Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları E-COLİ / SİSTİT / İDRAR YOLU ENFEKSİYONU

Kremsantikk

Ailem benim en büyük servetim.
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
326
401
KIZLAR MERHABA,

sizden rica konum yarına kadar kalsın . daha çok görülsün belki şifayı sizler sayesinde bulacağım.

Yıllardır süre gelen evlendikten sonra zirvede yaşadığım ataklar geçirten bu hastalıktan bıktım. içmediğim ilaç kullanmadığım takviye hapları iğneler gitmediğim doktor kalmadı . Geçmiyor meret , beni kendimden geçirtiyor kendisi geçip gitmiyor. dedim sizlere sorayım . belki alternatif tıp , belki doktor belkide ne bilim bir öneri. lütfen bildiklerinizi paylaşın . Bekliyorum.

doktorunuz ne diyor?
hayatimda bir kez idrar yollari enfeksiyonu gecirdim, ilac kullandim bir daha tekrarlamadi.
bir sebebi olmasi lazim

doktorunuz ne diyor?
hayatimda bir kez idrar yollari enfeksiyonu gecirdim, ilac kullandim bir daha tekrarlamadi.
bir sebebi olmasi lazim

kültür yapıyor bakteri hep aynı çoğu antibiyotiğe direnç göstermiş. bunu kullan ozaman diyor. peki diyorum geçecek mi? onun garantisini veremem diyor. benimkide can bir insan 10 gündebir aynı hastalığa yakalanır ?

Bol bol su iç bende de vardı.
Günde 3 lt su iç

günde 3 lt olmasada 2 lt yakın tüketiyorum limonlu yada limonsuz . antiseptikler. tek doz gece suya atılanlardan.bu cranberry kapsülleri, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı organik kızılcık mermalatı . sıkıldım hergün hastayım demekten, bir anda kemiklerimin agırmasından sırtım üşüyormuş gibi hissetmekten .

Bende de var aynı rahatsızlık bende taş var böbrekte ondan oluyormuş doktor öyle dedi 6 ayda bir taş düşürüyorum ve enfeksiyon oluyor bol su içmek temizliğe dikkat etmek her tuvaletten sonra yıkamak gerekiyor birde yatarken iç Çamaşır sız yatmak fayda sağlıyor kilot giymeden direk pijama mı giyiyorum

yukarda yazildigi gibi bol su icmelisiniz, idrarinizi asla tutmayin, iliskiden sonra hemen tuvalete gidin, kizilcik suyununda iyi geldigi söyleniyor ve Türkiyede varmi bilmiyorum ama ayi üzümüde iyi geliyor tabiki sizinki sanirim artik kronik olmus. Gecmis olsun

Ben o belayı tam 5 ay çektim. Çooooooook zordu . Sizi anlıyorum.
Bana o dönem fitil vermişti ve birde bir damla vermişti. Suya damlatıp oturuyordum leğenin içinde. Birde bol bol su içiyordum.
Ben tedaviyi böyle buldum .Ve tüm çamaşırlarımı atıp %100 pamuk aldım.
Birde elbette sebamed var . Bakın bu harika bir şey... Mutlaka bununla genital yıkama yapın.
Çok geçmiş olsun.

Diğerleri neyse de ecoli nerden bulaşmış olabilir ki
Onun tedavisi yok bildiğim kadarıyla ama ailenize çok kolay bulaşabilir ona dikkat etmek lazım
Ortak kullandığınız Banyo ve tuvaletlerin çamaşır suyuyla temizlenmesi lazım

KIZLAR MERHABA,

sizden rica konum yarına kadar kalsın . daha çok görülsün belki şifayı sizler sayesinde bulacağım.

Yıllardır süre gelen evlendikten sonra zirvede yaşadığım ataklar geçirten bu hastalıktan bıktım. içmediğim ilaç kullanmadığım takviye hapları iğneler gitmediğim doktor kalmadı . Geçmiyor meret , beni kendimden geçirtiyor kendisi geçip gitmiyor. dedim sizlere sorayım . belki alternatif tıp , belki doktor belkide ne bilim bir öneri. lütfen bildiklerinizi paylaşın . Bekliyorum.
Belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle bir tüpümü büyük zarar verip karın zarlarımı birbirine yapıştırıp, karın zarına bağırsak, rahim, karaciğer organlarim yapışık durumda.
Aman diyorum bu konuda.
İlerletmemek çok önemli.
İlaçlardan etki almak için ilaçlarla birlikte c vitamini içmek gerekiyor. Bunu bir profesörden öğrendim.
Birde ilaç tedavisi bitince mısır püskülü kaynatıp içtim. O gün bu gündür bir daha idrar yolu enfeksiyonu geçirmedim.

KIZLAR MERHABA,

Çok geçmiş olsun. Ben de hayatımda ilk defa geçtiğimiz perşembe günü idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. Gerçekten çok zormuş. Acıdan kıvrandım resmen. Doktor bana cipro antibiyotik verdi. Kullandığım ilk günden faydasını gördüm. Şimdi gayet iyiyim.

günde 3 lt olmasada 2 lt yakın tüketiyorum limonlu yada limonsuz . antiseptikler. tek doz gece suya atılanlardan.bu cranberry kapsülleri, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı organik kızılcık mermalatı . sıkıldım hergün hastayım demekten, bir anda kemiklerimin agırmasından sırtım üşüyormuş gibi hissetmekten .
O zaman başka bi nedeni vardır belki de başka Dr a görünün

kültür yapıyor bakteri hep aynı çoğu antibiyotiğe direnç göstermiş. bunu kullan ozaman diyor. peki diyorum geçecek mi? onun garantisini veremem diyor. benimkide can bir insan 10 gündebir aynı hastalığa yakalanır ?
Açık süt yoğurt gibi şeyler alıyor musunuz?

Kültürde 100.000 uzerinde uremw görüldü demedikten ve nitrit negatif oldugu surece idrar yolu enfekaiyonu olmaz. E.coli bakterileri yararli bakterilerdi onlarsiz da olmaz. Bu sonuclara göre bir de antibiyotik kullaniliyorsa asla sonuc alinmaz demisti doktorumuz. siz nitrit degerine bakacaksiniz kulturdeki ureme aayisina bakacaksinizhic idrar yoku enfeksiyonu olmadim hic..

Bende de var aynı rahatsızlık bende taş var böbrekte ondan oluyormuş doktor öyle dedi 6 ayda bir taş düşürüyorum ve enfeksiyon oluyor bol su içmek temizliğe dikkat etmek her tuvaletten sonra yıkamak gerekiyor birde yatarken iç Çamaşır sız yatmak fayda sağlıyor kilot giymeden direk pijama mı giyiyorum

inanın ofiste ortak tuvaleti bile girmeden çamaşır suyu ile temizliyorum. kendi temizliğime ekstra özen gösteriyorum. eşim içinde oyle . şu iç çamaşırsız işini bir deneyeyim. teşekkür ederim

Bana o dönem fitil vermişti ve birde bir damla vermişti. Suya damlatıp oturuyordum leğenin içinde. Birde bol bol su içiyordum.
Birde elbette sebamed var . Bakın bu harika bir şey... Mutlaka bununla genital yıkama yapın.
Çok geçmiş olsun.

kadın doğumamı gittiniz yoksa ürolog mu ? ben ikisine de gittim ama hiç suya atılan damla vermediler.

Enfeksiyonu ilaçlar geçirmedi bende de. Ben mısır püskülü, kiraz sapı, bir parça civanperçemi (ayva denesi ya da ayva danesi de deniyor) demleyip içtim. Yabanmersini yedim kurusundan alıp. Hatta yabanmersini kurusunu bazen demleyip içtim. Ayaklarıma sıcak su torbası koyuyorum.

Önlem olarak ayaklarımı üşütmüyorum. Her daim sıcak tutuyorum. Yazın bile çorap giyerim. Çok su içiyorum. İç çamaşırımlarım pamuklu, renksiz, baskısız ve sadece kendi çamaşırlarımı özel deterjanla (kimyasal madde en az içeren) biraz yüksek ısıda yıkıyorum hala daha. Tekrarlamadı üç dört senedir. Doktorun verdiği antibiyotikler bende vajina mantarına sebep oldu. Kafayı yemiştim. Ben bu çaylarla rahatlattım kendimi.

Kendi yöntemimi yazdım ama kesinlikle tedavi tavsiyesi değildir. Özellikle civanperçemi keskin bir bitkidir. Alerjik etkiler ya da başka yan etkileri olmadığına emin olmalısınız önce. Çok geçmiş olsun inşallah şifa bulursunuz. Gerçekten insanı delirten bir hastalık.

Çok geçmiş olsun.
Ciddi misin? Sabun vs vajina icin kotu segil miV ph sini bozuyor malum

X