K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun spreyi kullananlar yardımcı olabilir mi?

Normal şartlarda üç gün en fazla beş gün kullanılır. Benim gibi bağımlıysanız 7 gün 24 saat kullanılır. Ameliyat olmaya karar verene kadar bağımlıyım, bağımlılığımı kabul ediyorum.

Benim esim de kullaniyi iliadin ama hep kullaniyo o olmadığında burnum tikandi diyo acaba bagimlilikmi? Simdi bu konuyu okuyunca düşündüm de surekli kullanan varmi esim gibi??? Yoksa hastayken filan mi??
Ben 5 aydır kullanıyorum eczacı bağımlılık olduğunu söyledi

Gördüm diyemem. Görünmeyen zararlar veriyor olabilir.
Çok kullanıyorsunuz ama gerçi farkindasiniz da. Aslında iliadin veya otrivine ikisi de aynı çok mecburiyet olmadan kullanılmamalı. Çocuklarda kulak ağrısı durumunda yetişkinlerde de yine kulak ağrısı sinüzit durumunda ölçü ve güne riayet edilirse süper bir damla. Kulak agrisini onbeş dakika içinde geçiriyor.

Çok kullanıyorsunuz ama gerçi farkindasiniz da. Aslında iliadin veya otrivine ikisi de aynı çok mecburiyet olmadan kullanılmamalı. Çocuklarda kulak ağrısı durumunda yetişkinlerde de yine kulak ağrısı sinüzit durumunda ölçü ve güne riayet edilirse süper bir damla. Kulak agrisini onbeş dakika içinde geçiriyor.

Farkındayım da şu an ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyat olmadan da başka hiç bir şey çözüm değil benim durumuma otrivinden başka. Her şeyi denedim, ı ıh olmuyor işe yaramıyor. Bir süre sonra oksijensizlikten başım ağrımaya başlıyor.

Farkındayım da şu an ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyat olmadan da başka hiç bir şey çözüm değil benim durumuma otrivinden başka. Her şeyi denedim, ı ıh olmuyor işe yaramıyor. Bir süre sonra oksijensizlikten başım ağrımaya başlıyor.
Ameliyat neden olmuyorsunuz?

burun tıkanıklığı konusunda neler çektiğimi bir ben bir de Allah bilir. sinüzitim ve burunda kemik eğriliğim var. kışın çok sık hastalanırım. bu kış grip aşısı olmadığım için boğaz ağrısıyla başlayan akıntı orta kulak iltihabına dönüştü, kulağım tıkandı. nefes alamamaya başladım. burnum sürekli tıkalıydı, halen de öyle. özellikle geceleri kabus. ben de bu kış otrivine i çok sık kullandım. belki de ondan bu süreç bu kdr uzadı. çnkü bu kdr uzun süre mukus üretimi olmamıştı hiç. uzun zaman önce otrivine i bıraktım. ama sürekli burun tıkanıklığımı ona bağlıyorum. 2 gündür Bruno deniz suyu spreyini kullanıyorum. bayağı rahatlattı.

B
Et yakildi burnunda ama hala aynı... Bagimlilik desem basimin etini yer simdi... İnanin cok sasirdim...
Bende internette arstirmistim.ogrenince şok girmistim.spreyler burun içini tmizlemekten ziyatr burun içi etini geri çekiyor etkisi gidinci etler tekrar sisiyor.iUn sure kullanım durumunda ilac sikilmadigi müddetçe hep sis kalıyorlar.bu yüzden bağımlılık yapıyor.ben kbb uzmanına gittim kamerayla baktı burnuma banada gosterdi.gosterecek delik yoktu aslında. burun tamamen tıkanmış.

burun tıkanıklığı konusunda neler çektiğimi bir ben bir de Allah bilir. sinüzitim ve burunda kemik eğriliğim var. kışın çok sık hastalanırım. bu kış grip aşısı olmadığım için boğaz ağrısıyla başlayan akıntı orta kulak iltihabına dönüştü, kulağım tıkandı. nefes alamamaya başladım. burnum sürekli tıkalıydı, halen de öyle. özellikle geceleri kabus. ben de bu kış otrivine i çok sık kullandım. belki de ondan bu süreç bu kdr uzadı. çnkü bu kdr uzun süre mukus üretimi olmamıştı hiç. uzun zaman önce otrivine i bıraktım. ama sürekli burun tıkanıklığımı ona bağlıyorum. 2 gündür Bruno deniz suyu spreyini kullanıyorum. bayağı rahatlattı.
Uzun zaman önce bıraktıysan bence burnunun tıkanması artık otrivineden kaynaklı değildir
Viks falan işe yaramadı mı

Üzgünüm "rumeysaltan, post: 46902687, member: 676115"]Benim esim de kullaniyi iliadin ama hep kullaniyo o olmadığında burnum tikandi diyo acaba bagimlilikmi? Simdi bu konuyu okuyunca düşündüm de surekli kullanan varmi esim gibi??? Yoksa hastayken filan mi??[/QUOTE]
Uzgunum esin bagimli spreykes doktor bana öyle demişti:-)

Kızlar 2 gece dayandım. Çift yastıkla yattım, viks falan hiçbir şey kullanmadım. Gece bikaç kere nefes alamayıp uyandım. Ondan sonraki gece daha kolay oldu. Çok tıkalı değildi. Şimdi de daha iyi hissediyorum.

Benim gibi uzun süre kullanmış olan varsa biraz dişini sıkıp bıraksın..

X