Evlat Edinme Çocuk evlat edinenler

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
8.730
15.377
44
Merhaba çocuk evlat edinen var mı?
Kaç yaş oluyor? Zorlukları güzellikleri neler?
Şartları neler? Çalışırken zor oluyor mu?
Bekara da veriyorlar mı? Bilgisi olanlar yazabilir mi

Koruyucu aile olablrsnz ama aile şartlarıniz müsait olacak. Bunu bulunduğunuz ildeki sosyal hizmetlerden öğreneblrsnz. Ama çalışırken zor oluyor mu sorunuza takıldım.

Bekar evlat edinemez koruyucu aile olabilir
önceden çok zordu özellikle 0-12 aylık bebek , ama geçen izmirde ikamet eden arkadaşım bu konu için yetkililerle konuştu koruyucu aile olarak o kadar fazla çocuk varmış ki , özelllikle bebek tüylerim diken diken olmuştu. sizde yetkililerle iletişime geçin ama bu öyle kolay bir ŞEY DEĞİL. Kendinizi ölçün biçin tartın kimsenin vebalini girmeyin

önceden çok zordu özellikle 0-12 aylık bebek , ama geçen izmirde ikamet eden arkadaşım bu konu için yetkililerle konuştu koruyucu aile olarak o kadar fazla çocuk varmış ki , özelllikle bebek tüylerim diken diken olmuştu. sizde yetkililerle iletişime geçin ama bu öyle kolay bir ŞEY DEĞİL. Kendinizi ölçün biçin tartın kimsenin vebalini girmeyin

Tabiki su an ölçüp tartıyorum henüz adım atmadım

Bekar birinin başkasının çocuğuna bakması çok zor bence. Evlenmeden özgürlüğünüzün kisitlanmasi demek

Özgürlük önemli değil artık...evlenemedim ve cocuk sahibi olmayı cok istemiştim ama olmadı hani evlenemeyince...bir cocugu yetiştirmek gelecek vermek istiyorum..

Bekarlar da evlat edinebilir. Evlat edinmek için evli olma şartı yok! Keşke insanlar emin olmadan yanlış bilgi verip heves kırmasalar. Lütfen instagram'da kalptenbaba'ya bakar mısınız? Türkiyenin ilk evlat edinen bekar erkeği kendisi.

Evlat edinmek hukuki bir işlemdir medeni kanunda sartlari yazar. once arama motorlarindan biraz bakarak kolaylikla ulasabileceginiz bilgiler bunlar yani. Evlat edinen insanlarin deneyimleri ya da herkese bu konudaki fikri sorulabilir de... Boyle onemli bir konuda hicbir arastirma yapmadan plan yapmak ne biliyim garip geldi. Umarim gönlünüze gore ve hayirlisi olan olur 🙏

Yukarıda bir arkadaş söylemiş zaten. Bekarlar da 30 yaşını geçmek şartıyla evlat edinebilir.

Ama bence çok iyi düşünülmesi gereken bir karar.

Hiç aranızda evlat edinen bekar kadın var mı? Ben düşünüyoum, Sizce nasıl olur diye buraya fikir almak için sormanızı anlarım da, şartları neler diye buraya sormanız bana biraz gayri ciddi geldi bu konuda. Merci burası değil ki, şartları kurumlardan öğrenebilirsiniz. Gördüğünüz gibi herkes farklı bir şey söylüyor.
Bu arada ben de düşünmüştüm 5 6 yıl önce , koruyucu anne olmayı evlenmezsem. Şuan nişanlıyım ama yine de olur sda evlenmezsem kesinlikle düşünmem, hem sorumluluğu hem maddi anlamda çok zor. Okul fiyatlarını bile görüyoruz. Kedi tercih ederim , ben onunla da çok mutlu olurum .

Son düzenleme:
Çevremde 3 arkadaşım evlat edindi. Üçü de bekar. Koruyucu ailelikten bahsetmiyorum. Resmen evlat edindiler.

Yaslari kacti? Merak ettim cok nadir duydugumuz bir sey oldugu icin.

Konu sahibi, bildigim kadariyla bekarsaniz ona saglikli erkek figurunun de oldugu bir ortam saglamaniz gerekiyor. Erkek kardesiniz, babaniz, kuzenleriniz, yakin erkek arkadaslarinizdan olusan bir sosyal cevreniz var mi?

Ayrica yasinizi bilmiyorum ama mutlaka asik olur, iliski yasamak ve hatta evlenmek istersiniz. Bunlara +1 cocuklu kadin olarak baslamayi goze aliyor musunuz, cok zor bir karar bu. Hele ki calisirken ve yalnizken... Biz esimle kopegimizin sorumlulugunu bile 2 kisi + bakici + kopek kresi ile yurutebiliyoruz, yurtdisindayiz ve ailemiz yok yanimizda diye.

X