Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Devlet okullarında Anaokulu kayıt ve okul süreci.

Oğlum 2015 doğumlu, geçen sene başka bir mahalledeki anaokuluna verdik o mahalledeki çocuk sayısı az olduğu için sorunsuz kayıt ettiler. Bu sene kendi mahallemize gidiyor. İkisinde de sadece kırtasiye malzemelerini aldık, aidat olarak aylık 90 TL ödeme yapıyoruz, kayıt parası ödemedik
Diğer okul ilkokul için kayıt almadı mı

Bu olayı iki kere yaşadım. İki oğlum var haliyle ikisi de anaokuluna gitti. Yönetmelik ne der bilmiyorum ama okul müdürleri adres tutmuyor cıkkks olmaz diyor. Hatta okul müdiresi arkadaşım var. İyi biliyorum bu olayları. Bizim okulun müdürü parayla alıyordu ama.
Kontenjan olarak dışardan kayıt için oluyo ama acele edersek anca oluyo :)

Kontenjan olarak dışardan kayıt için oluyo ama acele edersek anca oluyo :)
Kontenjan değil tatlım para konuşuyor. Adres tutmayınca son gün de gitsen kayita alırlar. Ama çok para istiyorlar 🤪 sanki merkez bankasiyiz para basıyoruz evde. Diğer oğlum ortaokul da. Beslenme parası, okul masrafları, servis vs vs. İmanımızı gevretiyorlar.

Kontenjan değil tatlım para konuşuyor. Adres tutmayınca son gün de gitsen kayita alırlar. Ama çok para istiyorlar 🤪 sanki merkez bankasiyiz para basıyoruz evde. Diğer oğlum ortaokul da. Beslenme parası, okul masrafları, servis vs vs. İmanımızı gevretiyorlar.
EĞitim özel sektöre düşmemeliydi ya çok kötü oldu özele vercek parayı kenara koysak araaba alırız

anaokulu için farklı ilçede "bağış" adı altında para alarak çocuğu kayıt ediyorlar ama ilkokuldan itibaren mahalle tutmuyorsa kayıt almıyorlar.
ben ankarada yaşıyorum. beğendiğim 3-4 tane devlet okulu ile görüştüm kesinlikle kabul edemiyoruz dediler mahalle tutmadığı için. kendi mahallemdeki okullardan da çık bilgim olmadığı için mecburen özele yazdırdık. (tabi çalışan olduğum ve akşam 6dan önce çıkamadığım için en büyük etkenlerden biri de özel okulların o saate kadar çocuk tutmaları)
fiyatlar nasıl acaba özellerde?

X