Emziren anne diyeti

Ben 🙋
90 kg ustu degilim ama.
Bebekligim,cocuklugum,gencligim hep cok zayif gecti 48 kg ile evlendim. 53 le hamile kaldim suan 58 kg.
Hedefim 48e dusmek yani vermem gereken 10 kg var.
Hayatimda ilk defa diyet yapacagim 🤦🏻‍♀️
Her ne kadar cok bi kilo olarak gozukmesede beni asiri derecede zorluyo cunku bunyem hic kiloya alisik degil :KK43:
6+13 gunluk bir oglum var. Sizin bebeginiz ne kadarlik ?

Ben de istiyorum, ama sütüm azalırsa diye cesaret edemiyorum..
3 aylık bebeğim,
56 kg ile hamile kaldım, 70 kg ile doğurdum.
Şuan 66 kiloyum..
Tekrar 56 olmak istiyorum :KK61:
Eski kıyafetlerimi çok özlüyorum..
Bu beden bana ait değilmiş gibi geliyor..

3 aylık bebeğim,
Şuan 66 kiloyum..

bende eski kıyafetlerimi özlüyorum :KK42: bir gün başarıp içlerine girebilecek miyim acaba

Benim oglan 19 aylik. Memeye cok duskun oldu bu aralar. En az 24 aylik olana kadar emzirecegim, sutum azalsin istemiyorum. Bunun icin bol su icip protein agirlikli beslenmek yetecektir hrlde. Seker ve karbonhidrat sanildigi gibi sut ypmiyor

EMZİREN ANNE DİYETİM DE BİR GÜN 😂

Sabah kahvaltısı(09.00)
2 adet haşlanmış yumurta(üzerine kimyon ekliyordum bebişteki gazı alsın diye ama artık kendisi hallediyor gazlarını 😂 o yüzden eklemiyorum.)
1 dilim beyaz peynir(üzerine biraz çörekotu konulabilir süt arttırmak için)
1 dilim tam buğday ekmek
Domates salatalık
2 adet ceviz 2 adet gün kurusu

Ara1 (11.00)
1 yemek kaşığı yulaf(bu kısmada biraz tarçın eklenebilir.)
1 çaybardağı süt
1 adet ceviz
4 tane kuru üzüm

Öğle 13.00
8 yemek kaşığı yağsız etli türlü
1 bardak ayran
1 dilim tam buğday ekmeği
1 üçgen dilim karpuz

Ara2 15.00
Bir küçük şeftali
1 çay bardağı kefir

Akşam 17.00
Öğlenin aynısı
1 bardak ayran yerine cacıkla değiştirdim

Ara3 19.00
1 bardak süt üzeri tarçınlı
1 küçük kare bitter çikolata

45dk leslie
100 adet diastasis recti nefes hareketi
Ve bol bol emzirmek
Günde 4 litreden daha fazlada su içiyorumdur sanırım 😂

Kuru meyveleri şeker eklemeden çubuk tarçınla kaynatıyorum. (Bazen bir tane karanfilde ekliyorum içerisine) Buzdolabında saklanıp her emzirmeden sonra içiyorum. Serin serin güzel oluyor.
Sporu ise yemekten 1 saat sonra yapıyorum. Fırsat bulabilirsem tabi :) denk getirmeye çalışıyorum.
burada da paylaşayım bari örnek olsun.

Son durum nedir :) ben de bana cesaret versin diye forumu alt ust ediyodum :KK43: çok kilo aldım, özellikle emzirirken, boğazımı tutamıyorum :KK43: eğer başlarsaniz bana da "başla" diye baskı yapar mısınız? :)) Tşk 🤭🤭

Son durum nedir :) ben de bana cesaret versin diye forumu alt ust ediyodum :KK43: çok kilo aldım, özellikle emzirirken, boğazımı tutamıyorum :KK43: eğer başlarsaniz bana da "başla" diye baskı yapar mısınız? :)) Tşk 🤭🤭
Ben epey grdm gruba hiç ses çıkmadı sonra girmeyi biraktm. Günlük yürüyüş yada leslie yapma imknnz var mi?

:) ben bugün durdum düşündüm. Bi diyetisyenle tanıştım yarın onla beraber başlıcam. Leslie çok zor :KK43: çünkü bebeğim çok ilgi istiyor. Gündüz uykusu sirasinda anca ivir zivir islerimi hallediyorum. Sanmiyorum.1 saat bölünmeden bisey yapabileyim..ama çok isterdim. Hadi başlayalim beraber dikkat etmeye yürüyüş yapamasam da sabahları güne başlarken minik bi rutin spor rutini yapmayi planliyorum.

YAPABİLİRİZ YA🤭🤭

3 aylık bebeğim,
Şuan 66 kiloyum..

Aynı durumda sayılırım bende 🙄 bebeğim 3 aylık, sütüm azalır diye korkuyorum. Sadece yürüyüş yapabiliyorum. 58 ile hamile kaldim 70kilo ile doğuma girdim. Şuan 64kilodayim.eski kiloma dönmek istiyorum. Kendimi çok geniş hissediyorum. Zaten emzirdiğim için hep salaş takılıyorum evde pandemi den dolayı da sürekli evde olmak iyicene modumu düşürdü.
Nasıl, nezaman olacak bilmiyorum ama vermek istiyorum

:) ben bugün durdum düşündüm. Bi diyetisyenle tanıştım yarın onla beraber başlıcam. Leslie çok zor :KK43: çünkü bebeğim çok ilgi istiyor. Gündüz uykusu sirasinda anca ivir zivir islerimi hallediyorum. Sanmiyorum.1 saat bölünmeden bisey yapabileyim..ama çok isterdim. Hadi başlayalim beraber dikkat etmeye yürüyüş yapamasam da sabahları güne başlarken minik bi rutin spor rutini yapmayi planliyorum.

YAPABİLİRİZ YA🤭🤭
Ben online diyetsyn şeklinde ilerliyrm 1 haftadır. Bebeğim 14 aylık oldu. Başlangıçta yarim saat de yapablrsn. Ben kalkabldgmde 6.30 kalkıp oğlum uyurken babası yanında dışarda yürüyüş yapyrm. Ama bir rutin belirlyblrz. Bu arada sizin bebegnz kaç aylik

Benim bebeğim kronolojik 7, düzeltilmiş 5 aylık. Evet aslînda haklisin sabahlari erkenden ýürüyüşe çıkmak psikolojik olarak da iyi gelir. Normalde sabahlari bebisi kanguruya atip cikiyodum ama hem havalar serinledi hem de vakalar artti diye dışarı çıkmamaya çalışıyorum.
Bu arada ben galiba hepinizden tontişim :))
Aslında alıştığım kilo 62 63 kg ama işten ayrılıp evde oturmak hamilelik bilmem ne eklenince bu kilolara geldim. Hamile kaldığimda da kilo fazlam vardi. Öncesinde düşük yapmistim onun depresyonuyla beraber ye iç 73le hamile kaldım 85le doğum yapip 77e düştüm. Şimdi agzimi tutamadığımdan yine 85'im xd bakalim ne olacak... Basarabiliriz :)

Benim bebeğim kronolojik 7, düzeltilmiş 5 aylık. Evet aslînda haklisin sabahlari erkenden ýürüyüşe çıkmak psikolojik olarak da iyi gelir. Normalde sabahlari bebisi kanguruya atip cikiyodum ama hem havalar serinledi hem de vakalar artti diye dışarı çıkmamaya çalışıyorum.
Bu arada ben galiba hepinizden tontişim :))
Aslında alıştığım kilo 62 63 kg ama işten ayrılıp evde oturmak hamilelik bilmem ne eklenince bu kilolara geldim. Hamile kaldığimda da kilo fazlam vardi. Öncesinde düşük yapmistim onun depresyonuyla beraber ye iç 73le hamile kaldım 85le doğum yapip 77e düştüm. Şimdi agzimi tutamadığımdan yine 85'im xd bakalim ne olacak... Basarabiliriz :)
82 ile hamile kaldım gerisini söylemim 😁😁
Canım son güneşli günler vaka var diye eve kapanmyn kalablk olmyn yerler bulablrsn. Ben çok nadir gezilen yerlerde yuruyrm ara sokaklarda ve sabahın o saatinde cok az kişi oluyor.

Ben de emziriyorum ama iştahıma engel olamıyorum. Bazen uyukluyorum özellikle sabah 10 aksam 5 gibi. 3 çocukla 3 öğün yapıyorum ama karbonhidrattan vazgecemiyorum üstelik düzensiz bir sekerim var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

3 aylık bebeğim,
Şuan 66 kiloyum..
Aynı durumdayız kilo bakımından hayatımda ilk kez diyet yapcağım

Benimki 1 yaş ve ben 12 kg vermiştim sanırım 2 kg geri aldım 66.5 civarında yım,hedefim tabiki 58. Sporu diyeti iyice boşladım.

X