cinsellik yaşadığım için yadırganmak

Eğer konu sahibi müslüman ise zina tabu değil haramdır. Müslüman kesimin çoğunlukta olduğu bir ülkede zinayı normal karşılamanı garip doğrusu.
Konu sahibi doğrusu ben de bir çok erkekle birşeyler yaşamayı iğrenç buluyorum. Kendinize saygınız açısından da..
Bilgilendirme** Kimsenin günah skalasını tutucu bilir kişi değilim de ben hanımefendi, o sebeple salt kendi fikrimi yazdım. bu platformda da bunda özgürüm.** Bilgilendirme bitmiştir. Sevgiler.

Ben 25 yaşında bir kadınım. Son sevgilimle cinsel birliktelik yaşadım ve ayrıldım. Yaşadığım bazı tecrübeleri sizin için dile getirmek istiyorum.

Karşımdaki adam oldukça yakısıklı ve başarılı bir adamdı. Çoğu kadının beğeneceği türden birisiydi diyebilirim. Zaten bayağı çok kadınla beraber olmuş, tahmini sayı bile vermek istemiyorum. Yani buluşma uygulamaları da kullanmıs birisiydi. E güzel yüz, iyi vücut, güzel kariyer olunca da bulmus birilerini. İlişkimiz bana şiddet uyguladığı için bitti. Ayrıldım. Ama konumuz bu değil şu an.

Her zaman kafamda cinsellik yaşarsam bir sonraki erkek için istenilmeyen kadın olacağım düşüncesi vardı. Hep "sadece eşimle" beraber olmayı beklemiştim. Ancak bu adama çok aşık oldum ve beraber oldum.
25 yaşına kadar kimseyle bir şeyler yaşamamış olmanın bana çok şey kaybettirdiğini anladım. İlk birlikteliğimizde vajinismus olduğumu öğrendim. Kegel egzersizleri falanla bir şekilde korkumu yendim. Ancak sonrasında da cinsellikten beklediğim kadar zevk alamadığımı fark ettim. Oysa karşımdaki kişi her şeyi yapıyordu. Kötü cinsellik ilişkimize bir süre zarar verdi, onu istemediğimi düsündü. Neyse ki zamanla düzeldi. Düzeldiğinde çok garip hissettim, kendimi daha çok beğeniyordum. Daha güzel buluyordum, özgüvenim artmıştı. İyi hissediyordum. Oysa hep de çok güzel olmayan bir kadındım.

İlişkim bitti, bitmesi gereken bir ilişkiydi. Bağırma, çağırma, küfürler, aşırı kıskançlık, en son da şiddetle biten bir ilişki oldu, sanırım sadece seks iyiydi. Bir arkadaşımla konusurken "daha önce hayatımda hiç sevişmeyi arzulamamıştım" dedim.
O beni yargılamaya başladı, "kendini değersizleştiriyorsun, erkekler az kişiyle beraber olmus kadını seçer, hatta bakire ister, onunla bunu yaptığına inanamıyorum, hayatına giren hiçbir erkek sana saf ve temiz birisi gibi bakmayacak" dedi.
Bunlar bana kendimi çok kötü hissettirdi, oysa sokaktan birisiyle yapmaktan bahsetmiyordum.

Gerçekten ruh olarak çok saf ve temiz birisiyim. Kimsenin kötülüğünü istemem, kimseye kötü söz etmem, asla kin tutmam ancak arkadaşlarımın bana "kirlenmişim" gibi bakması beni çok üzdü. Annemle konuştum, bunları anlattım.
O ise bana "Sadece babanla beraber olmuş bir kadın olarak, sana önerim bedenini yaşaman" dedi. "Bir gün vücudun sarkacak izler çıkacak yaşlanacaksın, arzulanılmak güzel bir şey. Kadın olmana izin ver, kız cocugu olmana gerek yok, saf ve temizlik yürektedir" dedi. Ama arkadaşlarım öyle düsünmüyor.
Geçen birisi "benim kocam beni daha cok sevecek cünkü onu beklediğimi görecek, baskasıyla yapan kadına eşi de güvenmez gibi" sözler etti. Bunları düşündükçe üzülüyorum. Doğru kişi gelecek mi bilmiyorum bile. Belki hep yalnız kalacağım. Neyi bekleyeceğimi bilmiyorum. Bunu neden kendime yasaklamam gerektiğini bilmiyorum..
ya konuyla alakalı denilecek her şeyi zaten başkaları söylemiş. benim takıldığım nokta siz niye başkalarına kendi özel hayatınızı anlatıp onaylanmayı bekliyorsunuz? aile hayatınız, ilişki hayatınız, maddi geliriniz, gelecekteki planlarınızı kendinize saklamanızı tavsiye ederim. bunları insanların bilmesine gerek yok inanın ki. ayrıca fark ettiğim ikinci nokta eski sevgilinizin bir sürü kadınla birlikte olduğunu, çok yakışıklı olduğunu vs. söyleyip durmuşsunuz. gene onaylanma ile ilgili bir şemanız var aslında,o kadar kadını beğendi beni de beğendi gibisinden.bu bilinçdışı olarak gelişen bir durum ama bununla alakalı terapide ya da kendinizin çalışmasını tavsite ederim. ayrıca sürekli partner değiştiren -kadın ya da erkek fark etmez- bir falsosu çıkıyor ya da çıkacaktır mutlaka. kendi mutluluğunuz için daha uzun süreli ilişki kurabileceğiniz erkeklere yönelmenizi tavsiye ederim.

Ben 25 yaşında bir kadınım. Son sevgilimle cinsel birliktelik yaşadım ve ayrıldım. Yaşadığım bazı tecrübeleri sizin için dile getirmek istiyorum.

Karşımdaki adam oldukça yakısıklı ve başarılı bir adamdı. Çoğu kadının beğeneceği türden birisiydi diyebilirim. Zaten bayağı çok kadınla beraber olmuş, tahmini sayı bile vermek istemiyorum. Yani buluşma uygulamaları da kullanmıs birisiydi. E güzel yüz, iyi vücut, güzel kariyer olunca da bulmus birilerini. İlişkimiz bana şiddet uyguladığı için bitti. Ayrıldım. Ama konumuz bu değil şu an.

Her zaman kafamda cinsellik yaşarsam bir sonraki erkek için istenilmeyen kadın olacağım düşüncesi vardı. Hep "sadece eşimle" beraber olmayı beklemiştim. Ancak bu adama çok aşık oldum ve beraber oldum.
25 yaşına kadar kimseyle bir şeyler yaşamamış olmanın bana çok şey kaybettirdiğini anladım. İlk birlikteliğimizde vajinismus olduğumu öğrendim. Kegel egzersizleri falanla bir şekilde korkumu yendim. Ancak sonrasında da cinsellikten beklediğim kadar zevk alamadığımı fark ettim. Oysa karşımdaki kişi her şeyi yapıyordu. Kötü cinsellik ilişkimize bir süre zarar verdi, onu istemediğimi düsündü. Neyse ki zamanla düzeldi. Düzeldiğinde çok garip hissettim, kendimi daha çok beğeniyordum. Daha güzel buluyordum, özgüvenim artmıştı. İyi hissediyordum. Oysa hep de çok güzel olmayan bir kadındım.

İlişkim bitti, bitmesi gereken bir ilişkiydi. Bağırma, çağırma, küfürler, aşırı kıskançlık, en son da şiddetle biten bir ilişki oldu, sanırım sadece seks iyiydi. Bir arkadaşımla konusurken "daha önce hayatımda hiç sevişmeyi arzulamamıştım" dedim.
O beni yargılamaya başladı, "kendini değersizleştiriyorsun, erkekler az kişiyle beraber olmus kadını seçer, hatta bakire ister, onunla bunu yaptığına inanamıyorum, hayatına giren hiçbir erkek sana saf ve temiz birisi gibi bakmayacak" dedi.
Bunlar bana kendimi çok kötü hissettirdi, oysa sokaktan birisiyle yapmaktan bahsetmiyordum.

Gerçekten ruh olarak çok saf ve temiz birisiyim. Kimsenin kötülüğünü istemem, kimseye kötü söz etmem, asla kin tutmam ancak arkadaşlarımın bana "kirlenmişim" gibi bakması beni çok üzdü. Annemle konuştum, bunları anlattım.
O ise bana "Sadece babanla beraber olmuş bir kadın olarak, sana önerim bedenini yaşaman" dedi. "Bir gün vücudun sarkacak izler çıkacak yaşlanacaksın, arzulanılmak güzel bir şey. Kadın olmana izin ver, kız cocugu olmana gerek yok, saf ve temizlik yürektedir" dedi. Ama arkadaşlarım öyle düsünmüyor.
Geçen birisi "benim kocam beni daha cok sevecek cünkü onu beklediğimi görecek, baskasıyla yapan kadına eşi de güvenmez gibi" sözler etti. Bunları düşündükçe üzülüyorum. Doğru kişi gelecek mi bilmiyorum bile. Belki hep yalnız kalacağım. Neyi bekleyeceğimi bilmiyorum. Bunu neden kendime yasaklamam gerektiğini bilmiyorum..
Annen cok dogru söylemiş anneni dinle. Reşit olmus bir kızsın sen de diyorsun yoldan geçen biriyle birlikte olmamissin neticede. Bence herkesin doğruları kendine o seni yargılayanlar da namusu sadece bekarette arayanlar

Birincisi böyle bir şeyi neden arkadaşlarına anlattın ? Bilmelerine gerek var mıydı ?
İkincisi bu konuda iki tarafa da saygı duyuyorum. Ben o ne der bu ne der diye değil inançlı birisi olduğum için ilk ilişkim eşim oldu. Ama olmayanlara da şöyle saygı duyuyorum. Burada bir çok hikayeleri okuyoruz. Kocalarının cinsellikle alakası yok. Cinsellik bence evlilikte bir çok şey demek. Bu yönde tanıyıp evlenmek isteyenlere de saygı duyuyorum. Ama açık konuşayım evet çoğu erkek (nerdeyse tamamı evlenmeden önce başka ilişki yaşasa da ) eşinin ilki olmayı istiyor. Tabi şu da var sevişip öpüşüp hatta haram yolları deneyip bakire kalan kızları okudu burada bu gözler 😂 söylediğim gibi bu konuda çok yönlü baktığımda herkes bir taraftan haklı.tek tavsiyem evleneceğin kişi bunu sorun etmeyecek birisi olsun ki sonra bu konuyla ilgili sıkıntı yaşama.

buna çok güldüm. Benim ilk ilişkim ilk eşimleydi. Daha önce bir erkeğin elini bile tutmamıştım. Ne oldu? Beni çok mu sevdi, hayır. Aldattı beni. Cinsellikten ilk başta utandım mesela. Beni aldatma nedenlerinden biri de buydu. Oysa ona sorsan benim hiç ilişkim olmaması onun için çok SAF VE TEMİZDİ. Güyaaağğğ o da kimse ile bir şey yapmamıştı falan. Meğer beni sevgili ve nişanlıyken yemedik bok bırakmamışçasına aldatmış. (Bunu söyleme nedenim hayatında biri varken bunları yapması)

Şimdiki eşim çok seviyor beni. Hem de hiç evlenmemiş biri ile evlendim. Size tavsiyem nerde ahlak bekçisi varsa, size ucuz gözle bakan biri varsa uzak durun. İsterseniz üzerinizden erkek sinek bile uçmamış olsun. Adam sizi aşağılayacakla her türlü aşağılıyor. Siz kendinizi ne kadar severseniz o kadar sevilirsiniz. Keşke ben de zamanında kendimi sevseydim.
Kendini sevmeyi sonradan nasıl öğrendin bunun için neler yaptın

Kocalari bakire karilarini cok sevseydi sence bu kadar siddet gorurler miydi, bu kadar cok aldatilirlar miydi? Bakire arayan erkek zaten duzgun bir adam degildir. Onlari elemek basina gelen en iyi sey. Annene hak veriyorum.

Ülkemizin gerçekleri maalesef erkekler buna hala önem veriyor evet, eskide falan kaldığı yok. Ben evliliği bekleyenlerdenim açıkçası ama ileride kocamın tepkisinden korktuğumdan değil. Derin bir konu açıkçası bence yaşadığınız hiçbir şeyden pişman olmayın sırf cinsellik için söylemiyorum. Genel olarak yaptığınız her hareketin arkasında olun pişman olmayın.

Ayrıca size bu şekilde bel altı vuran kişilerle hala arkadaş mısınız? Size resmen bişey iması yapıyolar bu kadar iğrenç insanlarla 1 dakika aynı ortamda durmam. Ve yaşadıklarınızı herkese anlatmamanızı tavsiye ederim yakın arkadaşınız bile olsa o sizin özeliniz bilmelerine gerek yok diye düşünüyorum.

sayin yeni üye. konun o kadar yapay ve fake duruyor ki.. gidiyorsun biriyle cinsellik yasiyorsun. sonra buralara gelip ühüü diye agliyorsun. bi de pismanliktan geberiyorsun. guya annen sana bedenini yasa demis miş. (hic inanmadim) aile ortami rahat yani bu tarz seylere normal bakan annelerin kizlari sevgilileri ile birlikte yasiyor. hic de pismanlik yasayan da gormedim. evlenemem diye deliriyorsun. hem kadinligimi yasadim diye ovunup hem de pisman oluyorsun. guya sana gore normal olan bir seyi , kadinligini yasadin ya tutup arkadaslarina anlatiyorsun; cok matah biseymis gibi ben biriyle yattim biliyon muu diye. neymis arkadaslarin yargilamis. senin acin arkadaslarinin yargilamasi degil, asil onlarin zihninden gecen dusuncelerin senin dusuncelerin olmasi..kezbancik seni. bir dr vajinusmus kegel egzersizu ile yenilebilen bir sey degil

Valla anneye kadar inanmıştım ama bizim toplumda bir annenin asla öyle birşey diyeceğine inanmıyorum zaten o kafada bir anne sizi yetiştirmiş olsa siz buna takılmayacak bir insan olurdunuz.neyse yine doğru olduğunu varsayalım ve cevap verelim arkasında duramayacağınız şeyleri yapmamanız gerekiyordu maalesef olan olmuş artık kirlendim demek için çok geç herkese anlatmayın bu olayı kimseyi alakadar etmez sizin bakire olup olmamanız bakire olmanıza önem verecek erkeklede birlikte olmazsınız olur biter.ben olsam bana o gözle bakan arkadaşlarla görüşmezdim.

Ayrica arkadaslarin da cok da fifi yani. Bagnaz kafalar. Insan kendine az kullanilmis mal muamelesi yaparsa elin herifi ne yapmaz

Ben bu cinselliği yaşayıp anlatan insanlara anlam veremiyorum.
Üniversitede bir arkadaşım ilan etmediği kimse kalmadı.
Ballandıra ballandıra anlatıyordu sonra ayrıldı sevgilisinden.
Bir daha evlenemem diye korkulara kapıldı psikolojisini bozdu vs.
Yaşadığı yer coğrafya gayet gelenekseldi.
Evlenmeyi düşündüğü adamlara da anlattı vs vs.
Ne yasandiysa yaşandı kendi içinde kalsin.
Bu ülkede hangi adamla gorusursen görüş hele de en modern bildiklerimiz bile o kafada.
O yüzden değişti algısına katılmıyorum.
Genel olarak bu takıntı var.
Bakmayan adam sayısı bir elin bes parmağını geçmez.
yani evlenmek için bir erkeğe hiç anlatmamak mı gerekiyor acaba?

Bir erkeğin daha önce cinsellik yaşamamış birisini istemesi çok normal ama benim anlamadığım şu neden sizi hak edip etmediğini bilmediğiniz biri ile cinsellik yaşıyorsunuz?

X