Eşim ve para mevzusu

Belkiyle yorum yapacaksak ben de bir sürü belki sıralayabilirim.
Evet sıralayacak çok şey var. Herkesin fikri kendine ne diyim. Ben eşimden para istediğimde bana paran var diyip vermezse, annesine istemeden yolluyorsa ben kırılırım. Evet annesi kıymetli, ama bende hanımıyım hayat arkadasiyim banada gonlunden kopup vermesi lazım. Bende bu şekilde dusunuyorum. Bana da versin benimde gönlümü alsın. Bende o değeri göreyim. Mevzu para, miktar değil. Paylaşabiliyor mu bu önemli.

Sizin geliriniz çok ve gideriniz eşinizden azsa neden harçlık ver diye tutturdugunuzu anlamadım ben de eşimden çalışırken hiç harçlık almadım istemedim de sizin gibi çocukların tüm harcamalarını da kendim yaptım şu an çalışmıyorum soruyor ekstra paraya ihtiyacımın olup olmadığını
önümüzde anneler günü var eşin harçlık gönderip ben anlamam ne alacağımı bulamadım gönlüne göre birşey al dedi belki annesine size hediye alıyormu onu da merak ettim açıkçası

Son düzenleme:
Yani şöyle sizi haklı buldum paran var ehu ehu diye para vermemek için çırpınması da hoş değil ya. Eşi istiyorsa da iki etmemeli para yoktur ayrı mesele ama para lafı eden, kadını para istemek zorunda bırakan adamları sevmiyorum. Hep altından başka şeyler çıkıyor çünkü. Tamam kadın çalışıyor iyi hoş da sırtımızda zilyon tane sorumluluk da var yani. Bir de keselerin ayrı olması da problem ya. Benim kazancım eşimi eşimin kazancı da beni ilgilendirir. Tabii ki nereye ne harcadığını ne ayırdığını bilmeliyim. Bu birbirine karşı sorumluluk ile ilgili bir şey.

Evet sıralayacak çok şey var. Herkesin fikri kendine ne diyim. Ben eşimden para istediğimde bana paran var diyip vermezse, annesine istemeden yolluyorsa ben kırılırım. Evet annesi kıymetli, ama bende hanımıyım hayat arkadasiyim banada gonlunden kopup vermesi lazım. Bende bu şekilde dusunuyorum. Bana da versin benimde gönlümü alsın. Bende o değeri göreyim. Mevzu para, miktar değil. Paylaşabiliyor mu bu önemli.
Eşiniz geliri ve cebinde parası olduğu halde sizden düzenli harçlık istediğinde de tamam kocacım biz bit aileyiz tabi ki gönlümden koparak cebinde paran olduğu halde sana harçlık vereceğim diyebiliyorsanız ne ala. Diğer türlüsü çifte standart.

Eşiniz geliri ve cebinde parası olduğu halde sizden düzenli harçlık istediğinde de tamam kocacım biz bit aileyiz tabi ki gönlümden koparak cebinde paran olduğu halde sana harçlık vereceğim diyebiliyorsanız ne ala. Diğer türlüsü çifte standart.
Evet diyebilirim o bu durumdan hoşnut olacaksa neden olmasın. Cebimden çıkan 500-1000 bana koymaz varsın sevdiğim mutlu olsun.Bu miktarlar sonuçta beni zor duruma sokmaz. Bugün zaten bir dışarı çıktığımızda harcıyoruz onu

Evet diyebilirim o bu durumdan hoşnut olacaksa neden olmasın. Cebimden çıkan 500-1000 bana koymaz varsın sevdiğim mutlu olsun.Bu miktarlar sonuçta beni zor duruma sokmaz. Bugün zaten bir dışarı çıktığımızda harcıyoruz onu
Yine farazi yorumlar. 500-1000 neye göre belirlendi? Harçlık dediğin anca bu kadar olur diyorsanız anneye verilene niye karşı çıkılıyor?

Yine farazi yorumlar. 500-1000 neye göre belirlendi? Harçlık dediğin anca bu kadar olur diyorsanız anneye verilene niye karşı çıkılıyor?
Ben en düşük miktarda söyledim durumuna göre yani değişebilir. Anneye verilene karşı çıkmadım hiçbir zaman bunu nasıl anladınız? Anneye verilip ben yuzsuzluk yapıp istediğim halde verilmiyorsa kırılırım dedim

Evet arkadaşlar sorulara kısaca cevap vereyim.eşimin annesine ne kadar para verdiğini bilmiyorum sadece aralarında konuşurken duydum annesi eşimi darlıyodu bu ay ki maaşımı neden geciktirdin diye.yani anladığım kadarıyla annesi kendisi istemiş eşimden aylık harçlık.eşimde bende maaşlarımız orta tabi eşimin maaşı benden biraz fazla.genel olarak benim maaşım bana yetiyor ama eşimin ben para isteyince bana vermeyip annesine her ay düzenli maaş vermesi beni kırdı.ama hediye falan alır hakkına giremem ama annesinede her zaman hediye alır.

Evet arkadaşlar sorulara kısaca cevap vereyim.eşimin annesine ne kadar para verdiğini bilmiyorum sadece aralarında konuşurken duydum annesi eşimi darlıyodu bu ay ki maaşımı neden geciktirdin diye.yani anladığım kadarıyla annesi kendisi istemiş eşimden aylık harçlık.eşimde bende maaşlarımız orta tabi eşimin maaşı benden biraz fazla.genel olarak benim maaşım bana yetiyor ama eşimin ben para isteyince bana vermeyip annesine her ay düzenli maaş vermesi beni kırdı.ama hediye falan alır hakkına giremem ama annesinede her zaman hediye alır.
Çok özür dilerim ben size hiç inanamadım. Biri yorumlarda zorla mı istiyor dedi diye kendinize senaryo yazmışsınız gibi duruyor. Maaşımı neden geciktirdin diye eşinizi haşlıyor olması bi anda çıktı ne hikmetse.

Neyse tamam en kötü adam eşiniz

Ama bu olan biten senim hatan. Siz kaç senelik karı kocasınız + çocuklarınız var. Siz ikiniz bunca zamandır hiç mi oturup, aylık giderinizi gelirinizi konuşmadınız, bir hesap kitap yapmadınız? Kocana gidip düzgünce "sen annene harçlık mı veriyorsun" diye soracak bir samimi muhabbettiniz bile yok. Ev arkadaşı evliliğiniz var. Böyle olmaz.

Adamın verdiği annesine verdiği para belliki öyle sizin evi etkileyen para değiş, yani sizleri eksiltmemiş. Birde kadın hala emekli olmayıp çalışan biriyse belliki elinde düzgün parası olan biri değil. Adam harçlık vermek yerine kadına her ay hediye alabilirdi, yemeğe çıkabilirdi. Ne var bunda? Ne sizi eksiltmiş, ne sizlerin hakkınızı annesine vermiş.

Sana da eline para vermeyip, hediyeler alıyormuş. Çocuk gibi harçlık beklemen garip olmuş. Çalışan biri olmasan anlarım adam eve para bırakır, kartını verir ama parayı nakit vermek yerine hediye alıyormuş.

Boşuna alınganlık yapıyorsun.

Ne alakası var hanımefendi.sordular bende soruya cevap verdim.zaten konudada nerden bildiğimi belirtmemişdim.sorulunca yazmadığımı fark etdim ekledim.zaten eşimde bilmiyor benim bildiğimi.ben onlar konuşurken duydum duyduğumuda eşime bildirmedim.o yüzden sordum ya zaten bunu eşime söylemelimiyim?sormalımıyım diye?eşim neden kötü olsun ben eşimi çok severim çok da iyi insandır kendisi.sadece ailemizde böyle bir sorun var onuda size danışıp sormak istedim

Ama bu olan biten senim hatan. Siz kaç senelik karı kocasınız + çocuklarınız var. Siz ikiniz bunca zamandır hiç mi oturup, aylık giderinizi gelirinizi konuşmadınız, bir hesap kitap yapmadınız? Kocana gidip düzgünce "sen annene harçlık mı veriyorsun" diye soracak bir samimi muhabbettiniz bile yok. Ev arkadaşı evliliğiniz var. Böyle olmaz.

Adamın verdiği annesine verdiği para belliki öyle sizin evi etkileyen para değiş, yani sizleri eksiltmemiş. Birde kadın hala emekli olmayıp çalışan biriyse belliki elinde düzgün parası olan biri değil. Adam harçlık vermek yerine kadına her ay hediye alabilirdi, yemeğe çıkabilirdi. Ne var bunda? Ne sizi eksiltmiş, ne sizlerin hakkınızı annesine vermiş.

Sana da eline para vermeyip, hediyeler alıyormuş. Çocuk gibi harçlık beklemen garip olmuş. Çalışan biri olmasan anlarım adam eve para bırakır, kartını verir ama parayı nakit vermek yerine hediye alıyormuş.

Boşuna alınganlık yapıyorsun.
Yani evet doğru ama eşim hep kendi üstüne aldı evin ihtiaçlarını bende pek karışmadım hiç bir zaman.kiradı faturadı hep eşim halletdi tatile çıkdığımız zaman ikimizde maaşımızdan ayırıyoruz öğle hallediyoruz ama kalan masraflar eşimde.çocukların kreş giyim kendi giyim ihtiyaçlarımda bende.yıllardır bumşekilde yürüdüğü için problem olmadı ama eşimin annesine maaş verdiğini duyunca yanlış yoldamıyım acaba diye düşündüm.çünki kadın kendiside iyi maaşlı yerde çalışıyor eşide ona para veriyor.üstelik oğluda veriyor.ama bizde bana eşim hiçbirşey vermiyor benim eşimde ona veriyor.biraz garip gele bilir ama nebileyim haksızlık gibi geldi bana

X