Duanın kabul olması için ne okudunuz

Yaseminsah

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2023
187
224
41
Iyi akşamlar herkese. Önemli bir duam var, kabul olması için ne okumamı tavsiye edersiniz?

"Ben bunları okudum, duam kabul oldu", dediğiniz dualar var mı? Youtube'da fazlasıyle videolar var ama olmuyor. Sonra insan ümitsizliğe düşüyor.

Iyi akşamlar herkese. Önemli bir duam var, kabul olması için ne okumamı tavsiye edersiniz?

"Ben bunları okudum, duam kabul oldu", dediğiniz dualar var mı? Youtube'da fazlasıyle videolar var ama olmuyor. Sonra insan ümitsizliğe düşüyor.
Ben tup bebek surecinde gormustum hep yapti hala yapıyorum duam kabul oldu... gece gunduz ezan duydugumda yatarken hep yapıyorum aklima geldikce..

Gönülden edilen dualar kabul olur hüzünlüyken edilen dualar da öyle burda önemli olan samimi bir şekilde olacağına inanarak dua etmek olmazsa da vardır bir hayır deyip üzülmemek.

Gönülden edilen dualar kabul olur hüzünlüyken edilen dualar da öyle burda önemli olan samimi bir şekilde olacağına inanarak dua etmek olmazsa da vardır bir hayır deyip üzülmemek.
14 senedir evlat sahibi olmak icin cigerim yanarak dua ettigimi bilirim :) aslinda nasip oldu Sadece bazi seyler vesile oldu

öncelikle olmuyor demeyi bırakacaksınız
öyle abidik gubidik isimli dualar aramanıza hiç gerek yok
kuran okuyun,peygamber dualarına bakın
Allahın isimleir ile dua edin
Günahlarınıza tövbe edin,sadaka verin,istigfar çekin salavat çekin öyle dua edin
farz namazları sonrası , seher vakti , yagmur yagarken adaba uygun olarka ne istiyorsanız Allahtan içtenlikle ,ısrarla isteyin
Ama asla duam kabul olmuyor demeyin ,aceleci davranmayın
Bazen bıkacaksınız aynı şeyleri istemekten bende de oluyor insaniz neticede zorlayın kendinizi edin duanızı
Duanızın vakti gelmemiştir henüz,daha hayırlısı verilecektir
Kuran okuyun Allaha yalvarın yakarın bebeklerin acıktıgında memeyi alana kadar agladıkları gibi

öncelikle olmuyor demeyi bırakacaksınız
öyle abidik gubidik isimli dualar aramanıza hiç gerek yok
kuran okuyun,peygamber dualarına bakın
Allahın isimleir ile dua edin
Günahlarınıza tövbe edin,sadaka verin,istigfar çekin salavat çekin öyle dua edin
farz namazları sonrası , seher vakti , yagmur yagarken adaba uygun olarka ne istiyorsanız Allahtan içtenlikle ,ısrarla isteyin
Ama asla duam kabul olmuyor demeyin ,aceleci davranmayın
Bazen bıkacaksınız aynı şeyleri istemekten bende de oluyor insaniz neticede zorlayın kendinizi edin duanızı
Duanızın vakti gelmemiştir henüz,daha hayırlısı verilecektir
Kuran okuyun Allaha yalvarın yakarın bebeklerin acıktıgında memeyi alana kadar agladıkları gibi
Cok tesekkur ederim guzel yorumunuz icin. Yapicam insaAllah. Bazen insan bosluga dusuyor iste maalesef.

X