Doğal kefir mayası ?

Hyuga hinata

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
625
392
Dogal kefir mayasini nereden bulabilirim arkadaslar
İnternetten n siparis vermeyi düşünüyorum fakat siteler hakkinda pek bilgim yok
Dogal kefir mayasi alabilecegim site var mi?

Ben aktarda buldum
Güvendiğim bir yer
Organik vasfı da vardı
Küçük bir şişede suyun içinde olandan
Güzel tuttu

Toz halinde olduğunu bilmiyorum . Kefir bir tür yogurt çeşidi yogurt gibi yapılıyor olması lazım . Denedikten sonra olursa haber verirmisin? Bilgimiz olsun ☺☺
Merhabalar
Dun aksam aldığım mayayi aktiflestirdim ve yarim litreden biraz fazla sut ile mayaladim
8 saatte kivama gelmiş, suzdum ve maya danelerini ayirdim :KK70:
Cok mutluyum, kefirim oldu artik
Tadi da cok guzel kivami da
Ayni yoğurt gibi olmuş

Selam arkadaşlar birşey soracağım antalyadan aldığım kefir mantarlarını 3 kez mayaladım tuttu son 2 defadır mayalıyorum nedense süt kıvamında duruyo neden olmuş olabilir normal çeşme suyuyla yıkıyordum olabilirmi

Selam arkadaşlar birşey soracağım antalyadan aldığım kefir mantarlarını 3 kez mayaladım tuttu son 2 defadır mayalıyorum nedense süt kıvamında duruyo neden olmuş olabilir normal çeşme suyuyla yıkıyordum olabilirmi
Cesme suyuyla yikamamaniz lazim, icme suyuyla yikamaniz daha iyi olur. Veya Aritilmis suyla

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için peki ölmüşlermidir yani yeniden kefir i mayalayabilir miyim acaba yeni yapıyorum bende

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için peki ölmüşlermidir yani yeniden kefir i mayalayabilir miyim acaba yeni yapıyorum bende

Bende daha yeni basladigim için bir fikrim yok açıkçası
Kucuk bir kaptaki sutle denenebilir diye düşünüyorum ona gore tekrardan kullanirsiniz mayanizi :)

Hanimlar ben 5-6 gun oncr kefir yapmıştım
Dolapta bekledi plastik kapta agzi kapali şekilde şuan tadi biraz değişmiş yenir mi bozulmuş mudur?

Hanimlar ben 5-6 gun oncr kefir yapmıştım
Dolapta bekledi plastik kapta agzi kapali şekilde şuan tadi biraz değişmiş yenir mi bozulmuş mudur?
Ağzının kapatılmaması gerekiyor diye biliyorum ekşilik önemli değil ama acımsı veya sümüğümsü bir tat ve şekil varsa içme derim ben

doğadan bizim maya kullanmanızı tavsiye ederim.Googleye yazınca çıkacaktır.Haydar bey işinde üstattır. Facebook da probiyotik mutfak,ikinci beyin bağırsak gibi sayfalarda yazılarını takip edebilirsiniz

X