En yakın arkadaşım bir suçlu ile görüşüyor?

Ölüme sebep olmak kısmı bir yana.. madde kullanmış olması, bıraktım dese bile ciddi bir sorun. Bağımlıların maddeyi bırakması çok çok zor. Ayrıca o ortamdan da kopamiyorlar. Tünelden önce son çıkışta gibi. Allah bilir tabi.

Endişelenme. O durum öyle bir bataklık ki, 20 yıl sonra başlama ihtimali her zaman var.

Yaşlarınız kaç?

Ben 18 yıllık en yakın kız arkadaşımı birdenbire tanıştığı alkolik eskort bir kızla haşır neşir olduğu için sildim. Ortada suç vs de yok. Belanın nerden geleceği belli olmaz demek istiyorum. Karga çöplüğe götürür. Aklı başında birine benziyorsun, böyle birinden sana hayır gelmez. Uyarını yapmışsın görevini tamamladın artık iletişimi kesmelisin.

En yakın her gün her gün birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşımı bir başka arkadaşı bir akrabası ile tanıştırıyor. Fakat oğlan 17 yaşındayken bıçaklı bir kavgada bir arkadaşının ölümüne sebep oluyor o dönem madde de kullanıyormuş. 10 sene hapis yattıktan sonra çıkmış çok pişman olduğunu falan söylüyormuş. Şu an madde kullanmadığını hatta hastaneye gidip test bile yaptırabileceğini söylemiş kıza. Fakat birkaç kişiden ortamlarında gayet de uyuşturucu bulunduğunu duydum. Ve her şeyden önemlisi bana göre öyle ya da böyle birinin ölümüne sebep olmuş bir insan ben arkadaşıma biraz tepki gösterdim başına bela alıyorsun falan dedim. Sonuç olarak kendisi her gün her gün o çocukla görüşmeyi tercih etti normalde her şeyini anlatan kız şimdi hiçbir şey söylemez oldu bana tepki gösteriyorum diye. Geçen gün buluşmuştuk o oğlanın yanına uğrayalım mı falan dediler onunla oturmak ya da bir araya gelmek istemediğimi söyledim. Arkadaşım için endişelenmeli miyim ben mi abartıyorum? Ya da daha yumuşak mı davranmalıyım yoksa iletişimi mi kesmeliyim?
Herkesin hayatına kimse karışamaz. 🙄

Kusura bakmayın ama fazla zorluyorsunuz.Adami gözünüz tutmamış , arkadaşınızı uyarmişsiniz.O da hayatında ilk gördüğü erkek oymuş gibi"errrrrkek " diye gitmiş yapışmış.
Ben olsam dostlugumu bitiririm,hiç bir şey yokmuş gibi devam edemem Üstelik bildiğiniz halde hâlâ sağa sola sormanız çok itici ,sizi dinlemeyen birine gereksiz müdahale.Anasi, babası değilsiniz.Burnunuzu sokup durmayın bu işte en çok zararı siz görürsünüz.

Cinayet işleyen içinde bir yerinde bu öfke kontrolsüzlüğünü tuttuğunu düşünürüm hep. Bilemiyorum teferruat ile ilgilenmem. Sabıkalı biri ile herşey çok zor hayatta birde ciddi bile düşünemem.
Arkadaşlığınızı bitirmeyin ama mesafeli olun. Ve karışmayın boşverin.

Yaşlarınız kaç?

Ben 18 yıllık en yakın kız arkadaşımı birdenbire tanıştığı alkolik eskort bir kızla haşır neşir olduğu için sildim. Ortada suç vs de yok. Belanın nerden geleceği belli olmaz demek istiyorum. Karga çöplüğe götürür. Aklı başında birine benziyorsun, böyle birinden sana hayır gelmez. Uyarını yapmışsın görevini tamamladın artık iletişimi kesmelisin.
27-28 yaşlarımız küçük değil yani…. Ve arkadaşım çok güzel bir kız nasıl böyle bir hataya düştü aklım ermiyor hala

En yakın her gün her gün birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşımı bir başka arkadaşı bir akrabası ile tanıştırıyor. Fakat oğlan 17 yaşındayken bıçaklı bir kavgada bir arkadaşının ölümüne sebep oluyor o dönem madde de kullanıyormuş. 10 sene hapis yattıktan sonra çıkmış çok pişman olduğunu falan söylüyormuş. Şu an madde kullanmadığını hatta hastaneye gidip test bile yaptırabileceğini söylemiş kıza. Fakat birkaç kişiden ortamlarında gayet de uyuşturucu bulunduğunu duydum. Ve her şeyden önemlisi bana göre öyle ya da böyle birinin ölümüne sebep olmuş bir insan ben arkadaşıma biraz tepki gösterdim başına bela alıyorsun falan dedim. Sonuç olarak kendisi her gün her gün o çocukla görüşmeyi tercih etti normalde her şeyini anlatan kız şimdi hiçbir şey söylemez oldu bana tepki gösteriyorum diye. Geçen gün buluşmuştuk o oğlanın yanına uğrayalım mı falan dediler onunla oturmak ya da bir araya gelmek istemediğimi söyledim. Arkadaşım için endişelenmeli miyim ben mi abartıyorum? Ya da daha yumuşak mı davranmalıyım yoksa iletişimi mi kesmeliyim?

Tam bu şarkılık😂

Gerçekten korkunç bir durum kendisi de umarim bir gün öldürüldü diye tv ye çıkmaz anlamiyorum su kadinlarda ki ruhsal manyak tip takintisini

Ayy hem cinayeti hem madde kullanımını sorun etmeyen biri her şeyden tehlikelidir benim için. Demek ki kendisinin de meyili var diye düşünürüm. Ben çok korktuğum halde evde böcek görünce bile öldürmeden evden uzaklaştırmaya çalışıyorum. Arkadaşınız da katilin, müptezelin peşinden koşuyor. Kendinizi kurtarın bu arkadaşlıktan. Bi kaç yıl sonra muhtemelen arkadaşınız da olmayacak zaten.

Ayy hem cinayeti hem madde kullanımını sorun etmeyen biri her şeyden tehlikelidir benim için. Demek ki kendisinin de meyili var diye düşünürüm. Ben çok korktuğum halde evde böcek görünce bile öldürmeden evden uzaklaştırmaya çalışıyorum. Arkadaşınız da katilin, müptezelin peşinden koşuyor. Kendinizi kurtarın bu arkadaşlıktan. Bi kaç yıl sonra muhtemelen arkadaşınız da olmayacak zaten.
Korkup çekinip yapamadıklarını yapan birini görünce hayran olduklarını düşünüyorum artık ben de.

Uyardınız olmadı bitti gitti. Araya mesafe koyarak zamanla arkadaşlığınızı bitirin bu kızdan size hayır gelmez

Madde kullanmadığına yemin ediyor hastaneye gidelim test yaptıralım istediğin zaman diyormuş cinayet için de aklı başına gelmiş hapiste yatınca sözde hiç hapis görmeyen insandan daha az tehlikesizmiş 🤣 Akla mantığa sığmayacak savunmalar yapıyorlar umarım başına bir iş gelmez….

X