En yakın arkadaşım bir suçlu ile görüşüyor?

_rose_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
626
736
En yakın her gün her gün birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşımı bir başka arkadaşı bir akrabası ile tanıştırıyor. Fakat oğlan 17 yaşındayken bıçaklı bir kavgada bir arkadaşının ölümüne sebep oluyor o dönem madde de kullanıyormuş. 10 sene hapis yattıktan sonra çıkmış çok pişman olduğunu falan söylüyormuş. Şu an madde kullanmadığını hatta hastaneye gidip test bile yaptırabileceğini söylemiş kıza. Fakat birkaç kişiden ortamlarında gayet de uyuşturucu bulunduğunu duydum. Ve her şeyden önemlisi bana göre öyle ya da böyle birinin ölümüne sebep olmuş bir insan ben arkadaşıma biraz tepki gösterdim başına bela alıyorsun falan dedim. Sonuç olarak kendisi her gün her gün o çocukla görüşmeyi tercih etti normalde her şeyini anlatan kız şimdi hiçbir şey söylemez oldu bana tepki gösteriyorum diye. Geçen gün buluşmuştuk o oğlanın yanına uğrayalım mı falan dediler onunla oturmak ya da bir araya gelmek istemediğimi söyledim. Arkadaşım için endişelenmeli miyim ben mi abartıyorum? Ya da daha yumuşak mı davranmalıyım yoksa iletişimi mi kesmeliyim?

Nefsi müdafaa haricinde birinin canını almış biriyle hiçbir bağım olamaz benim.
Arkadaşım böyle biriyle görüşürse de önünde sonunda arkadaşlığım biter. Tutar yarın bir gün bununla evlenirse evine gidemezsin, davet de edemezsin.
Bir de belası bana da sıçrar diye uzak dururum açıkçası.

Bu kızların şu suçlu keko sevdası nedir ya. İlla başlarına bi şey mi gelmesi lazım. Normal düzgün erkek yok sanki. Uyarmanızda fayda var tabi ki. Şu ana kadar ki tavrınız bence gayet iyi. Bir arkadaşın söylemesi gereken şeyleri söylüyorsunuz onun iyiliği için. Dost acı söyler. Fakat arkadaşınız size kulak asmayacak kadar kaptırmış kendini. Başına bi şey gelmeden sizi dinleyeceğini düşünmüyorum. Son bir adım olarak arkadaşınızın ablası veya kız kuzeni varsa ona anlatın derim ben. Bir başka kişiden duyması belki gözünü açar. Ama sizinde yapabileceğiniz çok bir şey yok bunun dışında. Dinlemiyorsa kendi kaybeder. Siz elinizden geldiği kadar yardımcı olun, dinlemiyorsa eğer kendi düşen ağlamaz maalesef. Oğlan size bulaşmasın dikkatli olun

Nefsi müdafaa haricinde birinin canını almış biriyle hiçbir bağım olamaz benim.
Arkadaşım böyle biriyle görüşürse de önünde sonunda arkadaşlığım biter. Tutar yarın bir gün bununla evlenirse evine gidemezsin, davet de edemezsin.
Bir de belası bana da sıçrar diye uzak dururum açıkçası.
Savunmaları şu şekilde oğlan o zaman çocukmuş 17 yaşında küçükmüş şimdi çok pişmanmış bir kere hapis gördüğü için aklı başına gelmiş o yüzden kimseye bir şey yapmazmış artık vs vs aklım almıyor sanki yer yüzünde erkek kalmadı

Bu kızların şu suçlu keko sevdası nedir ya. İlla başlarına bi şey mi gelmesi lazım. Normal düzgün erkek yok sanki. Uyarmanızda fayda var tabi ki. Şu ana kadar ki tavrınız bence gayet iyi. Bir arkadaşın söylemesi gereken şeyleri söylüyorsunuz onun iyiliği için. Dost acı söyler. Fakat arkadaşınız size kulak asmayacak kadar kaptırmış kendini. Başına bi şey gelmeden sizi dinleyeceğini düşünmüyorum. Son bir adım olarak arkadaşınızın ablası veya kız kuzeni varsa ona anlatın derim ben. Bir başka kişiden duyması belki gözünü açar. Ama sizinde yapabileceğiniz çok bir şey yok bunun dışında. Dinlemiyorsa kendi kaybeder. Siz elinizden geldiği kadar yardımcı olun, dinlemiyorsa eğer kendi düşen ağlamaz maalesef. Oğlan size bulaşmasın dikkatli olun
Ben çocuğu bir kişiye daha sordum arkadaşım ve o ayarlayan kız gitmişler çocuğa söylemişler bizden habersiz sordurmuş diye ve oğlan da epey sinirlenmiş. Mesela madem pişman madem büyük bir suç işlediği için aklı başına gelmiş ne diye sinirleniyor? Aksine ne güzel arkadaş demek ki gerçekten bu kızı düşünen birileri var demez miydi?

Savunmaları şu şekilde oğlan o zaman çocukmuş 17 yaşında küçükmüş şimdi çok pişmanmış bir kere hapis gördüğü için aklı başına gelmiş o yüzden kimseye bir şey yapmazmış artık vs vs aklım almıyor sanki yer yüzünde erkek kalmadı
17 yaş yani 7 yaş değil. Biz de 17 yaşında olduk. Doğruyu yanlışı ayırt edebilirsin o yaşta. Hiç kılıf uydurmaya gerek yok.
Siz uyarmışsınız artık karışmayın bence.
Ben olsam görüşmem, çünkü illa bir ortamda yan yana gelinir. Ben yan yana gelmek istemem o adamla.

Ben çocuğu bir kişiye daha sordum arkadaşım ve o ayarlayan kız gitmişler çocuğa söylemişler bizden habersiz sordurmuş diye ve oğlan da epey sinirlenmiş. Mesela madem pişman madem büyük bir suç işlediği için aklı başına gelmiş ne diye sinirleniyor? Aksine ne güzel arkadaş demek ki gerçekten bu kızı düşünen birileri var demez miydi?
Oda biliyor çünkü kendisi gibi birine normal aklı başında bi kızın bakmayacağını. Bulmuş arkadaşınız gibi saf birini araya engel koyanlara düşman oluyor.

Bu gidişle size iyice bilenecektir. Daha da kimseye sorup edip kıza da görüşme falan demeyin bence.
Karşınızdaki profil belli, iyice sinirlenip kapınıza falan dayanır.

Tabiki iletişimi kesin en temizi ....duyarlı olup o çocuğu başınıza sarmaktan o çevre ile muhatap olmaktansa....kimseyi kurtaraazsiniz kendinizden başka size ciddi tavsiyem bu siz kurtarma timi değilsiniz.......

En yakın her gün her gün birlikte vakit geçirdiğimiz arkadaşımı bir başka arkadaşı bir akrabası ile tanıştırıyor. Fakat oğlan 17 yaşındayken bıçaklı bir kavgada bir arkadaşının ölümüne sebep oluyor o dönem madde de kullanıyormuş. 10 sene hapis yattıktan sonra çıkmış çok pişman olduğunu falan söylüyormuş. Şu an madde kullanmadığını hatta hastaneye gidip test bile yaptırabileceğini söylemiş kıza. Fakat birkaç kişiden ortamlarında gayet de uyuşturucu bulunduğunu duydum. Ve her şeyden önemlisi bana göre öyle ya da böyle birinin ölümüne sebep olmuş bir insan ben arkadaşıma biraz tepki gösterdim başına bela alıyorsun falan dedim. Sonuç olarak kendisi her gün her gün o çocukla görüşmeyi tercih etti normalde her şeyini anlatan kız şimdi hiçbir şey söylemez oldu bana tepki gösteriyorum diye. Geçen gün buluşmuştuk o oğlanın yanına uğrayalım mı falan dediler onunla oturmak ya da bir araya gelmek istemediğimi söyledim. Arkadaşım için endişelenmeli miyim ben mi abartıyorum? Ya da daha yumuşak mı davranmalıyım yoksa iletişimi mi kesmeliyim?
Herkes kendi yolunu çizer. Tercihlerine mani olamazsın. Gerekli konuşmayı yapmışsın, gerisi seni artık ilgilendirmiyor. Seni rahatsız edeceğini düşünüyor isen veya etkileyeceğini ve bu durumla muhatap olmak istemiyorum diyorsan arkadaşınla da görüşmeyi keseceksin. Yok kimin ne yaptığı beni bağlamaz arkadaşımın ilişkisi başka benle dostluk başka ikimiz de bu dengeyi koruruz dersen de görüşmeye devam edeceksin 🤷🏻‍♀️

Bitir arkadaşlığını.
3-5 seneye senin arkadaşın x için de adalet arayacağız nasıl olsa.
O kadar ilerlemeden soğumasını temenni ediyorum 🥺 Ben böyle haberlerde gördüğümüz kızlar için hiç mi kimse uyarmıyor diye üzülüyordum ama o iş hiç de öyle değilmiş demek ki

Siz son kez görüşmesini doğru bulmadığınızı söyleyip arkadaşlığınızı bitirin diyorum ben. Size sıçrarsa işler daha kötü. Karıncayı incitmeye korkan insan olarak birisini öldüren kişiyle işim olmaz, çevremde de istemem Rabbim düşürmesin :KK43:

Siz en doğru olanı yapıp uyarmışsınız , gerisi arkadaşının düşünmesi gereken durumlar , baktınız arkadaşınız değişiyor daha kötüye farklı yollara gidiyor o zaman da arkadaşlığınızı bitirin derim , çünkü bazen insan bazı yolları bile bile yürür , Allah uzaklaştırsın o kişiden ne diyelim .

Belliki toplu, üçten fazla kişinin karıştığı bir kavgaya girişmiş, karşı tarafa saplayayım derken kendi arkadaşını bıçaklamış.
Üstelik maddeye ulaşımı, satın alması, kullanması, bundan etkilenip kafayı bulması var.

Ben olsam bu arkadaşımla iletişimi azaltırdım. Para isterse borç isterse asla vermezdim. Madde kullanımı öyle arada bir yediğimiz çikolata gibi cips gibi bir şey değil " ay dur ya canım çekti ne zamandır yemiyordum bir marketten çikolata satın alıp yiyeyim" demiyorlar madde için. Arkadaşın tam ibretlik birini bulmuş.

Bundan 4 sene sonra tck 86 kapsamında şikayetçi olup dosya açtırıp sonra şikayetten vazgeçip ekstra iş yükü oluşturarak hangi hakimi sinir krizine sokacak acaba.

X