Elhan ile MasterFit katilimcilarinin örnek öğün ve tarifleri

Fit Browni (6kisilik)
2 adet muz
2 yumurta
Biraz kabartma tozu
2 yk tahin
2 tk kakao
2.5 yk ince ogutulmus yulaf ezmesi
Uzerine istediginiz cikilatadan koyabilirsiniz🌸🤤
Muzu ezip sirasiyla tum malzemeleri karistirdim pisirecegim kapta hallettim karistirma vs.. airfryda 150 derecede 15-20 dk arasi pisirdim hemen yedik bitti😋🤤🧘🏻‍♀️

Eki Görüntüle 3361450 Eki Görüntüle 3361449 Eki Görüntüle 3361448 Eki Görüntüle 3361447 Eki Görüntüle 3361446 Eki Görüntüle 3361442 Eki Görüntüle 3361445 Eki Görüntüle 3361444 Eki Görüntüle 3361443
Beth18 Beth18 :KK25: :KK25:

Sebze noodle
1 Kabak
1 havucu şeritli soyacakla kesip tavaya biraz yag ve biraz su koyarak soteledim
Uzerine 100 gr yogurt,1 tk ajvar,biberli domates sosunu karıştırıp döktüm 🌸 eslikciside 1 dilim wasa..
Toplamda 210 kcal ve macro degerleri dengeli🌸
Bunun yaninda 2-3 adet koftede guzel gider tam saglikli bir öğün olur🌸
Evde poğaça börek yenirken ben bunu yedim onemli olan bunu yapabilmek tabi🧘🏻‍♀️

Eki Görüntüle 3361602 Eki Görüntüle 3361603 Eki Görüntüle 3361605
Eline sağlık canim Ajvar ı nerden buldun?

Ajvar Yapılışı​

1. Patlıcan ve kırmızı biberler çatal ile 1-2 yerinden delinerek pişirme kağıdı serili tepsiye alınır ve önceden ısıtılmış 180°C fırında yaklaşık 20 dakika közlenir. Dilerseniz odun ateşinde ya da ocakta da közleyebilirsiniz.
  2. Soğan ve sarımsak küçük küçük doğranır ve uygun bir tencereye alınmış yağda, hafif rengi pembeleşene kadar kavrulur.
  3. Soğan ve sarımsak yeterince kavrulduktan sonra domatesler rondodan geçirilip eklenir. Domatesler suyunu çekmeye başlayana kadar pişmeye bırakılır.
  4. Domatesler suyunu çekmeye yakın, közlenmiş patlıcan ve kırmızı biberlerin kabukları soyularak küçük doğranır ve domatesin üzerine eklenir.
  5. Tuz ve pul biberi ekleyerek karıştırılır, suyunu çekene kadar pişmeye bırakılır.
  6. Suyunu çekince ocaktan alınır ve robottan geçirilir.
  7. Kavanoza koyulan patlıcan sosu 1 hafta içinde tüketilecekse üzerine zeytinyağı dökülür.
  8. Sosumuz kış için hazırlanıyorsa robottan geçirildikten sonra (kışlık domates yapar gibi) ocağa alınır ve 2-3 dakika daha pişirilir.
  9. Kaynamaya başladıktan sonra kavanozlara koyulur ve ağzı sıkıca kapatılarak ters çevrilir. Soğuyuncaya kadar bekletilir. Daha sonra serin ve güneş almayan bir yerde ya da buzdolabında muhafaza edilir. Bu kadarcik 🙈 Screenshot_2024-01-01-14-11-19-524-edit_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Ajvar Yapılışı​

1. Patlıcan ve kırmızı biberler çatal ile 1-2 yerinden delinerek pişirme kağıdı serili tepsiye alınır ve önceden ısıtılmış 180°C fırında yaklaşık 20 dakika közlenir. Dilerseniz odun ateşinde ya da ocakta da közleyebilirsiniz.
  2. Soğan ve sarımsak küçük küçük doğranır ve uygun bir tencereye alınmış yağda, hafif rengi pembeleşene kadar kavrulur.
  3. Soğan ve sarımsak yeterince kavrulduktan sonra domatesler rondodan geçirilip eklenir. Domatesler suyunu çekmeye başlayana kadar pişmeye bırakılır.
  4. Domatesler suyunu çekmeye yakın, közlenmiş patlıcan ve kırmızı biberlerin kabukları soyularak küçük doğranır ve domatesin üzerine eklenir.
  5. Tuz ve pul biberi ekleyerek karıştırılır, suyunu çekene kadar pişmeye bırakılır.
  6. Suyunu çekince ocaktan alınır ve robottan geçirilir.
  7. Kavanoza koyulan patlıcan sosu 1 hafta içinde tüketilecekse üzerine zeytinyağı dökülür.
  8. Sosumuz kış için hazırlanıyorsa robottan geçirildikten sonra (kışlık domates yapar gibi) ocağa alınır ve 2-3 dakika daha pişirilir.
  9. Kaynamaya başladıktan sonra kavanozlara koyulur ve ağzı sıkıca kapatılarak ters çevrilir. Soğuyuncaya kadar bekletilir. Daha sonra serin ve güneş almayan bir yerde ya da buzdolabında muhafaza edilir. Bu kadarcik 🙈Eki Görüntüle 3361688
Çok severim 😍

Ona afili bir isim koyuldugunu bilmiyordum tatlım. :olamaz:
Bende biber patlican ezmesi falan derdim sonra diyetisyenle calistigim donemde listeye 1 yk ajvar yada kahvaltilik sos falan yazmis dedim kendikendime bu ne ki?! Arastirdim he bizim ezmeymis yaa 😂 arastirinca ismi akilda kaliyor o yuzden aciklamadim😌😂🫶🏻

Fit Browni (6kisilik)
2 adet muz
2 yumurta
Biraz kabartma tozu
2 yk tahin
2 tk kakao
2.5 yk ince ogutulmus yulaf ezmesi
Uzerine istediginiz cikilatadan koyabilirsiniz🌸🤤
Muzu ezip sirasiyla tum malzemeleri karistirdim pisirecegim kapta hallettim karistirma vs.. airfryda 150 derecede 15-20 dk arasi pisirdim hemen yedik bitti😋🤤🧘🏻‍♀️

Eki Görüntüle 3361450 Eki Görüntüle 3361449 Eki Görüntüle 3361448 Eki Görüntüle 3361447 Eki Görüntüle 3361446 Eki Görüntüle 3361442 Eki Görüntüle 3361445 Eki Görüntüle 3361444 Eki Görüntüle 3361443
nefis bir şey. ben bunu biliyorum. bir ara yaparım. benim de çok tarifim var. zamanla yazarım buraya :KK76:

ooo ben sayfayı yeni gördüm :halay::halay::halay: Leyl35 Leyl35 tatlım hayırlı olsun yeni sayfamız. eline sağlık tarifler için çok güzel olmuş bu sayfa. sadece tarifleri yazalım buraya çok iyi olur :confused::KK68:
Evet sohbetten ziyade direk tarif eklemece olsun diye düşündüm 🥰 zamanla oturur🤝
nefis bir şey. ben bunu biliyorum. bir ara yaparım. benim de çok tarifim var. zamanla yazarım buraya :KK76:
İste dedigim bu hepimizin tarifleri kolay ogunleri vardir onlari paylasalim fikir olsun tarif defteri gibi😍
canım senin ajvar tarifin nasıl?
Biz patlican kapya biber sogan sarimsagi mangalda kozluyoruz sonra domatesi rondodan gecirip hepsini bir kaynatıyoruz baharatlandirarak sonrada kavanozlara .. göz gönül karari... Elhan Elhan in paylasiminda anlattıginin aynisi🥰 8. ve 9. Maddeye uyarak yapiyoruz

Evet sohbetten ziyade direk tarif eklemece olsun diye düşündüm 🥰 zamanla oturur🤝

İste dedigim bu hepimizin tarifleri kolay ogunleri vardir onlari paylasalim fikir olsun tarif defteri gibi😍

Biz patlican kapya biber sogan sarimsagi mangalda kozluyoruz sonra domatesi rondodan gecirip hepsini bir kaynatıyoruz baharatlandirarak sonrada kavanozlara .. göz gönül karari... Elhan Elhan in paylasiminda anlattıginin aynisi🥰 8. ve 9. Maddeye uyarak yapiyoruz
sebzelerin miktarını göz kararı mı yapıyorsun?

Kabak spagetti eklenmeli fotoğrafli paylaşımlar çok güzel olur😍

X