Çocuk Hastalıkları Çoklu Besin Alerjisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Sırtından deri testi ile bakıldı.
Ben alerji doktorundan önce kendim tereyağı hariç süt ürünlerini ve yumurtayı kesmiştim. 3 günde fark etmişti.
Eğer şüpheniz varsa deneyebilirsiniz siz de
3 günde tam olarak neler değişti. Ben eser miktarda bile süt ürünü tüketmiyorum üç gündür. Hala mukuslu, hala gazlı, hala sık tuvaletini yapıyor

3 günde tam olarak neler değişti. Ben eser miktarda bile süt ürünü tüketmiyorum üç gündür. Hala mukuslu, hala gazlı, hala sık tuvaletini yapıyor
Yumurtayı da denediniz mi?
3 günde sakinleşti. Gaz var hala. Tamamen gitmedi ama eskisi gibi ağlama krizimiz olmadı. Tabii yavaş yavaş oldu bu.
Mesela alerji doktoru tahin helvası yiyebileceğimi söylemişti. Ben de her sabah tüketiyordum. Kendi doktoru susam en büyük alerjenlerden tüketmeyin bence dedi. Cumadan beri tüketmiyorum. Daha uzun aralıklı uyumaya başladı.

Yumurtayı da denediniz mi?
3 günde sakinleşti. Gaz var hala. Tamamen gitmedi ama eskisi gibi ağlama krizimiz olmadı. Tabii yavaş yavaş oldu bu.
Mesela alerji doktoru tahin helvası yiyebileceğimi söylemişti. Ben de her sabah tüketiyordum. Kendi doktoru susam en büyük alerjenlerden tüketmeyin bence dedi. Cumadan beri tüketmiyorum. Daha uzun aralıklı uyumaya başladı.
Hayır önce 10 gün süt ürünleri dedi. Dün üç kez ağlama krizine girdi. Gece bir türlü sakinleştiremedik. Kıpkırmızı, kaskatı oluyor ya aklım çıkıyor

Hayır önce 10 gün süt ürünleri dedi. Dün üç kez ağlama krizine girdi. Gece bir türlü sakinleştiremedik. Kıpkırmızı, kaskatı oluyor ya aklım çıkıyor
Bizim de hep öyleydi. Bir de açlığıyla birleşiyordu ki hiç tahammülü yok.
Gaz sıkıntısından ememiyordu. Kıpkırmızı oluyordu. Aynı kaskatı oluyordu bazen sesi bile çıkamaz halde kriz geçirircesine ağlıyordu:KK43: gözümün önünden gitmiyor o halleri :KK43:
Ama şimdi geçti çok şükür. Yine günde 1 kere gazdan ememeyip şiddetli ağlamamız oluyor. Ama uyuyup uyanınca geçiyor

Bizim de hep öyleydi. Bir de açlığıyla birleşiyordu ki hiç tahammülü yok.
Gaz sıkıntısından ememiyordu. Kıpkırmızı oluyordu. Aynı kaskatı oluyordu bazen sesi bile çıkamaz halde kriz geçirircesine ağlıyordu:KK43: gözümün önünden gitmiyor o halleri :KK43:
Ama şimdi geçti çok şükür. Yine günde 1 kere gazdan ememeyip şiddetli ağlamamız oluyor. Ama uyuyup uyanınca geçiyor
Bizimki sanki arttı ya anlayamadım diyetle iyiye giden tek şey kaka sayısının azalması oldu o kadar

Hiç merak etme kaygılanma diyet yapsan da yapmasan da bağırsak tepkili alerji 1 yaşından önce geçer. Balkabağı kabak havuc pirinç patates zeytinyağı şeklinde su buharında sebzelerle 5.5 aylık olunca ek gıdaya başla ve aşırı kan mesela 1 yemek kaşığı olmadığı sürece nokta şeklinde ya da mukusun içindeki kılcal kan şeklindeki kanları görme. Aşırı derecede huzursuzluğu sabaha kadar uyulmaması yoksa sen de diyet yapma sadece çiğ sade süte dikkat et diğer şeyleri yememek gibi bir hataya düşme. Bağırsak tepkili alerjilerde ne kadar besin kesersen hassasiyeti o kadar artırırsın. Hiç birşey yemesen zamanla patatese bile tepki vermeye başlar bebeğin çünkü hassaslaşır. Sen şimdi herşeyi yiceksin. sütünden bebeğine geçecek ki bağırsakları senin sütünden geçen şekliyle proteinlere alışsın tanısın. Yemezsen zamanla bebeğin bitkisel proteinlere bile tepki verir. Diyet açarken ilk baslar biraz tepkiler olur korkmadan devam edeceksin vakti gelince hemen bebeğine de vereceksin ve 10 aylık olduğunuzda artık alerji felan kalmamış olacak. Probiyotik kullanıyor musunuz? Maddi imkanın varsa klaire labs infant probiyotik bizim kakamızı 2 gün de toparlamıştı. Imkanin yoksa maflor plus+ damla tavsiye ederim.
5 gündür klaire labs kullanıyorum. Nerdeyse 5 aylık olacak ve ne yersem rahatsız ediyor. Oysa çok dikkatliyim. Bu hali üzücü. Onu da doktora danışıp kullanırım. Ama 4 gündür klaire labs kullanmamıza rağmen dün yine kan vardı. Bir ara sebepsiz çok miktarda kan geldi. Hiçbir şeyi açmıyorum.

Geçmeyen pişik ve fazla gaz sorunuyla alerji doktoruna 40 günlükken başvurduk. Kanda bir şey çıkmadı. Tepkili bağırsak bizimkisi ve anne gözlemi her şeyden önemli dedi. 4 aylık kızım. Hala kakada kan görüyorum. Çoklu besin alerjisinden şüpheleniyorum. Süt ve süt ürünleri yumurta ve uruyemiş çeşitli meyvelere alerjisi var. 9 aylıkken süt ve yumurtayı açacağız.
Bizim gibi olan var mı? Ne zaman geçti? Geçti mi?
Benm kizim 3.5 aylik 2.aydan beri mukuslu kaka gaz sorunu huzursuzluk var suan sadece sut urunleri diyeti onerildi. Ama hala gevmedi5 arastirma hast randevu aldim gideceğim siz nereye gidiyorsunuz

Ömür boyu olacağını sanmıyorum. Kimden duysam 1 yıl içerisinde geçtiğini söylüyor. Bize de doktor 4. Ay test için tekrar çağırdı mesela.

Sizde kilo alımı nasıl şu an?
Biz bugün alerji doktorundan çıktık bu hafta sadece 50 gram almış:KK43: önceki haftalarda 350-400 arası alıyordu. Benim diyetim mi etkiledi bilmiyorum.
Doktor mama önerdi. İdrarı kakası aynı azalma yok. Ama 50 gram gerçekten çok az.
Bir de kalsiyum takviyesi vermiş miydi?
Bebeğim 4 aylık kontrollerinde yaklaşık olarak 1000 gram almıştı. 3400 doğdu ve 4. Ayında 7700 gramdı. Boyu kilosu gelişimi çok iyi. 30 günlükten beri diyetteyim. Kalsiyum değil fakat çinko takviyesi vermişti.

Benm kizim 3.5 aylik 2.aydan beri mukuslu kaka gaz sorunu huzursuzluk var suan sadece sut urunleri diyeti onerildi. Ama hala gevmedi5 arastirma hast randevu aldim gideceğim siz nereye gidiyorsunuz
Ben de devlet hastanesinde çocuk alerji ve umminoloji doktoruna götürüyorum. Maalesef sadece takip altında. Bir de bu ara klaire labs diye bir probiyotik başladık.

Ben de devlet hastanesinde çocuk alerji ve umminoloji doktoruna götürüyorum. Maalesef sadece takip altında. Bir de bu ara klaire labs diye bir probiyotik başladık.
KIlo alimi azaldi bizim cocuk dr acacak sanrm alerjiye oyuzden once cocuk dr na aldm bakalim ne diyecek pztsi. Size koldan test yapildimi?biz sadece gaita verdik kan cikmadi

Benim bebegim 40 gunluk ve sut alerjisi var dedi doktor bunu yasayan anneler diyet yapinca o huzursuzlugu felan gidiyo mu bu surec ne kadar suruyo yardimci olabilir misiniz
Eğer alerji kaynsklıysa diyetin ikinci haftasında uykusu daha düzenli daha huzurlu bebek oluyor. Bazen bu süre bir ayı bulabiliyor.

Probiyotik nasil iyi geldimi kakalarinda degsklik var mı

Eğer alerji kaynsklıysa diyetin ikinci haftasında uykusu daha düzenli daha huzurlu bebek oluyor. Bazen bu süre bir ayı bulabiliyor.
Benim 3 hafta olcak siddetlendi sanki belki baska seye alerjisi ben sadece sut urunleri dendigi icin onu yapiyorm oztsi ne diyecek bklm emme sorunumuz cok fazla var buara

KIlo alimi azaldi bizim cocuk dr acacak sanrm alerjiye oyuzden once cocuk dr na aldm bakalim ne diyecek pztsi. Size koldan test yapildimi?biz sadece gaita verdik kan cikmadi
40 günlükken kandan yapmışlardı fakat bir şey çıkmadı. Deri testi yapmadı, iyi takip ediyorsun senin gözlemin bütün testlerden daha önemli dedi doktor.

Probiyotik nasil iyi geldimi kakalarinda degsklik var mı
Benim 3 hafta olcak siddetlendi sanki belki baska seye alerjisi ben sadece sut urunleri dendigi icin onu yapiyorm oztsi ne diyecek bklm emme sorunumuz cok fazla var buara
3 aylıkken benim de meme reddi oldu sadece ayakta kucağımda sallayarak emiyordu. Ve sürekli ağlıyordu yüzünü çeviriyordu. 4 aya doğru geçti. Şu an 5. Gün klaire labsta. Anlamlı bir değişiklik olmadı gibi. Kakasını hiçbir zaman bol bol yapmıyordu. Hapşurduğunda ağlayıp kendini sıktığında ya da öksürdüğünde pis pis kaka geliyordu. Sanki daha bol kaka yapıyor. Gazını daha rahat çıkarıyor. İleriki günlerde probiyotik işe yarayıp yaramadığını paylaşırım.

3 aylıkken benim de meme reddi oldu sadece ayakta kucağımda sallayarak emiyordu. Ve sürekli ağlıyordu yüzünü çeviriyordu. 4 aya doğru geçti. Şu an 5. Gün klaire labsta. Anlamlı bir değişiklik olmadı gibi. Kakasını hiçbir zaman bol bol yapmıyordu. Hapşurduğunda ağlayıp kendini sıktığında ya da öksürdüğünde pis pis kaka geliyordu. Sanki daha bol kaka yapıyor. Gazını daha rahat çıkarıyor. İleriki günlerde probiyotik işe yarayıp yaramadığını paylaşırım.
Insallah iyi olur. Meme reddimiz de gecse ben de ayakta gezerek ve uykudan uyanir uyanmaz ancak emzirebiliyorum zor valla:KK43: kilo ve gelisim normalmi gidiyor sizn

Insallah iyi olur. Meme reddimiz de gecse ben de ayakta gezerek ve uykudan uyanir uyanmaz ancak emzirebiliyorum zor valla:KK43: kilo ve gelisim normalmi gidiyor sizn
Şu an normal gidiyor. 2. Ayında bir haftada 100 gram almıştı. O zaman alerjsi hat safhada idi. Alerji kaynaklı reflü olduğu için emdiği sürekli ağzına geliyor beni emmek istemiyordu. Yeterli beslenmediği için o hafta yeterli kilo almamıştı. Ama sonraki haftalarda açığı kapattı. Hafta bazında değil de ay bazında değerlendirmeniz daha sağlıklı olur gibi. Şu an için gelişimi olacağı en iyi şekilde dedi doktor. Diyetle değil ama alerji ile alakalı olabilir kilo sorunu.
Diyete devam edin olmazsa başka gıdalara da gözlemleyin. Kuruyemiş ve elma, nohut aşırı tepki verdiği yiyecekler. Süt ve yumurtanın yanında onları da yemiyorum. Doktorum haklı olabilirsin, dediklerin en sık alarrjenler dedi.

Şu an normal gidiyor. 2. Ayında bir haftada 100 gram almıştı. O zaman alerjsi hat safhada idi. Alerji kaynaklı reflü olduğu için emdiği sürekli ağzına geliyor beni emmek istemiyordu. Yeterli beslenmediği için o hafta yeterli kilo almamıştı. Ama sonraki haftalarda açığı kapattı. Hafta bazında değil de ay bazında değerlendirmeniz daha sağlıklı olur gibi. Şu an için gelişimi olacağı en iyi şekilde dedi doktor. Diyetle değil ama alerji ile alakalı olabilir kilo sorunu.
Diyete devam edin olmazsa başka gıdalara da gözlemleyin. Kuruyemiş ve elma, nohut aşırı tepki verdiği yiyecekler. Süt ve yumurtanın yanında onları da yemiyorum. Doktorum haklı olabilirsin, dediklerin en sık alarrjenler dedi.
Ben anlayamiyorumki kakasi mukuslu kan yok hic yani deneme yaparak kendim anlatamam bagirsak faktorlu olunca 4 haftaya bulabiliriz düzelmesi oyuzden sadece site 4 hafta devam etcem sirayla artik:KK43:

3 haftada 300 gr falan almış bizimki şon iki aydır boyle oldu malesef yani mukuslu kakalar baslayali

Merhabalar yeni üye oldu.
Merhabalar bende yeni üye oldum bebeğüm 55 günlük biraz geç mi fark ettik bilmiyorum ama süt enerjisine bağlı tüm şikayetlerimiz var
Burun hırıltısı
Gürültü kaka
Kakada kan
Egzama
Göz kenarında kızarık
Az kilo alımı
Doktor süt alerjisi var dedi çok bilgi sahibi değilim bu konu ile ilgili ne yapmam gerekiyor 🙏🏻 Rica etsem yardımcı olur musunuz

X