakikalarca sıcak suda yıkayıp hiç bir yere değdirmeden bakıyorum bunu yaparken kendimi zorlamıyorum bu yüzdende senelerdir aksi bir durumla karşılaşmadım çok şükür daha fazla kırıcı olmayın lütfen!!

Ben de daha once boyle yazilar okumustum eskiden ebeler boyle anlarmis,mantiksiz gelmedi.Burda rahatsizlik cok detaylandirmaniz sanirim,sonuc ne oldu peki?

Aslinda hanimefendi bize kanit diye sundugu ekran goruntusunde almasi gereken kismi almiyor. Bakin o attiginiz sayfada basamaklarinda ustunde ne demis:
Modern hamilelik testleri jadar etkili degildir
Hijyen ve saglik endiseleri goz onunde bulundurulmalidir
Bu test bir teori uzerine kurulmustur
Modern tip daha hassas ve kesin sonuc sunar

Gordugum kadariyla regliniz epey gecikmis zaten gebelik varsa test yaptiginizda aninda sonuc alirsiniz ve aklinizda hic bir soru isareti kalmaz
Canımın içi regle 5 gün kaladan beri nerdeyse hergün test yapıyorum zaten negatif kan vermeyede cesaretim yok ayrıca ayın 20 si doktor kontrolüm var . Ben kimseye yapsın demiyorum zaten kurban olduğum sadece bu tezi bilenlerin uygulayanların tecrübelerini merak ediyorum

Tamam eskiden bu anlattığınız şekilde anlaşılıyornuş doğru ama yıl olmuş 2024 ne bileyim yani çok gereksiz değil mi böyle sürekli parmakla kontrol etmek. İnsanlar yazınca kızıyorsunuz eşiniz tertemiz mi geliyor yanınıza vs. İster kızın ister kızmayın mikrop kaparsınız.

X