Çamaşır ve Kurutma Makineleri çamaşır makinesi için tavsiye bekliyorum

nihallcim ; evet anlattı eşime eşimde bana aktardı. Eco denildiği gibiyse iyi ama çok uzun sürüyor. Gece açmak daha uygun sanırım. Beyazları yıkıyor şu an eco da:) yavaş yavaş yıkadığı için daha etkili gibi geldi beyazlara yanlış mantık kurmuşda olabilirim tabi. En son makinem griye çevirmişti :KK43::KK43:

Bende evde bebek odası açmak için kurutmalı çamaşır makinesi aradım nihayet aldım. Hotpoint arıston 10 kg yıkama 7 kg kurutma ve fiyatıda gayet uygun geldi bana çok memnun kaldım süper sessiz çalışıyor yeterki kullanma klavuzunu iyi oku uygula tavsiye ederim.
Aldık canım teşekkür ederim yine de.. Nedenini bilmiyorum ama kalbim kurutmalardan yana hiç gitmedi. Düşünmedim bile. İmkan varsa çamaşırın açık havada kurutulmasından yanayım..

nihallcim ; evet anlattı eşime eşimde bana aktardı. Eco denildiği gibiyse iyi ama çok uzun sürüyor. Gece açmak daha uygun sanırım. Beyazları yıkıyor şu an eco da:) yavaş yavaş yıkadığı için daha etkili gibi geldi beyazlara yanlış mantık kurmuşda olabilirim tabi. En son makinem griye çevirmişti :KK43::KK43:
canım eco.da bile mükemmel performans sergiliyor. ben 60 c de yıkıyorum beyazları ve benim sararmış beyazlarımı bembeyaz yaptı :) süreye takılma, ne kadar çok uzun sürerse o kadar elektrik-su harcar diye düşünme çünkü eco.da tasarruflu yıkıyor ama eco dışı yıkarsan süre kısalır ve daha fazla enerji harcar :KK66: zaten A+++ makinelerin özelliği bu canım uzun süre yıkama ve çok tasarruf :KK66:

valla birikmişti çamaşırlarım. Yumuşatıcı kullanmıyorum oğluşlarıma zararı olmasın diye ama uç buçuk yaşındaki oğlum bile giydirirken anne bu pis gibi demeye başlamıştı yeni yıkadığım halde. Bugün açtım yine yumuşatıcı yok ama misss gibi.. Benim oğlana yaranamadık tabi gene çok üzülmüş kırmızı makine almadık diye. Adı bile geçmedi kırmızının makine konusunda nerden :KK43::KK57:gördü duydu bilmem.

valla birikmişti çamaşırlarım. Yumuşatıcı kullanmıyorum oğluşlarıma zararı olmasın diye ama uç buçuk yaşındaki oğlum bile giydirirken anne bu pis gibi demeye başlamıştı yeni yıkadığım halde. Bugün açtım yine yumuşatıcı yok ama misss gibi.. Benim oğlana yaranamadık tabi gene çok üzülmüş kırmızı makine almadık diye. Adı bile geçmedi kırmızının makine konusunda nerden :KK43::KK57:gördü duydu bilmem.
tv.de reklamlarda gördüyse aklında kalmıştır yumurcağın :-) çamaşırlar gerçekten çamaşır gibi tertemiz kokuyor .hakkını veren makine tam anlamıyla temizliğin, İnşallah uzun ömürlü olur :KK66:

Canım ben alalı daha iki gün oldu . Karakterim Değişik biraz benim bu tur şeylerde ön araştırma yapıyorum içim hangisine ısınırsa onu derinlemesine araştırıyorum tatmin olursam alıyorum ve şimdiye kadar pekte yanılmadım.. İki günlük kullanmamı soracak olursan- ki dört defa kullandım çok memnun kaldım.. Bosch zaten başlı başına güven benim için. Kaliteli yapıyorlar. Nihall daha deneyimli bu konuda o seni daha çok aydınlatır..

merhaba arkadaşlar
bende wat 24480 tr 9 kg. bosch çamaşır makinesi almayı düşünüyorum..alan arkadaşlar memnunmu acaba..özellikleri...yıkaması...sıkması..kurutması..sesi..nasıl.??.şu anki çamaşır makinem çok kötü yıkıyor tam olarak temizlemiyor ve hoplayıp zıplıyor..))..

canım ben memnunum. Çok temiz yıkıyor, program seçenekleri oldukça iyi. Memnun kaldım tavsiye ederim.
peki canım yorgan battaniye kilim gibi eşyalar yıkadınmı hiç...bende iki tane cadı var ellerinden öperler devamlı yerleri kirletiyorlar yorgan olsun battaniye kilimler hep kirleniyor.)) elde yıkamak çok zor ondan soruyorum kusura bakma..

Evet yıkadım:) o iki cadının erkek versiyonları var bendede. Seninle aynı sebepten dolayı aldım diyebilirim. Battaniye kilim tek kişilik yorganlar çok rahat yıkanıyor. Çift kişilik yorganlar ve uyku setlerinde biraz sorun yaşadım. Toz deterjan erimedi. Ama buda sıvı deterjanla çozulebilcek birşey. Bir dahaki yıkayışımda öyle yapacağım.

Evet yıkadım:) o iki cadının erkek versiyonları var bendede. Seninle aynı sebepten dolayı aldım diyebilirim. Battaniye kilim tek kişilik yorganlar çok rahat yıkanıyor. Çift kişilik yorganlar ve uyku setlerinde biraz sorun yaşadım. Toz deterjan erimedi. Ama buda sıvı deterjanla çozulebilcek birşey. Bir dahaki yıkayışımda öyle yapacağım.
tamam çok teşekkür ederim bilgilerin için..bu makineyi alıcam daha doğrusu aldırıcam))tekrar teşekkürler canım iyi günler..

Merhaba hanımlar, bende ev hazırlığı içindeyim eylülde inşallah evleniyorum.
Beyaz eşya en hassas konu. Hangi firmaya bilgi için gitsek kendisini övüyor haklı olarak. yorumlara bakayım diyorum internetten bazısı övüyor bazısı yerin dibine sokuyor.
sizden ricam bana dayanıklı çamaşır makinesi önermeniz :)

önceliğim dayanıklı olması
elektirik ve suyu çok harcamaması
Sürekli bozulup beni gıcık etmesin
servis için gelen arkadaşlarla gırtlak gırtlağa gelmeyelim.
yedek parçası yedek olsun gerçekten
çok programlı olması çok önemli değil
hızlı yıkama özelliği ve temiz yıkaması yeterli 8 kg kadar düşünüyorum ne dersiniz ?

X