Eşimle yıllar sonra gelişen çözemediğimiz cinsellik sorunumuz

Normalde iletişime açık , bana destek olan biriydi iş hayatımda vs, sorunumuz temel alanı cinsellik . Her detayı tek tek veremediğim için düzgün bir insan değil diyemem. Hayat arkadaşı olarak seçtim sonuçta
Hayat arkadaşı olarak seçtiğiniz insan, o bardak neden orada gibi saçma konuları gündem yapmamalı. Siz de çalışıyorsunuz o da ev işlerinde sorumluluk sahibi olmalı. Sorun sadece cinsellik değil size olan tavırları cok üst perdeden ve hep suçlar şekilde. Bu ağır sözlerden sonra düzelir mi bilmiyorum siz hazmedebilecek misiniz o sözleri?

Bosandiginda neler olacak
* Ev işlerini yapacaksin( zaten siz yapiyorsunu
* Kazancın iyi olmali gecinecek kadar(zaten iyi kazaniyorsunuz
* Kendini tatmin etmek zorundasin sansliysan iyi bir partnerin bile olur ( ee zaten kocanizda benden hayır yok kendin yap diyor )

Iyi bir partnerde bonusu olur

Sizin boşanma takıntıları sebebiyle mi oldu?
Evet çok takıntılı idi. Zamanla arttı. İlk başta sorun yoktu. Ama öfke anında döküyordu. Zaten ayrılmakta istiyordu. Sizin anlattiginiz şeyler bana yabancı gelmedi. Benimki de b.k gibi bı adam değildi. Ama bu durum zamanla çekilmez hal alıyor. Neden? Çünkü caba sarfetmiyorlar.Çünkü iletişim kuramiyorsun. Cunku derdiniz söylesen. Haklısın diyor. Ama bunu sonra sorun haline getiriyor. Normal insan profili değil.

Belli bi düzeni temizliği sağladığımı düşünüyorum ama ona yetmiyor görünen o. Başlangıçta dediğim gibi odadaki bardak niye mutfağa gitmedi dertkem, şimdi mutfakta tezgahta neden bardak var , bulaşık var. Oluyor. Onu ben bugün yarın yapacağım zaten , o düzen devam edecek neyin tribi anlamıyorum
Ona yetmiyorsa yardımcı tutsun ya da kendi yapiversin bir zahmet. Lütfen alttan almayın, siz yumuşak davrandıkça o başka bir konu çıkarip üste çıkacak. Cinsel taleplerinizi yerine getirmediği için suçluluk duyuyor ve sizin açığınizi kolluyor. Davranışlarında iyi niyet göremiyorum, lütfen bir süre siz de tarafsız bir şekilde ilişkinizi gözlemleyin

Çok haklısınız bunun kadını erkeği yok. Akşama kadar çocuklardan pertim çıkmışken libidomu düşünemiyorum. Bazen de onun işleri yoğun oluyor. hatta akşama plan yaptığımız zamanlar oluyor halimize bakıp boşver sarılıp yatalım ya diyoruz.
Ama konuyu açan kişiyi de anlıyorum mesele cinsellikten çıkmış. Cinsellik her şey değil ama yolunda gitmeyen cinsellik bazen ilişkide sorunları da gösteriyor. Elbetteki anlatılan kadar biliyoruz, bütüne hakim değiliz. Cinsel temas olmadan ömür boyu yaşayabilirim ama sevgisiz ilgisiz bir ilişkide asla kalmam. Toplumda erkeklerin sevgisi cinsellikle bağdaştırıldığı için cinsel anlamda isteksizlikleri de sevgisizliğe dahil ettiğimiz zamanlar oluyor.
hem maneviyat, hem cinsellik belli bir dengede olmalı.arkadaşları kızdıracağım ama bu sitede cinsellikle ilgili çok abartılı yorumlar yapılıyor.yok yüzde 80'i cinsellikmiş yok temel taşıymış da hayattaki en önemli ve temel ihtiyaçmış da.... eskiden kadınlar olarak hiç kendimizi ve isteklerimizi önemsemeyerek aşırıya kaçıyorduk şimdi de herşeyi cinselliğe ve cinsel tatmine bağlayarak aşırı bencil ve maneviyatsız olduk.erkekler gibi kadınlar da ayarı tutturamıyor maalesef.vur deyince öldürdük bu sefer de.tamam olması lazim da yüzde 80 ,90 da olmayıversin.dengeli ya da yarı yarıya olsa yeter.el insaf yani.erkek olmak çok zor valla.bizde sorun olunca hafif bir kayganlaştırıcıyla hemen çözüyoruz ama adamların işi çok daha zor.biz sanki her seferinde şakır şakır sulanabiliyor muyuz ? O da bizim performansımız aslında ama kadın olunca halledilebiliyor.
Biraz empati.

Son düzenleyen: Moderatör:
hem maneviyat, hem cinsellik belli bir dengede olmalı.arkadaşları kızdıracağım ama bu sitede cinsellikle ilgili çok abartılı yorumlar yapılıyor.yok yüzde 80'i cinsellikmiş yok temel taşıymış da hayattaki en önemli ve temel ihtiyaçmış da.... eskiden kadınlar olarak hiç kendimizi ve isteklerimizi önemsemeyerek aşırıya kaçıyorduk şimdi de herşeyi cinselliğe ve cinsel tatmine bağlayarak aşırı bencil ve maneviyatsız olduk.erkekler gibi kadınlar da ayarı tutturamıyor maalesef.vur deyince öldürdük bu sefer de.tamam olması lazim da yüzde 80 ,90 da olmayıversin.dengeli ya da yarı yarıya olsa yeter.el insaf yani.erkek olmak çok zor valla.bizde sorun olunca hafif bir kayganlaştırıcıyla hemen çözüyoruz ama adamların işi çok daha zor.biz sanki her seferinde şakır şakır sulanabiliyor muyuz ? O da bizim performansımız aslında ama kadın olunca halledilebiliyor.
Biraz empati.
Yeminle senin yorumlari okurken nerdeyse saclarim diken diken oluyor😐😂 bu kadar kendiyle celisen biri daha gormedim😐😂

Yeminle senin yorumlari okurken nerdeyse saclarim diken diken oluyor😐😂 bu kadar kendiyle celisen biri daha gormedim😐😂
Açıklayayım.geçen günlerde paikiyatriye gittim.ilaç yazdırdım.beyin kimyam bozulmuş.ilaca başlayınca sakinleştim, daha sağlıklı düşünebilmeye başladım.sizden ricam da eski defterleri açıp, şuanki meseleleri dağıtmamanız ve beni şimdiki yorumlarıma göre değerlendirmeniz.yabi psikolojim bozukmuş eskiden 🙏

Ben zaten eşimi seviyorum ki böyle bi konu açtım, başından geçen, tavsiyesi olan varsa diye . Evlilik akışında farklar olabileceğini biliyorum direk içinde yaşayan, ailelerinde gören biri olarak . Ama cinsel iletişimin eksik olduğu bir evlilikte diğer alanlar iyi diyebilir miyiz? Sıkılan, alışan insanlar evliliğin, hayatın diğer noktalarına bunu yansıtmadan devam edebilirler mi? Ben duygusal bi insanım, hep duyguyla hareket ederim. Bu yanımı törpülemeden böyle bi yeni düzene alışmam çok zor. Yani evlilikte bu bireyler arası kopukluk bi noktada olması gereken birşey mi yada normal karşılanması gereken? Herkeste her uzun evlilikte geçerli olan bu mu ? Kapı hep buralara mı çıkıyor , samimiyetle soruyorum.
Hamilelik, doğum sonrası bir dönem bizde de kopukluklar oldu ancak sonrasında onarmasini bildik, bu süreç kırmadan incitici sözler söylemeden geçmeli. Kapı hep buraya çıkıyor diyemeyiz, eminim hiç kopukluk olmadan geçirilen evlilikler de vardır ya da zamanla heyecanı azalan ilişkiler de. Bu kişilere bağlı. Peki sizce bu alanda bir sorun varsa diğer alanlarda hersey iyi bir şekilde devam edebilir mi? Cinsellik hersey demek değildir ancak evlilikte herhangi bir konuda sorun varsa bütünde doyum hissetmezsiniz

Açıklayayım.geçen günlerde paikiyatriye gittim.ilaç yazdırdım.beyin kimyam bozulmuş.ilaca başlayınca sakinleştim, daha sağlıklı düşünebilmeye başladım.sizden ricam da eski defterleri açıp, şuanki meseleleri dağıtmamanız ve beni şimdiki yorumlarıma göre değerlendirmeniz.yabi psikolojim bozukmuş eskiden 🙏
Takdir ettim bu yorumu. Böyle özeleştiri yapan insanlar bana daha sempatik geliyor. 👏

Birlikte olduğumuzda ilk zamanlardaki gibi yoğun değil ama aktif genel olarak iyidir, uğraşır vs sadece o da değil. Seni ayrı olarak tatmin edebilirim , istediğin zaman diyerek bana kapıyı hep açık bırakıyor. Ama ben sanırım yoğun bi seks hayatından buna geçince afalladım . Bu geçişte işte sorunlar vs derken yumuşak oldu, azal azal derken. Regl günümün baslangıcı bitişini bilen adam şu an buna hakim değil. Sadece bunla da bitmiyor , mesela önceden evin bi yerinde, mutfakta, duşta başka bi yerde bi şekilde cinsel temas minik çekimler olurdı aramızda. Şimdi oraya taşınmasın istediğinden orayı bıçak gibi kestik ben adım atıyorum ama karşılık alamıyorum. Bi yere kadar bu da
Bence yillarin yorgunlugu sizi yipratmis. Soyledikleri agir sozler bitirmek isterseniz anlarim ama yapici bir oneri isterseniz cinsel fantaziler farkli kiyafetler sex uzerine kurgular esinizi eski haline getirebilir. 25 yasinda sevgili oldum esim 6 yas buyuk benden 5 yilin sonunda evlendik. Onceden birlikte yasadik. Ilk zamanlar regl oldugumda deliren adam simdi daha sakin. Ama farkli seyler tetikleyici oluyo denge bu sekilde kurulabiliyor. Ornegin is donusu is kiyafetlerim onu etkileyebiliyor aniden sexe geciyoruz. Bol bol tatil imkani bulduk dag otelinde sominenin yaninda sevismek ya da jakuzide ya da arabada.. mekan degisikligi cok olumlu etki yapiyor. Bazen sexi iccamasirlari bazen yatak sohbeti bunlar hep etkili. Ayni mekan ayni tarz ayni ayni biraz monotonluk katiyor evlilige. Belki bunlar iliskinizi canlandirabilir.

Biraz empati.
Ataerkil söylemler bunlar. Kadın olmak her zaman daha zordur. Toplum sizi de yontup biçtiğinde anlayacaksınız. Burada yazanlar da gençler henüz ve çoğu ilk deneyimi eşi. Yaşamak istiyorlar dolu dizgin ama maalesef evlilikte hayat rutini biniyor. Çoğunlukla kadınların tarafındayım. O yüzden gereksiz empati yapıp erkeklerin işi zor demeyeceğim. Evinde karısını tatmin edemeyenler dışarıda karı kız avında. Önce karısının ruhunu okşasın.

Belki is stresi su budur sebep.

Ama sebep ne olursa olsun kendinizi bu sekilde ezdirmeyin. Izin vermeyin.

Ne kadar guzel kendinizi ifade ediyorsunuz, belli ki evliliginize deger veriyorsunuz. Adam zaten bunlara da guveniyor bir noktada.

Bence siniri cizin, bazi seyleri soyleyemesin. Gerekiyorsa gitsin terapi alsin, doktora gitsin, siz zaten desteklersiniz. Ama aman stresliymis, aman sundan dolayiymis deyip bu hakaretlere eyvallah derseniz bir yerde siz de alisirsiniz. Sonra kendinizden nefret etmeye başlarsıniz. Yapmayin bunu. Sizin onceliginiz kendiniz olsun her zaman.

Ne yapmalıyım ? Aynı ev içine girip çıkıyoruz. Ayrı yatıyoruz şu durumda zaten farklısı mümkün değil. Ev arkadaşı modunda mı kalalım bi süre, hiçbir pozitif adım atmamam mı gerek ? Zaten o da çok mümkün görünmüyor. İnceldiği yerden kopsun a mı döneceğiz, bilmiyorum
Sizin pozitif adım atma alanınız hiç kalmamış bana kalırsa..
Eşiniz konuşmalarıyla tavırlarıyla bütün o pozitif alanları kapatmış.
Eğer çok isterse o sizin için çaba sarf etsin.
İstemiyorsa da o kadar lafın üzerine gidip konuşalım edelim olayına girmeyin.
İnceldiği yerden kopsun..
Sizin bir suçunuz yok ev işi konusu falan bahane..

Biraz empati.
Sizin çift kişilikli olduğunuzu düşünüyorum yada neyse..

Biraz empati.
Aşkım den git günde 3 partner ile sevişmeye devam et. Tok açın halinden anlamazmış. Zaten libidon da düşmeye başlamış, sen de birkaç yıla iyi kötü bi koca bulur, kedi gibi köşende kıvrılırsın. Allah vere de konu sahibinin kocası gibi biri denk gelse sana da, bir istekli hevesli kadının daha canı yanmasa.

Şunu yazmak isterim ki çoğu ataerkil düzen erkeği oldukça özgüvensiz. Özgüvenli olarak görünen erkeklerin de yansıttıkları boş, şişmiş ego altında ya para yatıyor ya da karşıdaki kadını muhtaç görmeleri. Karşıdaki kadına sunabildikleri tek şey genelde para oluyor kendilerince, denklemden para çıktığından beri (yani kadınların da artık paraları olduğundan) beri ataerkil erkekler şaşkın. kadın muhtaç olmayınca, ellerinde kadını evde tutacak başka bir şey kalmıyor, kadının kendi parası varsa çıkıp gidebilir, başka erkek bulabilir , kısacası kadın özgür artık. Özgür kadın da , alışkın olmayan erkekler için çok korkutucu bir durum, bağımlı, düşkün olmayan bir kadına sunulacak bir şey yok diye düşünüyor gariban ataerkil beyler. Özgür iradeyle seven ve ilişki yaşayan kadın toplumda şok etkisi yaratıyor. Halbuki bu işler gayet kolay, biraz güzel şeylersöyle, biraz güzelce davran, kadının gönlünü hoş tut oldu bitti.

Konu sahibesininki de aynı hesap, konu sahibesi 18 yaşında çocukmuş daha, gözü açılmamışken adam 'ben buna söz geçiririm'ç Şimdiyse konu sahibesi de yetişkin bir birey artık adamın yöntemleriyle bu iş gitmiyor, adam da 'gücünü' kaybetmemek için konu sahibesini baskılamaya çalışıyor. Bunu yaparken de gayet terbiyesizleşmiş, zaten saygısız bir insan ama sınırı iyice aşmış. Kısacası tekme zamanı gelmiş de geçiyor bile konu sahibesi artık özgür olmalısın, kendini suçlamayaı, horlamayı bırakmalısın acilen.

X