Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları E-COLİ / SİSTİT / İDRAR YOLU ENFEKSİYONU

Bol bol su idrar geldiği an yap sakin tutma sonra yıka ama suyu çatlayan kadar içtim ben gece bile saat başı içtim bir haftada geçti nalet

Tamamen pamuklu ve sıkmayan iç çamaşırı tercih edin.
İç çamaşırınızın kuru kalmasına dikkat edin.
Kullandığınız deterjanı değiştirin ve yumuşatıcı kullanmayın. Çamaşırlarınızı ayrı yıkayın.
Bol su için. Probiyotik gıdalar tüketin.
Cinsel ilişki sonrası idrarınızı yapın.
Eşiniz cinsel ilişki öncesi temizliğe özen göstersin.
Duş alırken; genital bölgenize sabun sürmeyin, keseleme yapmayın, direkt tazyikli su tutmayın. Genital bölgenizi çok yıkamayın. Kendi florasında kalmalı.
Parfümlü tuvalet kağıdı, pet vs kullanmayın.
E.coli bakterisi dışkıda bulunan bakterilerden. WC temizliğine dikkat edin.
Çeşme suyu içmeyin.
Ağda yaptığınız malzemelere dikkat edin.
Mümkünse hastane tercihiniz de; üniversite hastanesi olmalı.

Sirkeli suyla genital bolgenizi temizlemenizi oneririm.
Sirkeli su ile genital bölge yıkanmaz. Daha doğrusu genital bölge yıkanmaz zaten. Sabuna hiç girmiyorum; kesinlikle sabun kullanılmamalı.
Tazyikli su tutulması bile sakıncalı.
Genital bölge kendi florasında kalmalı.

Sirkeli su ile genital bölge yıkanmaz. Daha doğrusu genital bölge yıkanmaz zaten. Sabuna hiç girmiyorum; kesinlikle sabun kullanılmamalı.
Tazyikli su tutulması bile sakıncalı.
Genital bölge kendi florasında kalmalı.

Ben yikayin demedim zaten temizleyin dedim. Ayni durumu bende yasadim. Kagit havluya sirkeli su dokup sildim elbette ic kisimlarina değil kismina. Ben faydasini gordum.

sık sık yaşadığım bir sorun. Hijyene aşırı dikkat ettiğim halde ciddi bir sağlık sorunu. Doktor Doktor geziyorum. Ağrısı olduğu zamansa tabiri caizse ölüyorum. Tabii bir de böbrek taşım var. Ona hiç girmiyorum.

Kremsantikk Kremsantikk Canım şu an nasıl oldun? Bana da bugün ESBL (+) tanısı kondu. 7 gün boyunca her gün bir serum takılacakmış, diğer ilaçlara dirençliymiş. 1 ayda 2. defa sistit oluyorum. İlkinde ayrıntılı bakmadan antibiyotik verdiler ama karın ağrım hep devam etmişti. Meğer geçmemiş ki.. Dün yine şiddetli ağrım oldu bugün kültür sonuçlarıma bakıldı 100.000den falza çıktı üreme.. Nadir ve zor bir bakteri dedi doktor.. Muhtemelen vajinal bir şey var dedi. Kadın doktoruna da gittim, antibiyotik tedavisinden sonra bakalım dedi. Tam olarak senin neyden kaynaklandığı bulundu mu?

KIZLAR MERHABA,

sizden rica konum yarına kadar kalsın . daha çok görülsün belki şifayı sizler sayesinde bulacağım.

Yıllardır süre gelen evlendikten sonra zirvede yaşadığım ataklar geçirten bu hastalıktan bıktım. içmediğim ilaç kullanmadığım takviye hapları iğneler gitmediğim doktor kalmadı . Geçmiyor meret , beni kendimden geçirtiyor kendisi geçip gitmiyor. dedim sizlere sorayım . belki alternatif tıp , belki doktor belkide ne bilim bir öneri. lütfen bildiklerinizi paylaşın . Bekliyorum.
Merhaba .ben yabancıyım yalnıs yazarsam kusuruma bakmayın.bende aynı şekilde 6senedir çekyorum bu e.colini artık bıktım olmeye razıyım her gun antibyotik içmekten yoruldum uninonvef içyorum 7gun sonra yine koku yanma agrı sonra monurol içyorum rahatlıyoruma ama sonra yine geçmeyince antibyotik içyorum anca .taş vardı bobrekte onuda kırdırdım ama olmuyor yine aydı .derdimi kime anlatacagımı bilmiyorum .sadece bir şamsım var hindistana gitmek madi durum iyi degil ama hindistan çok enfeksonlu bşr ulke oldugu için orda butun enfeksonun inesi ilacı vardır .ama nasılmgidicem duşunemiyorum siz nasılsınz şimdi .bişeyler degiştimi iyleşebildinizmi

Merhaba .ben yabancıyım yalnıs yazarsam kusuruma bakmayın.bende aynı şekilde 6senedir çekyorum bu e.colini artık bıktım olmeye razıyım her gun antibyotik içmekten yoruldum uninonvef içyorum 7gun sonra yine koku yanma agrı sonra monurol içyorum rahatlıyoruma ama sonra yine geçmeyince antibyotik içyorum anca .taş vardı bobrekte onuda kırdırdım ama olmuyor yine aydı .derdimi kime anlatacagımı bilmiyorum .sadece bir şamsım var hindistana gitmek madi durum iyi degil ama hindistan çok enfeksonlu bşr ulke oldugu için orda butun enfeksonun inesi ilacı vardır .ama nasılmgidicem duşunemiyorum siz nasılsınz iyleştinizmi

Merhaba .ben yabancıyım yalnıs yazarsam kusuruma bakmayın.bende aynı şekilde 6senedir çekyorum bu e.colini artık bıktım olmeye razıyım her gun antibyotik içmekten yoruldum uninonvef içyorum 7gun sonra yine koku yanma agrı sonra monurol içyorum rahatlıyoruma ama sonra yine geçmeyince antibyotik içyorum anca .taş vardı bobrekte onuda kırdırdım ama olmuyor yine aydı .derdimi kime anlatacagımı bilmiyorum .sadece bir şamsım var hindistana gitmek madi durum iyi degil ama hindistan çok enfeksonlu bşr ulke oldugu için orda butun enfeksonun inesi ilacı vardır .ama nasılmgidicem duşunemiyorum siz nasılsınz şimdi .bişeyler degiştimi iyleşebildinizmi
Bende de var bu dert, çok şükür şu an iyiyim. Crannoza diye bitkisel bir hap buldum, cranberryli.. Doktor önerdi daha doğrusu bana.. Günde bir tane içiyorum. Ek olarak da cranberry kurusu aldım onu yiyorum. Ve bol su içiyorum. Cranberry ecolinin idrar yollarına tutunmasını engelliyor. Netten araştırabilirsiniz, bu konuyla ilgili onlarca araştırma var.

bu e coli dediğimiz nasıl anlasılıyor bende 2 bck aydır evliyim 3 kere enfeksiyon gecridim aynı zmnda mantarda oldu zor geciyor birde ama doktor anlatmalarıma göre enfeksiyon dedi aynı belirtliler olunca enfeksiyon deyip bsyler yapmaya çalsyrm antibiyotik içmmek için purınol diye bi toz verdi sadece onu içiyorum her yanma hissetiğimde e coli filan olablrmiki bendede

Bu konuda çok çekmiş ve şükür ki kabus dolu günleri atlatmış biri olarak belki bir faydam olur moral olur diye yazıyorum

Yılda en az üç kere tekrarlayan, ANTİBİYOTİKLERE CEVAP VERMEYEN ( veriyorsa da yeniden tekrar eden) , canımı ruhumu tüketen bir sistit sorunum vardı. Üroloji bölümlerini eskittim, tüm ekonomim hastanelere gidiyordu :) açıklama vs yoktu. Tek İĞNE YOLUYLA ANTİBİYOTİĞE cevap veriyordu. O da günde iki doz popodandı ve artık popom çürümüştü.simsiyahtı popom.
Artık özel lüks hastaneleri bırakıp kızılayda bir tıp merkezine gittim oldukça dandik biryer...
Hoca sadece bol su iç ve günde 2 kere 15 gün boyunca MAYDONOZ ÇAYI yap iç dedi. İlaç milaç vermedi. Size sadece şunu söylüyorum.
Sakınnnnn umutsuzluga kapılmayın. Sabah çişinizi yaptıktan sonra maydonoz çayınızı için, mesanenizde beklesin . Bir de gece uyumadan için. Mucize :)
Beş yıldır olmadı ... azcık hissedecek gibi olsam bi maydonoz cayı içerim başlamadan geçer gider.

Bu konuda çok çekmiş ve şükür ki kabus dolu günleri atlatmış biri olarak belki bir faydam olur moral olur diye yazıyorum

Yılda en az üç kere tekrarlayan, ANTİBİYOTİKLERE CEVAP VERMEYEN ( veriyorsa da yeniden tekrar eden) , canımı ruhumu tüketen bir sistit sorunum vardı. Üroloji bölümlerini eskittim, tüm ekonomim hastanelere gidiyordu :) açıklama vs yoktu. Tek İĞNE YOLUYLA ANTİBİYOTİĞE cevap veriyordu. O da günde iki doz popodandı ve artık popom çürümüştü.simsiyahtı popom.
Artık özel lüks hastaneleri bırakıp kızılayda bir tıp merkezine gittim oldukça dandik biryer...
Hoca sadece bol su iç ve günde 2 kere 15 gün boyunca MAYDONOZ ÇAYI yap iç dedi. İlaç milaç vermedi. Size sadece şunu söylüyorum.
Sakınnnnn umutsuzluga kapılmayın. Sabah çişinizi yaptıktan sonra maydonoz çayınızı için, mesanenizde beklesin . Bir de gece uyumadan için. Mucize :)
Beş yıldır olmadı ... azcık hissedecek gibi olsam bi maydonoz cayı içerim başlamadan geçer gider.
geçmiş olsun bende bol su içiyorum geçer gibi oluyo suyu bırakınca yanma baslıyor tekrar yediklerimede dikkat ediyorum artık maydonoz suyu yerine ev yapımı yogurt yiyorum su an kefir denicem bide bağısıkık sistemim biraz skntılı 2 ayda 3kere tekraraladı :KK43:

Merhabaaa ben 18 yaşındayım bakireyim öncedrn belirteyimm idrar yollarımda iltihap çıktı sistit ve vajinal mantar çıktı doktor fitil verecekti ama bakire olduğum için hap verdi 2 güb kullandım birde antibiyotik ZİMAKS verdi ya internetten baktım nedir diye hep bebeklere verilmiş yetişkin kimseden yprum göremedim kullanan ya da bilgisi olan var mı 10 tablet verdi güçlü müdür geçirir mi??? çok rahatsızlık çekiyorum:KK43:(

Merhabaaa ben 18 yaşındayım bakireyim öncedrn belirteyimm idrar yollarımda iltihap çıktı sistit ve vajinal mantar çıktı doktor fitil verecekti ama bakire olduğum için hap verdi 2 güb kullandım birde antibiyotik ZİMAKS verdi ya internetten baktım nedir diye hep bebeklere verilmiş yetişkin kimseden yprum göremedim kullanan ya da bilgisi olan var mı 10 tablet verdi güçlü müdür geçirir mi??? çok rahatsızlık çekiyorum:KK43:(
İki gün önce felaket bir sancı ile acile gittim. Sistitmiş. Zimaks kullanıyorum üçüncü tablette iyileşmeye başladım. Yani gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ne tesadüfki ben de bakireyim ve bende de ayrıca mantar cıktı. Gerçekten ikisi birden dayanılmaz

İki gün önce felaket bir sancı ile acile gittim. Sistitmiş. Zimaks kullanıyorum üçüncü tablette iyileşmeye başladım. Yani gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ne tesadüfki ben de bakireyim ve bende de ayrıca mantar cıktı. Gerçekten ikisi birden dayanılmaz
Yaaa valla yanıt aldığım için aşırı mutluyum şu andaa. Bakıyorum başlıklara herkes fitil demiş ve bakire olduğum için hiçbiri benlik değildi. Ben de dehşet ağrılar çekiyorum ve mideme kadar şiş ve tok hissediyorum ayrıca tuvaletim geldiği an sancılarım başlıyor. Bana vajinal mantar ve idrar yolu iltihapı için biri öneri yaptı seninle de paylaşayım belki faydası olur;
hergün 1 diş sarımsağı ez önce sonra ikiye bölüp suyla beraber yut hap gibi
Bol bol su içmen lazım probiyotik yoğurt ye
Sakın oranı şampuan,sabun gibi şeylerle yıkama sadece hakiki sirke al organik olsun
Kaynatılıp ılıtılmış 1 bardak suyun için 2 kaşık sirke dök ve sadece onu sür orana
Birde bugün dahiliyeye gittim bu şişliklerle ilgili. Bana hazımsızlık, mide asidi giderici ilaçlar verdi eğer sıkıntı yaşarsan paylaşabilirim ilaçları ve yanıt verdiğin için teşekkür ederim rahatladım:)

Yaaa valla yanıt aldığım için aşırı mutluyum şu andaa. Bakıyorum başlıklara herkes fitil demiş ve bakire olduğum için hiçbiri benlik değildi. Ben de dehşet ağrılar çekiyorum ve mideme kadar şiş ve tok hissediyorum ayrıca tuvaletim geldiği an sancılarım başlıyor. Bana vajinal mantar ve idrar yolu iltihapı için biri öneri yaptı seninle de paylaşayım belki faydası olur;
Sakın oranı şampuan,sabun gibi şeylerle yıkama sadece hakiki sirke al organik olsun
Kaynatılıp ılıtılmış 1 bardak suyun için 2 kaşık sirke dök ve sadece onu sür orana
Birde bugün dahiliyeye gittim bu şişliklerle ilgili. Bana hazımsızlık, mide asidi giderici ilaçlar verdi eğer sıkıntı yaşarsan paylaşabilirim ilaçları ve yanıt verdiğin için teşekkür ederim rahatladım:)

Cok ama cok teşekkür ederim. Uygulayacagım dilerim hemen iyileşiriz :KK43:

Aynı sorunları yaşadım bende o duyguları nasıl anlıyorum bekarken hiç yadamamstm elenince oldu bendede cipro verdiler gecirmeyi agumentin verdi en son 3.kez tekrarlayınca ywdiklwrme dikkat ediyorum bide sirkeli su iyi geliyor gercekten ama sirke kaliteli olursa bide baslamadan önce önleminizi alın basladıktan sonra ilaçsız gecmiyor hiç biri

Cok ama cok teşekkür ederim. Uygulayacagım dilerim hemen iyileşiriz :KK43:
Merhaba, ilacım bitti ağrılarım geçti fakat hala sarı akıntım var:KK43: vajinal mantardan mı acaba ama tam bilemiyorum, ne yapacağım bilemedim pazartesi tahlil yaptıracağım iş yerinde. Siz ne durumdasınız?

Merhaba, ilacım bitti ağrılarım geçti fakat hala sarı akıntım var:KK43: vajinal mantardan mı acaba ama tam bilemiyorum, ne yapacağım bilemedim pazartesi tahlil yaptıracağım iş yerinde. Siz ne durumdasınız?

merhaba benim de ilacım bitti. Şükür ki sancılar geçti fakat arada minik minik tuhaf hissettiren bir şeyler oluyor. İçerlerde. Aldırmamaya calışıyorummm. Lütfen tahlil sonuclarınızdan haberdan edin beni de 🙏 kullandığımız mantar ilacının prospektüsünde bir hafta sonra etki etmeye başlar yazıyordu. Belki o sebeple geç düzelecektir?

X