Eskiden ..... Sanardım.

Eskiden tv içine insanlar nasıl giriyo der içinde insanlar var sanardım ( küçükken tabi) :KK52::KK52::KK52::KK52:

bende eskıden tv nın ıcınde o kadar ınsan nasıl yasıolar derdın gece olup tv yı kapatınca sessız sessız bakardım uyudularmı dıe :)))

eşek hoş laftan ne anlar .... lafınıııı ben yıllardırrrrrrrrrrrrrrrrr eşek hoşaftan ne anlar diye bilirdim :KK52:

google amcama sordum şöyle deyi kendileri

Eşek hoşaftan ne anlar Atasözünün tam hali:

Eşek hoşaftan ne anlar suyunu içer tanesini bırakır.

Bu atasözünde eski bir durum vurgulanır, Eğer bir eşeğin önüne hoşaf koyarsanız eşek suyu içecektir. Fakat daha lezzetli olan taneleri farkedemediği için yemeyecektir.

Bu atasözü: Bir konuda fikri olmadığı halde ahkam kesenler için kullanılır. Bilmediği işi yanlış yapınca bu söz kullanılır "Eşek hoşaftan ne anlar"

Örnek:

-Bu resmi hiç beğenmedim neresi sanat bunun

- Eşek hoşaftan ne anlar

örnek:

- Saçların çok kötü olmuş

- ben onu boyatmaya 100 lira verdim, eşek hoşaftan ne anlar.

---

Eşek Hoşaftan ne anlar: Anlamadığı için hoşafın suyunu içer, üzüm, kayısı ve elma gibi tanelerini yemez.

google amcama sordum şöyle deyi kendileri

Eşek hoşaftan ne anlar Atasözünün tam hali:

Eşek hoşaftan ne anlar suyunu içer tanesini bırakır.

Bu atasözünde eski bir durum vurgulanır, Eğer bir eşeğin önüne hoşaf koyarsanız eşek suyu içecektir. Fakat daha lezzetli olan taneleri farkedemediği için yemeyecektir.

Bu atasözü: Bir konuda fikri olmadığı halde ahkam kesenler için kullanılır. Bilmediği işi yanlış yapınca bu söz kullanılır "Eşek hoşaftan ne anlar"

Örnek:

-Bu resmi hiç beğenmedim neresi sanat bunun

- Eşek hoşaftan ne anlar

örnek:

- Saçların çok kötü olmuş

- ben onu boyatmaya 100 lira verdim, eşek hoşaftan ne anlar.

---

Eşek Hoşaftan ne anlar: Anlamadığı için hoşafın suyunu içer, üzüm, kayısı ve elma gibi tanelerini yemez.

mantıklıymışşşş :44:
zaten ben hiç araştırmadım,detayda bilmiyorum bu konuda..
ama o gün yarı final performansında seyirciler ısrarla hoş laf diye direttiler,o gün öğrendim :KK1:
bilmem hangisi doğru :KK1:

Eskiden insanları dürüst,iyi niyetli sanırdım :KK50:
Çocukken herşey daha güzel toz pembeymiş meger :103:

X