Çiçeksepetinden eski sevgilisine çiçek gönderen eşim bana hiç çiçek göndermedi

2023 başı tanışıp aralıkta evlendik her şey 1 yıl içinde oldu 8. Ayda nişan 11. Ayda düğün. Evlenmek benim için çok büyük problemdi. Ama bir şekilde nasiptir ya, olduk. Evlendiğime pişman değilim. Sadece anlatmak istediğim zamanında eski sevgilisine gönderdiği çiçekler kadar benim onda yerim yok mu değerli değil miyim? Çiçek sepeti 5 tane ablası var bir ablasına da göndermiş. Doğum günleri için tutuyor olabilir. Ama keşke silmiş olsaydı. Onun benim eskilerimden bir şey görmesi onu da üzerdi. Ama erkekler biz kadınlar kadar düşünceli değil tabi, ya da öyleyse bile benim eşim değil galiba.. ve dediğiniz çok doğru hiç bir şey istemedim anne baba ayrılığı görmüş olduğum için sadece mutlu ve huzurlu olmak isteğimdi. Yormadım
Sizi yara bandı olarak hissettim ben nedense

"Size" düzgün davranmayan, ince dusunmeyen adamlari "huyu böyle, anlamaz, odun" saniyorsunuz taa ki başkasina yaptigini görene kadar. Ben hic bir erkegin boyle seyleri akil edemeyecegini dusunmuyorum yeter ki yeterli motivasyonu olsun.
Sizinkinin yapisi böyle size karşi yapacak bir şey yok şuan, baştan almayacaktiniz bu adami. 🙄

Üzdü bu konu beni 😔 ben de uyuyamazdım. Çok üzülürdüm. Ama sizinkisi çok hızlı olmuş. 2023 başında tanışmışsınız 2022de adam yıl dönümü falan kutluyormuş. Ne ara diğerini unuttu ne ara sizinle evlenecek seviyeye geldi ben de biraz yara bandı olmuş olabileceğinizi düşünüyorum üzülerek..
Size davranışları nasıl?

"Size" düzgün davranmayan, ince dusunmeyen adamlari "huyu böyle, anlamaz, odun" saniyorsunuz taa ki başkasina yaptigini görene kadar. Ben hic bir erkegin boyle seyleri akil edemeyecegini dusunmuyorum yeter ki yeterli motivasyonu olsun.
Sizinkinin yapisi böyle size karşi yapacak bir şey yok şuan, baştan almayacaktiniz bu adami. 🙄
22 Haziran doğum günüm geçen yıl buket almıştı hediyesi ile birlikte hakkını yemeyeyim yine de. Anlamaz, odun gibi tabirleri hiç bir adamda olmayacağını biliyorum , ayrıca seven adam güllerle yerlere halı döşer. Aldık artık ne yapalım afilli sözlerle çiçek getirteceğiz oturacağım dizlerimin üstüne 🙂

Üzdü bu konu beni 😔 ben de uyuyamazdım. Çok üzülürdüm. Ama sizinkisi çok hızlı olmuş. 2023 başında tanışmışsınız 2022de adam yıl dönümü falan kutluyormuş. Ne ara diğerini unuttu ne ara sizinle evlenecek seviyeye geldi ben de biraz yara bandı olmuş olabileceğinizi düşünüyorum üzülerek..
Size davranışları nasıl?
22 Haziran da doğum günümdü ve orijinal bir ayakkabı ile büyük bir kırmızı buketle karşıladı beni yerlere gül parçaları atarak. ben de aslında bir ilişkiden çıkıp 3 ay sonra eşimle tanıştım ben yarabandı olarak görmedim tabi. Olmayacağını düşündüğüm ilişkiyi geri de bırakıp önüme baktım ve benimle ciddi düşündüğü için evlilik kararına olur dedim. İlk buluşma da heyecanlandığım biriydi. Yeşil gözleri mest etti doğrusu.. gözlerine aşığım da :)

Sizi kırmak istemiyorum ama beriki kadına çok aşıkmış, sizi o kadar sevmiyor. Git adama sor diyenler olmuş, gerçek buzz gibi ortada ne dese bu adam tatmin edici olmayacak. Bir buket çiçek almayan, güzel söz dahi etmeyen adamla evlenmemek gerekiyor baştan evlenmeseydiniz keşke :110:

22 Haziran da doğum günümdü ve orijinal bir ayakkabı ile büyük bir kırmızı buketle karşıladı beni yerlere gül parçaları atarak. ben de aslında bir ilişkiden çıkıp 3 ay sonra eşimle tanıştım ben yarabandı olarak görmedim tabi. Olmayacağını düşündüğüm ilişkiyi geri de bırakıp önüme baktım ve benimle ciddi düşündüğü için evlilik kararına olur dedim. İlk buluşma da heyecanlandığım biriydi. Yeşil gözleri mest etti doğrusu.. gözlerine aşığım da :)
E size de almış işte, daha 1 doğumgünü geçirmişsiniz adamla , onda da almış, bu doğum gününüzde yine alır belki, yıldönümünüz de daha gelmemiş ki alsın.

seni çiçek almaya değer görmüyordur yada eski fikirleri değişmiştir ben umursamam almazsa almasın ya

Yahu ona çiçek almış, sizle evlenmiş.
Çiçeği, anladığım kadarıyla, bir değer ölçüsü yaptınız ya, onun için diyorum.
Biraz tersinden bakalım, eski sevgili de, "yazıklar olsun, bana çiçek aldı aldı, döndü o kadınla evlendi", mi desin...
Üstelik, eşiniz ne düşünceyle aldı, o bile belli değil. ( "Şimdi dırdırından kurtulamam" diye lanet ede ede alan adam tanıyorum).

Niye herşeyi dramatize etmek gerekiyor ki ?

Çok güzel bir sofra hazırlayın, giyinin süslenin, güler yüzle, "seni teselli etmek için aşkım! " deyin.
Hayırdır derse de, "telefonundaki uygulamadaki çiçek yolladıklarının listesine denk geldim, e artık bundan sonra ömrün, telafi etmek için bana çiçek almakla geçecek ya, üzüldüm senin için" deyin, atın kahkahanızı, birlikte keyifle yiyin için...

İnanın, 'çok kalbim kırıldı' moduyla yaklaşmaya göre, çok daha kıymetli olursunuz böyle. Yapmayın Allahaşkınıza...

Son düzenleme:
Ona çiçek almış sizle bir hayat kurmuş velakin genel tavırları nasıl sevdiğini belli eder onemsermi buna bakarım benden öncesi yangın tın yani şimdi ben varım .....hayat içinde herkesin bir eskisi oluyor eski sevgili eski eş eski iş eski arkadaş yani ....zaman hepsini yıpratır siler aynı bedenin yaslanıp çökmesi gibi hiçbir duygu hiçbir sevgi baki değil....bunu kafaya takmayın derim genele bakin

X